Lunin Forum uses cookies. Read the Pogoji registracije in varstvo osebnih podatkov for more info. To remove this message, please click the button to the right:    I accept the use of cookies
Lunin net

Jump to content


Photo

Limona / limeta


  • Please log in to reply
- - - - -
3 replies to this topic

#1 Avdotja

Avdotja
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • posts 25

Posted 29. August 2003, 22:22

Kajpak poznam oba sadeža. Limono bolj, kot limeto.
Limeto poznam zgolj vizualno, nikol je še nisem konzumirala (no ja, razen v Bacardi Breezerju x8Dx ).
Pa me bi ful zanimalo, a kdo ve, kakšne so sploh razlike v teh dveh sorodnih sadežih (razen barve in velikosti) in za kaj se limete da v praksi uporabit.

Objavljena slika

#2 doc_zenith

doc_zenith
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • posts 51

Posted 2. September 2003, 21:03

limeta je mal manjša od limone pa zelene barve je

js sem jedu na Key westu lime pie. Kao neka pita iz limete je tam tko poznana kot pr nas potica. Pita ni bla nč posebnega okus sicer po limeti vse ostalo pa puter + cuker.

Js sem hotu jest limeto samo pa je čist zanč kislo je ko limona pa manjše mal drugačen okus sam...
[FONT=Geneva]Pes brez glave nima face !

#3 Kristalka

Kristalka
  • Lunin Odvisnik
  • posts 2,088

Posted 7. September 2003, 18:28

:palec: En dober recept:CAIPIRINHA :palec: koktejl
*limeto razreži na 8 delov, najprej na polovico pol pa še na 4 dele. to daj v cocteil kozarec ( trden malo večji). limete zmečkaj z neko leseno palico, da spustijo sok
* dodaj 4 žličke rjavega sladkorja
*0,5 belega ruma,al pač kaj je tisto(alkohol)
*zdrobljen led
*slamica
:palec: x:Dx x:Ix ful je dobro samo jaz pijem brez alkohola(še ne smem), je pa res ful :palec: dobro in osvežilno....

#4 strucy

strucy
  • ŽeČistoDomači
  • posts 447

Posted 15. March 2012, 16:31

Mi smo limone zamenjali z limetami. Evo en način uporabe:
MUFFINI Z LIMETO IN JOGURTOM
2 limeti(sok in naribana lupina)
200 g masla
3 jajca
2.5 dl navadnega jogurta
-zmečeš v multipraktik
250 g moke
200 g rjavega sladkorja
1 vanilij
1 pecilni
1.5 žličke sode
-suhe sestavine dobro premešaj,na hitro zmešaj z mokrimi,nadevaj v papirnate košarice,na vrh vsakega daj žličko poljubne marmelade ali nutele.
Do zdaj so mi ti najboljši pa se čokolade nikoli n branim. Res majo en tak nežen okus.
strong desire needs strong will




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users