Lunin Forum uses cookies. Read the Pogoji registracije in varstvo osebnih podatkov for more info. To remove this message, please click the button to the right:    I accept the use of cookies
Lunin net

Jump to content


Photo

TOM - telefon za otroke in mladostnike


  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1 free

free
  • Srebrni član
  • posts 16,801

Posted 25. November 2009, 01:06

Koordinatorka projekta TOM - telefon za otroke in mladostnike, Darja Groznik, je ob Tednu otroka predstavila uspešen projekt, ki bo naslednje leto slavil svojo petnajstletnico. Poslanstvo projekta je biti zaupen prijatelj otrokom in mladostnikom, ki potrebujejo najrazličnejše nasvete, saj je odraščanje že samo po sebi burno obdobje, ki prinaša toliko sprememb, da potrebuje vsak otrok in mladostnik priložnost, da se o njih sproščeno pogovori. V projektu sodeluje okoli 80 prostovoljcev - svetovalcev, ki so za to delo strokovno usposobljeni, delujejo pa v enajstih svetovalnih skupinah po vsej Sloveniji.

Telefon, ki je brezplačen in anonimen, je namenjen vsem mladim, ki imajo kakršne koli težave in se želijo o njih pogovoriti. Na številko 080 12 34 je v lanskem letu klicalo skoraj 50.000 otrok in mladostnikov, pri četrtini klicev pa je bil opravljen tudi svetovalni razgovor. Ostalo so tihi klici in zafrkavanje, vendar ti klici nemalokrat pomenijo le preverjanje, kakšen bo odziv in ali je varno spregovoriti in zaupati svojo zgodbo. Med vsemi klicatelji sta kar dve tretjini deklic oziroma deklet.

Video prispevek >

Objavljena slika



#2 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • posts 60,730

Posted 27. November 2009, 18:44

:palec:

(bom nastimala da je tema pomembna, to je koristno imeti na broju oz. da se takoj zagleda in se to ve)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#3 DuraceLL

DuraceLL
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • posts 39

Posted 24. July 2010, 22:28

to smo mi nekaj časa delali x:o)x klical tja z brezveznimi vprašanji ali izmišljenimi problemi, pa nekaj "pecarili", če se nam je zdel kak tip fajn x:Dx ojej xcivx x:Dx
sam so nas pa vedno resno vzeli, vedno so poslušali, bili prijazni, odgovorili na vse, tud če je bilo očitno, da je zajebancija... :palec:


Oh jaaa... tudi mi smo tja klicarili.... In ja, bili so kar potrpežljivi in prijazni... No, saj da si pa ti prišel v linijo si pa moral biti tudi včasih potrpežljiv, ker je bilo prezasedeno.
Neuspeh ne obstaja,.. so samo ljudje, ki ne vztrajajo dovolj dolgo..

#4 free

free
  • Srebrni član
  • posts 16,801

Posted 25. July 2010, 18:24

zalostno ja :o|o:

#5 Valentina K.

Valentina K.
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • posts 7

Posted 1. September 2010, 19:16

Mogoče pa ni tako zelo žalostno. Mogoče se pa tudi iz "heca" lahko naučiš, da te sprejmejo takega kot si...
Včasih si marsikdo ne upa priznati, da bi se rad s tistim na drugi strani pogovoril, pa zato raje pokliče v družbi, ker ga je strah in se dela pogumnega. Tistemu, ki nima vsaj tihe želje po tem, niti na misel ne pride, da bi klical nekam samo zato, da se bo zafrkaval z izjemo Medvedov, Volkov in podobnih Objavljena slika

Jaz mislim, da je tudi tak klic "klic v sili" in vesela sem, da so na drugi strani dobrosrčni ljudje, ki razumejo...

Več kot bi bilo takšnih, bol bi bil svet lepši Objavljena slika

#6 free

free
  • Srebrni član
  • posts 16,801

Posted 1. September 2010, 23:13

zalostno je lahko to, da so klicarili, ali pa da si moral biti potrepezljiv da si prisel na vrsto zaradi zasedene linije.
no, jaz se nisem zjasnil za kaksno zalostnost gre v tem primeru x:Dx

je pa to odvisno tudi od tega, v kaksni situaciji se je dogajalo. ce je imel nekdo nujen klic in je dejansko rabil pomoc, ob tem pa je moral zaradi nekoga, ki se pac zafrkava cakat dolgo casa, verjetno ni glih fajn ane. pa tudi tistim na liniji, ki so sprejemali klice verjetno ni bilo vsem ravno do zafrkavanja, ki je lahko bilo v razlicnih oblikah (ce ugibam), torej tudi taksni, ki to ni bilo vec, temvec je preraslo v motecnost. Ce.

Zatorej se strinjam s teboj, da je pravzaprav neprimerno soditi o tem, ali je zalostno ali ne, ker je odvisno od situacije oz. okoliscin.
Namrec tule sodit o tem je eno, biti tam, biti pomoci potreben ali prostovoljec ki pomaga, pa dejansko drugo.

#7 Valentina K.

Valentina K.
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • posts 7

Posted 2. September 2010, 06:03

Mogoče so si pa prostovoljci kdaj tudi oddahnili ob takih nezaresnih klicih. Jaz sama si ne predstavljam kako hudo mora biti vsak dan iz ure v uro poslušati mlade ljudi, ki imajo takšne in drugačne tegobe, od katerih verjamem, da jih je večina hudo neprijetnih in vem, da vsakemu marsikdaj ne moreš pomagati, vsaj takoj ne.

Res imajo ti prostovoljci spoštovanja vredno delo, maksimalno razvit socialni čut in neskončno ljubezen, da lahko opravljajo tovrstno delo... pa še prostovoljno... ponavadi, s pičlimi financami...

#8 free

free
  • Srebrni član
  • posts 16,801

Posted 2. September 2010, 18:43

Mozno, ne poznam dovolj.
Imas izkusnje?

#9 Valentina K.

Valentina K.
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • posts 7

Posted 4. September 2010, 08:33

Prav kot prostovoljka izkušenj nimam, ker pa znam poslušat, sem bila pogosto v vlogi psihoterapevta (čeprav nimam tovrstne specializacije) in velikokrat mi je bilo težko.

Zdaj še vedno poslušam, če mi kdo želi zaupati svoje težave, vendar se sedaj zavedam, da je vsak svoje sreče kovač in iz lastnih izkušenj vem, da z zakonom privlačnosti v svoje življenje prikličemo tako pozitivno, kot negativno, premalo pa o tem učimo svoje otroke (ampak to je že druga tema).




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users