Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Astrologija in depresija


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
143 komentarjev na to temo

#1 slavi

slavi
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 76

Objavljeno: 23. maj 2004, 12:26

Zivjo! Sem nova na tem forumu, sicer se malo spoznam na astrologijo, ker me res noro zanima, bi se pa rada tudi cesa naucila. Po nekajletni vezi sem prekinila s fantom in sem se v fazi prebolevanja. Ceprav vem, da sem naredila prav, ker z njim ne bi mogla biti v zivljenju srecna. Veliko me je omejeval, ampak ne pri druzenju z drugimi, pac pa predvsem pri razmisljanju, obnasanju, vsakdanjemu pocetju. Skoraj vsaka stvar, ki sem jo naredila, je bila napacna, veliko ga je motilo, on mi je lahko rekel skoraj vse, jaz pa njemu naj ne bi nic, ker je bil tako obcutljiv. Vendar to se ni bilo vse. Zdi se mi, da je bil nagnjen k depresiji. Velikokrat je bil malodusen, razen sluzbe in svojega hobija ni imel zelje po odkrivanju in spoznavanju drugih stvari v zivljenju, imel je ponavljajoc obcutek tesnobe v prsih brez razloga (ponavadi ob polni luni), zato me res zelo zelo zanima, kateri aspekti ali polozaji planetov na to vplivajo. Dejte povedati cimvec o tem, kar veste.

#2 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 23. maj 2004, 14:07

:vragec:

najbolje da povprashash na psihiatriji
velika vechina pacientou se res da ukvarja z astrologijo....samo.....to pach nich ne pomeni....a ne x:Dx

666 zlomkou....tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#3 tiggy

tiggy
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 61

Objavljeno: 23. maj 2004, 14:55

mislm, da to ni tok odvisno od astrologije

to me bolj spominja na čustvene težave, poznam namreč nekaj oseb, ki imajo podobne "težave"

in to skor brez razloga

#4 Vojko

Vojko
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 343

Objavljeno: 23. maj 2004, 17:01

Zivjo! Sem nova na tem forumu, sicer se malo spoznam na astrologijo, ker me res noro zanima, bi se pa rada tudi cesa naucila. Po nekajletni vezi sem prekinila s fantom in sem se v fazi prebolevanja. Ceprav vem, da sem naredila prav, ker z njim ne bi mogla biti v zivljenju srecna. Veliko me je omejeval, ampak ne pri druzenju z drugimi, pac pa predvsem pri razmisljanju, obnasanju, vsakdanjemu pocetju. Skoraj vsaka stvar, ki sem jo naredila, je bila napacna, veliko ga je motilo, on mi je lahko rekel skoraj vse, jaz pa njemu naj ne bi nic, ker je bil tako obcutljiv. Vendar to se ni bilo vse. Zdi se mi, da je bil nagnjen k depresiji. Velikokrat je bil malodusen, razen sluzbe in svojega hobija ni imel zelje po odkrivanju in spoznavanju drugih stvari v zivljenju, imel je ponavljajoc obcutek tesnobe v prsih brez razloga (ponavadi ob polni luni), zato me res zelo zelo zanima, kateri aspekti ali polozaji planetov na to vplivajo. Dejte povedati cimvec o tem, kar veste.

Silvi

Lepo pozdravljena na forumu.

Menim, da se o tem, kar si napisala da veliko ugotoviti tudi z astrologijo.
Moje mišljenje je, da je v primeru, ki si ga navedla pomembnejši odnos med dvema človekoma. Morda ravno takšen človek, s katerim imata težave popolnoma ustreza nekomu drugemu, ki ima drugačne interese, drug stil življenja, drugačno komunikacijo in drugačne življenjske cilje.

Seveda ne izzvzamem, da je možna bolezenska oblika depresije, vendar na tem področju nisem doma.

Vabim te, da se oglasiš na forumu Devetzvezdni KI in si tam poledaš objave - Dinamika in kompatibilnost partnerstva, pa še kakšne druge objave. Ko boš prečitala vsaj nekaj analiz ti bo mogoče bolj jasno kaj vprašati. Vprašaj. Velja?!

*
Aakhut-a pa sam vidim kot človeka prav posebne sorte, dobrega srca, ki se izraža na njemu lasten način in s tem prinese veliko vedrine na forum, upam pa, da te ni preveč presenetil že ob tvoji prvi objavi.
*

Lep pozdrav, Vojko

Si želiš več od življenja?
Privošči si življenjski coaching!


Vojko J Kalan

e: vojko@9zvezd.com

t: @vojko_9ki

t: @vojko629


#5 Vojko

Vojko
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 343

Objavljeno: 23. maj 2004, 17:03

mislm, da to ni tok odvisno od astrologije

to me bolj spominja na čustvene težave, poznam namreč nekaj oseb, ki imajo podobne "težave"

in to skor brez razloga

Tiggy

Se popolnoma strinjam s teboj, da to ni odvisno od astrologije. Astrologija je namreč le metoda, s katero lahko odkrijemo nekaj lastnosti človeka v času in prostoru. Torej, če se človek z njo ne ukvarja, nanj astrologija vpliva bore malo....

Vojko

Si želiš več od življenja?
Privošči si življenjski coaching!


Vojko J Kalan

e: vojko@9zvezd.com

t: @vojko_9ki

t: @vojko629


#6 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 23. maj 2004, 18:31

Zivjo Slavi in dobrodosla! :palec: x:)x

V bistvu so stevilni dejavniki v astrologiji, ki lahko nakazujejo na depresijo, nesmiselno pa se je tega lotevati na tak nacin, v astrologiji bomo kvecjemu nasli pokazatelje.
Ce te zanima, imamo prav temo na forumu: Depresija, tam smo precej pisali ze o tem, vendar splosno - ne 'astrolosko'.

V natalnem chartu so torej stevilni pokazatelji, ki lahko dajejo slutiti na podobne tezave/stanja/obdobja v posameznikovem zivljenju.
Znano je, da so med najvecjimi 'depresivci' Raki, se tezji polozaj je Ascendent v Raku, tudi Luna, vendar je njen vpliv 'hitrejse' narave in vpliva bolj na muhavost in spremenljivost posameznika kot pa tezka depresivna stanja, karksna si najbrz predvsem imela v mislih.
Z depresijo se veckrat bodejo tudi Device in Kozorogi - prvi zaradi stresa, ko so taki perfekcionisti in se v natancnosti nekako 'izgubijo' in furajo 'navznoter', in drugi, ki ne jemljjo radi dejavnika 'nepredvidljivo' v zivljenju, prav tako tezko prenasajo druge sisteme in to, da jim ne gre vse po nacrtih oz. da nimajo prav, zelo tezko jemljejo tudi izgube in poraze.
'Depresivce' nakazuje tudi tecno postavljen Saturn - kandidat za tole je vsekakor npr. Saturn v 12. hisi (ki morda 'tesni' na ascendentu), veckrat tudi v opoziciji s Soncem ali Ascendentom (*ce gremo dalje, lahko tudi Saturn v 4., ki recimo lahko kaze na to, da so depresivnega znacaja zaradi nekih okoliscin v otrostvu oz., mladosti, ipd. itd. ...).
Tudi Ribe imajo te potenciale, prav tako je se 'tezji' (kot v primeru raka) Ascendent v Ribah (kot pa Sonce ali Luna)...
Tudi zelo slabo postavljen Mars, ki je v 'sibkem' znaku (recimo raku) je eden od dejavnikov lahko...
... ... ...
Vendar je nesmiselno zdaj v tem iskati... Najveckrat se taksna stanja pojavijo recimo pri tranzitih, povratkih (toliko bolj pac, ce smo sicer nekoliko 'kandidata' za slednjo - v zgoraj omenjenih primerih) - npr. saturnovem povratku, tranzitu prek ASC ipd.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#7 slavi

slavi
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 76

Objavljeno: 23. maj 2004, 22:02

Hvala vsem in lepo, da smo se spoznali. Zdaj se bomo pogovarjali veckrat, ker imam kot novopecena samska malo vec casa in se res sem se navdusila. Bomo to temo kar lepo zakljucili, ker konec koncev on (zaradi katerega sem nacela to temo) ne sme biti vec del mojega zivljenja in se bom raje poucila se kaj o sebi oz. privlekla na plano. Lepo panckajte!

#8 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 24. maj 2004, 07:04

V bistvu so stevilni dejavniki v astrologiji, ki lahko nakazujejo na depresijo, nesmiselno pa se je tega lotevati na tak nacin, v astrologiji bomo kvecjemu nasli pokazatelje.

V natalnem chartu so torej stevilni pokazatelji, ki lahko dajejo slutiti na podobne tezave/stanja/obdobja v posameznikovem zivljenju.

'Depresivce' nakazuje tudi tecno postavljen Saturn - kandidat za tole je vsekakor npr. Saturn v 12. hisi (ki morda 'tesni' na ascendentu), veckrat tudi v opoziciji s Soncem ali Ascendentom (*ce gremo dalje, lahko tudi Saturn v 4., ki recimo lahko kaze na to, da so depresivnega znacaja zaradi nekih okoliscin v otrostvu oz., mladosti, ipd. itd. ...).
Tudi Ribe imajo te potenciale, prav tako je se 'tezji' (kot v primeru raka) Ascendent v Ribah (kot pa Sonce ali Luna)...
Tudi zelo slabo postavljen Mars, ki je v 'sibkem' znaku (recimo raku) je eden od dejavnikov lahko...
... ... ...
Najveckrat se taksna stanja pojavijo recimo pri tranzitih, povratkih (toliko bolj pac, ce smo sicer nekoliko 'kandidata' za slednjo - v zgoraj omenjenih primerih) - npr. saturnovem povratku, tranzitu prek ASC ipd.

:palec: :palec: Drži kot pribito. Največkrat tranzit saturna preko natalnega saturna v 12 hiši povzroči kar hud psihični problem, tranzit saturna preko lune v 12 hiši se močno občuti in povzroča depresijo, tesnobo. :xx!:

#9 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 24. maj 2004, 08:02

Največkrat tranzit saturna preko natalnega saturna v 12 hiši povzroči kar hud psihični problem

tole se je potrdilo pri Daši.. medtem, ko bi jaz morala bit depresivec na kubik (asc rak, sonce devica, mars v raku) :o|o: ... (je bilo pa precej :xx!: obdobje, ko je saturn tranzitiral čez marsa (12.h :O: )... ravno toliko, da lahko rečem, da poznam tole stanje x;)x

sicer pa Slavi - dobrodošla :palec: in modro, da si se odločila, da pozornost raje usmeriš vase in daš sebi tisto, kar si zase želiš x^x x:)x

#10 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 24. maj 2004, 08:09

Hm....a to tud sem spada......padam v depro k te poste nič ne štekam..... x:o)x x:Dx Bemu, sm si med zaželjenimi spremembami zaželel tud mal z astrologijo pozabavat..... x^x
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#11 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 24. maj 2004, 08:13

......padam v depro k te poste nič ne štekam.....  

x:px x:Dx x:o)x Mick, tole tud poznam x:Dx ... x;)x

#12 tiggy

tiggy
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 61

Objavljeno: 24. maj 2004, 09:20

Se popolnoma strinjam s teboj, da to ni odvisno od astrologije. Astrologija je namreč le metoda, s katero lahko odkrijemo nekaj lastnosti človeka v času in prostoru. Torej, če se človek z njo ne ukvarja, nanj astrologija vpliva bore malo. ..

hm sliši se, kot da začne šele ukvarjanje z astrologijo sporžati njen upliv na človeka x:Dx

#13 Bern

Bern
  • D član
  • Št. objav: 3 106

Objavljeno: 24. maj 2004, 13:36

Kar se depresije tiče, je dobro gledati 12. hišo in tisto, kar je v njej, vendar to ni čisto vse.
Čisto mogoče je, da ima nekdo 12. hišo precej polno, a ni depresivec, pa tudi taki primeri so, ko je 12. hiša prazna, pa je depresije vseeno precej.

Poudariti je treba letnike 1964-67, ko se je SA nahajal v Ribah in je imel tiste grozne opozicije s PL, UR in občasno še z MA. Osebe iz tistega časa so sedaj nekje na pragu Uranovega polovičnega povratka, se pravi, da jih daje na kvadrat - vse, kar jim napoveduje natalni horoskop, seveda.

Tudi sicer je treba gledati zadeve tudi v znamenju Rib, pa malo kombinirati - v skladu s kuharsko logiko. Čistih pravil pri tem seveda ni, bolj se velja zanesti na občutek.

Pozdrav!

#14 Bern

Bern
  • D član
  • Št. objav: 3 106

Objavljeno: 24. maj 2004, 13:39

Tiggy,

vse to res ni ODVISNO od astrologije.

Kokoš in jajce sta tu malo zamešana - astrologija samo kaže, nakazuje, pomaga pri razlagi.

Astrologija ne pomaga, ne rešuje in ne zdravi. Astrologija nam daje informacije, da si pomagamo, se rešujemo in zdravimo SAMI.

Pozdrav!

#15 Bern

Bern
  • D član
  • Št. objav: 3 106

Objavljeno: 24. maj 2004, 13:47

Še malo:

Za depro so v povezavi z 12. hišo nujni slabi aspekti, v dobrih prihaja do drugih reči.

Če je tam slabo aspektirana Luna, je to točno "nagnjenost k depresijam",
če je Merkur, preveč tuhtanja (ni nujno, da so depre - zanje mora biti še kaj drugega v horoskopu),
če je Venera, so nesrečne (neuslišane, skrivane, platonske itd.) ljubezni in vse, kar sodi zraven,
če je Mars, so skriti sovražniki,
če je Saturn, je občutek "bogi jaz",
če je Pluton, je razpad sistema, živcev (o tem smo se že nekaj šli).

Od povezav je potem odvisno, kako in kaj. Četudi ima tak planet slabe aspekte, ga kak dober lahko "zvleče na varno" in se da zvoziti brez hujšega.
Pa malo dela na sebi tako in tako ne škodi.

Meditacija in joga (in podobno) pa sta "PLANETI V 12. HIŠI V BOLJŠEM POLOŽAJU", na primer. 12. hiša torej ni samo slaba.

Pozdrav!

#16 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 24. maj 2004, 13:50

Poudariti je treba letnike 1964-67, ko se je SA nahajal v Ribah in je imel tiste grozne opozicije s PL, UR in občasno še z MA. Osebe iz tistega časa so sedaj nekje na pragu Uranovega polovičnega povratka, se pravi, da jih daje na kvadrat - vse, kar jim napoveduje natalni horoskop, seveda.

Zelo res, fajn ker si specialno izpostavil. :palec:

*Sicer naceloma ne gre prevec mesati jabolk in hrusk, a tu je zelo zanimivo nekaj: tole obdobje pade ravno na ognjenega konja (66) in poznam neverjetno depresivcev, samomorilcev, junkijev, raznoraznih bluzerjev - ki so rojeni 66.ega - in seveda imajo opozicijo Uran, Pluton (ja, in pogosto Mars).
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#17 strelka

strelka
  • D član
  • Št. objav: 360

Objavljeno: 24. maj 2004, 17:14

Pa to sem jst :xx!: !!In res sem zadnje čase bolj down kot up.
Sicer sem drgač značajsko bolj vesele narave. In koliko časa bo še tole zoprno obdobje?
strelka

#18 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 24. maj 2004, 17:36

Strelka, potem te najbrz pac bolj 'snamejo' aspekti, imas obdobja potem depresivnejsa (*seveda ne moremo gledati loceno in jasno ni vseeno, ali imas Sonce v Strelcu ali Raku recimo)...
Zdaj ti morda Saturn precka kak drug polozaj, da si pa v bedu, pa je morda 'krivec' (mdr.) tudi Pluton, ce si v zacetku zadnje dekade Strelca, imas Pluton blizu Sonca zdaj... Ta je tudi lahko zasluzen za depresije, preprosto ker zna bit tezek, skoraj nekako podobno tezek kot Saturn....
Morda pa imas asc ali luno v raku, pa je 'kriv' saturn... Odvisno, kaj ti setka po 12. hisi, po 4., tudi po 6. - tudi slabo postavljeni tezki planeti v 6. lahko kazejo na depresijo.
Depresija ima zelo razlicne izvore, lahko je slabo postavljen planet, tezek, recimo celo v 3. hisi - ko se npr. pri mladostniku dobesedno zablokira mind, zakrkne, potem se to pomesa s strahom pred slabso prihodnostjo ipd... in kaksen neugoden tranzit, mrk itd... naredi mlad clovek samomor lahko, potem ko najdejo vzrok, pa je grozljivo, ko je to recimo cvek pri matematiki ipd...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#19 tiggy

tiggy
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 61

Objavljeno: 24. maj 2004, 18:56

Tiggy,

vse to res ni ODVISNO od astrologije.

Kokoš in jajce sta tu malo zamešana - astrologija samo kaže, nakazuje, pomaga pri razlagi.

Astrologija ne pomaga, ne rešuje in ne zdravi. Astrologija nam daje informacije, da si pomagamo, se rešujemo in zdravimo SAMI.

Pozdrav!

ma sej menje nekak jasn kaj je astrolgija, ker jo tud sama zlo uporabljam v življenju

sam mogla sem komentirat, ker je tko dvoumno napisal x:Dx

#20 Aira

Aira
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 771

Objavljeno: 24. maj 2004, 19:10

malo se mi že meša- prebrala: "Astrologija in depresija- so lahko čebele nagnjene k depresiji"... xDDx

Rakci - npr. ascedentalni smo po mojem takšni da se odzovemo na zunanje negativne pritiske z umikom vase- torej skrivanjem pred svetom in premlevanjem neprijetnega dogodka over and over- tudi depresija... seveda pa je dobro če ima takšen rakec močen backup v obliki močnega marsa, sonca ali česa drugega...hm? tako da se hitro pobere in gre v fajt.

#21 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 24. maj 2004, 19:27

Jasno, Aira - saj jaz s stelijem v ribah -*in vladar je se 'doma', v 12. - bi se morala cedit od custev, pa depre bi morale padat po spisku...
A imamo k sreci vse planete nekje, vsa nebesna telesa, tocke itd. - pa se malo pokompenzira tu in malo tam.

Mnenja sem, da so pa v teh primerih najvecji faktorji tranziti - vseeno pa seveda ob ze nastavljenih predispozicijah v chartu...
Zelo strelcevskega strelca bo saturn na soncu ali luni najbrz manj sesul kot zelo rakovskega raka... tako nekako. :)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#22 slavi

slavi
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 76

Objavljeno: 25. maj 2004, 08:47

Tud jst sm rakica, vendar hvala bogu z ascendentom mocnim skorpjonom, tako da dobro kljubujem razlicnim pritiskom, samo sveza prekinitev s partnerjem po treh dobrih letih me je pa precej vrgla. Samo ni slo drugace. Najhuje je pa to, ker sva se imela do zadnjega dne rada in se noro privlacila, samo nikakor nisva bila za skupaj, prevec razlik, premalo prilagajanja in na dolgi rok mi tako zivljenje ne bi prineslo zadovoljstva. Prezivljam pa tezko obdobje, ker po besedah nekega astrologa pluton se tretjic in zadnjic pritiska name in moje ljubezensko zivljenje. Vse naj bi se koncalo konec tega septembra. Prvic v zivljenju komaj cakam, da bo jesen, ha ha! Ce ma kdo idejo, kako najlazje preboleti in iti cez to, bi bila zelo zelo hvalezna. Imejte lep dan!!!

#23 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 25. maj 2004, 08:59

Tud jst sm rakica, vendar hvala bogu z ascendentom mocnim skorpjonom, tako da dobro kljubujem razlicnim pritiskom, samo sveza prekinitev s partnerjem po treh dobrih letih me je pa precej vrgla.

:palec: Boš, boš prebolela, saturn- učitelj je prišel v tvoj sončni znak, ne vem, če je že povozil tvoje sonce (moški), je pa v trigonu z močnim ASC v škorpionu, zato se nič ne boj. Bolj močna boš postala in bolj modra in taka boš lažje šla novim zmagam naproti. :palec:

#24 Bern

Bern
  • D član
  • Št. objav: 3 106

Objavljeno: 25. maj 2004, 09:23

Ampak nekaj moram pa vseeno pri-dati.

Tolele < Tud jst sm rakica, vendar hvala bogu z ascendentom mocnim skorpjonom > me je malo špiknilo.

Če si Rak s Škorpijonom v ASC, naj bi bilo to v redu, ampak ni čisto tako. V horoskopu je treba imeti še kaj "pametnega", predvsem pa iniciativnega in agresivnega, če naj bi to res bilo v redu. Sama po sebi sta tako Rak kot Škorpijon PASIVNA! Ne pozabimo, da je Škorpijon izrazito OBRAMBNO znamenje!! Kar pomeni, da se branim (delujem), če me pritisnejo ob steno. Do takrat pa potrpim. In veliko zdržim, veste! Več kot vi! Itd.

Tralala. Včasih je bolje ne toliko potrpeti, ampak že prej koga mahniti na gobec. Torej "veliko zdržati" vidim (tudi v številnih razgovorih z ljudmi) kvečjemu kot pomanjkljivost in ne kot prednost.

("Kolikokrat me rabijo mahnit da padem? In kolikokrat tebe?" princip.)

Toliko.

Lep pozdrav!

#25 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 25. maj 2004, 09:30

... V horoskopu je treba imeti še kaj "pametnega"...

x:o)x xDDx x;)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0