Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Čiščenje jeter


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* * * * * 1 x ocenjeno
157 komentarjev na to temo

#1 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 20. september 2004, 18:28

Ceprav smo o tem nekoliko spregovorili ze v temi V debelem črevesju nastaja mnogo bolezni, odpiram novo temo konkretno s tem naslovom.

Izvrstna metoda, ki jo je pred casom objavil Igor Kononenko v clanku Čiščenje jeter, je dobil velik odziv in na urednistvo prispejo stevilni e-maili, ki bodisi pozdravljajo ta clanek bodisi pa imajo v zvezi z njim oz. s to metodo kaksno vprasanje.

Tako tu odpiram novo temo, kjer bomo lahko nizali svoje izkusnje in opazanja, podali mnenja ali pa vprasali po kaksni podrobnosti (v upanju, da bomo dobili odgovor :)).
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#2 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 20. september 2004, 18:35

Ob rednem prebiranju vaših člankov, sem se zelo razveselila zgoraj navedenega čllanka in ga tudi preizkusila.
Sedaj po 1. terapiji imam za avtorja vprašanje: \"ali je normalno, da drugi dan po terapiji čutim v ustih grenkobo in občasne slabosti. Pila sem samo grenko sol z vodo in sok grenivke z olivnim oljem. Ali bi lahko vmes pila še navadno vodo.
V kolikor je mogoče, prosim za vaš odgovor in se vam zanj že vnaprej zahvaljujem.

Tole vprasanje je v teh dneh prislo na urednistvo.

Podajam tudi svoj odgovor, upam pa, da se bo javil se kdo od kompetentnejsih. :)

Hvala za vas prijazen mail.
Zal vam ne morem ponuditi primernega (strokovnega) odgovora.
LN magazin je namrec prej stal na drugem naslovu (LN Novice), pri prenosu vseh clankov pa se niso ohranili podatki avtorjev, ki so jih morali naknadno popraviti oz. smo to ponekod storili na urednistvu (sicer pa postopoma porpavljamo oz. avtorji sami).

Tako Lunin net ni avtor clanka, ki ga omenjate, pac pa je avtor Igor Kononenko (njegov e-mail najdete pri katerem od njegovih clankov, spodaj, ce ne boste nasli, pisite nazaj, ga bom jaz poiskala) - vendar tudi za ta podatek nisem cisto gotova.

Sama kot laik menim, da je grenkoba v ustih lahko posledica oz. sopojav ciscenja.
Menim tudi, da lahko pijete vodo, vendar morda v majhnih kolicinah.
Tukaj nisem cisto gotova, naprej sem pomislila, da jasno da lahko... vendar nisem gotova, morda voda pretirano 'odplakuje' ali kaj podobnega, morda se lazje cisti, ce je z oljem oz. s soljo in grencino...
Tako si vam res ne upam nic svetovati.

Lahko se vclanite tudi v nas forum in tam povprasate (registracija je brezplacna in jo opravite v nekaj minutah).
Sicer imamo temo Mnogo bolezni nastaja v debelem crevesu, kjer omenjamo tudi tale clanek, vendar nic ne bo narobe, ce boste odprli posebno temo prav s tem naslovom. Ce boste zeleli, seveda.

Upam, da boste (cimprej) dobili tele informacije...


Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#3 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 20. september 2004, 19:21

Saj, (Vrba, thanx!) - ampak saj ves - piti ali ne piti, to je zdaj vprasanje. ;) :D :vragec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#4 č.v.e.k.a

č.v.e.k.a
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 884

Objavljeno: 22. september 2004, 15:09

 - ampak saj ves - piti ali ne piti, to je zdaj vprasanje. ;) :D  :vragec:

:palec: Isto vprašanje se poraja meni.
S prevelikim zaužitjem tekočin gredo iz našega telesa tudi ,prepotrebni, minerali in druge,telesu prijazne,snovi. Naenkrat si v začaranem krogu.

Lep pozdrav
Objavljena slika

HOROSKOP JE PREREZ,NEKEGA ČASA.

#5 candlelight

candlelight
  • D član
  • Št. objav: 464

Objavljeno: 22. september 2004, 15:27

Piti je treba velikokrat na dan po npr. en deci in ne enkrat in takrat pol litra!
BOLEČINA JE KRIK TKIVA PO PRETOČNI ENERGIJI

#6 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 22. september 2004, 17:31

Ja, seveda, Vrba in CL :palec:
Mislila sem tako to, da se svetujejo razlicni pristopi do vodopitja, kot tudi to, da v tem konkretnem primeru ne upam reci, ker morda je pa taka ta kura - kaj jaz vem, a se lohk pije voda ali ne, saj se nisem jaz domislila te metode, jaz samo podam svoje mnenje, da se mi zdi, da jasno lahko, samo da vprasanje, kako je s tem, ker (... denimo eni bolniki ali pa ob doloceni bolezni, stanju, se nic ne sme uzivati brez stalnega nadzorstva)... :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#7 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 23. september 2004, 07:49

No, danes sem pa dobila tale odgovor:

Pozdravljena,

Zahvaljujem se vam za odgovor.
...željeno informacijo sem dobila od osebe, ki je to terapijo že opravila:

»Pitje vode med to kuro ni priporočljivo«

Torej, kot sem nekako tudi predvidevala.
Zdaj lepo vidimo, da ni vsak nasvet aktualen vedno in za vsakogar.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#8 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 23. september 2004, 08:11

... piti ali ne piti, to je zdaj vprasanje. ...

VODA - pitje vode ali kaksne druge tekocine

Pa se Voda vs Cocacola, sicer pa so tako ali drugace o vodi odprte se kake 3, 4 teme. :palec:
(*ce bi kdo hotel o tem se vec pogovarjat).
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#9 rachek

rachek
  • D član
  • Št. objav: 1 681

Objavljeno: 23. september 2004, 10:26

Jaz sem to delal že 2x. x:Dx Pa ni bilo nič kaj posebnega.

#10 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 26. september 2004, 10:56

Saj ni nic posebnega, ciscenje jeter pac. :)
Stevilni pa so, ki so nad nacinom navduseni, posto dobivam iz drugih drzav celo v zvezi s tem, kako je clanek dober oz. jim je koristil in je ta metoda super in uspesna. x8Dx :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#11 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 27. september 2004, 05:44

lahko pa boli ko vrag, to sem pa jaz slišala, še posebej, če se ti zagozdi kakšen večji kamenček... me pa tale zadevica mika, priznam...

#12 Margherita

Margherita
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 11

Objavljeno: 27. september 2004, 07:42

Jaz čistim jetra z eliksirjem iz olivina ali peridota :palec: x^x

Včasih, po hudih požrtijah ali drugih prehrambenih prekrških in obvezno po praznikih, je nujno očistiti jetra. Tudi po vsaki kuri s farmacevtskimi pripravki (zdravili).

Olivin zakopljem v grobo sol za kakšno uro. Potem ga dam na sonce, da se napolni. Potem ga spustim v kozarec z vodo in pustim čez noč. Zjutraj spijem ta eliksir (brez kamna x:Dx ). To počnem tri dni zapored. Občutek imam, da se mi pri tem očisti perfektno tudi črevesje, ker je količina blata drugi in tretji dan zelo povečana.

xsrcx xsrcx xsrcx

#13 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 27. september 2004, 08:53

prima nasvet! :palec: :palec:
Dobrodosla, Margherita! :vio: :palec:

Ce bos zagledala in se ti bo zazdelo, lahko napises tudi v eno od tem Eliksir(ji?).
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#14 julijana

julijana
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 034

Objavljeno: 21. februar 2005, 12:43

hojla in lep zasnežen pozdrav z Obale.

Najprej bi rada vprašala, kaj je to OLivin.? xDDx
Sama si jetra obnavljam s semeni Pegastega badlja.Uporabljam zmleta semena. Jih ne kuham ampak jem v jogurtu, na solato se lahko dajo, ali pa v juho, ko je že v krožniku xDDx . Konzumiram jih v majhnih količinah ( 3 noževe konice dnevno).
Se mi zdi, da zelo hitro čutim porast volje in veselja.

lp,julijana
fish is mute-fish knows everything-G.B.

#15 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 21. februar 2005, 12:51

olivin je kristal. kaj več piše nekje med temami o kristalih, mineralih in eteričnih oljih, če se ti ljubi mal pobrskat. drugač pa v kateri od knjig od tadeja pretnerja. se dobijo tud v knjižnicah.

za pegasti badelj sem pa vedela sam za tritedensko kuro uživanja. a to se lahk je kar skoz?
mej se julijana :palec:
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#16 julijana

julijana
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 034

Objavljeno: 21. februar 2005, 19:01

hvala za razlago, amis. xrosex

Za pegasti badelj vem , da se , če nimaš nekih hudih problemov z jetri, lahko uživa občasno; če kaj težkega ješ, ča maš "mačka", če se ti zdi, da se preveč jeze zadržuje v tebi...Če pa imaš jetra bolna, potem pa se naredi kura.
Badelj naj bi bolj veljal za hrano,zdravilno.

lep večer xflowx
fish is mute-fish knows everything-G.B.

#17 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 22. februar 2005, 13:07

o, hvala , julijana x;)x
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#18 shaya

shaya
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 80

Objavljeno: 16. september 2005, 09:05

A je pegasti badelj dober še za kaj?

#19 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 16. september 2005, 09:11

:O: čudno vprašanje.....še....pegasti badelj je edina reč ki obnavlja jetra zarad nekega nevemkakosežereče-silimarin al nekaj takega....in jetra so sedež našega čustvovanja- jeza in vsa vroča čustva...vidi se v stanju naših oči, kvaliteti nohtov, kože...etc


in glavni punkt razstrupljanja telesa.... ....priporoča se 3 tedenska kura s čajem iz pegastega badlja...3x na dan skodelica....


in kot posip na hrano(uporabiš kot začimbo)

vendar ne pretiravat..... x8Dx

te lahko pobere od stranskih načinov razstrupljanja x8Dx
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#20 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 16. september 2005, 09:29

pegasti badelj x:Dx x:o)x

in kje se ga dobi? kako zgleda?
in kaj pomeni ne pretiravat? :inocent:

que'l ime!!!
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#21 krokodil

krokodil
  • D član
  • Št. objav: 2 868

Objavljeno: 16. september 2005, 09:34

<{POST_SNAPBACK}>
in kje se ga dobi? kako zgleda?

klik


klik kapsule
//caj pa v ama bas svaki lekarni/zeliscni prodajalni


P.S. Znanec se je pred casom zastupil z gobami, bil nekaj casa v komi,
na jetrih mu je ostal neprijeten spomin , nic pomagalo, kar so mu predpisovali
zdravniki, no, kasneje je s pegastim badljom dobesedno
prijel boga za jajca (upam, da mu jih ni odtrgal :eek: x;)x ).


#22 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 16. september 2005, 09:41

:palec:

hvala!
grem se malo pogledat.

lep je! :2src:
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#23 Lordes

Lordes
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 63

Objavljeno: 5. junij 2009, 19:48

Zaradi zdravstveni težav se odločam za očišenje jeter in debelega črevesa.
Malo sem brskala po internetu in našla nekaj zanimiv predlogov, kako se lotiti zadeve.


Npr; tole;
Princip čiščenja je zelo enostaven. En dan pustimo jetra počivati in ne jemo ničesar, kar vsebuje maščobo. Tako se v jetrih in žolčniku nabere veliko žolča. Potem spijemo odvajalo (raztopino grenke soli), ki se ne vpije v črevesu, poleg tega pa blagodejno sprosti kanale v jetrih. Zvečer pred spanjem spijemo nekaj lahkega in zelo oljnatega, kar povzroči, da se v približno 20 minutah iz jeter in žolčnika iztisne v dvanajsternik ves žolč ter s sabo potegne tudi nečistoče. Črevo poplaknemo s še malo raztopine grenke soli, vse se pa potem izloči skozi analno odprtino.

Za najpreprostejši postopek potrebujemo dan in pol - prvi dan popoldne začnemo, drugi dan pa končamo. Večini ljudi najbolj ustreza vikend - v petek pozno popoldne začnejo, v soboto opravijo čiščenje, nedelja pa jim ostane za dodatni počitek.

Bolj zahtevna metoda, ki je opisana v ajurvedskih tekstih, je zelo zapletena, kljub temu pa bi jo rad okvirno predstavil. Opravljati jo je treba na dan polne lune spomladi (torej so na razpolago tri možnosti v obdobju od marca do junija). Že en dan prej se začne post s sokovi, na dan čiščenja pa je treba izvajati razne tehnike joge in meditacije. Zvečer se začne izmenično pitje čistega olja in limoninega soka v polurnih presledkih, med katerimi potekajo vaje posebnih položajev sedenja in meditacije z zrenjem v Mesec.

V praksi se izkaže, da se pri drugi metodi nečistoča izloči bolj "gladko" kot pri prvi (če seveda zdržite predpriprave), kar se očiščenja tiče pa so razlike zanemarljive. Vsekakor je koristno, če prvi metodi dodamo nekaj elementov druge - da čiščenje opravimo ob polni luni (po možnosti spomladi), da z raznimi tehnikami čim bolj sprostimo telo, da se postimo - vendar so tudi po najpreprostejšem načinu rezultati več kot zadovoljivi. Preden opišem celoten postopek, poglejmo, kaj vse potrebujemo zanj:


vir:klik
ali kar z biozeliščnimi dopolnilom k prehrani;

vir:PARACLEANSE

ne vem za katero varianto naj se odločim?
ali je kdo med vami že preizkusil kaj od zgoraj omenjenega?kakšni so rezultati?
malo me je tudi strah stranskih učinkov ali kakšnih zapletov.

kaj mi priporočate?
stara sem 28 let.

lep pozdrav
LOVE ME WHEN I LEAST DESERVE IT, BECOUSE THAT'S WHEN I REALLY NEED IT!

#24 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 5. junij 2009, 22:03

prvo varianto lahko narediš sama doma, kar je pri drugi malo vprasljivo, ce je tako zakomplicirana metoda in še kup enih vaj...
sploh če je končni učinek enak, jaz ne bi komplicirala..

kako pa zgleda ti pa lahko konec vikenda povem, se moj dragi odločil za tole, jutri menda začne. Jaz sem tud mela v planu, sam bom prestavila za nekaj časa, ker mam druge težave..

kar se tiče zapletov..
baje se lahko zataknejo kaki večji kamenčki..
WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#25 Lordes

Lordes
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 63

Objavljeno: 6. junij 2009, 07:33

aliana, ali misliš na to varianto?
Princip čiščenja je zelo enostaven. En dan pustimo jetra počivati in ne jemo ničesar, kar vsebuje maščobo. Tako se v jetrih in žolčniku nabere veliko žolča. Potem spijemo odvajalo (raztopino grenke soli), ki se ne vpije v črevesu, poleg tega pa blagodejno sprosti kanale v jetrih. Zvečer pred spanjem spijemo nekaj lahkega in zelo oljnatega, kar povzroči, da se v približno 20 minutah iz jeter in žolčnika iztisne v dvanajsternik ves žolč ter s sabo potegne tudi nečistoče. Črevo poplaknemo s še malo raztopine grenke soli, vse se pa potem izloči skozi analno odprtino.

meni tudi ta varianta najbolj odgovarja, ker ni veliko kompliciranja.

ja, lepo prosim, če napišeš, kako je to zgledalo in delovalo pri tvojem partnerju.

zgoraj ste omenjali tudi kapsule pegastega badelja?
ali jih kdo med vami uživa?imajo stranske učinke?

To temo je popravil/a Lordes: 6. junij 2009, 07:33

LOVE ME WHEN I LEAST DESERVE IT, BECOUSE THAT'S WHEN I REALLY NEED IT!




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (1)

Člani: 0 - Gosti: 1 - Skriti člani: 0