Lunin Forum uses cookies. Read the Pogoji registracije in varstvo osebnih podatkov for more info. To remove this message, please click the button to the right:    I accept the use of cookies
Lunin net

Jump to content


Photo

Hujšanje


  • Please log in to reply
- - - - -
208 replies to this topic

#1 moytsa

moytsa
  • Vseprisotni
  • posts 799

Posted 29. October 2010, 00:03

Lep pozdrav, zanima me, če kdo ve za kakšno dolgotrajno dieto brez mesa za zgubit kar nekj kilogramov in da je učinkovita

Hvala
MI SMO DEL UNIVERZUMA, UNIVERZUM JE DEL NAS, VSI SKUPAJ SMO ZDRUŢENI V CELOTO IN SMO DEL DRUG DRUGEGA, KAJTI SKUPAJ TVORIMO PERFEKCIJO, KI JE NEPONOVLJIVA, TOREJ SMO VSI IN VSE ENO!!!!
NI RAZLIK MED LJUDMI, NIZKIH IN VISOKIH LJUDI, NI RAZLIKOVANJA IN JE SAMO ČISTA BIT.

#2 gold

gold
  • Lunatik
  • posts 6,960

Posted 29. October 2010, 08:01

Lahko hujšate s pomočjo vložkov za čevlje od Bioterapevta Milana Kovačeviča iz Reke.
Vložki so preizkušeni in patentirani, kar je tudi garancija za uspeh.
Ko izvem, kako se jih dobi, vam tudi sporočim.

#3 swamisan

swamisan
  • ŽeČistoDomači
  • posts 259

Posted 11. November 2010, 20:05

ja seveda, vložki za čevlje so tista čudežna zadeva ... xrolleyesx

zavedam se, da deluje le "manj žeri" ... ampak ne zdržim ... x:o)x

#4 Kristina11

Kristina11
  • SkorajOdvisnik
  • posts 501

Posted 11. November 2010, 21:06

Dober nacin hujsanja je, da ne jes od seste ure zvecer, sicer gredo kile bolj pocasi dol, ampak deluje..jes veckrat na dan, se ne najes do sitega, od seste ure dalje pa nic vec...Objavljena slika

#5 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • posts 9,884

Posted 12. November 2010, 09:25

Dober nacin hujsanja je, da ne jes od seste ure zvecer, sicer gredo kile bolj pocasi dol, ampak deluje..jes veckrat na dan, se ne najes do sitega, od seste ure dalje pa nic vec...Objavljena slika

:palec: sam res; jst sm tako zgubila kar nekaj kilogramov (pred 15 leti). Potem se je ustavilo, napredovati pri hujšanju mi je pomagal tek. Najprej kot hitra hoja, nato počasen tek, potem pa pičiiiii...
Pomaga tudi, če za začetek skenslaš vse, kar vsebuje več kot dva (2) E-ja (aditivi, konzervansi) in vse, kar ima v deklaraciji napisano Natrijev whatever in pa nasičene transmaščobe - razen masla!.
Po domače to pomeni: nič knorr/maggi zadev xDDx
pa zamenjaj sol: jaz uporabljam solni cvet, nekateri himalajsko sol (z njo nimam izkušenj). Važno je, da ni jodirana, pa čimbolj naravna, nepredelana mora bit.

Pomaga tudi, če 10-15 min predno misliš kaj pojest, spiješ kozarec tople/mlačne vode.

Miganje je pa obvezno; zato imamo dve nogi, dve roki (da hodimo, tečemo, kolesarimo...) in samo ena usta x;)x

No, zgoraj zapisano velja zame x:Ix
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#6 free

free
  • Srebrni član
  • posts 16,801

Posted 13. November 2010, 08:50

Hujsta je cist enostavno... gres za racunalnik, veliko pises, delas, ko si vmes lacen ne gres jest, ker bi rad do konca naredil, potem ko si pa ze itaq cist munjen od vsega tega, da res ne mores vec, pa gres na sprehod in spijes veliko vode in malo jes ali nic.
Najboljse pa je za hujsaje itaq nespanje. En teden malo spis in malo jes, pa se lahko shujsa za vec kilogramov.

za splosno zdravje pa to NI ravno priporocljivo prakticiranje

#7 Kristina11

Kristina11
  • SkorajOdvisnik
  • posts 501

Posted 13. November 2010, 11:43

Ja, za prebavo pa je zelo dobro, da zjutraj na tesc spijes kozarec ali dva tople vode, potem pa enih deset minut nic jest...to zelo pomaga, meni bolj kot vse drugo...Da je hujsanje uspesno, mora biti prebava urejena..

#8 swamisan

swamisan
  • ŽeČistoDomači
  • posts 259

Posted 14. November 2010, 14:21

Ne upam si piti toliko vode.
Ne želim si reganja in kvakanja v trebuhu.

#9 moytsa

moytsa
  • Vseprisotni
  • posts 799

Posted 15. November 2010, 06:17

tale hidroterapija je fajn zadeva, mi se zdi. A potem lahko ješ normalno, kot pač zmoreš čez ves dan? Koliko pa je po vaših izkušnjah potrebno za zgubit recimo 10 kil in koliko časa je še efektivno tole izvbajat, preden se telo ne privadi na tak način? Kaj pa miganje zraven? Je nujno??
MI SMO DEL UNIVERZUMA, UNIVERZUM JE DEL NAS, VSI SKUPAJ SMO ZDRUŢENI V CELOTO IN SMO DEL DRUG DRUGEGA, KAJTI SKUPAJ TVORIMO PERFEKCIJO, KI JE NEPONOVLJIVA, TOREJ SMO VSI IN VSE ENO!!!!
NI RAZLIK MED LJUDMI, NIZKIH IN VISOKIH LJUDI, NI RAZLIKOVANJA IN JE SAMO ČISTA BIT.

#10 rafaelkozoprask

rafaelkozoprask
  • ŽeČistoDomači
  • posts 283

Posted 8. December 2010, 07:36

Cookie ima dober pristop

>>> več gibanja

moytsa >>> bolj mešaj pa še bolj luštno bo

#11 senja

senja
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • posts 13

Posted 10. April 2011, 07:18

Jaz se vedno poslužim posta in sicer na sadnih sokovih. Tale varijanta mi je najljubša; http://www.estetikai...nje-telesa.html

#12 PsicoMagico

PsicoMagico
  • SkorajOdvisnik
  • posts 486

Posted 14. April 2011, 17:53

Lep pozdrav, zanima me, če kdo ve za kakšno dolgotrajno dieto brez mesa za zgubit kar nekj kilogramov in da je učinkovita

Hvala


40 dnevni post. ;)

Malo se hecam, mislim pa tudi resno - a ne tako dolgo - recimo 10 - 20 dnevni post ti lahko da zagon za naprej - a ne smeš naredit napake in po postu takoj pričet pretirano jest - s pravo disciplino je to lahko zelo dober začetek hujšanja.

Recimo začneš s postom s sveže stisnjenimi sokovi in po nekaj dnevihh preklopiš na vodo - zdrži vsaj pet dni - po krizi se začne izredno počutje in ni problem zdržati nadaljna dva tedna ali več - po želji.

Po nekaj dneh na vodi se vrni na sveže sokove, če pa ne gre drugače pa tudi kakšni 100% kupljeni sokovi prav pridejo - pač čimbolj naravno in brez dodatkov in dodanega sladkorja. Pri postu se namreč čistiš in zelo občutiš kaj vnašaš v sebe. Po nekaj dneh na vodi prav začutiš kako te en kozarec soka napolni z energijo. Več kot 1L soka na dan pa ni potrebno spiti.

Poišči kakšne informacije na netu o tem ali v kakšni knjigi - a ni treba komplicirat - odločiš se, pa je - in poslušaš telo - če ti ne paše - prekineš. A poskušaš prebiti vsaj prve tri dni in se upreti mehanizmu lakote, ki se nato umiri. Potrebna je odločnost in volja. Post je odlična zadeva, ne samo za hujšanje... Če ti uspe zdržati 20 dni boš izgubila kar precej kilogramov in počutje se ti bo dramatično spremenilo, če si v mislih pri avanturi preoblikovanja telesa, ti bo tudi pomagal pri nadaljni naravnanosti na drugačen način prehranjevanja in življenja z več redne telesne aktivnosti in pozornosti na telo.

Za naprej pa namesto ene generične diete slednje ideje:

- priporočam gibanje in zmerno prehrano - manj ogljikovih hidratov in nič hranjenja zvečer pred spanjem. Prav tako hranjenje prilagodiš gibanju in delu. Obvezno zajtrk in več manjših obrokov (a to ne pomeni da "snackaš" vsakih pet minut), namesto zgolj tri velike.

Pa za izgubo kilogramov je dobro vključit malo dodatne telesne vadbe - uteži, fitness, kolo, plavanje, ples, itd.

Pri prehrani brez mesa moraš pazit da ne uživaš preveč ogljikovih hidratov, za nadomestitev energije - usklajena dieta je ključ - malo pač moraš gledat na hranilne vrednosti, sčasoma pa dobiš občutek za to.

Če hočeš zraven oblikovat telo je dobro vključit malo vaj z utežmi in fitness, ob čemer moraš telesu dovajati dovolj beljakovin, da lahko izgrajuje mišice. Če to počneš hkrati s hujšanjem, potem ne glej na tehtnico - ker so mišice težje in kljub bolj čvrstemu telesu in manj maščevja, bo teža nekaj časa enaka ali celo večja.

Za dolgotrajno ohranjanje teže pa je ključno da nimaš kakšnih večernih "akcij", da ješ zmerno, ob malo gibanja in napora tudi manj ješ, da ne pretiravaš s sladkarijami in da sploh hranilno prazne jedi čimbolj črtaš iz jedilnika - beli kruh, sladkor in sladkarije, bela moka, škrobnate reči in da ješ čimveč kvalitetne hrane, zelenjave sadja - spet zmerno, tofu je odličen nadomestek za meso - ima veliko beljakovin in malo ogljikovih hidratov.

Tu lahko malo prečekiraš energijske vrednosti hrane in si sestaviš lastno dieto po želji: http://nutritiondata.self.com

Na tej spletni strani najdeš precej nasvetov za telesno vadbo in tudi prehrano: http://www.aktivni.s...umno-med-utezmi in http://www.aktivni.si/prehrana/


Hujšanja in preoblikovanja telesa se loti kot avanture, naj ti bo v veselje, ne pa muka. Uživaj v tem, ko se boš počutila lažjo, bolj vitalno, iz ogledala te bo pogledala bolj vitka in čvrsta podoba, kar tudi ponavadi vpliva na boljše počutje in odnos do vsega ter te navda z vztajnostjo in optimizmom (kar je potrebno za "dolgotrajne" učinke, ne zgolj hujšanje pred morjem. Poskusi se zavedati, da sprememba prehrane in disciplina okoli tega, ter telesna vadba niso zgolj začasno sredstvo za nek nečimeren cilj, ampak so celostna sprememba odnosa do telesa in nov, polnejši način življenja, pa te ne bo tako zlahka potegnilo na stare tire, nepremišljenega prehranjevanja in neozaveščenega odnosa do telesa - kar nas je večina živela vsaj del življenja. Sam sem po najstniških letih zapostavil svoje telo in se ukvarjal samo z umom, pred nekaj leti pa napravil malo revolucijo in sedaj se počutim izjemno dobro v svoji koži in to privoščim vsakemu!

Obilo uspeha!
"I must create a system or be enslaved by another mans; I will not reason and compare: my business is to create."
William Blake

#13 Ale'

Ale'
  • D član
  • posts 4,444

Posted 15. April 2011, 12:51

V enem tednu sem zgubila 2 kilogramčka. Brez kakih posebnih diet.

Vsak dan cc. ena ura zmerne hoje, večinoma v hrib. Pijem veliko vode, kuham si čaj rman/kopriva in bebe čaj, polbeli kruh sem zamenjala s črnim, jem več sveže zelenjave (paradižnik, mlada čebula, paprika, zelena solata), dokler je bil regrat še mlad, vsak dan skleda regrata (al s kromprjem al pa z jajcem, olivnim oljem, domačim jabolčnim kisom in soljo). Kar ne dobim domače zelenjave, kupujem v eni mali privrat zeljenjavni, ker tisto iz Špara, Mercatorja in podobnih trgovin nočem niti povohat več. Pri pripravi mesa (piščančje, puranje) porabim minimalno količino olja, al pa ga kar skuham. Govejo juho kuham 4 ure, škink meso in ful jušne zelenjave. Od sadja pojem najraje kakšno banano ko me prime lakota. Sladkarijam se ne odrekam, ko me prime pojem kakšno rebro čokolade. Pa po 18h res ni dobro več jest. Za zajtrk pa kakšne kosmiče, včasih pa tudi dve rezini kruha pa še kaj gor na kruh.

Probam pa čimbolj pozitvno razmišljat, se izogibat stresom in negativnemu okolju, se čimveč gibat v naravi.


Bomo vidli kaj bo čez en teden. Objavljena slika
Objavljena slika

#14 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • posts 4,804

Posted 15. April 2011, 16:11

Lahko pa uporabiš kokosovo maslo oz. olje. Znan, da ne 'redi', ker gredo njegove maščobe takoj v jetra in se pretvorijo v energijo in ne kot ostala, da bi se nalagala v maščobna tkiva x:)x

Te beremo naslednji teden x;)x


Pa kje imajo kokosovo olje? V trgovinah običajno najdem kokosovo mast. Je vseeno, če uporabiš olje ali mast? Kako je s tem?

Sem že omenila, da začnem hujšat jutri ? x:Dx x;)x

#15 capt. spaulding

capt. spaulding
  • Vseprisotni
  • posts 898

Posted 15. April 2011, 16:13

Dokler hrana predstavlja spodbudo za bio-kemične procese v možganih (zadevanje z hrano) in kot kompenzator lastnih frustracij lahko pozabite na hujšanje.
«Mes chers frères, n'oubliez jamais, quand vous entendrez vanter le progrès des lumières, que la plus belle des ruses du diable est de vous persuader qu'il n'existe pas!»

#16 zalaya

zalaya
  • Nepogrešljivi
  • posts 1,110

Posted 15. April 2011, 16:31

Na žalost imaš prav. :sori:

Lastne izkušnje :o|o:
... ljubi življenje in življenje bo ljubilo tebe...

#17 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • posts 4,804

Posted 15. April 2011, 16:41

Svetovno res x:px Ampak Zalaya, danes je en lep dan. Vse najboljše in danes lahko kakšen kos torte xcakex

#18 capt. spaulding

capt. spaulding
  • Vseprisotni
  • posts 898

Posted 15. April 2011, 17:09

Na žalost imaš prav. :sori:

Lastne izkušnje :o|o:


ALL THE BEST!
«Mes chers frères, n'oubliez jamais, quand vous entendrez vanter le progrès des lumières, que la plus belle des ruses du diable est de vous persuader qu'il n'existe pas!»

#19 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • posts 4,804

Posted 15. April 2011, 19:20

Hvala Lili Mai. Si ga že preizkusila? Kak poseben okus?

#20 capt. spaulding

capt. spaulding
  • Vseprisotni
  • posts 898

Posted 15. April 2011, 21:34

Večina ljudi ki se strada tega sploh ne potrebuje, uporablja namreč napačna merila kaj je lepo, lepo ni nujno suhcano.
Nekaj časa nazaj so se po LJ pojavili plakati z luškanimi damami močnješih postav z napisom: KDO MI POSTAVLJA MERILA?
«Mes chers frères, n'oubliez jamais, quand vous entendrez vanter le progrès des lumières, que la plus belle des ruses du diable est de vous persuader qu'il n'existe pas!»

#21 zalaya

zalaya
  • Nepogrešljivi
  • posts 1,110

Posted 15. April 2011, 21:47

So me moji otroci in vnuka presenetili s skledo odlične sadne solate in vnuk mi je zapel...

....babi vse najboljše za te... xsingx :2src:

Babi pa v jok... od vsega kar se mi sedaj dogaja :cry: xsrcbumx x:o)x

Res so me lepo pocartali... xloveyx :flowers:
... ljubi življenje in življenje bo ljubilo tebe...

#22 Ale'

Ale'
  • D član
  • posts 4,444

Posted 16. April 2011, 07:28

Hvala za idejo Lili. Objavljena slika Bom poskusila.

Nameravam pa počasi uvajat določene spremembe v moje prehranjevalne navade, ker nočem kakih hudih šokov za telo. Lepo počasi.
Tolko se poznam da vem, da s kakimi dietami pri meni ne uspeš. Nobene prisile.

To zimo je blo res preveč prenažiranja in sladkarij, zato pa se pozna zdaj na kilaži. Nikoli v lajfu nisem imela tolko kil! Objavljena slika
Ne počutim se več dobro v svojem telesu, tko da je čas za spremembe. Rada se lahkotno sprehajam po naravi, ne pa vsa obtežena in zasopihana. :)


Objavljena slika

#23 capt. spaulding

capt. spaulding
  • Vseprisotni
  • posts 898

Posted 16. April 2011, 08:43

Še ena opcija za uporabo maščobe v ponvi...

http://www.nutrigeno...hano_maslo.html
And its also have a taste!


«Mes chers frères, n'oubliez jamais, quand vous entendrez vanter le progrès des lumières, que la plus belle des ruses du diable est de vous persuader qu'il n'existe pas!»

#24 capt. spaulding

capt. spaulding
  • Vseprisotni
  • posts 898

Posted 16. April 2011, 08:46

Edini recept za ohranjanje telesne teže:

Vnos kalorij= porabi kalorij

Za zmanjševanje pa:

Vnos kalorij je manši od porabe kalorij.

PA LAHK ŽREŠ KOK ČEŠ!
«Mes chers frères, n'oubliez jamais, quand vous entendrez vanter le progrès des lumières, que la plus belle des ruses du diable est de vous persuader qu'il n'existe pas!»

#25 PsicoMagico

PsicoMagico
  • SkorajOdvisnik
  • posts 486

Posted 18. April 2011, 14:02

Dokler hrana predstavlja spodbudo za bio-kemične procese v možganih (zadevanje z hrano) in kot kompenzator lastnih frustracij lahko pozabite na hujšanje.



Ja, prav zaradi razbitja tega "programa" se spalša startat z enim konkretnim postom. Problem je samo zbrat voljo in odločnost za začeti, potem pa gre dalje precej lažje. Post namreč spremeni kemijo telesa do te mere, da si prav zadet in to pozitivno. Prav s postom lahko spremeniš režime prehranjevanja in odvisnost od pretirane "zadetosti" s hrano.
Drug način zadevanja, pa je fizična aktivnost - ko uvedeš to v svojo rutino, ti zagotavlja "hormone sreče", ki hkrati koristijo telesu bolj, kot nažiranje s sladkarijami.

Potreben je preobrat tako v kemičnih odzivih telesa, kot v mentalni naravnanosti, pa gre. Ključna je ideja, da si krenil na "avanturo" in ne na neko stradanje in mučenje. Dejstvo, da postajaš fit, da zmoreš nekatere reči, ki so ti prej predstavljali napor, pa tudi povsem nečimerno zadovoljstvo z lastnim videzom. Saj ne gre za to, da moramo vsi imeti manekenske in atletske postave, ampak neko zdravo, fit telo ne škodi nikomur.

Torej - ne se stradat - post naj bo neke vrste "ritual čiščenja" in meditacija, fizična aktivnost pa ne mučenje, ampak "cartanje" in spoštovanje telesa, um se pa naravna na moč in čvrstost telesa, zdravo prehrano, jasnost misli, itd., pa se utiriš v nove smernice.
"I must create a system or be enslaved by another mans; I will not reason and compare: my business is to create."
William Blake




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users