Lunin Forum uses cookies. Read the Pogoji registracije in varstvo osebnih podatkov for more info. To remove this message, please click the button to the right:    I accept the use of cookies
Lunin net

Jump to content


Photo

Osho zen tarot


  • Please log in to reply
- - - - -
22 replies to this topic

#1 Prabha

Prabha
  • Vseprisotni
  • posts 722

Posted 11. December 2007, 07:33

Evo,super zastonj on line šloganje:

osho zen tarot

#2 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • posts 2,279

Posted 11. December 2007, 09:11

Besedi Zen in Tarot nekako ne gresta skupaj. Zen je direktna metoda osebnostne rasti, ki temelji na metanju razuma iz ravnotežja. Tarot je na drugi strani transformator energije simbolov in del dela s Tarotom temelji na ravnoteženju razuma. Torej nekaj popolnoma drugega.
Videl sem slike tega Tarota in nimajo kaj veliko skupnega z izvornim simbolizmom.
Kaj prinaša uporaba tega seta kart, pa ne morem soditi, ker ga ne uporabljam, niti ga nimam namena uporabiti.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#3 Prabha

Prabha
  • Vseprisotni
  • posts 722

Posted 11. December 2007, 19:16

Kakor češ,tvoja stvar! Meni je všeč,res pa je da ne verjamem kaj preveč v šloganje nasploh,malo tako za igro.....Ja a karte jemlješ zares?Meni se to smešno zdi,pa mislim,da vsakomur,..igra je,kot vse! Zakaj jemati resno?

#4 Ale'

Ale'
  • D član
  • posts 4,444

Posted 11. December 2007, 19:29

Fajn stran... malček za popestritev dnevov.

Hvala Prabha! xsrcx
Objavljena slika

#5 demetra

demetra
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • posts 4

Posted 27. January 2008, 18:25

se strinjam s kabalistom, zen je nekaj in tarot drugo, čeprav se lahko vedno najde povezava s čemerkoli hočeš, se mi zdi, da je tarot bolj v smislu usode, ki jo lahko olajšaš, če si pravočasno razumel namige, zen pa je nekaj kar razbija tvoje mišljenje v smislu gotovosti...v vse kar si prepričan, sigurno ni res, ker je resnica nad tabo..torej ti resnice ne poseduješ, poseduje ona tebe, vendar samo takrat, ko si želiš njenega spročila. takrat postaneš njen učenec in imaš sploh možnost razumet...mogoče nekoč...mogoče nekje. Tarot pa je, po moje lahko bolj razumljiva varijanta, ki upošteva človekovo šibkost...govori o poti do resnice in ves čas opozarja, kje so pasti in ovire in kje so situacije, ki so nespremenljive. Je neki prijazen brat...ki te ljubi in te prijazno opominja,da ne padeš na finto...da se lahko pravočasno izvečeš, če si dovolj pozoren.

#6 jaglac_zuti

jaglac_zuti
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • posts 19

Posted 16. March 2011, 16:57

Ojla tukaj sem nova,učim se tudi sama o kartah in upogledih v te.
Rabim prostovoljke/ce ki bi mi dovolili vpogled v življenje in osebnost preko Orso zen tarot kart.
Rabim več različnih ljudi ker imam mojsterski izpit pa prosim sem na voljo če gdo želi vpogled v svojo sedanjost.
Lahko samo dam smernice za prihodnost ne tolmačim prihodnosti.
Vesela bom vsakega vprašanja in sodelovanja v tem preizkusu znanja in mogoče skupaj odpravimo problem če obstaja, tega bi bila najbolj vesela.
Za to preizkušnjo rabim samo vaše pravo ime in rojstni datum.
Dovolite sebi to edinstveno priložnost.
Osho zen tarot je transcendantalna igra zena, je kot ogledalo ali luč na poti osebnega razvoja.
Hvala za vprašanja in komentare.

#7 HANDM

HANDM
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • posts 17

Posted 17. March 2011, 08:18

Živjo, pa da vidimo kaj bodo pokazale karte xrolleyesx . Moji podatki so: Marjeta, 14.7.1964.

lp
ne zapravljajte svežih solz za stare bridkosti

#8 jaglac_zuti

jaglac_zuti
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • posts 19

Posted 18. March 2011, 13:59

Živjo, pa da vidimo kaj bodo pokazale karte xrolleyesx . Moji podatki so: Marjeta, 14.7.1964.

lp

Draga Marijeta povej vprašanje, katero področje te zanima v kaj naj pogledam, postavi določeno vprašanje kot naprimer;

Pogled v sedaj življensko situacijo. No pri takem vprašanju bi bilo koristno interno sodelovanje, čeprav lahko probam tudi na daljavo, čeprav to vprašanje zahteva ogromno vsebino ker je vprašanje zelo obširno.
Na kaj moram biti pozorna v tej ali oni situaciji?
Pogled v to ali ono situacijo?
Nasvet za določen problem?
Kakšno sporočilo mi prinašajo sanje? Tukaj bi rabila vedeti vsebino ali saj malo od vsebine.
Recimo da je potrebno na takšen način formulirati vprašanje.
No upam da sem mal pomagala kako postaviti vprašanje zdej pa prosim vprašanje.

#9 jaglac_zuti

jaglac_zuti
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • posts 19

Posted 18. March 2011, 14:30

Je Ogledalo in svetilka, življenja na cesti za osebni razvoj.

Osho Zen Tarot je prijatelj, ki ga nisi imel možnosti, spoznati.

Osho zen Tarot pravzaprav nudi številne priložnosti, iz katerih lahko ugotovimo, sedanjost posredstvom
vprašanje - odgovor. Osho zen omogoča da se poistovečujem z energijo osebe, ki zastavi vprašanje v skladu s tem zagotavlja se vpogled v dogajanje znotraj duše (ezoterika).

Osho Zen Tarot je Transcedentni prenos misli je način kako se posvetovati z našo podzavestjo in kako vzpostaviti doseganje višje ravni znanja, o sebi ali vpogled v določeno situacijo in da dobijemo smernice kako problem rešiti.
Osho Zen nudi številne priložnosti, za pravilne odgovore na pravilno zastavljeno vprašanje.
Z vpogledom v zastavljeno vprašanje imamo uvid v našo podzavest ki nam z posredstvom kartic prinese sporočilo.
Njihova naloga ni, davanje odgovorov na vprašanja za bodoče dogodke, ki so nespremenljivi, ker bi to pomenilo, da je celotna usoda zapisana v Tarot. Tega ne zahtevajte od Osho zena, Osho zen je sedanjost zdaj.
Skrivnost jezika simbolov, ki govori skozi Osho zen Tarot nam pomaga najti pravo pot, ukazuje nam na smernice v sedaj življenju, odpre nam možnost ki označuje naše energijske tokove, svetuje kako se najbolje postaviti v neki situaciji, vendar pa vseeno daje možnost, da se odločimo po lastni izbiri.
Z spoštovanjem in ljubeznijo B...

#10 jaglac_zuti

jaglac_zuti
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • posts 19

Posted 18. March 2011, 14:34

Fajn stran... malček za popestritev dnevov.

Hvala Prabha! xsrcx


hvala!

#11 jaglac_zuti

jaglac_zuti
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • posts 19

Posted 18. March 2011, 14:37

Besedi Zen in Tarot nekako ne gresta skupaj. Zen je direktna metoda osebnostne rasti, ki temelji na metanju razuma iz ravnotežja. Tarot je na drugi strani transformator energije simbolov in del dela s Tarotom temelji na ravnoteženju razuma. Torej nekaj popolnoma drugega.
Videl sem slike tega Tarota in nimajo kaj veliko skupnega z izvornim simbolizmom.
Kaj prinaša uporaba tega seta kart, pa ne morem soditi, ker ga ne uporabljam, niti ga nimam namena uporabiti.


Sm stvar malo bolj pojasnila v komentaru, se opravičujem ker se ne znajdem tukaj sem novinec na forumih sploh, bi rekla da se tudi tega treba naučiti.
z ljubeznijo B...

#12 jaglac_zuti

jaglac_zuti
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • posts 19

Posted 20. March 2011, 07:51

Ojla tukaj sem nova,učim se tudi sama o kartah in upogledih v te.
Rabim prostovoljke/ce ki bi mi dovolili vpogled v življenje in osebnost preko Orso zen tarot kart.
Rabim več različnih ljudi ker imam mojsterski izpit pa prosim sem na voljo če gdo želi vpogled v svojo sedanjost.
Lahko samo dam smernice za prihodnost ne tolmačim prihodnosti.
Vesela bom vsakega vprašanja in sodelovanja v tem preizkusu znanja in mogoče skupaj odpravimo problem če obstaja, tega bi bila najbolj vesela.
Za to preizkušnjo rabim samo vaše pravo ime in rojstni datum.
Dovolite sebi to edinstveno priložnost.
Osho zen tarot je transcendantalna igra zena, je kot ogledalo ali luč na poti osebnega razvoja.
Hvala za vprašanja in komentare.


Ker želim biti profesionalna upam da boste razumeli da rabim konkretno vprašanje.
Povej mi vprašanje, katero področje te zanima v kaj naj pogledam, postavi mi določeno vprašanje kot naprimer;

*Pogled v sedaj življensko situacijo?
No pri takem vprašanju bi bilo koristno interno sodelovanje, čeprav lahko probam tudi na daljavo, čeprav to vprašanje zahteva ogromno vsebino ker je vprašanje zelo obširno.

*Na kaj moram biti pozorna v tej ali oni situaciji?
*Pogled v to ali ono situacijo?
*Nasvet za določen problem?
*Kakšno sporočilo mi prinašajo sanje?
Tukaj bi rabila vedeti vsebino ali saj malo od vsebine.
Recimo da je potrebno na takšen način formulirati vprašanje.
No upam da sem mal pomagala kako postaviti vprašanje zdej pa prosim vprašanje. Lep pozdrav!

#13 ena.

ena.
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • posts 31

Posted 21. March 2011, 16:26

tudi jaz sem zato, da mi pogledaš v karte.
najbolj me muči tema finance, a bom sploh splezala iz tega dna?

#14 jaglac_zuti

jaglac_zuti
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • posts 19

Posted 26. March 2011, 13:20

tudi jaz sem zato, da mi pogledaš v karte.
najbolj me muči tema finance, a bom sploh splezala iz tega dna?


To ti jaz ne želim prerokovati situacijo boš rešila ko boš.
Lahko ti povem zdaj kaj te trenutno ovira pri tem da ne greš naprej to je bistvo Osho zena.
Pošlji mi na imeil vprašanje pravilno oblikovano in tvoje točno ime rabim. Bom dala imeil gor čez vikend zdaj sem v frki čav.

#15 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • posts 5,580

Posted 26. March 2011, 14:44

Za to preizkušnjo rabim samo vaše pravo ime in rojstni datum.

Za ime še nekako razumem, zakaj pa potrebuješ rojstni datum?
Possible—but highly unlikely.

#16 jaglac_zuti

jaglac_zuti
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • posts 19

Posted 4. April 2011, 13:15

Za ime še nekako razumem, zakaj pa potrebuješ rojstni datum?


-------------------------------------------------
Blllllllleeeee, kako pa naj vem komu gledam v karte, a si otrok al si penzionist, lahko si moški pa se predstavljaš kot ženska. :inocent:
Si misliš zdej bom jo preizkušo ali pa naj se matra itak nič ne ve, al kaj še?xcivx

Lahko si iskren in pošteno poveš gdo si in gdaj si rojen če rabiš iskren odgovor, tudi vprašanje naj bo na mestu.xDDx
Z ljubeznijo in vse najboljše. Trobentica_B

#17 Andreja:)

Andreja:)
  • Vseprisotni
  • posts 753

Posted 4. April 2011, 15:03

koliko si pa ti stara? :inocent:

Nekatera sporočila so kar malo čudna... Bllllleeee?
Resnost ali pačenje? xnckrivx

#18 jaglac_zuti

jaglac_zuti
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • posts 19

Posted 10. April 2011, 10:45

koliko si pa ti stara? :inocent:

Nekatera sporočila so kar malo čudna... Bllllleeee?
Resnost ali pačenje? xnckrivx


----------------------------------------------------------
Razumi kakor hočeš, enako je vse v življenju vedno uzameš tisto kar ti je všeč.
Če ti kaj ni všeč ignoriraj in ne obsojaj nisi za to na svetu.
Moja leta niso pomembna tukaj sem z razlogom,xsrcx in če kaj želiš od mene boš tudi sprejel ali sprejela moje pogoje.
Če te ne zanima imaš pravico biti idifirenten/a.
Radovednost je slaba čednost. Je rek ki ga lahko upoštevaš ali tudi ne.

Bodi pozdravljen/a in mir z teboj. Hvala za ljubezen. Trobentica_B

#19 Andreja:)

Andreja:)
  • Vseprisotni
  • posts 753

Posted 10. April 2011, 15:06

xcivx
Še dobro da sama sprašuješ za pomoč xrolleyesx

#20 LadaVenus

LadaVenus
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • posts 33

Posted 31. May 2011, 10:12

28.12.1982 - Zanima me poslovno področje, finance

Hvala vnaprej
Life is a tragedy for those who feel...
Objavljena slika
...and a comedy for those who think.

#21 jaglac_zuti

jaglac_zuti
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • posts 19

Posted 6. June 2011, 22:42

28.12.1982 - Zanima me poslovno področje, finance

Hvala vnaprej


-----------------------------------------------------
Draga Lada, oprosti kaj si mal čakala na moj odgovor.
Pogledala sem v karte in moja razlaga bi bila takšna, lahko je točna a lahko si razložiš tudi po svoje.

Karta obilja - zasanjanost - stres, - krivda - puščavnik.


## Meni kažejo karte da imaš pred seboj stabilno poslovno in finančno obdobje, karta obilja. :palec: **

Karta zasanjenosti ukazuje na to da imaš prevelika pričakovanja in iz tega prihaja do občutka krivde. Potrebno se je včasih zaustaviti in si dati odduška bez forsiranja.
Puščavnik ukazuje na to da se je treba umiriti sama odločaš ali boš uspešna ali ne, ne prekorači svojih možnosti pri tveganju.
Sama sebi si lahko prijatelj ali sovražnik in če stojiš na žogi žoga je okrogla, ne tvegaj ne spuščaj se v rizične posle. x:Ix
Torej ni čas za paniko čas je za razmislek mir in pričakovanje luč je na obzorju.

Vse najboljše, bodi pozdravljena. )))

#22 Summer_

Summer_
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • posts 9

Posted 11. December 2011, 23:25

Helow!

Doma imam Osho zen tarot, so mi zelo pri srcu vendar bi se ga rada naučila uporabljati. Zadnjič sem bila na razgovoru za eno službo in ker sem trenutno zmedena, ne vem kaj bi, sem potegnila eno karto izmed velike akrane in vprašala: "ali je to to?" Potegnila sem karto "pogum".

Kaj naj bi to v tem kontekstu pomenilo? Zanima me predvsem kako si to razložiti empirično...

Ima kdo kak dober link do dobrih razlag?

Oz ima kdo kakšen nasvet kako se naučiti...s poskušanjem in iz lastne situacije potem vidiš kaj je pomenilo kaj?

Edited by Summer_, 11. December 2011, 23:26.


#23 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • posts 60,730

Posted 12. December 2011, 08:58

Hoj.

Pri sami karti imaš kar luštno razlagico. x:)x

Sicer morda za vprašanja tipa 'posel' ne uporabiš ravno Oshovih kart, ampak ok, morrda imaš pač samo te.
Sicer je to v drugih deckih karta karme, v bistvu, tudi podobica ti to kaže - justice (pravica oz. 'tehtnica', vendar nima simbolike tehtnice v tem smislu).

To je sicer dobra karta, nekako usodna, morda pomeni, da bo ta job zelo ugoden zate (samo mi je odštekano, da si šla PO razgovoru gledat v karte), najverjetneje pa pomeni, da si nekako na pravi poti.

Karta ima zelo lepo sporočilo: da v bistvu ne smeš obupat.
Kljub temu da še ne vidiš takoj rezultatov.
Kot seme, ki še ne ve, da bo nekoč postalo roža.

Mislim da se ti je to odprlo v zvezi z nečim širšim, morda tvojim splošnim dogajanjem, pa boš kasneje lažje umestila.

Po drugi strani pa sama lahko pomeni karkoli, je pomembno, kakšne karte so okoli.

No če si vprašala točno za ta job in si potegnila samo eno karto in je to bila ta, pomeni da ostani na tej poti in da se ti bo kmalu dogajalo kaj zelo pomembnega, lahko (ali pa tudi ne) povezanega z jobom oz. poslovno platjo.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users