Lunin Forum uses cookies. Read the Pogoji registracije in varstvo osebnih podatkov for more info. To remove this message, please click the button to the right:    I accept the use of cookies
Lunin net

Jump to content


Photo

VODA


  • Please log in to reply
- - - - -
205 replies to this topic

#1 lea

lea
  • Nepogrešljivi
  • posts 1,328

Posted 25. May 2004, 10:47

pozdravljeni!
mene zanima kako gledate na pitje navadne vode. a tisto iz pipe kako filtrirate? a pijete kupljeno? kaj menite o priporocljivih (teza x 0.3 dcl vode na dan) kolicinah vode? kako gledate na informirano vodo?
jaz sem pred malo vec kot dvema letoma zacela redno piti vsaj 1.5 l vode na dan. poleg tega spijem se kaksen sadni caj, nesladkan, seveda. kaksnih razlik pri sebi v teh dveh letih nisem opazila, razen da bistveno prej zacutim zejo. zdaj si vodo filtriram z britto (posodo, ki ima notri ogljeni filter), ker nasa voda poleg vidnega vodnega kamna vsebuje se bogainpol slabih reci.
ko takole pijem, imam tak bolj cist obcutek, da mi nekako res odpelje iz telesa strupe. imam pa filing, da me hladi, tako bolj v slabem smislu, da imam mrzle roke in noge. nisem cisto prepricana, ce je to povezano, mozno pa je.
moj homeopat pravi, da je to new age-ovska finta in da je to bedarija. da mora clovek piti, ko je zejen in jesti ko je lacen in spati .... pravi, da spira iz telesa vitamine in minerale.
hkrati pa sem brala knjigo kako pomembno je pitje vode in koliko bolezni izvira iz dehidracije (me zanima kaj bo rekel sstane na to?)
torej kaj menite vi?
lp
lea
p.s.
a je kje ze podobna tema?

#2 Bern

Bern
  • D član
  • posts 3,106

Posted 25. May 2004, 10:58

Verjetno si brala knjigo dr. Batmanghelidja.

Če je tako, daj napiši cel naslov in avtorja, da jo tudi drugi najdejo po knjižnicah. Jaz je namreč nimam več pri roki.

Po mojem bi jo moral prebrati vsak.

Živijo!

#3 lea

lea
  • Nepogrešljivi
  • posts 1,328

Posted 25. May 2004, 11:06

ja bern, imas prav. sori, ker nisem ze takoj napisala! nisem se spomnila ne imena, ne naslova. potem pa, ko si ti avtorja navedel, se mi je zacelo svetlikati.
ja torej avtor je : fereydoon batmanghelidj
slovenski naslov pa mislim, da je : telo klice po vodi.
lp
lea

#4 Bern

Bern
  • D član
  • posts 3,106

Posted 25. May 2004, 13:24

Možak je celo življenje posvetil pomenu navadne vode za telo. Opisuje funkcije, kako zadeva in ZAKAJ tako deluje, pove, da je pri glavobolu in številnih drugih težavah bolje najprej spiti kozarec hladne vode BREZ tablete in šele čez čas tableto, če voda ne pomaga. Plus o presnovi, prebavi, o astmi, o ...

Vsekakor za prebrat. Ena od bolj koristnih knjig, kar se jih da dobiti. :palec:

(Malo zveni po reklami, ampak zadeva pri astmi in glavobolu dokaj dobro deluje. Preizkušeno!)

Iz knjige je tudi jasno, zakaj navadna voda in ne sokovi, pivo itd., kar naj bi tudi bila voda. Telo pravi drugače. Preberite si. x;)x

Pozdrav! x:)x

#5 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • posts 60,730

Posted 25. May 2004, 13:30

(Malo zveni po reklami...)...

Zveni prepricano! :vio: x;)x


Fajn tema, Lea :palec: - sem ze hotela z ocmi zavit, potem pa sla pogledat in vidim, da si specificno postavila in je kul, da je posebej. x8Dx

... vseeno pa ne bo odvec link na seznam tem, ki obravnavajo vodo. :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#6 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • posts 8,988

Posted 25. May 2004, 13:33

Jaz sem se v otroštvu navadila živeti z zelo malo tekočine, zdaj se pa trudim več popiti. Je pa kar majčkeno tečno, ker ne čutiš žeje najprej, ampak piješ, zato da dobiš več tekočine. Moj cilj je bil v glavnem za boljše delovanje ledvic in prečiščevanje povečati količino tekočine.

Gazirane pijače mi že od nekdaj niso všeč, tako da najraje pijem vodo. Pijem jo kar tako iz pipe, verjetno je kakšna zadeva notri, za katero bi bilo boljše, da je ni, ampak glede na to, da je vaška, jo pijem brez strahu.

Kakšnih kozarcov za popravljanje kvalitete vode ali kaih drugih naprav ne uporabljam...
Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.

#7 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Posted 25. May 2004, 17:04

pozdravljeni!
mene zanima kako gledate na pitje navadne vode. a tisto iz pipe kako filtrirate? a pijete kupljeno? kaj menite o priporocljivih (teza x 0.3 dcl vode na dan) kolicinah vode? kako gledate na informirano vodo?
jaz sem pred malo vec kot dvema letoma zacela redno piti vsaj 1.5 l vode na dan. poleg tega spijem se kaksen sadni caj, nesladkan, seveda.  kaksnih razlik pri sebi v teh dveh letih nisem opazila, razen da bistveno prej zacutim zejo. zdaj si vodo filtriram z britto (posodo, ki ima notri ogljeni filter), ker nasa voda poleg vidnega vodnega kamna vsebuje se bogainpol slabih reci.
ko takole pijem, imam tak bolj cist obcutek, da mi nekako res odpelje iz telesa strupe. imam pa filing, da me hladi, tako bolj v slabem smislu, da imam mrzle roke in noge. nisem cisto prepricana, ce je to povezano, mozno pa je.
moj homeopat pravi, da je to new age-ovska finta in da je to bedarija. da mora clovek piti, ko je zejen in jesti ko je lacen in spati .... pravi, da spira iz telesa vitamine in minerale.
hkrati pa sem brala knjigo kako pomembno je pitje vode in koliko bolezni izvira iz dehidracije (me zanima kaj bo rekel sstane na to?)
torej kaj menite vi?
lp
lea
p.s.
a je kje ze podobna tema?

Lea, Stane misli enako, kot tvoj homeopat s to pripombo, da, če te žeja malo bolj, kot sicer, se telo na vse pretege trudi, da bi iz organizma čimprej izločilo nek strup. Tako, da povečanje pitja vode v tem primeru je koristno, toda, pametno je tudi, če ugotoviš, zakaj te žeja. Zdravniki ti bodo največkrat svetovali, zmanjšaj porabo soli in z njimi se popolnoma strinjam. Vedno namreč, brez izjeme govore o jedilni jodirani soli, ker druge ne poznajo, ker je na tržišču drugačna prava, do nedavna prepovedana, redkost.
Seveda, telo se trudi izločiti jod.
Ko pa to storiš in se z velikim pitjem vode totalno razlužiš, prideš k meni, če imaš srečo, da me poznaš in se z biodieto z zdravo soljo najpozneje v devetih mesecih popolnoma prenoviš in prerodiš.
Pa ne mi vsega verjet, eni pravijo, da sem butec x^x :eek: xcivx x;)x

#8 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Posted 25. May 2004, 18:12

Kaj to pomeni, po novem :8):

#9 roza

roza
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • posts 7

Posted 25. May 2004, 18:21

x;)x zvjo, sama imam veckart tudi problem s pitjem tekocine, vode. nekako se poskusam disciplinirat in upam, da mi bo pocasi uspelo spiti vsaj 1,5 litra na dan. zelo redno pa si privoscim skodelico zelenega caja. to je ze postal vsakodnevni ritual. ob vnasanju vec tekocine v telo pa se res pocutim lazjo in imam obcutek, da se telo cisti. uapm na uspeh! x:Ix

#10 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Posted 25. May 2004, 18:25

A, potem je ok. Sem mislil, da si začela kar tako iz mode lokat x:Dx :palec:
O elektrolitih pa tako veš že vse x;)x

#11 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • posts 14,206

Posted 25. May 2004, 18:30

Počutim se super, edino lulat hodim ves čas! xg:Dx

Jaz tud x;)x

#12 tiggy

tiggy
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • posts 61

Posted 26. May 2004, 13:09

jest že dve leti pijem samo vodo

po sokovih, razen čist svežih mi je vedn slabo :eek:

pa se full dobr počutm, nobenih težav, pa še bolj me odžeja

na začetku smo mel td pri nas britto, zdej mamo pa eno studenčnico, ki jo hodmo iskat (ne me vprašat kam) seveda smo jo testiral, in je čista, ter kemijsko zelo zelo mehka

#13 Buddha

Buddha
  • Brez statusa
  • posts 3,845

Posted 26. May 2004, 21:14

studenčnico, ki jo hodmo iskat  seveda smo jo testiral,

hj, je razlika kakšna je(deževnica)ali(studenčnica) nekje blizu mesta al pa visoko v hribih?! :8):
.vedno iščem Vzrok problemov in njihove Zdrave rešitve

#14 tiggy

tiggy
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • posts 61

Posted 27. May 2004, 10:20

studenčnica, en izvir,

ni lih visok, pa tud nizko ni

in tud v mestu ni

#15 krokodil

krokodil
  • D član
  • posts 2,868

Posted 27. May 2004, 10:30

studenčnica, en izvir,

ni lih visok, pa tud nizko ni

in tud v mestu ni

Sem se spomnil na svojega znanca, ki je pil vodo iz 'izvira', pa pravil kako je boljsa od one iz pipe.

No, cez nekaj let so tam vlekli kabel za telefon...in tisti njegov izvir...pravzaprav je bila cev od vodovodne napeljave, ki je imela razpoko...40 cm od razpoke pa je 'izvirala'. So tisti del cevi zamenjali, pa je izvir usahnil....x;)x

Se danes se smejiva temu, ko nanese beseda... x:Dx x:Dx x:Dx

#16 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • posts 60,730

Posted 27. May 2004, 10:33

x:Dx x:o)x xDDx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#17 tiggy

tiggy
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • posts 61

Posted 27. May 2004, 10:34

x:Dx

morm povedat fotru, da se ni on zmotu, ko je dal testirat xrolleyesx

#18 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • posts 60,730

Posted 27. May 2004, 10:46

Lea, Stane misli enako, kot tvoj homeopat s to pripombo, da, če te žeja malo bolj, kot sicer, se telo na vse pretege trudi, da bi iz organizma čimprej izločilo nek strup. Tako, da povečanje pitja vode v tem primeru je koristno, toda, pametno je tudi, če ugotoviš, zakaj te žeja.

Tudi jaz se v bistvu strinjam s temle, vendar se se nisem cisto in povsem odlocila (moram se malo preizkusati tole in spremljati); tudi mene je namrec vcasih malo begalo, kako to, da se svetuje toliko vode kar konstantno, ko pa vendar, kar pravi Stane, izpiras ven tudi dobre (in ne samo slabih) snovi.
Po eni strani je fino, da olajsas delo ledvicam, po drugi strani pa skoz jih obremenjevati se mi tudi ne zdi pametno...

Tako menim kot Stane, pij, ko si zejen, in jej, ko si lacen. Vendar nekateri pravijo, da ko si zejen, 'je ze prepozno'...
Res pa je zagotovo nekaj - mnogi med nami nekako zatremo potrebo po zeji in sploh ne pijemo, tudi ko smo zejni - to pa je tisto, kar je najbolj narobe, po mojem...
Ali morebiti si nastimas za jest, v bistvu pa ce bi sel pit vodo, bi te vcasih potesilo in tudi lacen ne bi bil vec.

Jaz prav takole 'namensko' vec pijem predvsem na fitnesu zaradi ledvic, pa tudi ker sem zejna.
Potem vcasih, ko me pici, se tako pocutim itd. - sicer pa ne goltam vsakodnevno dveh litrov vode (ker tekocino bajdvej dobimo tudi drugje - npr. solata vsebuje vec kot 90% vode). Itd.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#19 krokodil

krokodil
  • D član
  • posts 2,868

Posted 27. May 2004, 11:41

(ker tekocino bajdvej dobimo tudi drugje - npr. solata vsebuje vec kot 90% vode). Itd.

Meduza pa malenkost manj kot 100%...samo baje ful pece ko jih po grlu dol spravljas... x;)x

Ostajamo pri solati... x^x

#20 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • posts 60,730

Posted 27. May 2004, 11:52

:palec: x:px x:o)x x:Dx x:Dx x:Dx x:o)x xokx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#21 krokodil

krokodil
  • D član
  • posts 2,868

Posted 27. May 2004, 12:29

Po eni strani je fino, da olajsas delo ledvicam, po drugi strani pa skoz jih obremenjevati se mi tudi ne zdi pametno...

Res je, pretiravanje skoduje.

Pri pretiranem pitju vode je zelo obremenjeno tudi srce, ne samo ledvice.
Najslabse je, ce naenkrat spijemo veliko tekocine, npr.2L vode naenkrat, boljse veckrat na dan v manjsih kolicinah.

Zadnjih nekaj let je to 'huronsko' pitej vode pravi hit...casopis, TV, radio, internet..vsi govorijo eno in isto in vsi pretiravajo.
3-5 litrov, nekateri svetujejo se vec.Ja, jasno da, v izrednih primerih, sploh glede na zunanje temperature in ostale razmere...ampak pretiravati ni dobro.

Je pa zanimivo..ta miselnost 'vec je, boljse je'...npr. pri avtomobilu...ne poznam nikogar, ki bi v motor vlil 2litra olja nad 'max. na merilni palcki', ces, boljse, da je vec kot ravno prav.
Kmecka logika pri navadnem stroju ocitno deluje, pri cloveku (kjer bi ravno morala ) pa ocitno ne.

Torej, prisluhnimo sebi, pijmo po pameti (pa ne govorim tukaj o alkoholu x;)x ) .

#22 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Posted 27. May 2004, 14:11

Tistim, ki zauživajo povprečno po 20gr jedilne soli dnevno, se ne čudim, da jim veliko pitje vode dobro dene x:Dx x^x :xx!:
Toda, če s takim izpiranjem joda jedilne soli ne nadomeščajo z zdravo soljo, se jim slabo piše :sori:

#23 lea

lea
  • Nepogrešljivi
  • posts 1,328

Posted 28. May 2004, 07:08

no, saj vem, da si najbrz ze milijonkrat povedal ampak vseeno: zakaj (se slabo pise)? ce sem si prav zapomnila, pravis, da moras popiti 1.6 l vode poleg se c-vitamina in zdrave soli ob vnosu 1600 kcal? potem imas doloceno neko kolicino vode, ki pa ni nujno povezana z zejo, al kaj? vem, da so to cifre za cloveka, ki je takpatak, za drugega, ki je bolj mali ali pa bolj velik ali pa.... so pa druge kolicine. no, ampak voda pa se vedno ostaja del diete. kot cistilka, najbrz. torej, ce sklepam naprej, rabis tole 1.6 vode za ciscenje starega joda, ko pa se spucas pa ni treba vec vode pit al kaj?
lea

#24 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Posted 28. May 2004, 08:17

Ne, ne mislim tako. Teh 1.6 litra vode dobiš skozi cel dan v hrani, drugih pijačah in čisti vodi, seveda, razen, če se zaradi večjih naporov potiš, takrat pa tudi več kalorij zauživaš. To je le neka povprečna računica, ki temelji na tem, da so telesne tekočine "zapufrane" s 0,9% NaCl, kar v zdravi soli pomeni okoli 1%. In najbolj idealno seveda je, če ima tudi voda, ki jo uživaš, v sebi toliko soli, ne istočasno, ampak v toku celega dneva.
Torej, ko ti z velikim pitjem vode izganjaš presežek joda, izločaš tudi več NaCl in redčiš telesne tekočine, dokler se pri neki najnižji dopustni koncentraciji organizem ne upre in zboliš. Osiromašiš namreč vse ostale plazme, razen krvne, ki mora imeto vedno koncentracijo 0,9%, toda, ko še te rezerve zmanjka, telo ukrepa samo, namesto tvoje zavesti.
Telo je namreč pametnejše od uma x:Dx x;)x

#25 lea

lea
  • Nepogrešljivi
  • posts 1,328

Posted 28. May 2004, 08:23

itak je moja sibka tocka, da se dam hitro prepricat, ce me pa zraven se prestrasis potem pa sploh. sstane: se malo, pa bom vstopila v tvoje *svetisce* xDDx !
lp
lea
p.s. kako ze clovek pride do tvoje *cenejse* soli, da se malo razmislim?




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users