Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Dnevnik hvaležnosti


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* * * * * 5 x ocenjeno
869 komentarjev na to temo

#1 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 716

Objavljeno: 26. september 2012, 20:04

*
POPULARNO

Porodila se mi je ideja, da bi odprla eno pozitivno temo, kjer bi pisali samo tiste stvari za katere smo hvaležni, ki so se nam zgodile čez dan. Lahko pišemo čist preprosto in kratko, kot npr. danes sem v gozdu hranil/a veverico, zelo ustrežljiv/a prodajalec/ka, sodelavec/ka me je pohvalil/a itd; seveda kakor kdo želi...
Namen te teme je zgolj to, da bi se vsakodnevno bolj zavedali malenkosti, ki prinašajo največje veselje.
Dobro je tudi, da gremo lahko vse objave nazaj pogledat. Sploh takrat, ko imamo slab dan in nas mogoče to celo spravi v dobro voljo. To je na nek način tako, kot ko vidimo kakšno staro luštno fotko in nas za par trenutkov popelje v tisti čas, ko smo se imeli res fajn.
Nasmeh na obrazu nikoli ne škodi Objavljena slika

Kakor je rekel Tone Pavček:

Ne verjemite njim, ki vam pravijo: Ta svet je grozen, grob, grd. Ni res. Res je, da je lahko še hujši. Toda za vas je to vaš edini svet, edini, ki v njem živite, da se v njem udomite in ga v dobrem naravnate po svoji podobi.
Ne verjemite tudi njim, ki vam pravijo: Življenje je trdo, trpko in težko. Ni res. Res je, da je lahko še hujše. Toda za vas je to življenje edino, enkratno in neponovljivo. ...Vaše je, da iz njega naredite vse, kar je v dobrem mogoče.
Ne verjemite komurkoli in karkoli. Verjemite pa, če morete, moji zgodbi:
Nekoč, pred leti, ko me je kot strela z jasnega zadelo hudo, mi je star mož, živi modrec, dejal:
"In nikar se odslej ne boj življenja!"
Tako zdaj jaz govorim po njem podobne besede za vas: "Ne bojte se življenja! Naj pljuska v vas z vso silo in v vse žile, naj vas nese ali zanese, le ne pustite, da vas spodnese. In imejte ga radi, da bo tudi ono, življenje, imelo rado vas!"

What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#2 Rožica I

Rožica I
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 720

Objavljeno: 26. september 2012, 20:12

O, bog, tale Pavček, kako zareže vsaka beseda do temelja... Hvala ti, Pinka, da si jo delila z mano/nami!

Hvaležna za tole temo in Pavčka...in za gospo, ki mi je danes v trgovini sama od sebe odstopila košarico, ker sem bila brez in imela sto reči v rokah...ter za jogo, ki sem jo končno začela spoznavat...ter, seveda, za prekrasen jesenski dan :). In predvsem za to, da sem za vse tole danes, lahko zdaj hvaležna...

#3 Larisa22

Larisa22
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 292

Objavljeno: 26. september 2012, 20:46

Pinka, super da si odprla to temo Objavljena slika in hvala za lepe misli Pavčka Objavljena slika

#4 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 716

Objavljeno: 27. september 2012, 18:51

*Hvala Rožica in Larisa
*ker sem imela danes tok velik energije, da sem lahko vse uredila kar sem želela
*ker sem si sredi dneva lahko privoščila dooooolg tuš
*ker slaba volja drugih ni vplivala name
*ker sem imela tudi veliko časa tako za mojo pikico kot zame
What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#5 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 716

Objavljeno: 1. oktober 2012, 19:09

*za res lepo presenečenje
*da sem kljub dolgo urnemu čakanju ohranila mirno kri Objavljena slika
*za bratovo iskrenost
*za vriskanje mojega malega sončka
What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#6 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 716

Objavljeno: 3. oktober 2012, 19:28

*da je končno mimo tale polna luna
*za rože, ki jih je dala soseda
*za prijeten pogovor z neznancem
*za veverico, ki je urno letela pred nama
*za obisk brata
*za prijazno knjižničarko
*za to ker si upam Objavljena slika
What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#7 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 3. oktober 2012, 20:12

Lepa tema. :)

....

jaz sem pa hvaležna za totalen smeh danes s frendo (sva obe ugotovili sproti, da se že dolgo nisva smejali, sploh takole) xDDx
pa za tud sicer lepo vzdušje, barve in sončen jesenski dan
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#8 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 3. oktober 2012, 21:30

Pinka prekrasno.

Eto tudi jaz z veseljem pišem v ta dnevnik.

Hvaležna za tek po gozdu, dotik vetra in prelep jesenski vonj, dežne kaple in oranžen objem.

Hvaležna za sprehod s sinom in njegovo nekončno razglabljane o Hondi 85 c, se mi zdi.

Hvaležna za delo.

Hvaležna za prelepo meditacijo, ki je živčno in prenapeto energijo postopoma preoblikovala v tišino in mir.

Hvaležna za hčerkin objem, Lucyno dobrodošlico in prijatelje.

Hvaležna ljudem za zaupanje.

Hvaležna za varnost, ki mi jo v tem norem vrtincu, nudi partner.

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#9 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 4. oktober 2012, 06:30

Tud jst se mu zahvaljujem...vsak dan sprot

zanj in za vso njegovo hierarhijo,
za mojo družino in zase,
za vse blagoslove, ki smo jih deležni jaz in moja družina /za zdravje, odnose, vero, mir, spoznanja in vedenja, blaginjo, naravo.../


x:)x

xsrcx
Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#10 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 4. oktober 2012, 07:17

No sam tok, se mi zdi pomembno da rečem, da jaz se ne zahvaljujem nobenmu zunanjemu bitju, sam hvaležna sem za vse lepo kar pride v moje življenje. In dejansko verjamem, da si ustvarjam vse sama tako prijetno kot manj prijetno, do bolečine., vse. :o|o:

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#11 cigancica

cigancica
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 809

Objavljeno: 4. oktober 2012, 07:24

hvaležna sem za sedanji trenutek,
hvaležna sem tudi drevesu, ki mi je nudilo ležanje v travi pod njim in oddajalo
tako lepe občutke, da si jih vsakič lahko prikličem v spomin.
V trenutkih,
ko kaj ni ravno prijetno, se spomnim na to drevo, občutek mirnosti, božajoče vibracije,
pogleda navzgor proti prečudoviti krošnji, ki jo veter pozibava....neprecenljivo
hvala prelepo drevo xsrcx

vec svetlobe spustis vase,
svetlejsi postane svet v katerem zivis

shakti gawain


#12 Boudika

Boudika
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 020

Objavljeno: 4. oktober 2012, 10:30

Super tema, Pinka x:)x :palec: In mi je všeč, da je še komu všeč Pavček (tudi za to hvaležna x:)x).

Hvaležna sem, da je moj malček tako krasno sprejel vrtec in za vse tiste čudovite vzgojiteljice, ki so vredne mojega zaupanja. In hvaležna za vse lepe dneve in tudi tiste deževne v bistvu x:)x.

#13 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 4. oktober 2012, 17:30

No sam tok, se mi zdi pomembno da rečem, da jaz se ne zahvaljujem nobenmu zunanjemu bitju, sam hvaležna sem za vse lepo kar pride v moje življenje. In dejansko verjamem, da si ustvarjam vse sama tako prijetno kot manj prijetno, do bolečine., vse. :o|o:

kakšne neumnosti, ne morem verjeti da sem to rekla, ves čes in non stop sem hvaležna najrazličnejšim bitjem okrog sebe, če jih ne bi blo se ne bi imela s kom smejat, nikogar za pobožat, se k nikomur stisnt, za nikogar skrbet, se z nikomur kregat, nikomur svetovat in nikogar učit in se od nikogar učit, se nad nikomur zmrdovat, z nikomur teč.... sem jo biksnla hudo, ogromno jih je, mogoče niso lih bogovi, so ljudje in živali, in res je, da če moje oči ne bi znale videti njihove lepote, jih ne bi znala cenit, vendar je res tudi, da če jih ne bi bilo, ne bi imela možnosti videti njihove lepote.

Tko da hvala za vse, vsakega posebej.

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#14 angelit

angelit
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 395

Objavljeno: 4. oktober 2012, 19:21

hvala za vse izkušnje, ker me je zaradi vsega končno srečala pamet.Objavljena slika

#15 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 716

Objavljeno: 4. oktober 2012, 19:27

* hvala punce Objavljena slika
* za vonj gozda
* za dolg sprehod
* za jutra, ko lahko uživam v tišini
* da se premikam v tisti smeri po kateri nisem mislila, da bom še kdaj šla Objavljena slika
* da opažam male stvari in iz njih ne delam big deal...jih samo sprejmem
What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#16 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 5. oktober 2012, 18:47

hvala prijateljici, ki mi popolnoma zaupa svoj prostor
hvala drugi prijateljici, ki me je danes nasitila v prekrasni Šambali, z neverjetnimi okusi
hvala Ljubljani, da je tko noro lepa, sploh v tem sončnem dnevu
hvala ljudem, ki mi zaupajo svoje težave in zaupano v moje znanje
hvala družinici, ki so me danes zbudili s pesmico in šopkom rožic, samo zame.
hvala vsem, ki so se danes spomnili name in blo jih je res veliko, še nikoli do sedaj toliko, upam, da se bom jaz njih, ko bodo njihovi posebni dnevi:)
hvala za sonce
in hvala za topel objem
hvala za nove priložnosti, ki so se danes odprle
hvala za ljudi s humorjem
hvala za glasbo
hvala, oh lahko bi govorila v neskončnost, ravno prav čustvena sem... da me lahko odnese v pretiravanje

rekla bom sam

H V A L A

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#17 Gost_Jeti_*

Gost_Jeti_*
  • Gost

Objavljeno: 5. oktober 2012, 19:21

hvala za prelep jesenski dan ob reki in prijetno druženje Objavljena slika

#18 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 5. oktober 2012, 19:32

xsrcx x;)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#19 Larisa22

Larisa22
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 292

Objavljeno: 5. oktober 2012, 21:30

hvala prijateljci, ki mi je polepšala dan Objavljena slika
hvala drugi prijateljici, ki mi stoji ob strani Objavljena slika

#20 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 6. oktober 2012, 17:58

hvala za vse ,ki so me prenašali danes (nisem bla lih prijetna )
hvala za našo malo deklico, ki to svojo vedrino širi vse naokrog
hvala za Aleksandrove knjige, nikoli se jih ne prenajem in vedno se kej novga naučim
in seveda hvala za to, da sem si pri vsem delu lahko našla čas za branje ( kar je res redokst)
hvala za učenje skozi katerega grem ...
hvala za šopek pisanega gozdnega cvetja, za glog, šipek in marele...
in hvala za to, da me nič pomembnega ne čaka in lahko zdej povsem isprežem
in hvala z lf, da lohku sem pa tja sem pobegnem
in hvala za čokolado

:)

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#21 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 7. oktober 2012, 19:12

upam, da nisem ostala sama tuki
no ja, jaz nadaljujem

hvala vsem, ki so me dans prenašali ( zopet tečnoba na obzorju xrolleyesx )
pa za ogromnega že mal starejžga jurčka ( še vedno okusn) x:)x
za starše in njuno ljubezen, xsrcx
jutranji tek
in večerno bluzenje

xsrcx

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#22 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 716

Objavljeno: 8. oktober 2012, 12:27

Nikakor ne Mihela Objavljena slika

* za prijeten dan s prijateljicama
* za dobro voljo mojega sončka
* za spontanost dogodkov, ki so mi prinesli še večje veselje
* za varno pot
* za odkritost
What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#23 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 8. oktober 2012, 18:11

hvaležna za računalnike

delo in zaupanje ljudi

hvaležna za zdravje svoje in svojih, tako ljudi kot živali

hvaležna za to, da si lahko privoščimo kakovostno hrano

hvaležna, da tudi, ko v resnici nisem hvaležna in bi se najraje sam pritoževala, zbrcam samo sebe k hvaležnosti x:o)x

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#24 Boudika

Boudika
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 020

Objavljeno: 9. oktober 2012, 07:49

Hvaležna za
- vse, kar mi daje glasba
- nežnost
- čudovito svežino narave
- dovolj spanca
- to temo

#25 mayan

mayan
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 999

Objavljeno: 9. oktober 2012, 08:21

Sem se vprašala in opažam in nerada priznam, da težko najdem nekaj, za kar sem v resnici hvaležna. Oziroma če že, to povedat, no go. No, saj zato pa dobivam tud takšno zrcalo od ljubljenih ljudi, ko bi kdaj potrebovala kaj lepega, pa tega ni. Mogoče pa sem ful kul persona ravno zarad tega, ker želim, da smo samostojni in želim ne pričakovati od drugih kakršnekoli hvaležnosti. Yeah, I wish. Lahko da bom še kdaj resnično hvaležna za ta lajf in priložnost živeti, ampak imam občutek, da tud takrat ne bom tega povedala. :eek: x:)x Mogoče se bojim, da se kaj hitro obrnejo stvari. Kot da nimam instrumenta za prepoznati lepo, ker ne vem čigava je zasluga. Hvaležnost človeku se bolj ali manj izjalovi, dati drugemu to moč se je izkazalo kot zgrešeno. Razen če smo sposobni tud v človeških slabostih videt angela najmanj. Kvečjemu se mi zdi, da bi lahko kdo meni bil hvaležen, pa je vse na glavo obrnjeno, pa pač plemenito prenašam to. Haha. Lepo bi bilo imeti kakšno izkušnjo, ki bi si jo zapomnila in bi me spremenila na bolje. Krivično najbrž, ker je že bila, pa je nisem videla.



Se spomnim, da je Oprah imela ta predlog, da se dnevno zapiše pet stvari, za katere smo hvaležni, in potem seveda razne čudežne preobrazbe sodelujočih. Nisem sodelovala. Ne vem, morda se potrudim in jih najdem. Jutri. x:Dx

No, eno pa lahko že danes povem - hvaležna sem za osebe v mojem življenju, tiste, ki jim je mar in za tiste dni, ko to (spre)vidim!
~THE LESSON IS ALWAYS LOVE.~




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0