Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Vplivi savne na organizem


  • Prijavi se, če želiš komentirati
1 komentarjev na to temo

#1 Lunin net

Lunin net
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 272

Objavljeno: 24. februar 2002, 01:00

Sem studentka in zelo me zanimajo vplivi savne na telo in pocutje.

Rada bi, ce mi lahko svetujete, kolikokrat tedensko je priporocljivo obiskovati savno in kaksne so njene slabe strani.
Pred dnevi sem bila spet v savni, a se mi je po dveh minutah v finski savni zvrtelo in sem jo morala zapustiti.
Dejstvo je, da imam zelo nizek krvni pritisk in zato ne razumem, zakaj.
Zanima me tudi, ce ima savna vpliv glede stresa, kajti ko se mi je zvrtelo, sem bila pod zelo velikim stresom.

#2 Lunin net

Lunin net
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 272

Objavljeno: 24. februar 2002, 01:00

Najprej naj povem, da nimam medicinske izobrazbe in je zato najboljse, da se o tem posvetujes s svojim ali katerimkoli splosnim zdravnikom (da ti ne bom povedala cesa, kar ni res).

Sama savne sploh ne prenesem. In ker lastnih izkusenj na tem podrocju pac nimam, se ne spoznam tako zelo na to.
Vem pa, da obstaja finska, turska...
Mogoce je finta v tem - en tretman je namrec vlazen, drugi pa suh.

Zdi se mi tudi, da ima pravzaprav lahko precej agresiven ucinek na telo in po mojem mnenju je ni pametno obiskovati vec kot 1X tedensko ali, npr., 2-3X mesecno.

Njena slaba stran je, da je tovrsten tretman precejsen napor za srce.

Nastela si svoje simptome (ti so ponavadi zelo podobni simptomom, ki se pojavljajo tudi pri visokem pritisku).

Ni pa nujno, da so ti simptomi posledica tega;
mozno je pomanjkanje Ca, Mg, in ker gre za savno, se Na in K. Odplavlja namrec strupe, prav tako pa nalozene minerale in rudninske snovi.

Zato je pitje zadosti tekocine zelo zelo pomemben dejavnik.

Tudi: v savno zagotovo ne smemo s polnim zelodcem, ampak naj mine vsaj ena ura in pol po obilnem obroku, kot je kosilo, in vsaj 1 uro po manjsem.

Po mojem mnenju drasticna sprememba pocutja - npr. taka, kot si jo opisala - vrtenje in sumenje v glavi, tezko dihanje etc. - ni dober znak - za vse tretmane, kure, vaje etc. velja, da je najbolje, ce vlagamo minimalen napor in da torej stvar furamo, dokler se dobro pocutimo oz. dokler nam je prijetno, nebolece itd.

Cim se pojavijo slabosti, omotica ipd., je bolje s stvarmi prenehati. (*ce bi doživela take reakcije zaradi katerekoli cajne ali medove ali glinene kure, bi morda lahko pomenila reakcija tudi zacetek ozdravitve, pri sokantni terapiji za telo pa je taka opozorila telesa bolje jemati resno - tako kot si tudi sama ravnala).

In tudi si pravilno ugotovila, da, ko smo pod stresom, nam ne godi nic sokantnega.

Svetujem ti kuro z melisinim cajem - 2-3X dnevno pij melisin caj, podnevi ga kombiniraj z meto, zvecer pa ne - pij ga samega, kvecjemu z medom).

Po mojem so za premagovanje stresa najpomembnejse dejavnosti na svezem zraku. Veckrat je namreč zivcno razpolozenje, ki postopoma prehaja v stres, posledica nenehnega bivanja v neprezracenih prostorih oz. premajhnega dovoda kisika v mozgane.

Savna je seveda res zdrava, ker ocisti telo strupov, ker si tako lahko krepimo imunski sistem etc.

A mislim, da mladi ljudje, studentje, savne ne potrebujejo v taksni meri in bo 1X tedenski obisk savne (ali najvec 3-4 mesecno) povsem zadostoval.

Mislim, da je zate bolj priporocljivo plavanje, fitnes ipd.

Izberi si pravo terapijo zase - morda za zacetek samo izmenicne vroce hladne kopeli... z ustreznim etericnim oljem.

Najbolj učinkovite pri stresu pa so pozitivne afirmacije in (kot sem ze omenila) telesne vaje, ce je le mogoce, na zraku.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0