Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

vzreja,psi


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
36 komentarjev na to temo

#1 aboyanasanna

aboyanasanna
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 242

Objavljeno: 3. november 2012, 19:41

vse o vzreji

#2 Silica

Silica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 135

Objavljeno: 3. november 2012, 20:55

No, napiš kej :inocent: a misliš vzrejat shih tzuje?

Penny: Oh big deal. Not knowing is part of the fun.

Sheldon: "Not knowing is part of the fun". Was that the motto of your community college?

 

This is where the old mountain goat lives. He hangs out here and has a good time. B. R.


#3 Larisa22

Larisa22
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 292

Objavljeno: 5. november 2012, 20:07

vse o vzreji


hej, mogoče bi napisala kaj več o vzreji shih tzujev...

#4 Larisa22

Larisa22
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 292

Objavljeno: 7. november 2012, 20:36

lahko bi napisala kako poteka njihova vzgoja... (to dajem kot predlog)

#5 mačky

mačky
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 987

Objavljeno: 10. november 2012, 21:51

Tako kto sem rekla - v prejšnji temi, čist iz izkušenj, trmasti predvsem :) Naša je šla na razstavo in dobila slabe ocene zaradi trme, ekr ni nič ubogala... Prav je imela, men so te razstave mučenje...

Naše psice ne znajo nič - sam lajat, ko prosijo za hrano, če imamo kosilo... xrolleyesx Drugače so luštne, v bistvu jih imam moja mama, sam česanaj je pa res po uro na dan za enega, sigurno... Ena je imela alergijo na hrano in zdaj ne vidi čisto nič, ne vem zaradi česa. Ena popolnoma zdrava zaenkrat, tretja pa spet določene težave.

Jaz sama ne bi iemla tega psa, so lepi, sam to ni zame - er psa si je treba izbrat glede na tvoj karakter, ne po lepoti.

#6 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 19. december 2012, 13:09

kje imaš pasje tovarne v Sloveniji? Objavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slika in kje v tujini Objavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slika pokaži mi eno?pojdi pod temo,živali,vzreja,ponavljam kamor, paše,ne,da navajaš napačne podatke.In zdaj naj bi članek vedel vse ....


Če si vsaj pola pismena potem bi morala razumet članek...
Če dam še enkrat link...
Kako ne kupiti psa | Dnevnik.si

Pasjih farm v Sloveniji sicer ni, obstajajo pa (tudi) v sosednjih državah, od koder prihaja večina psov, ki se preprodajajo pri nas..........Besedo "sicer ni" se lahko tolmači tudi da uradno pri nas ne obstaja...

Drugače pa pejt na Dnevnik al pa pokliči novinarje, ki so to pisali in naj ti razlagajo...A ne pravijo, da naj bi novinarji preverjali informacije preden jih objavljajo...čeprav se v praksi itak dogaja drugače...

In kaj je sploh razlika med "psarno" in "pasjo farmo"...število psov...x?x Kateri zakon to ureja in določa...in kaj je sploh uradna definicija za ta dva pojma...x?x Evo pa imate možnost malo pametovat takim laikom kot sem jaz...x^x

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#7 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 19. december 2012, 13:24

*pametno da si povezala iz one teme v to z linkom (:palec:) in je kar škoda, da je tam tolk tega napisanega, v bistvu več kot tu...
ampak ok... sej boste morda tudi tu še kakšnič povedal. x;)x

Si se pa kar ufurala, Aboyanasana, veliko veš o vsem tem, si že svašta si počekirala pa razmišljala v te smeri, respect. :)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#8 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 19. december 2012, 14:11

Laj hm tovarn ni,poznam pa veliko vzrediteljev v tujini in če bi kdo odprt tovarno bi mogel imeti res veliko denarja in še vprašanje,če bi kdo kupoval pri taki množici psov,ker psi so vredni 1000-5000 poleg tega veliko vložijo vanje kot so razstave....tu je tudi hrana,voda itd. http://www.skt.si/in...s/pravilnik.htm


V pravilniku ni ničesar o temu kar sem spraševal...x;)x

Za začetek me zanimajo čisto osnovne stvari
-kaj je psarna- uradna definicija
-kaj je pasja farma- uradna definicija, če sploh obstaja pri nas
-kateri zakon določa, ureja to področje oz. kateri člen to definira

In da še malo bolj zakompliciram z osnovami:
-a obstaja kakšna razlika med pojmom "reja" in "vzreja", ker meni je to vse isto, ampak v linku spodaj pa zgleda da ni...al sem pa vse narobe pretolmačil...
-kako je z davki

Mislim, če en laik prebere spodnje linke, valjda da mu ne bo nič jasn...:eek:...pa da čujem malo bolj pametne lunatike kako mi bodo to obrazložili...

http://www.mojpes.ne...ic,18846.0.html

vzreditelji in DDV :: Domače živali :: MedOverNet (Tema: 5683575)

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#9 Silica

Silica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 135

Objavljeno: 19. december 2012, 14:23

Pasje "tovarne" (puppy mill) seveda obstajajo, a niso to tovarne/farme v smislu, da bi imeli direktorja pa šefe in delavce ;) pač se "proizvaja" pse. Na veliko. Psice živijo v slabih okoliščinah, mladiče imajo kar naprej, zdravstveno ni nič poskrbljeno itd, pač v smislu - čimveč mladičev v čimkrajšem času s čimnižjimi stroški. Tule v Sloveniji mislim, da kakih takih velikih zadev res ni, tu pa tam pa lahko slišiš, kako kdo preprodaja mladiče - dobijo jih poceni iz takih farm in jih prodajo naprej.


Drugače pa tudi v "normalni" vzreji psov ni vse čisto...

Penny: Oh big deal. Not knowing is part of the fun.

Sheldon: "Not knowing is part of the fun". Was that the motto of your community college?

 

This is where the old mountain goat lives. He hangs out here and has a good time. B. R.


#10 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 19. december 2012, 16:16

...farmapasje farme so puppy mills. http://www.mojpes.ne...index.php/topic,27826.0.html


Zaenkrat samo malo preletel in naletel na tole...pogledal posnetek, italijanščine pa itak ne štekam...x;)x

Re: Opozorilo vsem kupcem psov! « Odgovor #161 : nedelja, 18.12.2011 : 22:24:10 » Bom dala tole sem, čeprav bolj spada v preprodajalsko rubriko.

http://www.striscial...tra.shtml?14288

Kupci, oglejte si tale filmček. Se vam zdi, da so tole mladiči iz 'domače reje'? Taki fajn, za plačat ene 300+ €?
Tole namreč dobite tudi pri nas. Točno take in iz točno takih transportov in iz točno takih variant ...
Ne verjamete? Še enkrat poglejte filmček. Če znate italijansko, boste vse lahko tudi razumeli, če ne, bo najbrž slika dovolj.
Samo namignem, da so prav tale transport prestregli na slovensko-italijanski meji.

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#11 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 19. december 2012, 17:55

Zgleda, da v tako kratkem času nisem dočakal ravno zadovoljivih odgovorov...moji logični zaključki in predvidevanja...tisto o davkih in psih se mi pa ne da študirat...x;)x

Zgleda da mi v zakonu ali predpisih sploh nimamo natančno definirano kaj se smatra kot "psarna" ali "pasja farma"... razen če se uporablja SSKJ...

psárna -e ž () 1. knjiž. kraj, prostor za vzrejo psov: iz psarne se sliši lajanje 2. vet. podjetje za vzrejo rodovniških psov: imeti psarno; kupiti psa v znani psarni

fárma
-e ž () 1. navadno s prilastkom veliko specializirano kmetijsko družbeno posestvo za gojenje določene vrste živali: kokošja, živinorejska farma; farma bekonov; farma za piščance / ustanovili so novo mlečno farmo 2. zlasti v ameriškem okolju veliko kmetijsko posestvo, navadno specializirano: dati farmo v najem; ima veliko farmo; dela na farmi; film se dogaja na farmi

http://definitions.u...m/p/puppy-mill/


Še največ koristnih informacij, definiranih oz. razloženih pojmov (zadev) sem našel na

PDF] pravilnik o strokovnem delu kzs i. splošne določbe

Pravilnik o zaščiti hišnih živali - Uradni list Republike Slovenije

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#12 viyola

viyola
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 941

Objavljeno: 19. december 2012, 18:39

Mene pa zanima...se da preživeti samo z vzrejo psov?..Mislim..vse davščine, zavarovanja..
bolj se mi zdi, da je to lahko en hobi varianta poleg službe..
Pa tud..kakšna pasma je tako iskana, da ziher vse prodaš?..Poznam primer ljubiteljske vzreje psov..
cel kup enih stroškov..cena mladička okrog 700 evrov..ker niso šli v promet, jih je gospod prodajal
za precej nižjo ceno. To pa še ni vse..noo..potem je izvedel, kako grdo delajo z enim od oddanih
kužkov..
Pri nas imamo zlatega prinašalca, oče je čistokrven, mama nekaj vmes..je potreboval dom,
nam pa je bilo po prejšnjem preveč prazno..smo se navadili imeti psa. Čisto del familije je,
prvi dan ko smo ga pripeljali, se je obnašal, kot bi bil že vseskozi pri nas..xsrcx..

And in the end , it is not the years in your life that count. It is the life in your years. 


#13 viyola

viyola
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 941

Objavljeno: 19. december 2012, 19:07

To je men več al manj jasno..samo glede na to, da smo v takem kxxx kot smo..
bo tud mladičke težko prodajat..meni se zdi, da je to zelo riskanten biznis,
če seveda ne služiš še s kakšno dejavnostjo zraven. To je moje laično mnenje..
Ah..pozabila sem dodat..meni je popolnoma vseeno, ali ima moj pes papirje ali ne..

And in the end , it is not the years in your life that count. It is the life in your years. 


#14 viyola

viyola
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 941

Objavljeno: 19. december 2012, 19:13

Prevzameš veliko odgovornost za skrb psa,zdravje,veterinarja,prostor,čistoča,ki je še posebno pomembna,v vsako dejavnost moraš veliko vložiti.


Saj ravno o tem govorim..če ima nekdo rad pse..jih itak ima..za svojo dušo..
ko pa se začneš profi ukvarjat z nečim, je pa fajn, če tud imaš nekaj od tega..
ne samo stroške

And in the end , it is not the years in your life that count. It is the life in your years. 


#15 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 19. december 2012, 22:50

Mene pa zanima...se da preživeti samo z vzrejo psov?..Mislim..vse davščine, zavarovanja..
bolj se mi zdi, da je to lahko en hobi varianta poleg službe.........


Odgovori so nakazani v enem od zgornjih linkov, ki sem jih ubacio- vzrejanje in DDV...Nekateri so omenili, da imajo celo več stroškov z vzrejo, kot pa dobijo s prodajo. Predpostavljam, da je odvisno od pasme, načina vzreje, itd...Moj zaključek iz vsega naštudiranega je, da se samo s tem ne da preživeti, tudi če se ima registrirano psarno, to je bolj ljubiteljski hobi...

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#16 viyola

viyola
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 941

Objavljeno: 20. december 2012, 20:48

Odgovori so nakazani v enem od zgornjih linkov, ki sem jih ubacio- vzrejanje in DDV...Nekateri so omenili, da imajo celo več stroškov z vzrejo, kot pa dobijo s prodajo. Predpostavljam, da je odvisno od pasme, načina vzreje, itd...Moj zaključek iz vsega naštudiranega je, da se samo s tem ne da preživeti, tudi če se ima registrirano psarno, to je bolj ljubiteljski hobi...


Hvala..saj ravno to sem hotela povedat. Da se s tem po mojem ne da preživet.
Je pa poleg službe lahko super sprostitev za nekoga, ki to delo obožuje.

And in the end , it is not the years in your life that count. It is the life in your years. 


#17 angelit

angelit
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 395

Objavljeno: 27. december 2012, 19:05

http://www.helia-vir...ian/prodaja.php

Note to self - IMAM 2!

#18 angelit

angelit
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 395

Objavljeno: 31. december 2012, 17:14

sem popravila. ne najdem smajlijev .

je kdo omenil HRANO??!!

Jaz bi mojim kupovala Science plan, če bi lahko.

#19 angelit

angelit
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 395

Objavljeno: 1. januar 2013, 15:45

love3.gif

  ne vem, kaj ti priporočaš za DOĐ pasmo? ylflower.gif

 

adult chicken, adult turkey. http://www.hills.si/...task=view&id=21

 

$$.jpg cene so pa kakih 25 eur na vrečko 3-4 kg? kriza.



#20 angelit

angelit
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 395

Objavljeno: 2. januar 2013, 20:00

fajn, da imaš 14 eur na 1 kg! srečno s psičko.

#21 angelit

angelit
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 395

Objavljeno: 2. januar 2013, 20:17

eni dajejo pa človeško hrano (((vampe, golaž, paštete), jaz sem za piščanca z rižem vsaj dvakrat na teden?

#22 angelit

angelit
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 395

Objavljeno: 3. januar 2013, 19:39

hvala. sem že parkrat pisala, da imam dve mešanki. ena je vitka, druga pa močnejša, škoda, ker je bila res lepa. saj je tudi zdaj, čeprav okrogla. avto jo je zbil, zato zdaj hodi kot da bi plavala :)hranim obe enako, Tia dobi ponavadi malo manj. piše konzerva piščanec, noter pa 4% piščanca, drugo pa meso in mesni derivati. primer priboljški za pse, kao losos: http://www.doget.si/...cke-za-pse.html http://www.pedigree....no-in-zelenjavo (ne piše kaj vse vsebuje) briketi so pa so mehkejši, vse se lepi na zobe... i'm worried. gremo vse tri na prano, če pa neham kadit, gremo vse tri na Royal Canin. :D

#23 Silica

Silica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 135

Objavljeno: 3. januar 2013, 22:51

Pedigree je junk. Premalo mesa, preveč soli, konzervansov itd....

Nimam psa, pač pa mačko in je bila 1 mesec na Whiskas hrani (ki je takisto junk) in se ji je neverjetno poznalo na dlaki (je šlo na slabše). Men je mal hecno... ko človek reče, da zapravi za čike (vsaj) 60€ mesečno, a nima pa za kvalitetno hrano za živali. (ne ciljam nate, ma sem se glih spomnila)

Če si lahko privoščiš, poglej malo kake druge znamke, jih je polno....

Recimo tule http://www.pasji.net...lk417ffaps9fjd3

ali pa tu http://www.supercombe.si/24-psi

 


Penny: Oh big deal. Not knowing is part of the fun.

Sheldon: "Not knowing is part of the fun". Was that the motto of your community college?

 

This is where the old mountain goat lives. He hangs out here and has a good time. B. R.


#24 angelit

angelit
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 395

Objavljeno: 6. januar 2013, 20:00

pedigreeja ne kupujem, če to kaj spremeni, da sem grozna pasja mama (sestra).



#25 Silica

Silica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 135

Objavljeno: 6. januar 2013, 22:52

To pa ne vem, kakšna pasja mama/sestra si. Do Pedigreja si dala link, zato sem omenila. Škoda sicer, če ti je iz mojega posta uspelo razbrati samo to (pa še to napačno).


Penny: Oh big deal. Not knowing is part of the fun.

Sheldon: "Not knowing is part of the fun". Was that the motto of your community college?

 

This is where the old mountain goat lives. He hangs out here and has a good time. B. R.





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0