Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Duhovnost&denar


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
122 komentarjev na to temo

#1 StarGazer

StarGazer
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 13

Objavljeno: 16. marec 2004, 11:19

zivjo

zanima me kaj si mislite o cenah, ki jih postavijo razlicni zdravilci in drugi, ki so aktivni v duhovnosti. Naprimer cene ene seanse ali enega predavanja ali delavnic.
Sicer razumem da tudi oni morajo od necesa zivet, ker jim je to velikokrat edini vir zasluzka, ampak...
S tem, da so cene vcasih blazno visoke, so nekatere populacije, ki financno niso ravno dobro podkovane, deprivirane teh uslug in s tem tudi moznosti hitrejsega duhovnega napredovanja (povprecen student si nikakor ne more privosciti zdravljenja, kjer je ena seansa 10.000, ali pa delavnice za 45.000 sit).

StarGazer

#2 tiana

tiana
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 167

Objavljeno: 16. marec 2004, 12:43

Hitrejšega duhovnega napredovanja ne moreš kupit. Jaz sem dala skozi že kar nekaj delavnic in pri tem potrošila kar nekaj denarja. Zdaj pa sem spredvidela, da je to v bistvu stran metanje denarja in da edino jaz sama lahko pripomorem k svojemu duhovnemu napredku. Seveda je lažje it na kako delavnico in pričakovat, da bo nekdo drugi rešil tvoje probleme. Rezultat je ta, da se kakšen dan ali dva mogoče bolje počutiš, potem pa je vse po starem, ker vzorcev, po katerih živiš že celo življenje ni mogoče odstraniti z eno instant delavnico, to je proces, ki poteka skozi celo življenje. Kar se tiče cen so vsekakor pretirane, da ne omenim, da jih večina posluje nelegalno. To je za njih hiter zaslužek, na račun ljudi, ki so v stiski. Zdaj sem postala skeptična že glede bioenergetikov. Prijateljica je šla k "kao" priznanemu bioenergetiku, le ta ji je povedal, kaj vse je narobe z njo, med drugim tudi to, da ne bo mogla imeti otrok (kar je njena največja želja). Potem je odšla k ginekologinji, ki je ovrgla vse njegove trditve. On bi ji verjetno kar nekaj časa pobiral denar, potem pa bi rekel, kak jo je on pozdravil. Po moje je iluzija pričakovati kakšne koristi od teh delavnic. Za ta denar si raje kaj lepega kupi in boš imel/a od tega večje veselje.

#3 Tina

Tina
  • D član
  • Št. objav: 2 142

Objavljeno: 16. marec 2004, 13:15

Pa še tule malo ...

Denar in duhovnost
Objavljena slika

#4 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 16. marec 2004, 13:22

:vragec:

jst sm pochas zacheu dvomit, de je TINA sploh chlouk (klele boste eni rekl de itaq zato k je zhenska x:Dx )
dvomim, da je oseba....tko bo boljsh x:)x
to je po moje en PC program, k reagira na dolocheno besedo v naslovu posta, poishche nekaj sorodnega in zatezhi z linkom x:Dx x:Dx x:Dx


666 zlomkou....tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#5 Tina

Tina
  • D član
  • Št. objav: 2 142

Objavljeno: 16. marec 2004, 13:28

x:Dx x:Dx x:o)x
Objavljena slika

#6 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 16. marec 2004, 13:29

:vragec:

x:Xx x:)x x:Xx x;)x

666 :vragec: -ou....tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#7 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 16. marec 2004, 14:09

to je po moje en PC program, k reagira na dolocheno besedo v naslovu posta, poishche nekaj sorodnega in zatezhi z linkom x:Dx  x:Dx  x:Dx

x:Dx x:o)x xDDx x;)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#8 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 16. marec 2004, 14:11

Hitrejšega duhovnega napredovanja ne moreš kupit. Jaz sem dala skozi že kar nekaj delavnic in pri tem potrošila kar nekaj denarja. Zdaj pa sem spredvidela, da je to v bistvu stran metanje denarja in da edino jaz sama lahko pripomorem k svojemu duhovnemu napredku. Seveda je lažje it na kako delavnico in pričakovat, da bo nekdo drugi rešil tvoje probleme. Rezultat je ta, da se kakšen dan ali dva mogoče bolje počutiš, potem pa je vse po starem, ker vzorcev, po katerih živiš že celo življenje ni mogoče odstraniti z eno instant delavnico, to je proces, ki poteka skozi celo življenje. ...

:palec: :palec:

Jaz nisem dala v lajfu niti ficka za kako delavnico* - pa mi nic ne manjka, moja pot je kul, taka kot mora bit. :palec:
Po drugi strani pa sem pregoltala na kupe knjig... seveda sem nekatere tudi kupila...
Vzames avtorja, ki si ga izberes, in ti nekaj da - ker je ze nekaj dal v vesolje. :palec:

*Bila pa sem enkrat v lajfu pri bioenergetiku - cisto dovolj, da sem se prepricala, da res sem samo jaz tista, ki bo sebe hendlala in pedenala - razen izjemoma (zobar, ginekolog, kiropraktik).
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#9 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 16. marec 2004, 14:13

Zlomkič..... xokkx :onfire: x:Dx :vragec:

#10 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 16. marec 2004, 14:15

razen izjemoma (zobar, ginekolog, kiropraktik).

:vragec:

pa FRIZER x:Dx x:Dx x:Dx

666 zlomkou...tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#11 iigor

iigor
  • Vajenček
  • PipPipPip
  • Št. objav: 44

Objavljeno: 16. marec 2004, 14:17

No pain-no gain. delavnice majo svoj smisel, če ga vidiš. Če ne pa ne.

#12 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 16. marec 2004, 14:22

No pain-no gain. delavnice majo svoj smisel, če ga vidiš. Če ne pa ne.

:vragec:

sploh ne rechem, de ga nimajo....smisla
recimo:
avtomehanichna,
mizarska,
kleparska,...

666 zlomkou...tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#13 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 16. marec 2004, 14:25

Res je - tole je omenil v eni temi tudi Lucifer (sicer je bila druga tema, primerjava pa z vero oz. 'molilnicami', vendar je bilo bistvo v bistvu taksno) - v skupini je najveckrat moc dosegati boljse rezultate, vecja zbrana energy itd. - to se strinjam.
Vseeno pa menim, da je to odvisno od posameznika.
Jaz sem v lajfu pac samouk - ker nocem biti prihranjena za ta uzitek, ki ti ga dajejo stvari, ki si jih sam postekal in obvladal, recimo.

O tem smo pa govorili ze v vecih temah (in ne samo v temi Denar in duhovnost - tistile PC nima tolk spomina instaliranega). x:px x;)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#14 mitos

mitos
  • D član
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 94

Objavljeno: 16. marec 2004, 18:33

Zadnje cajte sem že spoznal veliko zdravilcev. Nekateri so bili šarlatani oz. večina. Zelo malo jih je ta pravih zdravilcev pa še te delajo zastonj, ker pravijo, da tisti, ki računajo ima misli kok bo zaslužil, ničesar pa ne da na svoj razvoj.
Vseeno pa je za zdravje se je potrebno nekaj žrtvovat, en kompromis. Nekaj pridobiš, nekaj pa moraš žrtvovat. Brez tega ne gre.
Kar 99,99% sem sam naredil, ostalo (dobri) duhovni zdravilci.
Moram reči, da so ostali zdravilci, ki pa niso duhovni, naredili čuda, in za mene, ki me je najtežje premakniti iz svojega....

#15 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 31. marec 2004, 19:22

Lucifer - :palec: x:Ix x^x
Presenetil si me zdajle, to je pa wow, ves...

Pa se - prav imas tole! :palec:

Ce imamo do necesa tak odnos ($, €), to bolj cenimo in tako od tega tudi vec odnesemo.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#16 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 31. marec 2004, 20:34

... (povprecen student si nikakor ne more privosciti zdravljenja, kjer je ena seansa 10.000, ali pa delavnice za 45.000 sit).

StarGazer

Vidiš, jaz pa sem si te stvari lahko privoščila ravno takrat, ko sem bila dijak. Pa nisem bila čisto nič "nadpovprečen" dijak - živela sem od štipendije in lastnega dela, od staršev pa sem dobila vsakih 14 dni (ko sem prišla domov) en lonec jote, ki sem jo jedla nadaljnih 3 dni... (Nikoli mi niso dajali nobene žepnine, niti sobe mi niso plačevali. Takrat sem jih razumela, da ne zmorejo, danes pa sem jim hvaležna, ker so me tako naučili samostojnosti.) x:)x

Zdaj pa si takih delavnic ne morem več privoščiti. Mogoče pa jih trenutno niti ne potrebujem, zato tudi denarja za njih ni. Itak sem tako naštelana, da za vse, kar rabim, denar pride. :vio: x^x x;)x

#17 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 31. marec 2004, 20:47

Itak sem tako naštelana, da za vse, kar rabim, denar pride.  :vio:  x^x  x;)x

x8Dx :palec:

#18 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 31. marec 2004, 21:07

...Če imaš rad denar, ima tudi denar rad tebe in te ne zapusti.

zanimivo x:Dx

#19 MUCAMACA

MUCAMACA
  • D član
  • Št. objav: 1 056

Objavljeno: 31. marec 2004, 21:09

Po pravici povedano sem bila na nekaj delavnicah oziroma tečajih: tajska masaža, refleksologija, pa tud kako stopnjo reikija sem šla skozi. Mi do sedaj ni bilo žal za noben tolar, pač pa se mi je vsak vložen tolar 100-kratno povrnil (si pri nas res vsi ful radi tačke masiramo, zaradi reikija pa moj otrok itak misli, da sem čarovnica, pa me ob kaki vročini prosi, da naj malo čaram... x:o)x ).

Zelo dragi so homeopatski pregledi (od 10 K dalje), homeopatska zdravila se mi ne zdijo draga.
Uspeh je pa čisto drugačen kot v klasični medicini, tu te namreč zares pozdravijo in ne samo tvoje revme v komolcu (pri čemer najbrž zaradi zdravil dobiš še kako rano na želodcu itd. :xx!: )

Si pa ljudje sami postavljamo prioriete, kaj je za nas pomembno. Se bo šel tudi kdo, ki se vozi naokrog z mercedesom, ali pa ima na sebi razobešeno pol kile zlata, sigurno pritoževat, da 10 K za homeopata pa ne da, mojduš! Ali pa za bognedaj, neko duhovno delavnico, ker taki ima duha zadosti, ja, kar preveč (samo kakšnega... :xx!: )

xsrcx xsrcx xsrcx MucaMaca

#20 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 31. marec 2004, 21:18

Ja, Mucamaca, to je pa tudi res. :palec: Velja za vsa področja. Eni dajo na nekaj, drugi pa na nekaj drugega. In potem tisti, ki na nekaj ne dajo, rečejo: "Uh, kako je to drago!" ...po drugi strani pa dajo za neko drugo stvar ful, kar pa spet oni drugi ne bi dal.

#21 MUCAMACA

MUCAMACA
  • D član
  • Št. objav: 1 056

Objavljeno: 31. marec 2004, 21:20

x:o)x

#22 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 31. marec 2004, 21:29

:8):

#23 MUCAMACA

MUCAMACA
  • D član
  • Št. objav: 1 056

Objavljeno: 31. marec 2004, 21:32

x:o)x

Kolegica je bila na delavnici oz. več terapijah z bionergijo. Večina tam prisotnih je spadala med bolj eliten del populacije naših krajev. Potem pa je bilo treba zadevo plačat, pri čemer je bil le manjši del cene fiksen, ostalo pa "prostovoljni " prispevki..hehe, to je bilo šele zanimivo ..se je začela scena. Enim (ta najbolj duhovnim.. x:Dx :vragec: ) se je začelo izredno mudit domov, marsikdo je seveda "doma pozabil" denarnico..ostali so pa razmišljali, če bi dali jurja al kolk, kwa je zdaj to za en prostovoljni prispevek.

(malo pred tem so se pa isti ljudje pogovarjali, kako jim je vsem skupaj pomagalo..) Khmmm, ostaneš brez besed.

Izvajanje storitev, duhovnih ali pa drugačnih, je pač delo kakor vsako drugo. Če storitev rabiš, jo boš poiskal in plačal. Če Bern ali Marsa ali kdo drug naredi horoskop, je v to in to vložil toliko ur dela. Če Mihela pripravi seminarje, ji je to vzelo toliko in toliko časa.

Pa še eno čisto izvenkontekstno razmišljanje. Recimo, da rabiš bioterapevta. Greš k njemu, te zdravi ali celo pozdravi. Lahko pa tudi ne (takoj). Pa vendar. Ko ti pove ceno storitve, ti pa začneš razmišljati, da toliko pa res ni bilo vredno..., ali ni povsem mogoče, da zablokiraš sprejam ali delovanje vseh blagodejnih energij.. ?xrolleyesx


xsrcx xsrcx xsrcx MucaMaca

#24 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 31. marec 2004, 21:39

Mucamaca, sej bi se spet strinjala s tabo, pa se bojim, da mi boš spet enga klovna gor dala... x;)x x:Dx

#25 MUCAMACA

MUCAMACA
  • D član
  • Št. objav: 1 056

Objavljeno: 31. marec 2004, 21:42

x:Dx x:Dx x;)x




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0