Lunin Forum uses cookies. Read the Pogoji registracije in varstvo osebnih podatkov for more info. To remove this message, please click the button to the right:    I accept the use of cookies
Lunin net

Jump to content


Photo

"Ciganke"


  • Please log in to reply
- - - - -
19 replies to this topic

#1 jade

jade
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • posts 126

Posted 1. September 2007, 10:00

S prijateljicami si malo poskušamo razlagati določene pomene na kartah in vedno znova odkrijemo kaj novega,ker slike na kartah so res zelo zelo bogate, pa seveda rabimo tudi pomoč:)
Vemo, da je karta zvestobe(pes) v osnovi pozitivna, vendar pa nas zanima nekaj drugega. V primeru vprašanja, ki se nanaša na kdaj imeti otroke in koliko,gremo na eno karto in pade zvestoba. Zakaj se vsaj meni zdi, da v primeru tega vprašanja ta krta ni pozitivna?? Čeprav si druge razlagajo, da ja, da je pozitivna in da otroci bodo itd..., mene motita tista križa zadaj.. Nakazujeta na splav?, smrt? Kako si naj razlagamo odgovor na to vprašanje. Verjamem, da se kdo tukaj gor ukvarja s tem in se bo potrudil malo odgovorit.

#2 ŠTRITOF - UPOKOJENEC TVS

ŠTRITOF - UPOKOJENEC TVS
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • posts 181

Posted 1. September 2007, 21:01

S prijateljicami si malo poskušamo razlagati določene pomene na kartah in vedno znova odkrijemo kaj novega,ker slike na kartah so res zelo zelo bogate, pa seveda rabimo tudi pomoč:)
Vemo, da je karta zvestobe(pes) v osnovi pozitivna, vendar pa nas zanima nekaj drugega. V primeru vprašanja, ki se nanaša na kdaj imeti otroke in koliko,gremo na eno karto in pade zvestoba. Zakaj se vsaj meni zdi, da v primeru tega vprašanja ta krta ni pozitivna?? Čeprav si druge razlagajo, da ja, da je pozitivna in da otroci bodo itd..., mene motita tista križa zadaj.. Nakazujeta na splav?, smrt? Kako si naj razlagamo odgovor na to vprašanje. Verjamem, da se kdo tukaj gor ukvarja s tem in se bo potrudil malo odgovorit.




Kolegica mi je povedala, da je o tem izšla v slovenščini ena knjiga,

ampak ne ve točnega naslova. :sori:
UPOKOJENEC DOKUMENTARNEGA PROGRAMA TV SLOVENIJA - (031) 827-042

#3 bela vrtnica

bela vrtnica
  • Vseprisotni
  • posts 655

Posted 2. September 2007, 08:24

Veste kaj, vse je lepo in prav, dokler se ne začne uresničevat,... ker potem pa vidiš kaj, kar ti ni všeč in si želiš, da nikoli ne bi začela,.... ampak prepozno, ampak vi kar, saj če se vidi v kartah, se vidi tudi v sanjah, filmih, številkah, besedah, dejanjih ljudi,... in pol ugotoviš, da si v kurcu in ti ni jasno, zakaj te pol sveta sovraži, druga polovica pa ljubi,...
Non-cooperation with evil is a sacred duty.
Victory attained by violence is tantamount to a defeat, for it is momentary.
Democracy and violence can ill go together. Evolution of democracy is not possible if we are not prepared to hear the other side.
Power is of two kinds. One is obtained by the fear of punishment and the other by acts of love. Power based on love is a thousand times more effective and permanent then the one derived from fear of punishment.
Mahatma Gandhi

#4 jade

jade
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • posts 126

Posted 2. September 2007, 08:57

Bela vrtnica, to sklepaš po sebi ali zakaj se tako razburjaš?
Ne misli, da vsak dan v karte bulimo,ker toliko časa pa resnično nimamo, enkrat na par mesecev se dobimo in malo raziskujemo, ena sicer dobro obvlada situacijo, ampak nobena tega ne jemlje za zagotovo in se ne ravna po tem, saj vemo,da pravih ekspertov je zelo malo. So pa karte kot same zelo zanimive in še bolj zanimivo je, kako določeno karto različno dojemamo, nismo pa si eksplicitno postavile vprašanja, ampak so gledale, kaj bi pomenilo, če bi padla ta karta, kaj ta, kaj druga, mene pa je zmmotila točno ta karta, saj se je razlaga ene in druge popolnoma razlikovala.

#5 nataly

nataly
  • D član
  • posts 8,410

Posted 2. September 2007, 23:10

Jaz tudi občasno gledam v ciganke. Sem pa v globalu nekak prenehala s tem, ker vedno po tem postala strašno utrujena in sem bila zmožna stoje zaspati.
Meni je karta s psom delovala vedno pozitivno, križe sem dojemala kot trajnost, trdnost - Kristus trpel na križu - in nič z lahkoto podarjenega..se pravi -dolgoročno mi je karta vedno predstavljala trdnost.
Pes kot sam je lojalen, zvest(razen če ni strelec po horoskopu :vio: hec malo), barva mi je pa delovala malo dolgočasno - kar na koncu lojalnost in zvestoba zlahka rata, če ni popestritve kakšne. Živosti in energije divje, ki sem jo jaz na tej karti pogrešala..
Toliko.
Tudi jaz sem se s frendicami včasih dobivala in smo uprizorile pravi šlog center...
Se pa bojim, da marsikdo tole vzame smrtno resno..in na koncu res živi tako, kot karte kažejo..

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#6 ŠTRITOF - UPOKOJENEC TVS

ŠTRITOF - UPOKOJENEC TVS
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • posts 181

Posted 3. September 2007, 08:26

Kartam verjameš ali pa jim ne verjameš. Nekateri v ZDA so vzeli to smrtno

resno in zadeli na loteriji milijone dolarjev, trdi neka slovenska "šlogarica".
UPOKOJENEC DOKUMENTARNEGA PROGRAMA TV SLOVENIJA - (031) 827-042

#7 lesi

lesi
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • posts 4

Posted 11. September 2007, 22:54

Pr teh kartah se mi zdi, da moraš zaupat občutku. Se mi zdi, da je vsaka kombinacija edinstvena. Probi pa boš kmal znala povezovat, glej jih simbolično.

#8 č.v.e.k.a

č.v.e.k.a
  • Lunatik
  • posts 2,884

Posted 20. September 2007, 22:12

karta Zvestobe je, sama po sebi, dobra karta.Prinaša trdnost in uspeh, vendar skozi potrpežljivost oz.čakanje na daljši rok.
Kako se bo naša potrpežljivost obrestovala je odvisno od sosednih kart. Jaz jo obkrožim s štirimi kartami, eno karto, ki mi pomeni končno odločitev položim na osnovno karto.V tem primeru, karto Zvestobe.
Res pa je, da bodo karte 'govorile' samo v primeru ko Univerzum ve, kdaj zares potrebujemo nasvet in vodstvo. Igračkanje z njimi je
strogo prepovedano :o|o:
Enako ponavljanje istih vprašanj.

LP
Objavljena slika

HOROSKOP JE PREREZ,NEKEGA ČASA.

#9 Annaja

Annaja
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • posts 2

Posted 27. December 2007, 14:45

Jaz se ukvarjam v prostem casu z vedezevanjem in ti lahko povem da karta pes prinasa zvestobo in to pomeni da bos imela otroka.Pomembna je glavna slika karte ne pa kaj je za njo in na njej.....lp Annaja :vio:

#10 *Zarya*

*Zarya*
  • SkorajOdvisnik
  • posts 655

Posted 23. January 2008, 15:48

Kar se tiče tega križa (vsaj jst tk menim) ... ta pes na sliki je očitno svojemu gospodarju res zvest čist do konca in mogoče to pomeni to, da se mogoč splača verjet v nekaj do zadnjega, upat ... morda kaže tud človekov značaj al pa poteze, ki jih bo pridobil. Zdej ne vem kok je to povezano z otroci, ampak tudi men karta deluje bolj ne vem, žalostno mogoč, čeprav pomen ni tak, taka je pač samo slika.

x:o)x
OM. ŠANTI. ŠANTI. ŠANTI. Objavljena slika

#11 *Zarya*

*Zarya*
  • SkorajOdvisnik
  • posts 655

Posted 25. January 2008, 15:58

Nekje sem zasledila natančno razlago tele karte ...:
ZVESTOBA
Ključne besede: prijateljstvo, zaupanje, zvestoba, umirjenost, moč, učenje, rešitev problema

V ospredju karte vidimo psa, kiga danes enačimo s simbolom prijateljstva. Ker je pes naslikan v instinktivnem polju spraševalca, lahko govorimo o njegovem instinktivnem svetu, ki je označen z zvestobo, pripadnmostjo, skrbnostjo in prijateljstvom. Rjava in črna barva psa nam govorita o resnosti osebe, pa tudi o stabilnosti. Simbol pokopališča nam da misliti, da smo morda zapravili nekatere priložnosti, pa tudi ideje, ki jih nikakor nismo mogli uresničiti, kar nas lahko spravlja celo v pesimizem.
Križ lashko simbolno govori o koncu neke poti, koncu projektov, križišču. V ozadju imamo torej še en križ, ki je manjši in tudi svetle barve, torej še ena odločitev in potem zaključlek zadeve.
Iz same simbolike lahko sklepamo, da je spraševalec prišel do nekega zaključka, do točke, kjer bo v miru premislil, videl in tudi rešil neko težavo v svoji preteklosti. Zadeva bo rešena v enoti pet do šest, ponavadi lahko govorimo o tednih in tednih in mesecih, ali pa v jesenskem času (jesenske barve na karti).
(skrajšano po Tea Kejžar - Zlata sanjska knjiga)
xcivx :vio:
OM. ŠANTI. ŠANTI. ŠANTI. Objavljena slika

#12 mayita

mayita
  • Lunatik
  • posts 3,335

Posted 9. February 2008, 20:26

na kratko razlozeno karta je pozitivna zvestoba do groba

#13 krensem

krensem
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • posts 9

Posted 18. March 2008, 18:04

Vi ste res cigani.
Pa ne kvakite

na kratko razlozeno karta je pozitivna zvestoba do groba


Zvestoba do groba - Laško :palec:

#14 optimistka

optimistka
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • posts 82

Posted 21. January 2010, 10:20

VERA - Križ na karti vera predstavlja Jezusovo ljubezen - njegovo trpljenje in muke, hkrati pa RADOST. Pes predstavlja zvestobo in prijateljstvo. Križ ima obliko "rože"- oz. tri peresne deteljica (glej konec križa). Križ predstavlja preteklost in prihodnost, naš um oziroma uvid in temelje. Srce (stičišče križa) predstavlja sedanjost. Mi smo srce, božje srce.

NEISKRENOST - predstavlja iskrenost in neiskrenost hkrati. Kača pomeni strah, mačka pa napadalnost. na desni je lestev- to je lestev našega življenja, vedno gremo navgor po lestvi. Okna so odprta, kar pomeni, da nas nekdo opazuje. Voda predstavlja očiščenje. mačka je na lesenem podu, to pomeni, da je zaščitena.

SMRT - to je pozitivna karta. to pomeni novo rojstvo. Smrt ni nujno smrt, konec, to je lahko nek nov začetek. Nekaj v nas je umrlo, predstavlja spreminjanje. Okostnjak predstavlja moč (kosti so "močne"). Okostnjak ima na desni strani uro, kar pomeni, da moramo včasih počakati na darove. Leva stran karte je preteklost, desna prihodnost.

ostalo drugič...........

#15 optimistka

optimistka
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • posts 82

Posted 21. January 2010, 12:48

OBISK - Predstavlja vzpon v našem življenju, prikazuje našo pot življenja ( stopnice ). Leva polovica predstavljavlja sprejemanje, desna oddajanje. Nekdo je prišel na obisk z darilom. V ozadju vidimo rumeno barvo, kar predstavlja harmonijo in radost. Rjava barva predstavlja grobost, modra mir. To sta dva nasprotujoča pojma.

VESELJE - Leva polovica prestavlja žensko ( ženska mora biti vedno na levi strani ), desna moškega. Prva ženska je bila Eva in šele nato Adam, zato je ženska vedno na levi strani. Leva polovica predstavlja preteklost, desna prihodnost. To pomeni nežnost, ki se je spremenila v moč. Vsi imamo moškega in žensko v sebi.Torej smo nežni in močni .Zelena barva predstavlja ljubezen, ki jo čuti do partnerja, črna predstavlja moško moč. Na levi strani je žarnica - to je žarnica navdiha, prebliska, idej.

BOLEZEN - to je karta zdravja. Zelene zavese predstavljajo ljubezen, rumene tapete radost. Bela predstavlja nedolžnost, zaščito.

IZNENADNA SREČA - Desna roka pomeni dajanja, leva sprejemanje. Ta karta me spominja na Jezusa. Želi nam darovati ljubezen in jo z veseljem tudi sprejema. Rumena barva pomeni radost. Pas in klobuk sta zaščiti. Med nogami ima vrečo cekinov. To je teža našega življenja. Skrinjica je odprta, to je darilo za nas. Oseba na sliki želi dati vse kar ima, denar... Torba je zaprta, to pomeni skrivnost.

OPAZOVALKA - Ženska je oblečena v vijolično barvo, kar pomeni, da je to barva očiščevanja - to je vijolični plamen, ki ga pošilja nadangel Mihael. Z levo roko je odgrnila zaveso, da bi bolje videla. Nekoga opazuje, boji se dajo bo opazil. Pentlja na njeni obleki pomeni težave.

DAR - Vidimo vazo v kateri so dve vrtnice. Vrtnice so rože žalovanja in žalosti, ki pa se spremenijo v radost. Spominjajo me na bolečino Marije in Jezusa. pravijo, da so vrtnice Marijine najljubše rože. Če imajo vrtnice trne ne pomeni nič dobrega - predstavljajo žalost.

#16 optimistka

optimistka
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • posts 82

Posted 21. January 2010, 13:00

NEKAJ NOVCEV - Predstavlja bogastvo, ki je v nas samih. To je lahko bogastvo kot materializem ali duhovno bogastvo. Zelen stol pomeni ljubezen, lenobo, stabilnost, oporo.... Ogledalo - to pomeni, da se zrcalimo v drugih. Kar vidimo napačnega na človeku, govorimo o sebi - ne vedno. Torbica je zaprta, to pomeni, da smo se zaprli pred svetom, ne pokažemo, kdo smo v resnici. Predstavlja tudi skrivnost življenja.

SPOROČILO - To je moja najljubša karta. Predstavlja "razgaljenjega" človeka. To pomeni, da smo odprli srca. V desni roki ima palico, kar predstavlja moč, našo notranjo moč. Zelena barva ga varuje oz. mu daje ljubezni. Boji se , da bo padel, žoga se vrti v levo, on pa v desno. Vidim nekaj , kar je podobno reki, to smo mi, to je naša prihodnost , to je naša pot življenja, smo kot rekla, ki vedno teče le naprej.v levi roki ima posodo s kovanci, to pomeni, da se daruje za druge. Dve pošti sta dve sporočili, pismo predstavlja našo iskrenost.

#17 janezb12

janezb12
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • posts 24

Posted 15. June 2010, 11:14

Na www.vedezevanje-horoskop.si imaš kratek opis pomembnih kart - cigank...


_________________
denar
ljubezen
usoda
vedeževanje

#18 janezb12

janezb12
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • posts 24

Posted 12. July 2010, 12:18

Jaz "poznam" eno super vedeževalko iz ciganskih kart-Vedeževalka Florijana. Meni je še vedno prav povedala, je pa res, da pove tudi slabe stvari, tako da jo priporočam samo tistim, ki jih resnice ni strah. Povezava do njene spletne strani: vedeževanje


_____________________
vedeževanje

#19 Damn7

Damn7
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • posts 15

Posted 19. February 2014, 22:09

Jaz tudi poznam super vedezevalko, ki obvlada ciganske karte. Sploh ne vem kako iz teh kart lahko v nulo opise ljudi in dogodke. Ce vas zanima, ji pisite na duhovnost.astro@gmail.com ima ugodne cene



#20 janezb12

janezb12
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • posts 24

Posted 13. October 2016, 17:06

Jaz "poznam" eno super vedeževalko iz ciganskih kart-Vedeževalka Florijana. Meni je še vedno prav povedala, je pa res, da pove tudi slabe stvari, tako da jo priporočam samo tistim, ki jih resnice ni strah. Povezava do njene spletne strani: http://vedezevanje-f...evanje-in-karte


_____________________
vedeževanje






1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users