Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Moje znamenje


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
337 komentarjev na to temo

#1 nace

nace
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 204

Objavljeno: 21. april 2002, 01:00

Tema je namenjana opisu lastnega znamenja, kako ga doživljaš.
Sončno znamenje.
Lunino znamenje.
Podznak oz. ascendent.
In poljubno dalje - odvisno od tvojega dojemanja in doživljanja.
V tej temi naj bi se pogovarjali in izmenjevali mnenja, ali je to res "vpliv" (povezava) od tam, kjer ga jaz vidim in doživljam. Kakšen je? Morda ti, ki to bereš, meniš, da je bolj povezan z drugim planetom, znamenjem, aspektom.


Astrologija izhaja iz življenja.
Zato je vseeno, ali se je učimo iz knjig, s predavanj, ali iz našega dobrega živega primera.

Torej:
kako doživljaš svoje znamenje?
Si za to, da si povemo?
Če bo kdo kriv - za tako ali drugačno lastnost, dogodek, bodo to tako in tako zvezde. :)

Izkoristi današnje aspekte na nebu v dobrem.

#2 Mirjam

Mirjam
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 24

Objavljeno: 21. april 2002, 01:00

Bom začela prva! Največji "problem" doživljam skozi ascendent in luno v Strelcu. Ljudem se približam neposredno, direktono. Pa imam občutek, da jim to ni všeč, da se takoj čutijo ogrožene. Morda mi tudi nagaja Luna, ki je prvi vzhajajoči planet, torej imam določena pričakovanja in to ne majhna. In ni treba biti ne vem kako pameten, da sledi zaključek,da me ljudje vedno znova razočarajo v svojih ozkih pogledih s svojim vrtičkarstvom, s tem kako ljubosumno čuvajo svoje znanje, ki pa po mojem mnenju ravno zato ni prav ne vem kako veliko.
Moje osebno mnenje je, da nas izmenjava znanja in mnenj lahko samo bogati. Na žalost to prepričanje ni preveč razširjeno in sem velikokrat v najboljši družbi sama s seboj. :)
Je pa tudi obratno s to Luno in ASC v Strelcu. Ljudje imajo tudi pričakovanja z moje strani, saj jim nedvomno pošiljam signale, ki pa si jih velikokrat narobe razlagajo. Kajti ne pozabimo,da je ASC maska, ki skriva pravo vsebino, ki je lahko neprijetna za druge. Na sploh je znano, da je ASC Strelca maska klovna, njegov vladar Jupiter pa zaščitnik, ki nas čuva, sploh če je dobro aspektiran v natalnem horoskopu.
Dovolj za uvod! Naj se še drugi opogumijo. In pohvala za dobro temo!

vodnar/strelec

#3 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 21. april 2002, 01:00

Jaz bom pa najprej pohvalil, brez dvoma najboljso temo do sedaj (morda mi nagaja spomin ampak recimo de sedaj). Potem pa k znamenjem. Jaz bi izpostavil svoj ASC v Skorpijonu. Kadarkoli se poizkusim vziveti in pogledati kaj lahko drugi vidijo v meni ugotovim, zelo malo. Najbrz zelo malo ljudi zares ve kdo sem, kaj je moje bistvo, to bo najbrz zaradi Skorpijona v ASC, ki zelo "lepo" drzi mojo masko pred svetom.

Aries-Libra-Scorpio
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#4 Mirjam

Mirjam
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 24

Objavljeno: 23. april 2002, 01:00

Morda bi povedal svoje mnenje še avtor teme!

vodnar/strelec

#5 nace

nace
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 204

Objavljeno: 23. april 2002, 01:00

Začetek je zares spodbuden.
Hvala Mirjam in El Nino.

Tudi jaz mislim, podobno kot Mirjam, da z izmenjavo znanja, vtisov, doživetij, misli, itd. samo pridobimo. Vsi.
Ne vem, zakaj smo previdni? Morda zaradi šaljivcev, ki se občasno radi postavijo na tuj račun?
Vendar kljub pomislekom se mi je v življenju doslej iskrenost vedno bolj obrestovala kot zadržanost.
Ne vem zakaj, saj je po zdravi logiki tveganje precejšnje. Ampak življenje ima svojo logiko. V tem je del čara astrologije: če živiš v skladu s tistim, kar si, lepše in bolje živiš. Črpaš pa tudi moč, da se ne pustiš spremeniti tistim, ki imajo drugačno konstelacijo.

Mirjam, tudi jaz imam ascendent v strelcu.
Toda Luno imam v nasprotnem znamenju.
Prav razmišljal sem, ali lahko iz tvojega zapisa razberem (te) razlike.
Tisto o ozkih pogledih delim s teboj. Morda v bolj mili obliki. Nekako čutim v sebi, da "se da iz ljudi zbezati" njihovo skrito vsebino.
To lahko pripišem vladarju Jupiterju v raku in Merkurju v škorpijonu - v trigonu. V resnici mi pogosto uspe priti v pristni stik s človekom.
Ascendent mi pomaga, da se lahko pogovarjam o vseh stvareh, da lahko grem preko tabujev v pogovoru, da lahko razumem takšno ali drugačno kretnjo in predvsem, da hrepenim po novem.
Pri hitrih odločitvah mi ponagaja: pomislim namreč, da lahko uresničim, če je nekaj možno.
Potem pa mi zmanjka časa, pa ne vem, kaj bi...
Še posebno, ker me Luna v dvojčkih kratkočasi z nepomembnimi podrobnostmi.

Izkoristi današnje aspekte na nebu v dobrem.

#6 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 23. april 2002, 01:00

Nace - bravo!
Res dobra tema.
Predvsem je bistvo, da skozi takale razmišljanja poštekamo nekaj o sebi, poleg tega pa se seveda še nečesa naučimo, dobimo kakšen podatek oz. povratno informacijo.
Ker si temo zastavil zelo strateško (Luna v Dvojčkih? - Mislim pa, da tudi Tehtnica - kajti nekje si omenil, da si Tehtnica - če se ne motim), bo fino opazovati razvoj, ker bo tema nenehno aktivna. Kajti vsakdo bo k svojemu opisu (doživljanju svojih položajev etc) še kaj sproti dodal.
Ko pa bo prebral objave nekoga drugega, pa bo še sam pri sebi razmislil in morda opazil pri sebi podobno lastnost.
Poleg tega pa bo morda s pomočjo opisa določenega znaka skozi oči predstavnika le-tega nenadoma bolje razumel ta znak oz. bo imel zanj in za njegove "negativne" ali kakršne pač že lastnosti več razumevanja.
Veliko priložnosti torej za razmišljanje in učenje. ...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#7 nace

nace
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 204

Objavljeno: 24. april 2002, 01:00

El Nino, kolikor se spomnim,nosi škorpijon v sebi skrito kamrico, v katero shranjuje nekaj, kar zadrži samo zase.

Iz tega sledi, da je dovolj, da se zavedaš, kaj je v skriti kamrici, vse drugo lahko daš na ogled. Da le veš, da je nekaj samo tvoje! Bi se potem lažje razkrival?

Zanimivo pri tebi je, da si sam pri sebi misliš, kako malo vedo o tebi. Če bi to spoznal skozi pogovor, hm, bi bilo to bolj objektivno. Tako pa si moraš priznati, da sam tako želiš.

Jaz imam v tem znamenju Merkur.
Ker je intelektualni planet (misli), bi se ga vsekakor moral zavedati.
Pri meni je bolj izražena želja in potreba po koncentraciji na en problem, na pojme, ki mi nič ne povedo, če jih samo poznam, temveč moram začutiti POTOVANJE V GLOBINO.
Večkrat imam potem težave v pogovoru, ker mi en sam stavek ali stališče ne pove skoraj nič. Rad izmenjam nekaj stavkov, kajti svoje mnenje dopolnim s tistim, kar slišim in želim si, da tudi poslušalec upošteva (deluje tehtnica!), kar sem rekel in nadgradi (=poglobi) svoje mnenje, misel, stališče.

Nekoč sem slišal izjavo nekega pisatelja, s katero se lahko izrazim: ko pišem esej, potujem ob pisanju in ob koncu pisanja imam o temi drugačno mnenje kot na začetku.

Zato se moram brzdati, da napišem dovolj na kratko, da je še pregledno, (to mi omogoča ascendent v strelcu), kajti sicer se razpišem in se prvič zavem po treh tipkanih straneh. Če sem tedaj utrujen, ali se "mi že mudi", zaključim... :)

Drugi izraz tega istega položaja je to, da tedaj, ko nekaj oblvadam, želim ozko usmerjeno spoznavati tisto stvar v globino, v vedno večje podrobnosti.
Da pa se dobro ob tem počutim, potrebujem popoln mir, sicer mi ponagaja ascendent, s katerim komuniciram navzven - potovanje v globino se pretrga. Rahla dremavica med delom mi ozko željo izbistri.

Tretji izraz: zares pravi pogovor traja od dve do tri ure - v zadnji uri čutim pretok energije in uganem marsikaj, kar na hitro ne vidim.
--------
Marsa, hvala za tvoj komentar.

#8 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 24. april 2002, 01:00

No recimo ampak potem je moja kamrica ogromna:) No jaz nisem skorpijon sem oven, ne zelim si da bi me ljudje slabo poznali, zelim si da bi me bolje poznali potem bi me bolje razumeli, itd.. O objektivnosti bi se dalo razpravljati, glede tistega trigon jupiter merkur, mam tudi jaz(in sicer Kaozorog, Bik, ravno nasprotno tvojemu) in zato nekako vedno cutim kaj ljudje vejo in ne, in vedno dobim obcutek da me ne razumejo, ne vidijo kdo sem jaz, to ni moja zelja tole je bolj dejstvo. Je pa res, da si o tem ne zelim sam spregovoriti, zelim pa, da bi to sami odkrili.

Aries-Libra-Scorpio
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#9 Mirjam

Mirjam
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 24

Objavljeno: 24. april 2002, 01:00

El Nino, rada bi ti povedala svoje mnenje od tvojem ascendentu v Škorpijonu in Soncu v Ovnu. Ascendent je vedno tisto kar kažemo ljudem in take nas tudi vidijo. Znano je, da je ascendent v Škorpijonu tip zadržanosti, človek, ki deluje tiho (detektivski ascendent). Iluzorno je pričakovati, da boš tiho in bo nekdo uganil, da je tvoje Sonce v Ovnu. Vsak se bo spraševal kakšen čuden tip si, da noče govoriti. Morda se te bodo zaradi tega celo bali, kar pa dvomim, da je tvoja želja. Ker sta tvoje Sonce in ascendent verjtno (ugibam) v dinamičnem aspektu, imaš velike težave uskladiti svoje delovanje (princip Ognja in Vode), morda imaš tudi kakšen planet na ascendentu, pa smo tam! Sam si gasiš Ogenj (to je prispodoba ne žalitev).

vodnar/strelec

#10 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 25. april 2002, 01:00

Hja sonce in asc imam skoraj v opoziciji tako da ni nobenega aspekta, sicer pa imam v asc (1. hisi) saturn, mars, v konjukciji pa se pluton(12. hisa). Hm zaradi prispodobe pa nic ne zamerim, celo vsec mi je, vedno sem imel v mislih nekaj podobnega sedaj pa imam stvar se v besedah:)

Aries-Libra-Scorpio
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#11 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 27. april 2002, 01:00

Hja ja, ni dobro ce prehitro precitas ljudi, pocasi se te zacnejo bati ali pa te imajo vsaj za cudaka, ce ne se kaj vec... Ti je znano, meni tud:) Mas mogoce merkur retrograden?

Aries-Libra-Scorpio
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#12 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 27. april 2002, 01:00

Imam ogromno število konjunkcij in trikotnikov (10 oz. 11 - všteti pa so samo aspekti s planeti in Asc oz. MC in ne z ostalimi točkami; npr. s Fortuno ali čvori ali Kironom).
Vendar bom izpostavila ravno nekaj drugega: pomanjkanje kvalitete aspekta - aspekt, ki je pri meni dejaven samo v enem primeru in je torej nekako manjkajoč.
Imam samo en kvadrat (spet govorim samo o kvadraturi s planeti in Asc in Mc) - tvori ga Saturn z Ascendentom (ASC sicer tvori same trikotnike, z Merkurjem eksaktnega).
In tudi jaz sem, tako kot Bobnar, pogosto zelo toga v nekaterih rečeh in v nekaterih tudi preresna.
Zaradi enega samcatega aspekta (Saturn/Asc).
Ravno ta aspekt mi - predvidevam - povzroča tudi tremo - saj se sicer, zaradi številnih aspektov (tudi z Merkurjem), izražam brez težav in tudi delujem samozavestna.
Sicer je Saturn v 3. hiši - odtod pa sem tako resna v nekaterih rečeh in tudi samouk - prav tako pa mi je Saturn deloval prav dobesedno - nekajkrat sem namreč prekinila šolanje oz. ga pustila ali pa nenadoma spremenila smer (slednje pa pripisujem bolj Uranu in Plutonu).
3. hiša kaže tudi na naše bližnje sorodstvo - in res sta dve moji sestri več kot 10 let starejši od mene (Saturn se včasih pokaže tudi na tak način).
Sicer pa mi vsi ti trikotniki res večkrat povzročijo delovanje "po liniji najmanjšega odpora" - kar pripišemo trigonom (sploh v takšnem številu) - vendar jemljem to vseeno kot dobro - gre namreč tudi za harmonijo, za biti pripravljen in vskočiti v "val" v pravem trenutku.
Tako ali tako pa so trigoni nekakšen ekvivalent elementu vodi.
Tako je na prvi pogled moj Chart videti dobesedno poplavljen - ko pa drugič pogledaš, pa vidiš, da je še dobro, da je tako, saj bi sicer izgorela... :)
Konjunkcije pa so pri meni nekakšno nadomestilo za ogenj, ki ga imam pravzaprav primanjkljaj - imam samo "en ogenj" (sicer pa imam zastopani dve od ognjenih hiš - 5. in 9.).
Mojo nekakšno "robustnost" (s tem ne mislim telesne, saj tehtam 52 kg) pa pripisujem (kot sem že nekje napisala) Marsu v 4. hiši.
Gre za to, da me je "veliko v prostoru"... :~))
No - ne samo zaradi nenehnega govorjenja (Merkur) - tudi če sem tiho, je tako (čeprav priznam - to je zelo redko). ;)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#13 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 28. april 2002, 01:00

Aham hm torej Konjukcije Ogenj, Trikotniki Voda, Kvadrat Zemlja, sekstil zrak, opozicija Zlato...

Torej imas tudi ti saturnovske tezave, ja jaz ga mam pa v prvi hisi, pol sem pa dostikrat kao osamljen.(v stilu sam vendar ne osamljen)

Aries-Libra-Scorpio
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#14 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 28. april 2002, 01:00

Ja - seveda, El Nino - vsak ima kdaj "saturnovske" težave - če ne prej, pa pri 28.-em.
Sama Saturna sicer niti ne čutim spet tako močno - primer s Saturnom sem podala ravno zanalašč - ravno zato, ker NISEM Saturnovski tip, niti ga nimam nevemkako aspektiranega.
Vendar zaradi enega samcatega aspekta (in zaradi pomanjkanja kvalitete tega aspekta) se mi izostri ta aspekt.
*Sicer pa manjkajoče kvadrate v mojem horoskopu uspešno zamenjajo opozicije.
Hotela sem tudi izpostaviti, kako so ravno manjkajoči aspekti spet lahko povod za razmišljanje in analizo.
Imam torej ogromno število drugih aspektov - močno pa čutim točno ta en aspekt oz. ga uspem izločiti in opredeliti.
Imam tudi pomanjkanje ognja (katerega primanjkljaj pa, kot sem že omenila, nadomeščajo aspekti med nekaterimi močnimi oz. ognjenimi planeti - konjunkcije).

p.s.
Zanimiva se mi je zdela razlaga Hitlerjevega horoskopa nekje - razmišljali so na podoben način - kajti sam H. chart niti ni tako težek oz. ne kaže nujno na takšno osebo.
Jemljejo ga namreč kot posebnost - kot primer pomanjkanja vode (=odsotnost čustvenosti?).
Po ASC je celo Tehtnica - tak ASC pa nekako naj bi dajal drugačne osebe. Spet so torej bistvo izluščili drugje - na drugačen način so se lotili razlage.
Vedno obstaja še nekakšna pika na i - ali je to planet, ki nastopa v največjem številu (npr. stelij v znaku), ali je to tisti, ki na osebnost vedno deluje (npr. na Asc ali Soncu) - ali gre za kulminantni planet - to, kar naj bi dajalo končen opis - končno "oceno" horoskopa. Ali je zvezdna konfiguracija ta, ki prevesi zadeve... Itd.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#15 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 28. april 2002, 01:00

Bobnar - saj softver na LN ne upošteva equal houses. Tako je kot drugod, razen da upošteva tudi zimski oz. poletni čas.
Delitev po enakih hišah je nekako malo zastarela oz. mislim, da malokdo še tako računa.
Moja 8. hiša je tako - kot povsod drugod (tudi stopinje začetkov hiš so povsem enake kot pri vseh drugih programih)- čez 3 znake, prav tako je izvzet vrh hiše v Kozorogu (pri sistemu enakih hiš bi pač imela os tudi v omenjenem znamenju).
Tako da ne vem, kako si mislil - najbrž si kaj pomešal.
Morda je kakšna finta, da sam nastaviš sistem, ki ga želiš.
Obstoječi softver na LN izračunava po sistemu Placidus (ki je najbolj razširjen).
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#16 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 28. april 2002, 01:00

Priznam, da meni tudi ne (jasno tule).
Nisem hotela reči, da je ta program najboljši ali edini dober.
Čudno se mi zdi, ker sem si računala (in vsem mogočim) na večih programih (pa npr. tudi na Kaironu za MAC-e), pa povsod dobim popolnoma iste stopinje hiš kot tu. Zato se mi zdi čudno... Ker so itak povsod bolj ali manj isti izračuni (veš, da znam vse na pamet in da tako tudi preverjam programe, ravno s pomočjo neenake velikosti hiš pa razlike najbolj opazim, če so).

To - koliko aspektov je in to, pa jih upošteva po neki svoji logiki (softver je najet, midva pa v obstoječega ne moreva nič šariti in spreminjati, pripravljava pa svoj softver, ki bo nudil bolj precizne podatke - vsaj kar se tiče aspektov, tudi mene namreč moti, da nekaterih sploh ne upošteva. Nekoč sem pri nekem programu ugotovila, da upošteva samo planete v aspektu, ki se pojavijo po ASC (npr. - če si imel Neptun v 12. in ne prvi hiši, ga ni štel, se mu je kar nekako "izmuznil").
Ni mi jasno, kako to, da prihaja do teh sprememb pri tebi...
Vem, da znaš vnesti podatke... x:)x
Zato ne razumem. ...
Morda, če hočeš, pošlji na mail podatke, pa za štos preverim še tule na parih programih.


p.s. Vidim, da sem prehitro odgovorila... :)
Preden si objavil drugi post.

Tisto pomeni MC (10. hiša - X) - Torej - Luna trigon MC
Tisti pozitivni in negativni pa spet sodi v ta sistem (tega pa nisva mogla odstraniti - zato je sedaj tam ta možnost, ne nudi pa tudi razlag oz. tudi jaz ne razumem, po kakšni logiki točno tisto meri).
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#17 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 28. april 2002, 01:00

Tisto o Hitlerju ja ja, sem videl nekaj pogovorov z ljudmi ki so ga obkrozali zasebno in na delu. (njegova tajnica, njegova....) Bojda da sploh ni bil tezak ali karkoli, celo zelo prijazen, da je bil. Najbrz je bil tak samo do nekaterih, kot voditelj pa ni smel pokazati tehtnice,...

Aries-Libra-Scorpio
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#18 nace

nace
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 204

Objavljeno: 1. maj 2002, 01:00

El Nino: "Hja sonce in asc imam skoraj v opoziciji tako da ni nobenega aspekta, sicer pa imam v asc (1. hisi) saturn, mars, v konjukciji pa se pluton(12. hisa)."

Za scendent imam naslednjo predstavo: deluje prvih 15 minut, dokler ti ozračje ne postane domače.
Torej preprosto počakaš v komunikaciji ta čas, potem ti bo skočila naprej - predvidevam Luna v tehtnici, ki pa se ima kaj pogovarjati.
Sonce bolj ali manj na descendentu v ovnu:
čakaš na to, da se najde "pravi sogovornik", ki bo znal iz tebe izvleči tisto, kar bi rad povedal ljudem, njemu, njej, svetu?

Sicer pa menim, da prihaja pri tebi do naslednjega nasprotja glede "molčečnosti" oz. motenj v komunikaciji:
kot škorpijonov ascendent skušaš igrati svojo moč. Ker pa si v jedru oven, ti je v osebnem interesu nekaj na hitro narediti, učinkovati. Spraviti stvari v tek, v akcijo.
To pa lahko dosežeš tako, da si ogledaš situacijo. Potem se za nekaj trenutkov umakneš, da začutiš svoj notranji poriv.
Nato se vrneš kot konj s plašnicami - gledaš samo naprej, da uresničiš notranjo podobo in se ne meniš za odziv, govorico telesa in obrazno mimiko tistih nekaj minut, dokler svoje vloge ne odigraš, npr. poveš pravila za igro, predlagaš načrt, povedeš v določeno smer.
Potem pa naprej - z Luno prijetno druženje v znamenju tehtnice - ko prepustiš vlogo nekomu drugemu, v paru ali v skupini.
Lahko pa se spet diskretno umakneš in vrneš kot "pridružujem se vam".
Le sumničavost odrini - in pričakovanje kaj bi morali (drugi) in kako.
Ti si glavni igralec lastne igre življenja. (Občasno(!) hočeš VODITI igro! :)) To glej, da bo poštena, da se bo veliko energije pretakalo.

Izkoristi današnje aspekte na nebu v dobrem.

#19 nace

nace
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 204

Objavljeno: 1. maj 2002, 01:00

Jaz bi danes rad izpostavil naslednji svoj aspekt:
Luna v opoziciji z Mars-Venera (12.) konjunkcija.

O Luni sem že napisal, da je v nasprotnem znamenju od podznaka, je v šesti hiši v dvojčkih. Kdo je toliko prijazen, da mi napiše kakšna izhodišča, da jih lažje povežem z realnim življenjem? Se priporočam.

Marsa, ti na simpatičen način vedno znova opisuješ svoje aspekte. Zdaj me pa zanima, ali jih čutiš močneje kot znamenja, ali pa si zdaj že "na višjem nivoju analize", ker si o znamenjih že (skoraj) vse razmislila?
Si mi pa dobra spodbuda za tovrstno analizo, saj se velikokrat ustavim pri opisu znamenj, hiš in nekaj ključnih aspektih, potem pa je že toliko vsega...
Res lepo, da obstaja forum o astrologiji.
Pa še to: meni prav nič ne deluješ z malo zagonske energije, Marsa. Ali pa se morda opreš tudi na partnerja za spodbudo.

#20 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 1. maj 2002, 01:00

Nace, zelo lepo, brez dvoma najboljsi opis mojega nastopa kar sem jih kdajkoli prebral... Hm ja problem ostane pri tem da sem z ljudmi ponavadi ne pogovarjam vec kot 15 min, ce pa to prekrsim pa se stvar res zavlece. Zanimivo ja vedno sem to nosil sabo pa nikoli opazil. Hjaja tista uvodna vloga, je prav kot iz kaksne drame, "Dame in Gospodje pridruzujem se vasemu pogovoru..." in pri tem se ponavadi res ne menim za to da se ravno pogovarjajo in jih prekinem. Ja ja tvoj odgovor mi bo dal misliti se za nekaj casa...




Aries-Libra-Scorpio
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#21 nace

nace
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 204

Objavljeno: 2. maj 2002, 01:00

Mirjam, kako potem ti doživljaš luno in ascendent v istem znamenju? Ali to pomeni, da veliko potuješ, doživljaš? Imam naslednjo predstavo: če ascendent označuje, "kako stopamo v svet", v komunikacijo, kako se lotevamo stvari, luna pa doživljanje, potem se ti lahko dogaja, da se nekje "začepiš", ali ne? Da preblisk, ki ga dobiš, skušaš uresničiti, potem pa ti je tam zanimivo in se ne vrneš na izhodiščno točko, temveč potuješ za svojo idejo, dokler se ne utrudiš in se zaveš, da moraš nazaj?
Ker jaz s svojo Luno v dvojčkih med klepetom preneham misliti na uro (razen, če imam skrb in se vnaprej tako odločim).
Če bi jo imel v strelcu, bi najbrž več zamisli - uresničeval takoj.

P.S.: je pa še nekaj: razumske odločitve so po mojem mnenju nad astrološkim vplivom: če se tako odločiš, lahko pomanjkljivost presežeš (učenje iz napak). Npr. da si omejim čas, kjer ga nekontrolirano trošim.
Tisto, kar si vizualiziraš, da naj bo, je močnejše kot tisto, kar rad počneš. Težava je v tem, da ne moremo biti neprestano pozorni.

Izkoristi današnje aspekte na nebu v dobrem.

#22 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 2. maj 2002, 01:00

Nace - kako dobro si interpretiral El Ninov nastop - svaka ti čast! :)
No, in seveda - El Ninov odziv pa je bil njemu lastno duhovit. :)

Tole os - Dvojček/Strelec pa očitno poznaš do obisti, saj si tudi tu zelo dobro podal prepletanje teh energij.

Vprašal si - ali čutim aspekte močneje kot znamenja - na to je zelo težko odgovoriti...
Pri meni se (no, itak, tako kot pri vseh) vse skupaj nenehno prepleta - vse je povezano in vse se dopolnjuje in nadgrajuje - hecno pa je, da na prvi pogled pri meni kaže, da pa je Astrologija to pot povsem zgrešila.. :)
Nihče mi namreč ne pripiše Sončevega znaka (ob tem, da imam v tem znamenju na 6-ih stopinjah 4 planete). ;)
No, da ne izgubim niti - težko je na tole odgovoriti, brez da bi vzbudila nekaj nenaklonjenosti, vendar, ja - mislim, da sem o sebi odkrila na teh "prvih nivojih" že zelo veliko.
Kot vse, me seveda zanimajo vse podrobnejše in vse poglobljenejše analize.
Vendar pa me po drugi strani tudi moti, ko nekatere, brez da bi poznali osnovni pomen svojih najpomembnejših polozajev, najbolj skrbi in pri vsem skupaj zanima, kaj vse še imajo in kje imajo vendar lilit ali kiron ali ... in kaj to pomeni.
Ob tem pa marsikdo pozablja, da za dober golaž ne damo 1/2 kg čebule, 1/2 kg krompirja in 1/2 kg majarona..... ;)
Seveda pa, če nas položaji ne "zadovoljijo" v celoti, kopljemo še drugje potem naprej.
Mene npr. nobene druge od imaginarnih točk niso tako prepričale kot Arabske točke - vendar pa ugotavljam, da se nikjer tega ne upošteva nevemkoliko. No, meni sta tako točka Duha kot točka Fortune celo vidna - opazna položaja (preizkus za to pa sem naredila ničkolikokrat).
Privzamemo si pač tisto, kar nas prepriča - najbolj pa - na nas samih.

Kljub temu, da npr. nimam nič v Dvojčkih, mi ga večkrat pripišejo, nekdo, ki "prisega" na Midpointe, bi to mojo "Dvojčevsko" energijo pripisal slednjim.
Vendar sama npr. mislim, da je temu kriva številčna konjunkcija z Merkurjem.

Morda si me po tem vprašal zato, ker sem najprej izpostavila aspekte - no, marsikdo mi je že "očital" ali pač ugotovil, da imam "obratno logiko". Neka fora z osmi - kot pri tebi - tako imam zaradi dveh opozicijskih stelijev priložnost uvida tako na posamezno drevo kot tudi na gozd.

Vendar pa sem aspekte izpostavila - (oz. tudi zato ne začela svoje analize s sončnim znamenjem ali pač položaji planetov), poleg tega, da mi je to zanimiv pogled in v bistvu res nekako dam največ ravno na aspekte in sem hotela poudariti tudi številne druge nianse vpogleda v horoskop - tudi zaradi drugih razlogov.
Prvi je, da se nekaj grem in imam svoje strani in se tam pač grem tudi nekakšno "skrivnostnost" (čeprav npr., brez težav podam letnico rojstva -64, torej ne gre za "tako" vrsto skrivnostnosti in tudi o sebi brez težav govorim.... V kar se je -mislim- vsak lahko prepričal. Gre za nekaj drugega, za neko mojo osebno foro...).

Drugi razlog pa je, da ne bi rada, da bi se mi nekako že vnaprej očitalo položaje (ki jih npr. sploh nimam oz. bi jih sploh imel nekdo drug, ki razpravlja na Forumu, zaradi površnosti pa bi se jih pripisalo meni ali pač komurkoli drugemu), zgolj iz nekakšnega predsodka, asociacije, vzorca, ki ga sicer dobimo ob tem znaku.

Vendar pa me to ne moti samo, če gre zame - tudi sicer sem rada v analiziranju in raziskovanju natančna (čeprav to sicer ni moja tipična lastnost, prej bi zase rekla, da sem površna - vendar v enih stvareh pa sem zagotovo natančna).

Mene zelo dobro opredeljuje tudi moj datum rojstva - petek 13.-ega.
Pa ne vem, ali bi to pripisala Uranu ali Plutonu... :)

Še nekaj si rekel: zagonska energija... No, ja - morda Mars trigon ASC... Pa tudi Jupiter v 5. hiši...
No, morda sem bolj kot energetik nekako hiperaktivna (pa smo spet pri Dvojčkih)...

Partner? Spodbuda? Seveda - sama sem bolj lena in nepodjetna in ...
Na partnerja pa se res lahko oslonim, saj ga cenim tudi kot človeka in prijatelja. Čeprav sva večkrat na nož, ker sva oba "bojevnika", nekako uspeva nadgrajevati najin odnos - Astrologija lahko tu vsekakor samo koriisti in pomaga.
Od njega sem se tudi veliko naučila (pa čeprav je 5 let mlajši od mene - sicer pa sodim, da je on med nama tisti resnejši, morda celo zrelejši).
Imava pa seveda nekaj karmičnih povezav, prav tako ujemajoča položaja (v trigonu) Sonca in Lune.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#23 nace

nace
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 204

Objavljeno: 7. maj 2002, 01:00

Marsa, zares si lepo napisala.
Hm, tole " foro", da najprej pogledaš s tiste strani, kar meniš, da drugi nazadnje radi vidijo, opažam tudi pri sebi.
Le za kateri aspekt bi to lahko šlo?
Misliš, da za opozicijo!
Da preverim:
Jaz bi rekel, da je pri meni na delu Lunina opozicija, ker gre za stvari, ki jih spontano rad narediš.
In sicer bi obsodil opozicijo z Marsom - zato akcija: ko nekdo nekaj počne na določen način, me ima, da pa jaz ne bi tako. Posebej, če gre za bližnje ljudi, kajpak, Luna v šesti hiši - pridem do "sklepa", da jaz ne bi tekmoval, temveč delal na področju, kjer je dovolj prostora.
Najbrž je Mars v strelcu dovolj samozavesten, da mu v kombinaciji z dvojčkovo Luno ne bo zmanjkalo idej...
Je pa tudi Venera v opoziciji z Luno. Zato se moram prisiliti, da gledam žensko najprej kot seksualno bitje. Čisto po naravi bi šel "obratno pot kot drugi fantje". No, ja, saj vem, da je ženskam to še posebej všeč. Težava pa je v tem, "da te ženska ne čaka", ker se medtem že zaplete z nekom, ki jo je položil - in potem po naravi ostane z njim... Pogovarjala pa se je lahko še naprej z mano - če tip ni bil ljubosumen.
No, zdaj sem opisal utrinek iz časa, ko me je jezilo, zakaj nekateri pridejo hitro do punce, jaz pa ne.
Vendar je to že zgodovina, zdaj sem poročen... Kljub temu ta aspekt ostaja, deluje. In sogovornice ostanejo v kontaktu brez težav, ker pač ne načrtujemo spolnosti in zakona...
Ja, tedaj nekoč sem bil očitno tudi premalo potrpežljiv, prehitro vrgel puško v koruzo. Le kdo bi bil potrpežljiv na relaciji dvojček strelec...

Še dandanes imam težave čakati na rezultate. Najrajši se mantalno umaknem, da se "dogaja samo od sebe", ali pa se zažrem v globino (Merkur v škorpijonu) - slednje pa mi ogrožajo domači, ker me pač ne gledajo radi zamišljenega. Ko spregovorim, pa menda "preveč govorim".

Vedno lahko najdeš na nekom napako. Če je tako, ni prav, če je drugo, ni prav?
Ah, ne.
Vsaka stvar, posebej lastnost, ima določen namen, pomen. Z njo nekaj dosežeš.
Na pravem mestu je zlata vredna. Četudi jo nekdo v nekih okoliščinah vidi kot slabo.
Ampak, ali sem dovolj potrpežljiv, da jo izrazim šele tam, kjer jo lahko?


P.S.: aha, če je kdo radoveden:
da sem izgubil nedolžnost, sem moral nekaj časa "misliti samo na seks".
Imel sem v mislih: položiti jo in iskal znamenja, kako je seksi.
To sicer "ni lepo", ampak v skriti kamrici dvanajste hiše se ni nič zgodilo, v dvojčku smo se le zabavali.

Izkoristi današnje aspekte na nebu v dobrem.

#24 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 7. maj 2002, 01:00

Nace - tam sem v nedogled razlagala svoje položaje, tvoje pa nekako zanemarila, pa še celo nekaj si vprašal oz. izpostavil...
Vsekakor se jim globlje posvetim ob priložnosti.
Po zgornji svoji objavi sem bila zaradi počasnega oz. sploh ne- delovanja Foruma tako slabe volje, da nisem imela energije za nadaljnje post-anje.
Objavila sem zgolj najnujnejše (če se je dalo).
...

Všeč mi je, ker si dober primer, kako si je koristno razlagati Astrologijo v vsakdanjem življenju in iz prve roke.
Nisem preveč za fatalizem - češ, to in to mi pravijo zvezde... etc..
Moje številke pravijo tako in tako - in to je zelo slabo...
In zdaj je to nekako dokončno.... Ali - nekaj, kar sem naredil, je že bilo slabo in se ne da več popraviti - v to nočem verjeti in zato zame ne obstaja.
Prepričala sem se namreč v to, da definitivno najbolj deluje ravno moč misli oz. naša osebna življenjska energija - Chi - če si znamo to najprej vzpostaviti, potem pa harmonizirati.
Vedno sem bila "narejena" tako, da če je bila katera filozofija ali ideologija nekako negativno nastrojena ali da je učila, da se bomo npr., zaradi tega ali onega razloga, zaradi ene odločitve, "žgali v peklu", si je pač nisem privzela..
Sem sodi npr. tudi stališče in odnos do splava ali vegetarijanstva ali okolja ipd., stališča nekaterih religij oz. kultov ipd.
Če naj bi Bog obstajal, si ga nisem želela predstavljati kot strogega omejenega zagrenjenega starca, ki samo preži, kako bo čimprej našel razlog, da bo lahko kaznoval, ampak dobrovoljnega, ki te podpira, tiho vodi, in ti reče, prav, odloči se, okej, je že bilo dobro tako... etc.
Sem zelo preprost človek - kar mi deluje, mi deluje, in v to verjamem in to furam v življenju.
Že kot majhna sem vedno rekla (tudi če je bilo kaj, kar se je zame izkazalo za slabše): Okej, še boljše... Celo hecali so me na to, če kaj ni šlo, potem, češ, saj še boljše, a ne? ;))
Poštekati pa seveda, kaj je dobrega v tem in kaj iz tega potegniti oz. kam to vpeti oz. nadgraditi.
Ali sem zabluzila v temi?
Sem.
Ali je to slabo?
Ni nujno - kajti saj o vsem skupaj se tudi pogovarjamo...
Konec koncev tudi - v kaj sploh verjamemo...
Kajti nihče me ne bo prepričal, da ne morem verjeti še v lastno voljo in v konec koncev malo nepredvidene sreče.. ;)
Zato pa so mi tako všeč arabske točke - točka Fortune pa je prav ta, ki naj bi določala našo srečo, vendar ne to, ki si jo v glavnem predstavljamo - tu je mišljena kot taka, ki jo nezavedno sami skozi vse življenje -ali celo vse življenjske niti - krojimo; gradimo, gojimo, pletemo....
Pri analizi upoštevam predvsem Točko Duha in Točko Fortune.
Določa pa se ju iz položajev ASC, Sonca in Lune oz. iz medsebojnega razmerja le-teh.
Ko sva z Mitjo odkrila te točke, (prvič sem takrat slišala za to), sva jasno takoj izračunala zase... Mitja (on je med nama računalo) računa mojo točko Duha in pravi, ko že izračuna, kaj misliš, kje imaš "duh"... In uganem !! ;)
Potem sem delala preizkuse in me ASC sploh ni več zanimal, ampak samo zaradi računa..
Npr. nekdo, ki je bil videti totalno odštekan, pa nisva vedela niti ASC, sva se pozanimala po uri in ASC izračunala ne zaradi ASC samega, ampak da iz tega dobiva točko duha.
Praviva - kaj misliš, kje jo ima?
Mitja pravi - ker je tako odštekan, jo ima zagotovo v Ribah..
Jaz pa sem malo razmišljala in se mi je zdelo bolj verjetno, da jo ima v Strelcu.
Imel jo je v Strelcu.
Od takrat sem točko duha večkrat tudi "videla", opazila, izločila - čeprav seveda vsekakor nikakor ne gre za viden položaj...
Npr. Lilit pa me pusti mrtvo hladno - poleg tega pa me moti, ker imam nekje Lilit v Strelcu, drugod pa v Levu (drugačen izračun)- če pa se že moram opredeljevati, potem je zagotovo v Strelcu, oboje pa mi nič ne pomeni.
Svoja globlja bistva - tudi TO naravo, ki jo pripisujemo Lilit, najdem skozi Luno, ASC, Pluton, 12. hišo...
Uh, res dobra tema.... Nikoli ne zmanjka - saj, kot pri vsaki analizi... vedno gremo lahko globlje, višje...
Vendar potem pa je spet primerno poenostaviti zadeve.
Nekoč (skoraj 20 let nazaj) smo zadeve malo banalizirali, se hecali...
Pravim (nečimrna, kajti hotela sem v bistvu slišati ne vem kaj) - kaj bi bili po horoskopu, če bi bil "sadni horoskop"? Kaj bi bila jaz?
Pričakovala sem seveda kaj nepojmljivo eksotičnega, posebnega, privlačnega... ;~))
Ko je frend rekel, da bi bila jaz po horoskopu potem "jabuk", sem bila užaljena! :~)))
Zdaj pa vidim, da je bil to kompliment in da ne vem, če sem sploh kdaj dobila lepšega! :~))
Sicer pa sem po nekem horoskopu tudi Lipa - kar mi je všeč, itak pa mi je všeč lipa-drevo.
Po drugem spet pa sem Kača (ki mi je všeč kot žival)- to pa mi ni.. Ker ne priznam, mi ni všeč? Ne - ker preprosto zame ne drži. :~))
Hočem pa reči, da gledali bomo v vse tabele, raje si bomo privzeli privlačnejše lastnosti, redke pa bomo potem vključili v "končni obračun".
Konec koncev sem po astrologiji voda, sicer pa sem popoln kolerik/sangvinik.
Po došah sem ogenj/les.
Po kitajskem sem ogenj.
Po nekem drugem sistemu sem "misel".
V tarotu pa sem Pluton.
Sem intuitivna in umetniška, a po drugi strani pa sem tudi tisti, ki deluje, akter, bojevnik, sem zelo zelo za številke in druge kombinacije.
In.... kaj sem torej potem? ???
Če bom rekla, Oven sem... bodo rekli, ja, saj, se vidi, ko je taka, ima "tak način", divjaška, neposredna...
Če bom rekla sem Bik - aja, zato tako uživaška, trmasta in se ne premakne včasih in je tam rjovela in po mizi tolkla.
Če Dvojček, a zato torej neprenehoma govori in odtod izražanje na področjih..
Če Rak, zato tako nepredvidljiva in muhasta in oddaja tako "težo", če je zoprna.......
ITD. ...
Vse lastnosti, ki jih itak imam... ;~))

Ali zato govorim o sebi (in ne razlagam tvojih položajev), ker sem tak egoist? Tudi.
Vedno nas pač najbolj zanimamo mi sami.
Samo zato? Ne - o sebi je lažje govoriti - sedaj iz mene "bruha"...
Ko pa bom govorila o tebi (ali o komerkoli drugem), pa bom morala sliko najprej še malo sestaviti..
Moja je nekako že sestavljena - zdaj jo razstavljam - tvojo pa moram najprej malo sestaviti, kasneje bom razstavljala, pa spet potem sestavila dobljeno, potem pa izločila...
... ... ...

Moram pa pokomentirati tvoj izredno dober primer akcije - delovanje opozicije Lune oz. Marsa..
Ja - vsekakor to pripisujem temu... (tudi sama imam nekaj opozicij, prav tako sta vključena tako Mars kot Luna)
Všeč mi je tudi, ko si tako iskren (tudi do sebe oz. da to tako dobro zdaj vidiš), ko praviš v nekem razmišljanju, zaradi radovednosti.
Z mano je bilo podobno - vendar zaradi moči in pravzaprav krutosti - morda da vidim, koliko se še prenese? .. :|
Včasih sem namenoma "pičila v srce" - zgolj da nekako vidim reakcijo in sama sem večkrat ostajala presenetljivo hladna...
Analitik pač, raziskovalec... x;)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#25 nace

nace
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 204

Objavljeno: 12. maj 2002, 01:00

Marsa, rad bi povedal, da se mi zdi tvoje razmišljanje zelo na mestu.
Seveda si najprej ČLOVEK in verjamem, da postane moteče, če nekdo vse, kar na tebi opazi, pripisuje astrološkim konstelacijam.
Na takem mestu bi tudi jaz postal tvojevrstni upornik.

Saj res: če primeš kozarec soka z dvema prstoma ali s tremi plus, palec, tukaj že ne bodo odločilni vplivi zvezd: gre za navado in za voljo...

Joj, si kar mislim, kako te mora kdaj razjeziti - ženska si zato hočeš najprej kajpak dokazati, da si edinstvena, neponovljiva in enkratna.


Jaz razumem astrologijo kot pripomoček za razumevanje, kako smo različni, kje se bolj počutiš doma, in kako pristopiti, da te nekdo sprejme. Na škorpijona vpiti, da bi te ubogal, bo zadnje, kar bi delovalo. Če ga npr. pregovoriš in mu pojasniš stopenjsko, zakaj je to in to dobro, vzročno posledično, "iz ozadja", ga ne bo treba siliti, bo sam hotel...

Zares je lepota v pestrosti.
Predlagam ti, da kar nadaljuješ v tej svoji 'obratni smeri'.
Tako se nam zorni kot dojemanja seveda razširi. Vsem.

Op.: Sicer pa nisem tako zelo prepričan, da logika tvojih osnovnih znamenj ne deluje. Komaj čakam, da pride dan X: odkritje, da si jih predočim.


In še nekaj: resnično resnično človek ne izgubi ničesar, če se sleče med prijatelji in se pokaže, kakršen pač je. Nihče pri zdravi pameti ne bo silil od tebe, da pokažeš nekaj, kar ti je tuje. Če te spodbuja v tistem, kar rad/a počneš, potem pa hura.


Spoznamo pa tudi, kako lepo je srečevati se, sodelovati - ko opaziš, da različni ljudje zavzamejo samodejno vsak nekoliko drugačno mesto, vlogo.

Če eden skrbi za hišo, družino in vrt bo vsaj nekaj stvari, ki mu bodo šle strašno na živce.
če si isto dolžnost razdeli npr. pet ljudi, bo vsak užival v svojem opravilu.
No, da ne pretiravam:
že če sta dva, lahko imata vsak svoja najljubša opravila.
Kar je obema tuje, pa je manj moteče.
Če se pri nas zgodi, da se spotaknemo ob vrečko na tleh ali opazimo smeti ali prah, mirno počakamo, da pride naključni čas pospravljanja. Ali če so rahlo zmečkane hlače, pa ne gremo ravno na high zabavo, pustimo, da se hlače polikajo kar na nogah. Nihče nima tako rad pospravljanja, da bi živel samo za to. Razen, ko je "akcija".
Zato se včasih pošalim: moramo nekoga povabiti na obisk, da bova imela razlog, da vse pospraviva tipi-top. Tedaj je moja motivacija še posebno močna.

Ja, res veliko dvojčkovih energij človeka usmerja bolj v spretnosti kot v red za vsako ceno.
P.s.: Še dobro, da sem vedel, kaj lahko pričakujem od žene dvojčice. Da je ne primerjam s "putz-kontrolami", kot popularno imenujeva tiste, ki živijo le za čisto stanovanje. Se nam je pa rodila zato hčerka devica. Iz leta v leto imamo več popredalčkano...

Izkoristi današnje aspekte na nebu v dobrem.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0