Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Aparat za peko kruha


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
5 komentarjev na to temo

#1 daisy

daisy
  • D član
  • Št. objav: 889

Objavljeno: 1. april 2004, 23:57

Saj sem tole napisala že v Oglase, pa bom še tule v prehrani:
Če bi kdo rad prišel ceneje do aparata za peko kruha, mu ga z veseljem ugodno prodam.

Namreč- kupila sem ga oktobra lani (je še v garanciji), ker ga ženske ne morejo prehvalit. Imam več znank in prijateljic, ki neumorno in navdušeno pečejo kruh v aparatu. Zvečer naštimaš na tajmer, zjutraj ko vstaneš. že diši topel kruh... Tudi jaz sem nekaj časa pridno pekla kruh: bel, polnozrnat, francoski... Skuhala sem tudi marmelado v njem...vse lepo in prav, marmelada je dobra, kruh je bil tudi dober, ampak potem so se mi uprli otroci in začel je ostajat...
Pravijo,da jemo preveč kruha, ko je še topel. Potem, ko pa ni več svež, ga ne marajo.. Da je "moj" iz pečlce, če ga spečem, boiljši, ker ni "kvadratast" in ima drugačno- razpokano in pomokano skorjo.... x:)x

Skratka, aparat že nekaj mesecev sameva in bi ga z veseljem prodala tistemu, ki bi v njem z veseljem pekel kruh....
Gre za aparat ELTA BA120 za 750 do 1250 g kruha, s podolgovatim koritom in dvema gnetilnima lopaticama. Aparat je še v garanciji do oktobra !! Dela brezhibno.
Ima 10 programov (normalen, quick, polnozrnat, francoski beli, express, toast, samo testo, za kuhanje marmelade, za pečenje kolačev in še enega- se ne spomnim...) Potem pa 3 možnosti zapečenosti kruha in tri možnosti nastavitve velikosti (750 g, 1000 g , 1250 g štruca)....

Zapakirala sem ga nazaj v originalno škatlo, zraven so navodila, merilna posodica, kaveljček... Prodam pa ga za 12,000 sit...

Če koga zanima, naj mi prosim piše na mail ali kar tule v forum

Naj nam bo dan pogum, da spremenimo, kar lahko spremenimo.
Naj nam bo dana moč, da sprejmemo, kar ne moremo spremeniti.
Naj nam bo dan razum, da ločimo med enim in drugim.

#2 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 2. april 2004, 13:33

Zanima zanima... 12k to ni nič, za svež kruh.. ;) huh kako ntanačno pa tale zadevšna deluje?
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#3 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 2. april 2004, 16:32

Daisy, ali piše kje, kakšen je princip gretja?

#4 daisy

daisy
  • D član
  • Št. objav: 889

Objavljeno: 2. april 2004, 21:00

Princip gretja je kar direktno viden ... v aparatu je kvadratast prostor, na dnu sta kavlja, ki zagrabita tista dva, ki sta na dnu "pekača" (kvadratasta teflonsko obložeba banica), da se potem v banici vrtita dva kavlja, ki mesita testo... Okoli in okoli tega prostora je speljam čisto navaden električni okrogli grelec, ki - ko je vklopljen - žari in greje in peče. Najbolj klasičen možen princip.

evo slike- ampak samo "od zunaj"
http://www.elta.de/e...BA120&x=42&y=53

Ja, El Ninjo, saj sicer so od 16.000 naprej, samo moj je že malo rabljen in ne more stati isto kot nov x:)x .

Zadeva kar dobro deluje. Ima timer, zvečer naštimaš in zjutraj je pečeno. Konkretno:
V banco naliješ (za 750 g kruha, recimo) najprej 250 ml vode, potem streseš čez 500 g moke, potreseš navrh eno vrečko suhega kvasa in dve rezani žlički soli, lahko dodaš malo olja, razna semena...... in natakneš v aparat, pokriješ, naštimaš timer in to je to.... x:)x
On potem to meša s ploščatimi kaveljci, ki jih ima na dnu in gnete... pa malo ustavi iz vzhaja, pa spet gnete itd... Po zadnjem vzhajanju se vklopi grelec in zadevo speče.
Seveda imaš na koncu ko je kruh pečen na spodnji strani kruha "vpečena" kaveljčka, ki jih moraš potem odstranit... Tako da ima kruh v bistvu na dnu ko je pečen dve zarezi, ko jih vzameš ven.

Saj je čisto fajn, samo tisti pečen po domače je lepši. ... Pri nas jemo tako različen kruh, da se enostavno ne obnese- če bi spekla tri različne, bi imela 3x 750 g in to zlepa ne pojemo. Jaz bi namreč polnozrnatega " s smetmi" (vse polno raznih semen), dva sinova bi plnozrnatega "brez smeti", tatretji pa belega x:)x Pa je enostavneje it v štacuno po pol kile belega in četrt koroškega hlebca, jaz si pa "na roko"spečem svojega, ki stoji v hladilniku....Recimo takle: (tale spodaj je "na mojem zelniku zrasel"- kva je dobr, k mamo digitalce in se lahko preseravamo x:Dx )

No, pa mislim, da je aparat že oddan- imam dve interesentki...., upam, da si ne premislita kar obe.. bom videla jutri.. ženske tak aparat namreč na veliko kupujejo, je praktičeno in modereno ("in")... Pri moji prijateljici jedo od kar imajo aparat samo še "svoj" polnozrnat kruh... .

Naj nam bo dan pogum, da spremenimo, kar lahko spremenimo.
Naj nam bo dana moč, da sprejmemo, kar ne moremo spremeniti.
Naj nam bo dan razum, da ločimo med enim in drugim.

#5 ZNOVA

ZNOVA
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 909

Objavljeno: 2. april 2004, 23:17

lazje in preprosteje je zavit v trgovino.. x;)x

#6 daisy

daisy
  • D član
  • Št. objav: 889

Objavljeno: 3. april 2004, 12:23

Je res, ampak vseeno je doma pečen še topel kruh čisto nekaj drugega, pa naj bo iz aparata ali pa iz pečice x:)x
S tem, da iz aparata je to dejansko lahko dnevno sveže, v pečici se mi pa niti slučajno ne ljubi peči vsak dan, pravzaprav niti vsak teden ne.. Zato mi je zelo žal, da se mi aparat iz čisto drugih razlogov (kot je dober kruh in enostavna peka) ni obnesel.
Zaenkrat je še vedno na razpolago- če bi se kdo odločil....

Naj nam bo dan pogum, da spremenimo, kar lahko spremenimo.
Naj nam bo dana moč, da sprejmemo, kar ne moremo spremeniti.
Naj nam bo dan razum, da ločimo med enim in drugim.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0