Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Post


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
828 komentarjev na to temo

#1 daisy

daisy
  • D član
  • Št. objav: 889

Objavljeno: 4. april 2002, 01:00

V lanskem letu sem izvedla 60 dnevni post s sokovi, v letošnjem pa 42 dnevni.
Mislim, da je to odlična metoda za odlično počutje, najenostavnejše hujšanje brez lakote, kar jih poznam (hujšam že skorajda od "malih nog"), prečiščevanje telesa in še in še.. Enkratno doživetje tako za telo kot tudi za duha!
Baje tudi ozdravi marsikatere bolezni (poznam primere).

Moj namen je bil prečiščevanje telesa po zdravstvenih terapijah, rezultat verjetno ni bil ozdravitev (vsekakor pa verjetno zaviranje bolezni), bil pa je odlično počutje, izguba kilogramov in prečiščeno telo ter čudovit občutek, da sem šla "preko sebe", ker je prekomerna prehrana moj življenjski problem.
Seveda sem potem počasi zaplula v stare vode.. (tega še ne obvladam), vendar sem post letos ponovila.

Kaj menite o postu s sokovi, ima še kdo izkušnje z njim?



daisy
Naj nam bo dan pogum, da spremenimo, kar lahko spremenimo.
Naj nam bo dana moč, da sprejmemo, kar ne moremo spremeniti.
Naj nam bo dan razum, da ločimo med enim in drugim.

#2 ČENČA

ČENČA
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 2

Objavljeno: 28. junij 2002, 01:00

TUDI JAZ SEM SE ODLOČILA ZA POST. PRIJATELJICA VSAKO LETO NAREDI KURO JAVORJEVIM SIRUPOM IN SE POTEM ODLIČNO POČUTI. MENI PA OKUS NIKAKOR NE ODGOVARJA.
ZATO BI VAS PROSILA ZA NASVET. KATERE DRUGE SOKOVE SE LAHKO UŽIVA V ČASU POSTENJA IN KOLIKO LITROV, NA DAN SE JIH SME POPITI.ZA ODGOVORE SE VAM ŽE V NAPREJ ZAHVALJUJEM.

#3 aja

aja
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 12

Objavljeno: 4. april 2002, 01:00

Lani sem se dvakrat postila s sokovi marca 18 dni, novembra pa 28 dni.
Tudi moj "življenski problem" je prekomerna prehrana. Veliko lažje nič ne jem, kot malo jem, zato hitro po postu zaplujem v prekomerno hranjenje.
Trudim se, z delom na sebi, da bi na drug način zapolnila potrebo po hrani, pa mi do sedaj še ni uspelo.
Morda me je prineslo na tale forum zato, da bi tu našla malo sebe.




Aja

#4 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 7. april 2002, 01:00

Sama imam izkušnje le z luninim postom (ki ga tudi opisujem na LN oz. svoje izkušnje z njim: Lunin post) - kar nekako pomeni 24 ur postenja.
Po rojstvu otroka sem se zelo zredila (s 56 na 73 kg).
No, po omenjenem postu (vendar je vse skupaj trajalo približno leto in pol do dve) tehtam zdaj KONSTANTNO 51 - 53 kg.

Vsake toliko se lotim katere od zdravilnih kur - kar vključuje tudi delni post (s sadjem, zelenjavo ali samo s sokovi oz. vodo, čajem ipd) - vendar vse praviloma ne traja dlje od treh dni.
Sama ne maram preveč prisilnih ukrepov in ne matranja.
Sem še kar za zmernost. :)
Tudi ne prisegam na odrekanje - jem, kar mi paše, in kadar mi paše.
(Glede na to, da moj organizem dobro ve, kaj mu godi, v kar sem se neštetokrat prepričala, si to lahko privoščim).

Je pa zanimivo, da jih poznam več s "težavami", ki jih opisujeta..
Da je namreč najteže obdržati težo.
Poleg tega, da nekaj mojih prijateljev izvede enkrat letno takle post (a so vsi že od prej suhi in fit, in tudi po končanem pstu so videti isti, le da so prečiščeni), poznam tudi nekaj ljudi, ki so se za post odločili nekako iz "kozmetičnih" razlogov.

Tako sem nekoč srečala znanko, ki je bila videti super, fantastično... Bila je sveža, koža se ji je svetila, opazno pa je tudi shujšala... Povprašala sem jo po vzroku, pa mi je ponosna povedala, da se že en mesec posti.
Zdelo se mi je neverjetno, saj sicer ni bila videti navdušenec nad takimi načini in tega od nje nisem pričakovala..
No, ko pa sem jo po pretečenem času (recimo pol leta, nekaj mesecev) spet srečala, je bila taka, kot je bila prej.
Debela. In precej nezadovoljna.
Tako da se strinjam, da je za nekatere lažje uvesti tako stroge ukrepe - in je preprosto lažje zanje nič jesti, kot pa obdržati težo.

Mislim, da moramo predvsem s pomočjo posta poštekati, da sploh ne potrebujemo toliko hrane in da je veliko izjav (v zvezi s prehranjevanjem) pravzaprav neresničnih oz. netočnih.
Da moramo jesti toliko in toliko tega in onega, tolikokrat...
Hranjenje je zelo individualno. Kot nekomu učinkuje dieta s sokovi, nekomu tako tista z ogljikovimi hidrati.
Mislim pa, da je point v tem, kaj SKUPAJ užijemo - kaj "paše" z določeno hrano...

Predolgotrajno postenje nas tako morda tudi oropa zalog in nas prisili, da po končanem postu (ali celo kot nekakšno nagrado) spet "navalimo" na hrano- ki smo se ji toliko časa odrekali...

Predvsem moramo zmanjšati količino hrane na našem krožniku in se izogniti "vmesnim obrokom" (ko se nam zdi, da "danes še nismo dali nič v usta", pojedli pa smo dva piškota, banano, smokije, tortico, dvojno kavo s trojno smetano, dve čokoladni energetski ploščici...
Ko pa smo končno "spravili nekaj v usta", smo si privoščili: juho, glavni obrok s prilogo, solato, ki je po možnosti sestavljena iz brokolija, cvetače, obilno oblita z mesingi in -najkvalitetnejšimi!- olji, ki, skratka, vsebuje hranilnih snovi za cel obrok, po obedu pa nam seveda zapaše še nekaj sladkega... In tako spravimo vase še čokoladne ali oprehove (!!) palačinke. Potem pa še kavica, vino, sok... karkoli...
Pa se ČUDIMO, da ne shujšamo! x:)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#5 daisy

daisy
  • D član
  • Št. objav: 889

Objavljeno: 8. april 2002, 01:00

Marsa, imaš popolnoma prav. Postiti se res ni težko, to sploh ni muka, muka je potem težo obdržat. Moj glavni namen postenja je bilo prečiščenje telesa po terapijah, saj sem bila polna kemikalij in razpadnih radioaktivnih snovi. Kar se tega tiče, mi je bil post tudi za psiho odlično sredstvo za pridobiti občutek, da sem vso svinjarijo spravila iz sebe. Hujšanje mi je bilo pravzaprav le prijetni stranski učinek.
Post v bistvu resnično ni odrekanje niti matranje, ker dejansko nisi popolnoma nič lačen in počutiš se odlično. Problemi nastanejo POTEM. Kar se pa tiče problematike obdržati težo, je zgodba kot si jo opisala. SHIT !
Mislim, da sem odvisna od hrane kot kak narkoman od droge. Dokler sem se redno sproščala (meditacija- 15-20 min na dan..) sem bila umirjena, nisem rabila hrane in sem jedla bistveno manj. Če pa tega ne počnem redno in zapadem v normalen tok življenja, rabim hrano za ugodje. Teorijo res obvladam, mislim, da bi lahko napisala sto knjig o raznoraznih hujšanjih.. ne morem pa teže obdržati. Tudi lunine poste sem probala in videla, da res učinkujejo, a mi je težko vedno vzdržati cel dan.. No,ja enkrat mi bo uspelo. Vsak novi dan je treba začeti znova.Nisem še obupala. Sedaj mi ratuje vsaj pretežno biti "spodaj", ponavadi sem bila pa pretežno "zgoraj".Počasi rinem v prave vode.. Upam vsaj.
Sicer pa sem mnenja, da mora človek pri hrani poslušati svoje telo in jesti vse, kar mu paše (če je seveda v okvirih zdrave normale).




daisy
Naj nam bo dan pogum, da spremenimo, kar lahko spremenimo.
Naj nam bo dana moč, da sprejmemo, kar ne moremo spremeniti.
Naj nam bo dan razum, da ločimo med enim in drugim.

#6 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 9. april 2002, 01:00

Ja, Daisy.
Vem... :~))
Imam precej znank in prijateljic.
Res pa sem pozabila v odgovoru poudariti seveda, da NE gre zgolj za hujšanje, ampak predvsem za prečiščenje (kot si napisala, jaz pa sem izpostavila, zdaj vidim, zgolj hujšanje).
Poleg tega pa - ali smo ZARES predebeli?
Kateri je ta model, ki je zares primeren, pravi, konec koncev všečen...

Je pa še nekaj s postom in z drugimi dietami.
PREKMALU obupamo - prekmalu vržemo puško v koruzo - ker ni dovolj hitro rezultatov...
Ampak dejansko je vse hujšanje tudi v sami odločitvi, v vsem, česar se lotimo od tam naprej, kjer smo si zares rekli, ZDAJ bom shujšal.
Kajti - ko se proces začne, zares začne, ko se naše odvečne kile res začnejo porabljati, potem vse nekako "samo teče".

Moj primer - tako odločena sem bila, da bom shujšala, da sem skoraj preveč resno to vzela in si to vcepila v misli - posledica - hujšanje se skoraj ni prenehalo... Imela sem manj in manj kil, da sem se že ustrašila...
Ljudje so mislili, da še naprej hote hujšam - vendar nisem - ampak tak UKAZ sem dala svojim mislim, celicam, organizmu...
To je skratka tako kot val, kot snežna kepa, ki se vali..
Ko se proces začne, zares začne, se pravzaprav več ne ustavi.
Vendar mi hočemo že jutri, pojutrišnjem rezultate.
Nasvet - nič tehtanja en mesec, dva posta na mesec (prazna, polna luna)...

Pri meni se je post ZARES začel, ko mi je mama ničkolikič rekla, da "se ji že kar smilim" (!!!!!), in da, ja, shujšala bom že, tako suha kot sem bila, pa nikoli več ne bom.
No - v tistem trenutku sem jo pogledala v oči, uperila kazalec vanjo (nekako preroško) in rekla: "ŠE BOLJ BOM!".
In sem.

Daisy - prepricana sem, da ti bo uspelo! x;)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#7 daisy

daisy
  • D član
  • Št. objav: 889

Objavljeno: 9. april 2002, 01:00

Marsa, hvala za spodbudne besede in nasvete,zelo sem jih vesela.
Upam in vem, da se bom "sprogramirala" za vse, za kar se moram- za hujšanje, za zdravje in za notranji mir, kot temu pravim sama. Vedno daljša obdobja so, ko mi to uspe. Nekoč bo pa kar trajalo...
Želim ti prijetne dneve in obilo sonca v duši!

daisy
Naj nam bo dan pogum, da spremenimo, kar lahko spremenimo.
Naj nam bo dana moč, da sprejmemo, kar ne moremo spremeniti.
Naj nam bo dan razum, da ločimo med enim in drugim.

#8 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 9. april 2002, 01:00

Hvala tudi tebi, Daisy - za razmišljujoče prispevke in za pozitivno energijo, ki jo vnašaš tule.

Veš, mislim, da si se že zelo dbest "sprogramirala", a ker si se verjetno najprej "preprogramirala" (od nečesa, sodim, ker si imela nekaj težav), so to procesi, ki se ne zgodijo prek noči.
Ker nikjer ni pravil, uporabnih nasvetov, ki jih bi posameznik dobil hkrati z življenjem, tudi če bi pa obstajali, je nemogoče, da bi zajemali vse težave, dogodke... vseh ljudi.
Tako da - vidimo, primerjamo, analiziramo in sodimo lahko samo, kar je že za nami - mi temu pravimo čas....
A to je pač linearno gledanje..
Krožno gledanje pa je ujeti vse svoje jaze in jih združiti v harmonijo in tako živeti življenje - uspešno "programiranje" pa lahko naredimo le, če predhodno očistimo "teren"..
Če "sadimo" nove misli, moramo torej najprej pripraviti zemljo, saditi, zalivati, negovati, zraste to in ono, šele POTEM pride sadež.
Ker to v naravi vemo, se nam zdi logično in LAHKO počakamo.
Ko pa gre za nas, bi potrgali in uživali že kar listje, nepotrpežljivi ob prepočasnem dogajanju - predolgem čakanju na sam sadež.
(*Ta primer je zelo dobro opisala Louise Hay v eni svojih knjig - podala je, se mi zdi, primerjavo s paradižnikom... POČAKATI moramo na paradižnik - jasno, da ne bomo uživali listja...).
To pozabljamo.

Zanima nas torej, kaj bo vnaprej, hoteli bi se prestaviti že kar v tisto točko v prihodnosti - vendar - potem bi bili opeharjeni za lastno doživetje tega in torej izkušnjo in bi se tako vzorci še vedno oz. spet ponavljali.
Prepričana sem, da največ storimo sami, da lahko s samo mislijo pravzaprav dosežeš najboljše rezultate - vendar misel, ki je ne zavira prevelika (nerealna) želja in pričakovanje, ampak misel, obogatena z voljo.
Nekoč so me povprašali po nekakšnem receptu, esencialnem nasvetu...
Omenila sem par stvari, a mislim, da sem izpostavila prav voljo.
VOLJA.
Tudi to me najbolj "gane" pri ljudeh.
Tako se me ne dotakne tisti, ki jamra, ampak tisti, ki navkljub svojim težavam ponosno gre svojo pot in še kaj doseže.
TO je meni vredno občudovanja!!!
Torej - volja!
Kajti - vsak ima dve možnosti - da se pritožuje ali da vzame zadeve v roke (in torej "uporabi" voljo).

Malo sem zašla, a o tem sem se najbrž tako izčrpno razpisala ravno zato, ker je pač volja najpomembnejši dejavnik tako ozdravljenja kot npr. hujšanja.
Aja, seveda - in vera. x:)x x;)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#9 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 21. maj 2002, 01:00

V soboto sem srečala prijateljico, s katero se vidimo povprečno enkrat letno.
Presenetila me je s svojim videzom, svežino in nekakšno posvečeno lepoto, ki jo je izžarevala.
Nikoli ni bila posebno debela, vendar pa morda malo močnejša.
Zdaj je opazno shujšala, vednar je fit - vitka in jedra in videti je fantastično.
Povedala mi je, da se je pričela postiti s pomočjo luninih men.
Poleg tega je začela teči (skoraj vsak dan teče vsaj pol ure).
Če je tako lačna, da ne more zdržati, poje ananas, sicer pa ob postenju pije tudi Donat.
Kljub temu, da vem, da post deluje (saj sem ga sama izvajala), sem vseeno bila pozitivno presenečena nad njenim videzom.
Tudi sama pa je potrdila, da dobiš povsem drugačne prehranjevalne navade, če se resno odločiš za post in ga redno izvajaš (vsaj 2X mesečno).

Marsa
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#10 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 24. maj 2002, 01:00

da vam Kaktus pravilno raste ga morate stradati.
da človek se vitalno izoblikuje mora zmerno jest .
da si izboljšamo karakter, se je treba brzdati!

pokowc

#11 tana

tana
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 1

Objavljeno: 27. maj 2002, 01:00

zivjo,
ker sem ena od tistih, ki jim je prevelika ljubezen do hrane 'zivljenski problem' in ker sem nasla nacin, da ga resim, vam pisem, mogoce bo pa se komu pomagalo.
sem se tako fino 'zaciklala' kot mnoge punce. po koncu pubertete, ko sem imela kaksno kilco 'prevec', sem zacela hujsati, postala zares lacna in tako je slo gor in dol in mi res ni bilo lahko. saj v glavi mi je bilo vse jasno, ampak kaj, ko tako rada jem - sploh, kadar se moram malo pomiriti in pocrkljati. in potem sem imela slabo vest, pa saj poznate ta sistem.
stvar se je resila, ko sem ze res nesrecna naletela na knjigo 'Jem, torej hujsam', M. Montignac. in deluje. ker ti ne omejuje kolicin in ker pridno poudarja, da jesti je treba in to raznoliko in veliko in v tem uzivati. in sem koncno pomirjena, imam tocno toliko kil, kot jih moram imeti, pa se slabe vesti sem se znebila. ok, pri meni je bilo v najhujsi fazi 15 kg prevec, ampak je s to knjigo shujsala tudi moja teta, ki je imala pa precej bolj resen problem, zdaj je videti 20 let mlajsa.
tudi z vzdrzevanjem teze ni vecjih problemov, ker se mi je s to metodo pospravila psiha in tudi ce imam obdobje, ko delam neumnosti in se zapackam, ne padem v paniko, ker tocno vem, da ne bo tiste grozne lakote v glavi in da bom brez muk spet shujsala.
upam, da tale moj prispevek ni izpadel kot navadna reklama za knjigo.
in zelim vsem dober tek ali dober post ali karkoli si nameravate privosciti,
tana

#12 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 28. junij 2002, 01:00

Čenča - o postu je bilo veliko povedanega v postih zgoraj, pa malo poglej - morda najdeš odgovor na svoje vprašanje ali kak drug koristen napotek.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#13 ČENČA

ČENČA
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 2

Objavljeno: 28. junij 2002, 01:00

SAJ SEM PREBRALA,VENDAR NISEM ZASLEDILA KAKŠNE OZ. KATERE SOKOVE JE POTREBNO UŽIVATI. SEM NOVA NA VAŠEM FORUMU, VERJETNO ŠE NE ZNAM PRAV ISKATI.

#14 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 28. junij 2002, 01:00

Potem pa oprosti.
Mislila sem, da je morda vseeno kakšen podatek tudi o tem...
Poleg tega pa je postala nekakšna "praksa", da se takoj odprejo nove teme, še preden se pogleda, če morda že ne obstaja in se je na vprašanje z večih strani že odgovarjalo...

Sama se nisem postila dlje kot par dni in ne poznam kakšnega posebnega sistema - sodim pa, da je najbrž podobno.
Piješ torej lahko vse, kar je NARAVNEGA - ampak zares naravnega - vse zelenjavne in sadne sokove - vendar brez sladkorja in brez soli...
najbrž lahko ješ tudi juhe, a spet samo zelenjavne, brez smetan, masla, soli etc., in kompote, brez sladkorja.
Če se lotiš posta samo na delni način, lahko uživaš tudi sadje in zelenjavo.

Morda pa opazi tvoje vprašanje še Daisy (in vsi tisti, ki so post s sokovi tudi sami izvajali), pa ti še ona (in vsak, ki ima izkušnje) kaj odgovori.
vendar mislim, da bi v principu to moralo biti to.

Omenjala si javorjev sirup - mislim, da je zelo koristen in ga zelo priporočam, vendar pa po drugi strani mislim, da ni nujno potreben - da imaš veliko dobrih sestavin tudi v drugih izvlečkih - morda kar teh, ki rastejo tu.

Jaolčni kompoti, čaji iz jabolčnih olupkov in češnjevih pecljev (v primeru takšne uporabe moramo seveda biti še bolj natančni pri izbiri - če jabolka in češnje niso domačega izvora ali ne vemo zagotovo, ali so špricana ali ne, to dvoje raje opustimo).

Zelo priporočljiv za uživanje med postom pa je tudi ananas.

Od čajev: preslica, koruzni laski, zeleni čaj...

Marsa
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#15 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 28. junij 2002, 01:00

TUDI JAZ SEM SE ODLOČILA ZA POST. PRIJATELJICA ....

hay
ja, seveda;
najprej ti omenim tole stran:
http://gohslovenia.cjb.net
na strani so clanki, ki bi te verjetno zanimali!
zakaj:
nekateri clanki govorijo o super zivilih in konkretneje
tudi o hrani g. davida sandovala, ki prideljuje povsem
biolosko pridelane sokove. prideluje jih na prsti, ki je
postala svetovni standard za kvaliteto zemlje (Utah-ZDA),
kjer naokoli ni industrije pribl. 1000 km).
sokovi so obstojni pribl. 1-2 meseca, nato se lahko pokvarijo.
SISTEM DEHIDRIRANIH BIO SOKOV DAVIDA SANDOVALA
ZIVA HRANA:
-čistost (nobenih genskih manipulacij, nobenih hibridov)
-neonesnažena zemlja, voda in zrak pri pridelavi
-surova, minimalno predelana hrana
-najprimernejši čas za žetev/pobiranje plodov (encimi)
-optimalna sestava živil

Sokovi so razdeljeni na dele dneva, kakor
naj bi bilo menda naravno.
Kombiniranje sestavin so raziskovali mnogo let.
recimo Greeen Phyto-Power (zelena rastlinska moc):
1 zlicka nadomesti:
·dnevno vsaj pet obrokov surove zelene zelenjave
·20-krat večja vsebnost bistvenih hranilnih snovi kot druga hrana
(po teži)
·čiščenje krvi (klorofil (Mg - Fe))
·optimalno ravnotežje kislin in bazičnih snovi mineralne snovi
·alkalično čiščenje
·antioksidanti
*** vsebuje:
,listi nekrižanih žitaric: večzrnata pira, kamut, quinnoah, oves
,križnice: alfalafa, brokoli, zelje, špinača, peteršilj
,clorela, spirulina, druge alge (kelp, dulce)
,lanena semena

""Nasa telesa potrebujejo za pravilno delovanje zeleno, hranilno zelenjavo. Toda vse prepogosto je zelenjava komercialno gojena, na mineralni volni ali izčrpani zemlji, skropljena s strupenimi kemikalijami in prezgodaj pobrana.Odlicna resitev je Green Phyto-Power – naravno zeleno super zivilo v lahko dosegljivi obliki. Green Phyto-Power je prehrambeni dodatek sestavljen iz nekaterih najbolj hranljivih in klorofilno-bogatih rastlin na tem planetu.Sestavine v Green Phyto-power so zelo skrbno izbrane glede na kvaliteto in cistost. Rastline so pridelane na vulkanski zemlji, v izolirani dolini visoko v gorovju Utah-a (USA). Za namakanje je uporabljena krajevna studenčnica, bogata z minerali. Psenica kamut (Durum) je le nekaj minut potem ko je požeta, tudi oprana, socena in posusena na kraju samem. Izdelek ne vsebuje aditivov, veznih agentov, skroba ali sladkorja. S pitjem Green Phyto-Power skrbite za svoje telo z naravnim zelenim super zivilom.""

Na celicni ravni smo prakticno vsi civiliziranci podhranjeni,
ugotavlja zdravnik dr. Ron Meyers. Po dveh desetletjih
univerzitetne kariere se je posvetil zasebni zdravniski
praksi, v kateri je zelo pomagal ljudem s priporocili
za uzivanje zelo bogatih prehranskih dodatkov. Svoje
splosne izkusnje z njimi je strnil v knjizici SUPER ZIVILA,
ki ti jo lahko posodim (ce te zanima).

Noja, vsak si misli svoje in nacinov je vec!

v sloveniji je tudi g. Marjan Vidensek, ki svetuje o
zdravi prehrani, zdravilnem postu in raztrupljanju telesa.
http://www.preporod-drustvo.si
(na strani tudi o ozdravljenju od raka s postom, etc...).
omenil sem ga zato, ker izvaja globinsko vodno ciscenje
crevesja verjetno edini v sloveniji? in menda ima veliko
zadovoljnih pacientov.

Naj omenim, da naj bi menda bila hrana le kaksnih 5-10% energije,
ki jo dobimo v telo. vsa druga energija, pa je drugo; sonce,
zrak-prana, verjetno tudi vodniki, energije pac....

Ja, saj nacinov je vec.
Zanimivo mi je odkritje, da so v piramidah nasli psenico (kamut),
ki je imela vsebnostno vsaj 25-35% vec mineralov, etc...
kot danasnja najboljsa vrsta psenice!! ...gensko spremenjena hrana,
zemlja ima le nekaj od osnovnih mineralov, etc...

In se 1x omenjam, da vcasih tehtnica lahko kaze isto stevilko,
ceprav smo ze zelo lacni, ker nismo iz telesa spravili vodo (95-97%),
ki se lahko nabira v medcelicnem prostoru.

Priporocam knjigo mag. Iztoka Ostana: 'Ko zdravila odpovedo!'.

#16 daisy

daisy
  • D član
  • Št. objav: 889

Objavljeno: 3. julij 2002, 01:00

Kot je Marsa omenila, ti lahko iz svojih izkušenj povem kaj o postu.
Delala sem ga dvakrat (lani 60, letos 42 dni) in to s sokovi.

Najprej se moraš zavedati, da je post zelo resna stvar, da to ni kar neko pitje sokov in nič jesti.. Gre predvsem za to,kako telo pripravimo na post in kako končamo post (začnemo spet jesti), ker si lahko naredimo z napačnim uvajanjem hrane veliko škodo. Telo namreč med postom ne presnavlja, ni več encimov za prebavo in vse to je potrebno počasi pridobiti nazaj. Zraven pa paše še kup reči, od klistiranja, ki je obvezno, sicer se z odpadnimi snovmni zastrupiš, pa do strganja oblog z jezika, tega, da se malo zamisliš sam nad sabo - duhovna plat, itd... Tudi je razlika ali se postiš le za prečiščevanje telesa ali za zdravljenje kake stavri.. Za začetek pa potrebuješ zelo trdno odločitev. Potem zadeva steče in sploh ni nobenega problema, če se držiš osnovnih pravil.

Svetujem ti, da prebereš kakšno knjigo o postu- ena najbolj uporabnih in konkretnih je knjiga: Paavo O.Airola/Post ob sokovih.
Potem je tu še Doktor sonce/Pot prećiščevanja ali brošura društva Preporod (ki ga omenja Free) iz leta 1999, januar/februar z naslovom Post vam lahko reši življenje. Prav to društvo veliko predava o postu in na njihovem predavanu sem se sama največ naučila o pravilnem postenju.

Kar se tiče sokov, je napisanega veliko, obstajajo tudi dobre knjige (npr.Walker/Sveži zelenjavni in sadni sokovi). V praksi pa smo vsi (tudi drugi, s katerimi sem kontaktirala- fino je, če imaš na "liniji" koga, ki se je že postil, da ga v primeru kake reakcije takoj pobaraš, kaj se dogaja in preveriš ali je stvar v okviru normale...) pili pretežno korenčkov sok.
Korenček je zakon! Silno je zdrav, čisti, zdravi cel kup stvari, enostavno ga je narediti in poživlja ter daje veliko energije. Sama sem si zjutraj stisnila citruse (pomaranče, limono, grapefruit)- po en tavelik kozarec (dobre 3 dl), opoldan enak kozarec korenja (cca 1/2 kg- odvisno od tega, koliko je sočen), včasih sem mu dodala peso ali zeleno, blitvo.. ampak korenček je dober, drugi pa ne toliko, zato sem drugih spila kak deci, potem pa čez še kozarec korenja za okus in energijo. Zvečer se mi ni ljubilo delat sokov s sokovnikom (potrebuješ električni sokovnik- cca 8-16.000 sit- odvisno od modela), pa sem pila kar kupljen bio 100% sok- Biotta ipd...ali pa sem si spet ožela citruse. Sokove je treba redčiti z vodo (jaz jih v glavnem nisem....)
Količina popitih sokov je od knjige do knjige različna, mislim, da je treba kar poslušati sebe in svoje potrebe. Dobro je popiti čimveč vode, da se izločajo strupi. Sama si juhe nisem kuhala, eni jo pijejo (navodilo za juho je v knjigi), drugi ne.Tudi čaji mi niso pasali, sem bila raje na vodi. Zelo važno je, da je vsaj pol sokov zelenjavnih, ker zelenjava ima minerale, sadje pa bolj vitamine. Kot že rečeno: korenček je zakon, pa še zelo dober je!
Med postom se človek počuti neverjetno dobro, poln je energije in elana.
Resnično prava past pa leži v ponovnem dodajanju hrane. O tem nujno preberi v knjigi, da si dobesedno ne poškoduješ kakega organa. Vedeti je tudi treba, kdaj moraš post končati, da se začneš najedati vitalne substance. Tudi to je dobro opisano v knjigah.

Vse to velja za daljši post, za enotedensko čiščenje je režim vpeljevanja in zaključka lahko bolj blag, a vseeno ti priporočam, da se dobro podučiš o stvari. Rad ti bo svetoval tudi g.Videnšek, njegov telefon verjetno najdeš na www strani Preporoda, ki jo je napisal Free.
Post sem delala brez zdravniškega nadzora. Če je človek zdravega razuma in ne pretirava, ga ne potrebuje.

Kar se tiče koncentratov sokov, o katerih piše Free, so verjetno res zelo dobri, ne vem pa, kako bi se obnesli za post.
Drugi post sem delala ob podpori Microhydrina (super antioksidant v obliki mineralnega prahu, ki da dodaš vodi) in prehod na hrano po končanem postu mi je bil bistveno lažju kot lani (v smislu presnove hrane, občasnega otekanja nog- kadar sem prekršila tempo dodajanja hrane - težave so bile občutno manjše in prehod na normalno hrano dosti hitrejši).

Toliko v grobem- če te še kaj zanima, vprašaj.
Naj nam bo dan pogum, da spremenimo, kar lahko spremenimo.
Naj nam bo dana moč, da sprejmemo, kar ne moremo spremeniti.
Naj nam bo dan razum, da ločimo med enim in drugim.

#17 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 3. julij 2002, 01:00

Super, Daisy!
Hvala, ker si svojo izkušnjo tudi podrobneje opisala! :)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#18 kelly

kelly
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 4

Objavljeno: 18. julij 2002, 01:00

Pozdravljena!

Na tem portalu sem nova, vendar mislim, da ti lahko svetujem v zvezi s čiščenjem telesa - zakaj bi se postila, če pa lahko uživaš v sadovih, ki ti jih da narava.

Sem 80% frugojedka, kar pomeni, da je v moji prehrani 80% surovega sadja, ostalo pa je surova zelenjava in na žalost meso, ki se mu ne morem (zaenkrat) odpovedati.
Na takšni prehrani sem že 3 leta in moram povedati, da poleti lažje opustim meso in uživam v sočnih sadežih. Od jutra do cca 13:00 pijem 1,5 l pijače, ki jo naredim zjutraj iz 2-3 limon in 1-2 pomaranč in vode.
Po 13:00 navadno pojem 2-3 naktarine, po službi pa postopoma do večera še 1/2 lubenice.

Priporočam ti, da poiskusiš in rezultati bodo vidni že po 1 tednu - garantiram.Lasje in nohti so se okrepili, koža je postala mehka in gladka, v meni pa energija kar vre. Poskusi - nič te ne stane, le bolj zdrava lahko postaneš.



Kelly

#19 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 10. oktober 2003, 16:14

Ma.....sam se parkrat letno postim :palec: ........Danes pa sem si izbral Lunin post......da še kako kilco več mogoče skinem x:px .........crkavam od lakote :xx!: x:Dx x:Dx....bljak.....grem čaje piti. x;)x
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#20 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 10. oktober 2003, 18:04

Bravo, Mick! x8Dx x^x :palec:
Pameten (*in prakticen, ko si nasel tole temo in sem komentiral x^x ). :palec:
Ce se bos tezko upiral apetitom, se ne sekiraj - tokratna Luna je zelo 'tezka' za post'.
Ce bos zelo lacen, pojdi in spij se eno limonado.
Ce bos SE lacen, popij malo jogurta. Ce ga nimas, ne maras, ne bos mogel zdrzati, pojej en korencek ali jabolko. :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#21 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 10. oktober 2003, 18:58

:vragec:


che pa she to ne pomaga......
ja....pol pa shnicl...ni druge x;)x



:vragec:svetuje :najboljshi post je s polnim vampom x:Dx
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#22 astra

astra
  • D član
  • Št. objav: 5 187

Objavljeno: 11. oktober 2003, 10:38

Mick...si zdržal x?x ...

Sam da ne boš zdej ugotovil...kako je fino..in šel na 42 dnevni post... x;)x


Astra
Per aspera ad astra

#23 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 11. oktober 2003, 11:58

Hja človek živi najdlje če je vedno malo lačan, če se strada pol itak umre.... tak da jaz mislim da ni stvar v postenju, ampak v tem da si vedno malo pod mejo... da nikol ne poješ preveč... ne pa jest jest jest, pol pa kake par dni nič....
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#24 DOROTEJA

DOROTEJA
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 5

Objavljeno: 12. oktober 2003, 08:14

Nisem se postila tako dolgo kot nekateri tukaj opisujejo. le teden dni. Ugotovila sem, da je treba imeti pred postom "uravnotezeno crevesno floro". To pomeni, da ne smes imeti tezav s prebavo, sicer je post lahko tudi nevaren. Na primer: Post za nekatere glive v crevesju pomeni samo zacetek preobrazbe v bolj kompliciran stadij in celo moznost vplivanja na celotno telo, mogoce celo povzrocitev avtoimunih bolezni. Teh pa je morje.

Tako sem nekako prebrala v tuji literaturi, nisem specialistka za to podrocje. Zato sem napisala bolj po domace.

Zanima me, ce ima se kdo drug v zvezi s tem kaksne izkusnje. xrolleyesx
[FONT=Arial][SIZE=1][COLOR=blue]

#25 daisy

daisy
  • D član
  • Št. objav: 889

Objavljeno: 12. oktober 2003, 18:15

No ja, pa se spet oglašam pri moji temo, pri postu.. Pa tudi spet sem na postu, to pot zdravilnem, po Breussu.. To pomeni samo določene čajčke in samo določen Breussov sok.. Upam, da bo ratalo, to pot res rabim pozitiven izid... Danes zaključujem četrti teden, še dva tedna... :palec:

Kar se tiče črevesne flore, je res, kar je napisala Doroteja. Samo za črevesno floro je treba poskrbeti PRED postom in po postu, med postom je to malo težje. Z vsakodnevnim klistirom si izpiraš črevesno sluznico..
Ampak pri prejšnjih dveh postih nisem imela novenih problemov s črevesjem, le po postu sem pojedla kar nekaj probiotičnih jogurtov, so mi prav pasali in vse je bilo vredu.
To pot sem si pa zaradi vnetega zoba z močnim antibiotikom precej uničila floro in se mi to pozna.. slabi me v želodcu in napenja me po trebuhu. Takoj po končanem postu bom naredila kuro z Vitabiozo, ki je trenutno najučinkovitejša zadeva za uravnavanje črevesnje flore, ki se pač dobi pri nas. Če bi to vedela prej in če ne bi šla tako na "express" na post, bi naredila kuro že pred postom.
Ja, s temi stvami se ni za igrati.. So pa koristne, če jih pravilno izvajaš.

Naj nam bo dan pogum, da spremenimo, kar lahko spremenimo.
Naj nam bo dana moč, da sprejmemo, kar ne moremo spremeniti.
Naj nam bo dan razum, da ločimo med enim in drugim.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (1)

Člani: 0 - Gosti: 1 - Skriti člani: 0