Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Jod


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
9 komentarjev na to temo

#1 viadukt

viadukt
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 50

Objavljeno: 29. avgust 2010, 14:19

Že kar nekaj časa ne uporabljam jodirane soli, zato me zanima, s kakšno hrano lahko dobim zadostno količino joda. Uporabljam namreč himalajsko sol. Vsak vaš nasvet bi mi zelo koristil.

#2 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 703

Objavljeno: 29. avgust 2010, 18:55

Že kar nekaj časa ne uporabljam jodirane soli, zato me zanima, s kakšno hrano lahko dobim zadostno količino joda. Uporabljam namreč himalajsko sol. Vsak vaš nasvet bi mi zelo koristil.


http://www.zdravasol.si/
in nadaljevanje knjige...
http://www.lunin.net...__p__1055556764
sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#3 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 30. avgust 2010, 16:48

Veliko joda vsebujejo alge.
Imas zdravsztvne tezave, da pogresas jod? Ali sprasujes zgolj preventivno?

Že kar nekaj časa ne uporabljam jodirane soli, zato me zanima, s kakšno hrano lahko dobim zadostno količino joda. Uporabljam namreč himalajsko sol. Vsak vaš nasvet bi mi zelo koristil.



#4 viadukt

viadukt
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 50

Objavljeno: 30. avgust 2010, 18:55

Sprašujem zgolj preventivno. Po letih ne najbolj zdravega prehranjevanja sem si malo uredil prehrano, med drugim sam črtal par stvari, tudi rafinirani sol.

#5 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 30. avgust 2010, 19:50

Sprašujem zgolj preventivno. Po letih ne najbolj zdravega prehranjevanja sem si malo uredil prehrano, med drugim sam črtal par stvari, tudi rafinirani sol.

Viadukt, če nisi sam član tropa mrežnega marketinga, ki vidi v moji knjigi, brez razloga, grožnjo njihovemu biznisu, išči in boš našel pravi odgovor na svoje vprašanje.

#6 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 31. avgust 2010, 07:39

Fajn. :palec:

Sprašujem zgolj preventivno. Po letih ne najbolj zdravega prehranjevanja sem si malo uredil prehrano, med drugim sam črtal par stvari, tudi rafinirani sol.



#7 Asterix

Asterix
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 6

Objavljeno: 25. september 2013, 18:54

Mimogrede, morski sadeži in morske ribe vsebujejo zraven organskega joda tudi anorganski jod in težke kovine, tako da previdno.



#8 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 26. september 2013, 08:50

Mimogrede, morski sadeži in morske ribe vsebujejo zraven organskega joda tudi anorganski jod in težke kovine, tako da previdno.

ne meči vse ribe v en koš.

Tuna je na vrhu neprimernih rib za uživanje, ravno zaradi zgoraj omenjene trditve.

Najboljša za uživanje pa je plava riba. wink.png



#9 Asterix

Asterix
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 6

Objavljeno: 12. oktober 2013, 15:02

Že kar nekaj časa ne uporabljam jodirane soli, zato me zanima, s kakšno hrano lahko dobim zadostno količino joda. Uporabljam namreč himalajsko sol. Vsak vaš nasvet bi mi zelo koristil.

 

 

Bolje je uporabljati vsaj s kalijevim jodidom jodirano sol, kot pa sploh nejodirano sol. 

 

 

V Sloveniji mora po zakonu biti vsa sol jodirana, AMPAK SME SE uvažati in prodajati nejodirana sol, kar pa sploh ni logično.

 

Tukaj si malce poglej učinke org. joda, ki je zadnja stvar, katere bi se človek izogibal v prehrani.

 

http://www.fortuna-v...i/predstavitev/ 



#10 daisy

daisy
  • D član
  • Št. objav: 889

Objavljeno: 6. februar 2014, 14:27

Stara tema, pa vseeno...

V našem društvu za pomoč bolnikom z obolenji ščitnice Metuljčica že kar nekaj časa priporočamo nejodirano sol.

Pa ne po kakih zdravniških priporočilih ampak po priporočilih kemikov, ki so malo naštudirali dejstva o jodiranju doma in v tujini in ugotovili. da ljudje zaužijemo preveč joda !

Dodajajo ga - poleg soli - še v hrano živini in tako ga ogromno dobimo tudi v mesu, mleku, siru, kruhu.. itd... Poleg tega ima vsak dodatek k prehrani noter jod...

 

To velja tako za tdrave kot bolne...

Tudi piranska nejodirana sol je zelo vredu. Ni potrebe ravno po himalajski.


Naj nam bo dan pogum, da spremenimo, kar lahko spremenimo.
Naj nam bo dana moč, da sprejmemo, kar ne moremo spremeniti.
Naj nam bo dan razum, da ločimo med enim in drugim.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0