Lunin Forum uses cookies. Read the Pogoji registracije in varstvo osebnih podatkov for more info. To remove this message, please click the button to the right:    I accept the use of cookies
Lunin net

Jump to content


Photo

Nasvet o ležišču


  • Please log in to reply
- - - - -
18 replies to this topic

#1 Zdena

Zdena
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • posts 1

Posted 27. June 2007, 18:47

Pozdravljeni!

Zanima me kakšne imate izkušnje z ležišči, katero bi priporočali in zakaj.
Namreč odločam se za nakup in ker to ne delam vsak dan bi se rada pravilno odločila.

Opazila sem trend, da se sedaj uporablja spominska pena. Kaj poznate ta material? Se na njem dobro spi?

Na dormeju imajo neko novo ležišče iz te spominske pene, ki je še kar ugodno. Imate kaj izkušenj morda s tem?

Hvala za nasvet!

Lp Zdena

#2 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • posts 9,884

Posted 28. June 2007, 12:58

jst mam anatomski vzglavnik iz spominske pene-dobla za rd-sam je BZ; tko da zdej mam rajš malo trši manjši vzglavnik-blazino. Men spominska pena ni ql.

Mrbit pa komu drugemu ustreza :inocent: probi se uležt na tak jogi pa leži gor par minut-boš prec vidu a ti je ql al ne :vio:
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#3 stairway

stairway
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • posts 25

Posted 7. July 2007, 19:36

Jaz imam Dormeo že kaki dve leti (ne spominske pene, ampak navadno vzmetnico), pa mi je kar ok, lepo spim..moram pa rečt, da se ne spomnem, kako mi je bilo na prejšnjih ležiščih x:Ix Na tem mi je ok. Sem pa večkrat spala kje drugje, pa mi je bilo vse zelo čudno, mehko in "bunkasto", tako da sklepam, da je Dormeo ok, sem se navadla da je malce bolj trd kakor druge vzmetnice.

#4 swamisan

swamisan
  • ŽeČistoDomači
  • posts 259

Posted 30. October 2010, 23:24

pomembno je, da tvoja pojstla nima več spomina kot ga imaš ti.

#5 Bojante

Bojante
  • Lunatik
  • posts 3,257

Posted 9. December 2010, 00:47

Najboljše ležišče je tako, kot so ga imeli naši predniki, ki so dočakali visoko starost po več sto let .

Danadanes pa je že skoraj čudež, če redkokdo dočaka ubogih 100 let .

Torej : spali so na nasipih, zunaj, nas svežem zraku pod milim zvezdnatim nebom, razen kadar je bilo premrzlo so šli v svoje koče .

Zatorej jaz že od 2002 spim na počivalniku, polsede, = 3 X 45 stopinj , ... poleti pa zunaj , na podobnem ležalniku, in do letos spomladi sem kar prekipeval od zdravja .

Problemi pa so se začeli zaradi poškodb in drugih napak ki sem jih začel delati , ampak to je že druga tema .

Zdaj se stanje spet normalizira + popravlja .

Zahvaljujoč Stvarniku-Bogu .

lp + #

#6 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • posts 2,807

Posted 11. December 2010, 16:37

Priporočam, da na tisti nasip položiš še dišeče smrečje, pa še mal praproti za odganjanje mrčesa in zlih duhov vrži vmes, in z božjo pomočjo boš spal ko božje dete. Posted Image

(tisti, ki sicer živijo v bloku, si lahko v ta namen poiščejo bližnji park ali zelenico, samo pazite, da ne boste šli po smrečje na vrt bližnje vile, se zna zgodit, da ne bodo razumeli vaše nedolžne potrebe po spanju in vas bodo poslali spat na kak manj božji krajPosted Image)

Sicer pa jaz spim na malo manj idealnem ležišču, ni iz tistih časov, ko so ljudje množično spali po nasipih, ima pa kakih sedemdeset let - babičina konjska žimnica namreč. Predvidevam, da je pravo gojišče pršic, ampak k sreči živim z njimi v kar znosnem priskledništvu (strokovno komenzalizem), in mi dobro služi. Vsako pomlad jo na travniku obredno prezračim in presončim (neverjetno, kako lepo začne dišat), pa na prvi sneg jo vržem in temeljito izprašim s prakarjem (del obreda praznovanja prvega snega), jeseni podnjo vržem nekaj divjih kostanjev za dobro energijo,zdrav spanec in odganjanje zlih duhov, občasno pa jo malo prekadim z kadilom iz svežih brinovih ali žajbljevih vejic. Občasno dam pod rjuho nekaj praprotnih listov - takisto za dobro energijo pa tud za uravnavanje populacije pršic in drugih podobnih prisklednikov ali celo drobnih plenilcev in pa seveda tud zoper zle duhove. Včasih dam v povšter še mal sivke za miren spanec in lepe sanje. In pa seveda odprem okno, da mi smreke šumijo in dišijo, lisjaki in srnjaki lajajo, zjutraj pa ptički žgolijo in kanje žvižgajo.

#7 Bojante

Bojante
  • Lunatik
  • posts 3,257

Posted 11. December 2010, 18:44

he, he, heh, lepo napisanopovedano, ... ampak , žal : spanje v vodoravnem položaju/legi je Škodljivo , zaradi 2 Stvari :

Prvič ; zaradi razlike tlakov v krvnem obtoku med pokončnim in ležečim položajem se zmanjša življenjska doba za dobro T r e t j i n o .

Drugič ; ko se uležeš, se gravitacijski pritisk na prebavni trakt tako zmanjša, da se prebava skoraj ustavi, hrana v tebi pa začne bolj ali manj gniti , četudi ne ješ po 18.00 zvečer .

In, če to vseskupaj sešteješ, dobiš že kar lepo število izgubljenih let .

Lp + #

#8 Beli lotos

Beli lotos
  • Nepogrešljivi
  • posts 1,062

Posted 11. December 2010, 18:56

he, he, heh, lepo napisanopovedano, ... ampak , žal : spanje v vodoravnem položaju/legi je Škodljivo , zaradi 2 Stvari :

Prvič ; zaradi razlike tlakov v krvnem obtoku med pokončnim in ležečim položajem se zmanjša življenjska doba za dobro T r e t j i n o .

Drugič ; ko se uležeš, se gravitacijski pritisk na prebavni trakt tako zmanjša, da se prebava skoraj ustavi, hrana v tebi pa začne bolj ali manj gniti , četudi ne ješ po 18.00 zvečer .

In, če to vseskupaj sešteješ, dobiš že kar lepo število izgubljenih let .

Lp + #


Lahko pa spiš tudi v stoje tako kot konj xDDx samo poglej kako dobro zgledajo in polni so energije, to je zagotovo od spanja v stoje x:Dx

Vsak mora sam poiskati resnico. Sokrat


#9 Bojante

Bojante
  • Lunatik
  • posts 3,257

Posted 11. December 2010, 19:02

... he, he, hja, če bi le zmogli .

Ampak na žalost nas je Stvarnik skonstruiral drugače kot konj, ki svoje noge nekako "zaklene" v sklepih, kot se temu reče .

Zato konj z lahkoto spi v stoje, ljudje pa ne .

Pa tudi spočiješ se bolje v polsedečem položaju kot pa v stoječem .

Lp + #

#10 Bojante

Bojante
  • Lunatik
  • posts 3,257

Posted 11. December 2010, 19:51

Povedal sem kar sem povedal . Dobesedno . A bi mogu še kaj več ?

Aja, ja,edin to sem še pozabil, da so spali na svežem zraku , in prebivali večinoma v gorah .

Ampak takrat se je še dalo v Gorah živet', ker so imeli dovolj Globalnega Ogrevanja .

Dandanes, ko pa komaj počasi lezemo iz Globalnega Ohlajanja nazaj v Toplejše stanje Globalnega Ogretja , pa to zdravilno-krepčilno spanje žal še ni možno drugače razen poleti ko je toplo .

( p.s., Globalno Ogrevanje Ozračja N I posledica onesnaževanja , temveč Duhovnega Prebujanja Človeštva , ker ... )

Lp + #

#11 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • posts 2,807

Posted 11. December 2010, 20:42

he, he, heh, lepo napisanopovedano, ... ampak , žal : spanje v vodoravnem položaju/legi je Škodljivo , zaradi 2 Stvari :

Prvič ; zaradi razlike tlakov v krvnem obtoku med pokončnim in ležečim položajem se zmanjša življenjska doba za dobro T r e t j i n o .

Drugič ; ko se uležeš, se gravitacijski pritisk na prebavni trakt tako zmanjša, da se prebava skoraj ustavi, hrana v tebi pa začne bolj ali manj gniti , četudi ne ješ po 18.00 zvečer .

In, če to vseskupaj sešteješ, dobiš že kar lepo število izgubljenih let .

Lp + #


Hmmm, Posted Image. V svojem srednje dolgem življenju sem spala že v marsikakšnem položaju (mislim dobesedno spala, da ne bi komu hodile zdajle po glavi kake pregrešne asociacije, prosim lepo), predvsem v hribih na kakih bivakih na skalnih poličkah je bil polsedeči spalni položaj včasih že pravi luksus - imela sem torej dva tvoja pogoja za dober spanec: visoke hribe pa še polsedeči položaj zraven. Kako je bilo s prebavo, priznam, da se ne spomnim, se pa spomnim, da sem se ponoči zbujala in preklinjala gravitacijo, ki je delovala na ta moj polsedeči položaj in me vlekla dol z ruzaka,ki sem ga podložila pod hrbet. Ena od najboljših stvari ko sem se vračala iz večdnevnih tur po hribih, se mi je zdela (poleg vroče goveje župce moje mamce) moja fantastično vodoravna postelja.




#12 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • posts 2,807

Posted 11. December 2010, 20:51

Lahko pa spiš tudi v stoje tako kot konj xDDx samo poglej kako dobro zgledajo in polni so energije, to je zagotovo od spanja v stoje x:Dx

Posted Image




#13 daisy

daisy
  • D član
  • posts 889

Posted 12. December 2010, 13:42

Ohhhh... kakšna debata x:Dx
Kot da ne bi večina nas živela v kakem bloku sredi betona v mini spalnici in največ o čemer lahko razmišljaš je kako boš obrnil posteljo, da zadostiš vsem ezoteričnim pogojem, kar je glede na prostor vsekakor umetnost višje sorte, pa seveda odprto okno (pa še to s čepki v ušesih ker si sredi mesta ob kaki cesti)) in pa kakšen "modroc" si boš dal pod rit.... :sori:
Okoli blokov pa itaq tok kradejo, da te lahko še kdo ukrade, če si postelješ pod kakim drevesom....

COME ON, večina nas živi tukaj in zdaj in ne zavitih v rjuho pod kakim drevesom sredi narave...
Seveda bi tudi jaz rada spala v naravi in zunaj.. poleti mi še kar uspeva, ko grem za dooolgo na morje pod borovce... Tu v Ljubljani pa žal nimam šans...

Anyway, imam hitexov 7 conski latex že več kot 10 let, še vedno je kot nov in spim na njem ko carica - res, božansko.
Več problemov sem imela z vzglavnikom, pa mi je vesolje pripeljalo pod nos (beri:glavo) pirine luščine in mi je fenomenalen. Diši, ne potiš se, poleti jih stresem ven in presončim, pa spet dišijo.... Čez čas si kupim novega, saj je poceni...

Naj nam bo dan pogum, da spremenimo, kar lahko spremenimo.
Naj nam bo dana moč, da sprejmemo, kar ne moremo spremeniti.
Naj nam bo dan razum, da ločimo med enim in drugim.

#14 Bojante

Bojante
  • Lunatik
  • posts 3,257

Posted 12. December 2010, 17:13

Hmmm, Posted Image. V svojem srednje dolgem življenju sem spala že v marsikakšnem položaju (mislim dobesedno spala, da ne bi komu hodile zdajle po glavi kake pregrešne asociacije, prosim lepo), predvsem v hribih na kakih bivakih na skalnih poličkah je bil polsedeči spalni položaj včasih že pravi luksus - imela sem torej dva tvoja pogoja za dober spanec: visoke hribe pa še polsedeči položaj zraven. Kako je bilo s prebavo, priznam, da se ne spomnim, se pa spomnim, da sem se ponoči zbujala in preklinjala gravitacijo, ki je delovala na ta moj polsedeči položaj in me vlekla dol z ruzaka,ki sem ga podložila pod hrbet. Ena od najboljših stvari ko sem se vračala iz večdnevnih tur po hribih, se mi je zdela (poleg vroče goveje župce moje mamce) moja fantastično vodoravna postelja.




Ja,ja, to si imela podoben problem kot jaz na začetku, ko še nisem vedel/znal kako zrihtat dobro ležišče-počivališče .

Namreč, problem je, da , če nimaš pod ritja podstavljeno/zakajlano kontra-na 45 stopinj, potem začneš "dol lezti" .

Ruzak je že bil dober , le pod noge-rit bi mogla še kaj "zakajlat" , da nebo lezla dol z ruzaka .

In , to je bil vzrok za tvoja slaba spanja , ... torej pravega še nisi preizkusila .

Zato ti je pa bla tvoja stara pojstla še zmeri dost boljš kot pa tisto prej .

Tud' jaz sem imel podobne probleme, tam leta 2001-2002 , ko sem še na fotelju spal in se lomil , ipd .

Zdaj je drugače .

Lp + #

#15 Bojante

Bojante
  • Lunatik
  • posts 3,257

Posted 12. December 2010, 17:19

Ohhhh... kakšna debata x:Dx
Kot da ne bi večina nas živela v kakem bloku sredi betona v mini spalnici in največ o čemer lahko razmišljaš je kako boš obrnil posteljo, da zadostiš vsem ezoteričnim pogojem, kar je glede na prostor vsekakor umetnost višje sorte, pa seveda odprto okno (pa še to s čepki v ušesih ker si sredi mesta ob kaki cesti)) in pa kakšen "modroc" si boš dal pod rit.... :sori:
Okoli blokov pa itaq tok kradejo, da te lahko še kdo ukrade, če si postelješ pod kakim drevesom....

COME ON, večina nas živi tukaj in zdaj in ne zavitih v rjuho pod kakim drevesom sredi narave...
Seveda bi tudi jaz rada spala v naravi in zunaj.. poleti mi še kar uspeva, ko grem za dooolgo na morje pod borovce... Tu v Ljubljani pa žal nimam šans...

Anyway, imam hitexov 7 conski latex že več kot 10 let, še vedno je kot nov in spim na njem ko carica - res, božansko.
Več problemov sem imela z vzglavnikom, pa mi je vesolje pripeljalo pod nos (beri:glavo) pirine luščine in mi je fenomenalen. Diši, ne potiš se, poleti jih stresem ven in presončim, pa spet dišijo.... Čez čas si kupim novega, saj je poceni...


No, tudi jaz spim blizu mesta, pa sem si vseeno naredil polsedeče ležišče iz počivalnika za mojo srednje veliko sobico.

Vendar bom po novem letu skočil v Ikeo, ker imajo tam širše podobne počivalnike , tko, za dva , da včasih lahko katera bejba tud prespi pri meni .

Ikea že zna + ve .

Moja telesna sestra je pred leti že kupila enega podobnega, in je super x8Dx

Letošnje poletje ko sem živel pri starih starših, pa sem ob toplejših dnevih/nočeh vedno spal zunaj, na terasi , in povem vam, ... to je tko kot da bi spal direkt' pod Nebesi :palec: xDDx :palec:

lp + #

#16 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • posts 1,742

Posted 15. December 2010, 06:17

he, he, heh, lepo napisanopovedano, ... ampak , žal : spanje v vodoravnem položaju/legi je Škodljivo , zaradi 2 Stvari :

Prvič ; zaradi razlike tlakov v krvnem obtoku med pokončnim in ležečim položajem se zmanjša življenjska doba za dobro T r e t j i n o .

Drugič ; ko se uležeš, se gravitacijski pritisk na prebavni trakt tako zmanjša, da se prebava skoraj ustavi, hrana v tebi pa začne bolj ali manj gniti , četudi ne ješ po 18.00 zvečer .

In, če to vseskupaj sešteješ, dobiš že kar lepo število izgubljenih let .

Lp + #


Posted Image Posted Image Posted Image Tale je luštna za dobro jutro - hvalaPosted Image

Lepo bodiPosted Image

Matjaž
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#17 moytsa

moytsa
  • Vseprisotni
  • posts 799

Posted 15. December 2010, 13:45

Posted Image Posted Image Posted Image Tale je luštna za dobro jutro - hvalaPosted Image

Lepo bodiPosted Image

Matjaž


hehe, ja tale bojante ve, kaj je dobra volja xDDx
MI SMO DEL UNIVERZUMA, UNIVERZUM JE DEL NAS, VSI SKUPAJ SMO ZDRUŢENI V CELOTO IN SMO DEL DRUG DRUGEGA, KAJTI SKUPAJ TVORIMO PERFEKCIJO, KI JE NEPONOVLJIVA, TOREJ SMO VSI IN VSE ENO!!!!
NI RAZLIK MED LJUDMI, NIZKIH IN VISOKIH LJUDI, NI RAZLIKOVANJA IN JE SAMO ČISTA BIT.

#18 Bojante

Bojante
  • Lunatik
  • posts 3,257

Posted 16. December 2010, 09:23

hehe, ja tale bojante ve, kaj je dobra volja xDDx


Itak x:)x

Hvala . x8Dx

Namreč, Kekec je pel malo narobe , malenkost ne dovolj jasno , ko je pel "... Dobra volja je najbolja , ..."

Bolje + pravilneje bi bilo ; "Božja Volja Jeee Naajboooljaaaaaaa , to si piši za Uhoooo , ... " xDDx xDDx xDDx

In tu je torej mišljeno Duhovno Uho Duše . To Je To :palec: :palec: :palec:

Pa še rima se bolje xDDx

lp + #

#19 mirko_77

mirko_77
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • posts 31

Posted 14. September 2015, 13:05

Jst bi priporočal ležišče Leticia - http://www.leticia.si/






0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users