Lunin Forum uses cookies. Read the Pogoji registracije in varstvo osebnih podatkov for more info. To remove this message, please click the button to the right:    I accept the use of cookies
Lunin net

Jump to content


Photo

Pasja družba odganja zdravnike


  • Please log in to reply
- - - - -
14 replies to this topic

#1 kajster

kajster
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • posts 111

Posted 14. July 2012, 21:56

Pasja družba odganja zdravnike | Dnevnik

http://www.dnevnik.s...e_izdaje/dne...

Pri dojenčkih, ki so v rednem stiku s psi, je tveganje zaokužbe ušes in dihalnih organov manjše kot pri tistih, ki doma nimajo nobenedomače živali. Tako vsaj kaže študija, ki jo je na spletu objavila revijaPediatrics. Študija sicer ne pojasnjuje vzrokov za to, vendar pa daje vedeti,da stik s ps…

Komentar:

Da psi ojačajo imunski sistem otroku, ki je dalj časa vdružbi psa, je dejansko razumljivo, ker imajo psi običajno več in močnejšoživljenjsko ali pozitivno energijo, kod pa imajo bolni ljudje, a še manj padojenki, kar je tudi praktično dokazano, zato starejši ljudje celo spijo spsičkom, ker kot pravijo jim ugodno deluje na boleče dele telesa in še zanimivoje, da psiček zazna boleče, ali bolni del telesa pa se sam ravno tam uleže ssvojem hrbtom, kar bolniku lajša bolečine!



Skratka psi imajo zdravju koristno energijo katero prostovoljnodarujejo svojemu gospodarju ali otroku gospodarja!


kajster

#2 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • posts 2,807

Posted 16. July 2012, 21:03

S tem bi se kar strinjala, poleg tega pa psi niso ravno popolnom čisti, z resnimi imunološkimi raziskavami pa so dokazali, da pravšnja doza umazanije ohranja otrokov imunski sistem v dobri kondiciji in ravnovesju - tudi alergije naj bi preprečavala. Pri nas doma smo bili priča zanimivemu dogodku, ko je mačka zdravila psa. Psica je bila v precej bogem stanju zaradi hude poškodbe zadnje tace. Mačka (s katero sta si bili prej na bojni nogi!), pa je prišla k njej in se ulegla tako, da se je nežno dotikala poškodovane tace. Psici je to očitno ugajalo, vidno ji odleglo. To je mačka ponavljala, dokler se ni taca pozdravila. Potem pa sta spet pihali in bevskali ena na drugo. x;)x

#3 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • posts 60,730

Posted 16. July 2012, 21:05

Jaz se tudi strinjam, itak, saj to je splošno znano, velja za pse in maćke... :)

... Potem pa sta spet pihali in bevskali ena na drugo. x;)x

x:px
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#4 cigancica

cigancica
  • Lunatik
  • posts 3,809

Posted 2. September 2014, 09:06

zanimivo smile.png


vec svetlobe spustis vase,
svetlejsi postane svet v katerem zivis

shakti gawain


#5 gold

gold
  • Lunatik
  • posts 6,960

Posted 2. September 2014, 12:03

in s5 boste babnice imele izgovor več, da bo pes glavni in najbolj česlani član družine

dedca pa, ko ga hebe yes.gif



#6 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • posts 7,528

Posted 2. September 2014, 12:21

tut poštarje odganja ne sam zdravnikov, to je univerzalna združba beštij!


prenos.jpg


#7 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • posts 9,884

Posted 2. September 2014, 13:48

pa jehovke tut - preverjeno :)


You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#8 cigancica

cigancica
  • Lunatik
  • posts 3,809

Posted 2. September 2014, 15:01

in s5 boste babnice imele izgovor več, da bo pes glavni in najbolj česlani član družine

dedca pa, ko ga hebe yes.gif

 

vuf vuf bucktooth1.gif offtopic whistling.gif


vec svetlobe spustis vase,
svetlejsi postane svet v katerem zivis

shakti gawain


#9 passiflora

passiflora
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • posts 55

Posted 13. February 2015, 23:59

Se strinjam, da je družba kosmatincev zdravilna za telo in dušo :) Kjer imajo psa, so ljudje manj bolni. No, po enih teorijah tudi pes potegne nase bolezni od lastnika.



#10 gold

gold
  • Lunatik
  • posts 6,960

Posted 14. February 2015, 12:55

Se strinjam, da je družba kosmatincev zdravilna za telo in dušo smile.png Kjer imajo psa, so ljudje manj bolni. No, po enih teorijah tudi pes potegne nase bolezni od lastnika.

sam da ne potegne žlehtnobe  biggrin.pngbiggrin.png



#11 passiflora

passiflora
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • posts 55

Posted 15. February 2015, 21:56

sam da ne potegne žlehtnobe  biggrin.pngbiggrin.png

Pravijo res, kakršen lastnik takšen pes laugh.png Ampak smo spet pri oni domnevi, da se pasje bitje prilagodi človeškemutongue.png



#12 passiflora

passiflora
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • posts 55

Posted 15. February 2015, 22:03

pes potegne od lastnika to, po kaj je prišel ...

ljudje niso nič manj bolni, če imajo psa ... od kod vam ta bedarija ...

ljudje imajo psa , ker so sorodne duše ... ker mislijo kot pes ... ker čutijo kot pes ... ker delujejo kot pes ... wink.png

 

če mate cucka ... in če vas moti moje mnenje ... lahko lajate na mene ... laugh.pnglaugh.pnglaugh.png

nalajala te ne bom, o cuckih ima pa vsak svoje mnenje. Jaz sem pač na naslovno temo povedala, da so domneve takšne in takšne. Lahko imaš seveda svoje mnenje, jaz pa zaenkrat ostajam pri svojem. Ne samo zato, kar so rekli in dokazovali drugi, ampak ker je tudi v moji soseščini bil vsaj en tak primer. In ni bilo nobene druge racionalne razlage.



#13 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • posts 7,528

Posted 16. February 2015, 09:08

vse živali blagodejno vplivajo na zdravje, ker zmanjšujejo stres.. Pa ne vse zaradi naravnih danosti, temveč iz čist družbenih razlogov.

osamljen človek ki si omisli domačo žival ne bo več čutil bremena osamljenosti..

Da pa bi ljubljenčki nase potegnili bolezen od "gospodarja" pa zelo težko verjamem

čeprav je res, da ljudje s psihičnimi motnjami lahko te prenesejo na svoje žvali, predvsem pse..

 

spet je tu družbeni vidik in ne neke skrivnostne moči.. valovi..stanja


prenos.jpg


#14 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • posts 7,528

Posted 16. February 2015, 09:11

kolateralna žrtev


prenos.jpg


#15 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • posts 4,804

Posted 16. February 2015, 14:38

Pes odganja zdravnike, če se drugače ne moreš prisilit k rekreaciji (beri hoja) in to, da se z nečim zamotiš. Očitno pa je odvisno, kdo je lastnik psa. Na Hrvaškem je kuža Medo, al kako mu je že ime, prinesel s svojim laježem hudo živčno razrvanost sosedi. Ki "ga" je zaradi poslabšanja zdravja tožila in dosegla prepoved laježa v nočnem času. Čeprav...ane...sem na svoji koži doživela toliko in toliko let nazaj, da je sosedov pes lajal cele noči za pop....  Ene par mesecev, potem so pa tudi sami nekaj ukrenili...bil je že ful star, tudi napadalen...tako da...ja...zna bit dobra ali slaba tale španovija z živalmi. 






0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users