Lunin Forum uses cookies. Read the Pogoji registracije in varstvo osebnih podatkov for more info. To remove this message, please click the button to the right:    I accept the use of cookies
Lunin net

Jump to content


Photo

OČISTIMO SLOVENIJO V ENEM DNEVU


  • Please log in to reply
39 replies to this topic

#1 DON KARLOS

DON KARLOS
  • Legenda Foruma
  • posts 1,610

Posted 10. April 2010, 10:03

Objavljena slika


Očistimo Slovenijo v enem dnevu!


Spoštovani,

Naša država se letos pridružuje projektu Očistimo Slovenijo v enem dnevu,največji prostovoljski okoljski akciji v slovenski zgodovini, ki bo potekala 17. aprila 2010.Vabimo vas, da se tudi vaše društvo kot partner pridruži projektu. Prepričani smo, da nam s skupnimi močmi lahko uspe narediti največ za okolje, v katerem živimo.

Ocenjujemo, da se bo 17.4.2010 čiščenja Slovenije udeležilo več kot 200.000 prostovoljcev. Državo bomo očistili več kot 20.000 ton ilegalno odloženih odpadkov in z akcijo poskušali prispevati k okoljski ozaveščenosti, dolgoročno pa tudi k spremembam navad in boljši zakonski ureditvi tega področja.

Ideja za organizacijo vseslovenske čistilne akcije je prišla iz Estonije, kjer je skupina 50.000 prostovoljcev maja 2008 v enem dnevu iz narave odstranila 10.000 ton odpadkov, in to v pičlih 5 urah. Z običajnimi postopki bi država za tako količino odpadkov potrebovala 3 leta in porabila 22 mio evrov.Oglejte si estonski primer dobre prakse na video posnetku, navdušil vas bo:

Akcija Očistimo Slovenijo v enem dnevu! je nastala kot civilna pobuda, v treh mesecih pa se ji je pridružilo že več kot 30.000 posameznikov, občin, šol, vrtcev, komunalnih služb, nevladnih in vladnih organizacij.

Tudi vaše društvo v akciji Očistimo Slovenijo v enem dnevu! nikakor ne sme manjkati. Akcija brez vas ne bi bila popolna.

Mnoga društva imate že veliko izkušenj z organizacijo čistilnih akcij. Tudi tokrat bo organizacija potekala podobno, kot je potekala do sedaj. Za razliko od dosedanjih čistilnih akcij pa bodo tokrat razpršene odpadke čistile predvsem šole in vrtci ter vsi tisti, ki ne morejo čistiti divjih odlagališč, društva pa bodo prevzela zbirna mesta, iz katerih se bo usmerjalo prostovoljce do divjih odlagališč.

Društva lahko sodelujete na naslednje načine:

  • V svoji občini lahko prevzamete zbirno mesto, s katerega boste na dan akcije usmerjali prostovoljce na čiščenje divjih odlagališč. Prosimo, če zbirno mesto prijavite na www.ocistimo.si.
  • Razširite glas o akciji med svojimi člani. Obrnite se na info@ocistimo.si, če želite, da vam pomagamo s pripravo dopisa vašim članom.
  • Da bi odlagališča lahko očistili, jih moramo prej popisati, zato vas vabimo, da se nam pridružite pri popisu, ki že poteka. Divja odlagališče lahko prijavite na www.ocistimo.si, tu pa boste dobili tudi vse informacije, kako se lotiti popisa.
  • V marcu bodo potekale po vsej Sloveniji iskalno-čistilne akcije, v katerih bomo iskali in popisovali divja odlagališča. Pridružite se tudi vi, pišite na popis@ocistimo.si za več informacij.
  • Zbirajte ekološke ideje, fotografije,…in jih pošljite na zakladnica@ocistimo.si. Zbrali jih bomo in najboljše objavili, nagradili ter izvedli v prihodnjih projektih.
  • Če v vašem okolišu poznate primer dobre ali slabe prakse ravnanja z odpadki ali če se vaše društvo še posebej trudi na tem področju oziroma v povezavi s tem projektom, nam o tem pišite na press@ocistimo.si. Z veseljem bomo vaš prispevek objavili v naših novicah.

  • Za več informacij o projektu obiščite našo spletno stran www.ocistimo.si.

    V upanju na uspešno sodelovanje za čistejšo Slovenijo vas lepo pozdravljam.

    Za akcijo Očistimo Slovenijo v enem dnevu!,



#2 Mitra

Mitra
  • Lunatik
  • posts 3,035

Posted 11. April 2010, 08:39

Naša vas, se je včeraj lotila čiščenja.
Našli (kar smo že vedili pred tem) dva črna odlagališča, pobrali kramo, in ne bodi ga len, našli naslov kateremu pripada (v smeteh seveda). Za nagrado smo mu lepo odpeljali smetke domov, ga pozvali naj pospravi..... Rezultat? Uspešni.
20 hiš je v vasi, nabrali smo dve prikolici smeti, 8 vreč piksen, pralni stroj, gume za najmanj dva avta preobut (še z rezervo zraven)...
Pomedli ceste, posekali veje ki visijo na cesto....

Po celem dnevu, smo bili zelo zadovolni.
Upam da bo več tako pozitivnih komentarjev naslednji teden.
Duhovno smo močnejši ko nas je več, saj smo samo tako lahko celota!

#3 free

free
  • Srebrni član
  • posts 16,801

Posted 11. April 2010, 09:41

Super. :palec:
Ko sem pred dvemi leti organiziral cistilno akcijo tukajsnjega bliznjega gozda in okolice naselja, se iz celega naselja ni odzval nihce. pa vecino zivijo tule mladi.
Organizirali pa so jo tudi iz konjeniskega drustva kot ponavadi, saj redno oz. vsakoletno cistijo okolico. :palec: video >
upam, da bo letos vsaj 17 aprila udelezba vecja.

pred cca. 15 leti, pa so bili vsaj otroci precej navduseni nad cistilnimi akcijami, ki smo jih organizirali x^x
mislim, da bo tudi letos veliko sol precej aktivnih v pobiranju smeti in so nekatere aktivne tudi sicer skozi izobrazevalni program.

#4 free

free
  • Srebrni član
  • posts 16,801

Posted 11. April 2010, 11:00

Tule pa je se del objave iz mojega bloga:



Estonci so svojo deželo očistili v enem dnevu - Pogljete tale video >

V Estoniji se je 3. maja 2008 zgodilo nekaj izjemnega, na dan čiščenja je 50.000 prostovoljcev z natančno koordinirano čistilno akcijo odstranilo iz narave 10.000 ton smeti, v samo petih urah!
V običajnih okoliščinah bi država za to potrebovala tri leta in več kot 22 milijonov evrov, projekt pa bi trajal tri leta in stal okrog 21 milijonov evrov. Ta projekt pa je zahteval en dan in manj kot pol milijona evrov! Akcije se je udelezilo pribl. 4% prebivalcev.

V Sloveniji se organizira čistilna akcija po vzoru Estoncev in še nekaj baltskih držav, ki so storile isto.


VABILO NA AKCIJO


17. aprila 2010

se bo torej zgodila največja prostovoljna akcija v zgodovini Slovenije, zato potrebujemo pomoč vsakogar, ki bi bil pripravljen pomagati.


Več o projektu lahko izveš na tej spletni strani >, kjer najdeš tudi forum, na katerem lahko izveš vse o projektu in se vanj tudi vključiš.

Glede na svoja znanja oz. veselje za delo, se lahko vključiš na naslednje načine:

1. Na dan akcije pomagaš očistiti Slovenijo.
2. O projektu obvestiš vse, ki jih poznaš.
3. Se pridružiš eni od skupin, ki skrbijo za izvedbo projekta.


Objavljena slika



#5 Mitra

Mitra
  • Lunatik
  • posts 3,035

Posted 11. April 2010, 11:48

Super. :palec:
Ko sem pred dvemi leti organiziral cistilno akcijo tukajsnjega bliznjega gozda in okolice naselja, se iz celega naselja ni odzval nihce. pa vecino zivijo tule mladi.
Organizirali pa so jo tudi iz konjeniskega drustva kot ponavadi, saj redno oz. vsakoletno cistijo okolico.

Saj pri nas ni bilo nič bolje.
Nekako je navada, da bi se čistilo vsako leto. Ampak tri leta smo zanemarili tradicijo. :o|o:
Ob 8ih smo se dobili na zbornem mestu. xsrcx Udeležba dokaj klavrna x?x x?x . Nekaj telefonov, malo "heca" in kamlu nas je bilo dovolj.
Vsi so dobili vabila v poštne nabiralnike (poštar nam je šel toliko na roke, da jih je razdelil brezplačno).
Kdor ga je spregledal, je zvedel po telefonu, kdor pa se ni odzval takoj, pa se je popoldan z otroki pognal po hribu ob cesti in pobiral navlako, ki tja ne sodi. x:)x

Vsi zadovolni, veseli, po eni strani pa zgroženi, koliko smeti je naokoli. :8): :8):

Kako je potekalo, kako smo se počutili... bomo pokramljali na vaškem pikniku (prvič smo se zmenili, da nam manjka druženja in da lahko pričnemo z mini vaškimi veselicami). x8Dx
Duhovno smo močnejši ko nas je več, saj smo samo tako lahko celota!

#6 free

free
  • Srebrni član
  • posts 16,801

Posted 11. April 2010, 14:01

A kr redno ste :palec:

prvic slisim, da se da s postarjem zment kej tazga. dober predlog xDDx :palec:

da, povezovanje je pomembno.

Nekako je navada, da bi se čistilo vsako leto.

Vsi so dobili vabila v poštne nabiralnike (poštar nam je šel toliko na roke, da jih je razdelil brezplačno).

Kako je potekalo, kako smo se počutili... bomo pokramljali na vaškem pikniku (prvič smo se zmenili, da nam manjka druženja in da lahko pričnemo z mini vaškimi veselicami).



#7 free

free
  • Srebrni član
  • posts 16,801

Posted 12. April 2010, 00:28

Story of Stuff, Full Version - How things work

UGANI !

#8 DON KARLOS

DON KARLOS
  • Legenda Foruma
  • posts 1,610

Posted 12. April 2010, 16:32

Hvala za pozitivne komentarje. No zavihajmo rokave in..

LP pa SREČNO!

Story of Stuff, Full Version - How things work

UGANI !



No četudi smo sedaj še linearni, nas bo sila matere Zemle prej ali slej nazaj spravila v svoj okrogli objem.

LP x:Dx


#9 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • posts 60,730

Posted 16. April 2010, 17:42

Hmm, vseeno je premal organizirano...

Iscem 'zbirna mesta ipd.'...
ampak: se moram z avtom odpeljat nekam (x:o)x), da bom tam s stotimi ali desetimi pedenala eno obmocjece?

Zakaj ne zaceti pred svojim pragom?

Tu v blizini je marsikaj za porihtat, pa me potem tezavnost akcij (logistika itd.) odvrnejo od njih, :o|o:

Ce bi vsaka skupnost okol sebe, svoje pedenala, bi bilo velik boljse...

No mogoce pa si moram (se?) podrobneje ogledat vse skupaj.

Vsekakor pozdravljam take akcije, vendar vcasih okoliscine zakrivijo, da se jih sami ne udelezimo (pa ne samo iz lenobe ali nespostovanja teh akcij).
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#10 Ale'

Ale'
  • D član
  • posts 4,444

Posted 16. April 2010, 18:00

Mi smo se kar v naši firmi zorganizirali, pa bomo počistili našo širšo okolico. Je kar veliko tega materiala za na odpad.

Čeprav ne verjamem preveč v te akcije...


Že v nedeljo bo spet vse polno pločevink, plastenk in ostalih smeti ob cestah, ob smetnjakih (in ne v njih!) in v naravi. Bolj se nagibam k temu, da bi se za vsako vrnjeno pločevinko in plastenko dobilo recimo 10 centov, in verjamem da bi bilo veliko manj (vsaj teh) odvrženih smeti.
Objavljena slika

#11 Gost_razlika_*

Gost_razlika_*
  • Gost

Posted 16. April 2010, 18:31

Vse lepo in prav. Sem se prijavila, ker se mi je zdela lepa gesta. Gremo vsi skupaj nekaj narest. Zdaj pa razmišljam.... koja li debilana. Prelagat smeti z enga konca na drug.

#12 nataly

nataly
  • D član
  • posts 8,410

Posted 16. April 2010, 18:58

x8Dx
V bistvu smo se me zato odločile, da tole naredimo v kraju, kjer ga poznamo in kjer bivamo. Koga vraga rabim hodit par kilometrov vstran, a pred nosom -kilometer vstran recimo, bi imela svinjarijo.
Kupila sem danes rokavice in vreče še imam.
Tak, da mi gremo v ekšn kompletni.

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#13 free

free
  • Srebrni član
  • posts 16,801

Posted 16. April 2010, 19:11

Bomo videli kako bo.

Point je v tem, da se pocisti odlagalisca smeti, ki so bila prijavljena in oznacena na zemljevidu.
Med njimi so tudi taksna kjer so nevarni odpadki, ki zastrupljajo podtalnico ipd.
Verjetno bo vec ljudi v enem avtomobilu, da se ne bomo vsi guzvali.
Pred svojim pragom... v ljubljani in okoli ljublajen je oznacenih veliko odlagalisc. Torej se bo cistilo in se ez cisti tudi v ljubljani.
No, ce ves za kaksna odlagalisca je primerno prijaviti jih.
Itaq, sam zal ne.
Mogoce.
Da. :palec:

Hmm, vseeno je premal organizirano...

Iscem 'zbirna mesta ipd.'...
ampak: se moram z avtom odpeljat nekam (x:o)x), da bom tam s stotimi ali desetimi pedenala eno obmocjece?

Zakaj ne zaceti pred svojim pragom?

Tu v blizini je marsikaj za porihtat, pa me potem tezavnost akcij (logistika itd.) odvrnejo od njih, :o|o:

Ce bi vsaka skupnost okol sebe, svoje pedenala, bi bilo velik boljse...

No mogoce pa si moram (se?) podrobneje ogledat vse skupaj.

Vsekakor pozdravljam take akcije, vendar vcasih okoliscine zakrivijo, da se jih sami ne udelezimo (pa ne samo iz lenobe ali nespostovanja teh akcij).



#14 Gost_razlika_*

Gost_razlika_*
  • Gost

Posted 16. April 2010, 19:25

Eno vprašanje. Tega res ne vem. Kako večje deponije zaščitijo zemljo pred pronicanjem raznoraznih strupov?

#15 nataly

nataly
  • D član
  • posts 8,410

Posted 16. April 2010, 22:03

Dobro vprašanje x:)x
mene tudi zanima.
Mogoče s "kao" neprepustnimi zadevami. Samo kaj pa če pride do premikov zemlje?

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#16 free

free
  • Srebrni član
  • posts 16,801

Posted 17. April 2010, 15:01

Tole nabral v manj kot eni uri, blizu doma v razponu 100 metrov.
Objavljena slika
Najprej sm najdu kolo. Obe zracnici je imel se napumpani in vozni, toda brez verige. x:o)x
V naslednji uri pa se enega. No, malo manj kot enega:
Objavljena slika
Kar nekaj svinjarije je ostanek raztresenih odpadkov s strani ciganov, verjetno pa ne vecina.
Zanimivo je tudi to, kako so danes mnogi ljudje imeli full energije sportat, se rekreirat, za smeti pobirat pa niso bili zainterersirani.
Veliko veliko je plasticnih steklenic razlicnih pijac, plastenk skratka, ki jih zavrzejo razni ljudje (mladi ki "zurajo", rekreativci, cigani) med potjo. Pa tudi zelo veliko je plocevink piva.

#17 free

free
  • Srebrni član
  • posts 16,801

Posted 17. April 2010, 15:08

Ostalo pa je se vsaj 8 gum v potoku, za katere komunala ze ve in jih bodo odstranili:
Objavljena slika

Skratka.. clovek res ne more verjet kako negravzen zna bit clovek. x:o)x :sori:
Upam, da bodo poostrili nadzor nad krsitelji, ljudje pa bili bolj pozorni nanje ter solidarno obvestili pristojne organe.
Sicer pa super za akcijo x^x :palec:
Jst sm pobiral sam, ker sta bili v kraju dve lokaciji in za to kjer sem bil, vecina ni vedela, oz. smo prisli samo trije.
Na drugi pa menda ogromno ljudi. Kasneje so se v naselju prikljucili se nekateri stanovalci.

Clovek v eni uri, en sprehod, eno razgibavanje in uzitek sonca, lahko veliko pobere in postavi vsaj na rob ceste, ce ze zabojnikov ni blizu.
Upam, da akcija postane tradicionalna; se bolj pa, da se bo manj svinjalo.

#18 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • posts 60,730

Posted 17. April 2010, 15:47

Bravo Free! x^x :palec:

Se strinjam s tabo in prav tako upam, da bo akcija postala tradicionalna! x8Dx

Veliko je bilo pomislekov (nekateri tud z moje strani), vendar vseeno vsekakor podpiram to in take akcije! xyesx
Ce drugega ne, zaradi ozavescanja; nekako te gane, ko cca 7letna puncka z rokavicami puca tisto umazanijo. ...
Da tudi mladi stekajo, da je dejansko to problem - vseh nas.... kjer je ta hip pomembneje konkretno ukrepati, kot pa ugotavljati, kdo je kriv (iz preteklosti) itd. Tudi ce je (oz. kljub temu da je) res.

Morda bo vec ljudi, kot zdaj zgolj nekateri, ZE preventivno skrbelo za svoje odpadke (jaz v majhnem flatu itd. imam 6! razlicnih smeti... poleg vseh petih se cike, ki jih posebej dam v vrecko x:)x) - torej striktno locujem, tudi za drugimi pobiram smeti in tako dalje....

Tako da nimam slabe vesti, ker me danes ni bilo v akciji, ki sem se je nameravala udeleziti, ker se mi je zgodila ogabna opeklina na roki in sem do 6h zjutraj izmenicno imela ledenico in alojo. x:)x Pa kljub temu se je mehur delal ravno na pregibu (notranja stran dlani), pa se nisem upala po kaki svinjariji sharit. :o|o:
V prihodnje (ce bodo, upam da ja) se mislim takih akcij seveda udeleziti.

Dbest da je bil ipak odziv (kar precejsen, sicer se premajhen, a sem mislila da bo manjsi)! xokx

~~

Je pa frenda bila na akciji, pa je prav tole zalostna ugotavljala: kaksne svinje smo, cesa vsega tud ona sama ni nasla! x:Ox :V:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#19 nataly

nataly
  • D član
  • posts 8,410

Posted 17. April 2010, 19:14

Ja res. Kaj vse smo ven vlekli iz jarkov - od štedilnikov, do rezervnih avto delov, do spodnjih gat x:px Plestenk in pločevink nismo niti šteli.

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#20 butl

butl
  • D član
  • posts 4,671

Posted 17. April 2010, 21:22

Nisem slikal kupov človeške brezbrižnosti in maloumja, ki smo jih pobrali od vsepovsod, ker dobesedno so vsepovsod, slikal sem pa zadnje počivališče tegale srotka pod železniškim mostom na Orehku. Sem mislu da spi in res spi v večnosti.

in memoriam


Drgač pa

Petro Matoz za predsednika /in seveda ves njen tim/

Ženska z veliiikimi jajci.

Globoko spoštovanje.
:palec: x:Xx

In ja, ponosen sem, da sem bil en droben kamenček v tej zgodbi.
xsrcx
Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#21 tantra

tantra
  • Lunatik
  • posts 7,320

Posted 18. April 2010, 06:57

Iz intervjuja s Petro Matos

P. M.
" Definitivno nisem za v politiko in ostajam na okoljski nevladni sceni,
ker je treba tu še ogromno postoriti.


Svojo prepoznavnost bi lahko izkoristili za vnovično vzpostavitev močne zelene stranke:

P. M.
"Se strinjam, da bi bilo to nujno potrebno, vendar to ni moje poslanstvo."
http://www.mladina.s...timo_slovenijo/

#22 Mateja

Mateja
  • D član
  • posts 5,354

Posted 18. April 2010, 07:25

Globoko spoštovanje.
:palec: x:Xx

In ja, ponosen sem, da sem bil en droben kamenček v tej zgodbi.
xsrcx


Tudi moje globoko spoštovanjem organizatorjem.
Vesela, da sem bila en mali delček te akcije.

#23 Aeval

Aeval
  • Lunatik
  • posts 2,784

Posted 18. April 2010, 09:41

Skratka.. clovek res ne more verjet kako negravzen zna bit clovek. x:o)x :sori:
Upam, da bodo poostrili nadzor nad krsitelji, ljudje pa bili bolj pozorni nanje ter solidarno obvestili pristojne organe.
Sicer pa super za akcijo x^x :palec:

Clovek v eni uri, en sprehod, eno razgibavanje in uzitek sonca, lahko veliko pobere in postavi vsaj na rob ceste, ce ze zabojnikov ni blizu.
Upam, da akcija postane tradicionalna; se bolj pa, da se bo manj svinjalo.

:palec:

Bila prijavljena za včeraj pa nisem mogla it (šiht),
sem pa zato dan prej pobirala v naši okolici in nastavila pred kontejner. Pobrali.

Drugače pa vedno pobiram kakšne manjše smeti (iz sprehoda/hribov) in jih dajem v nahrbtnik in potem v kanto, ali pa kje na ulici ...
se je tudi že zgodilo, da je folk pred mano vrgel nekaj na tla in sem pobrala - seveda se me videli - in imelo me je, da bi jim vrnila "gospod, tole vam je pa na tla padlo", ampak sem imela filing, da se bo čez nekaj metrov zgodba le ponovila ...

Se mi pa zdi, da bo počasi bolje. Sploh kar se tiče ravnanja "malih ljudi" z odpadki. Bolj kritično zna biti s strani "velikih onasnaževalcev", kjer so pač večje pare v igri,
in v kolikor ne bo res zelo jasno in strogo opredeljeno z zakoni, kaznimi....
Ampak zakoni so pa itak menda zato, da se jih krši, išče v njih luknje ... al kako že ...
... Say what you mean
And mean what you say ...

#24 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • posts 60,730

Posted 18. April 2010, 11:41

Ja, cestitke 250.000-im (!) ekolosko ozavescenim Slovencem! :palec:

Zal so to itak tisti, ki ze sicer skrbijo za okolje in najbrz ne porivajo avtomobilov in avtobusov v reke. x:o)x

Ne vem, kako je z oddajo takih odpadkov; ce je to placljivo (da jih sam pripeljes na deponijo in moras se placat), potem to nekako lazje razumem, vendar naj bi tako bilo le v primeru firm oz. vecjih onesnazevalcev, sicer naj bi menda lahko vsak oddal po en kos nevarnih odpadkov.

Bolj me cudi in jezi, da je bilo med smetmi veliko povsem obicajnih smeti (npr. tudi uporabljeni zenski vlozki, plenice in podobno!!), ko pa je na vsakih 100m ali manj po 5 razlicnih kant za smeti!
Da dejansko nekdo se odpelje v gozd, da vrze vrecko smeti, ob vsaki bajti pa so kante?!
Noro!

Brala sem, da je strasno zagonetna zakonodaja na tem podrocju, pa zato morda inspekcijske sluzbe tudi zato ne ukrepajo (tudi ce dobijo prijave).

Skeptiki pravijo, da je to kaplja v morje, da tisti ki svinjakajo, da bodo se naprej, no osebno pa mislim, da kak procent se jih bo le zavedelo, kaksna shtala je to - nenazadnje ima vsakdo vsaj malo vesti in ce drugega ne, jih bo (je bilo?) morda sram...
In tudi v prihodnje lahko vseeno upamo da bo manj tega, ne nazadnje zato, ker smo zdaj videli, da vse pride na dan in da se te brezvestneze da celo izsledit.
Poleg tega gre ocitno tudi za zelo stare primere, pa morda marsikdo med temi, ki so metali v naravo razno zelezje itd., zdaj tega ne pocne vec, preprosto, ker obstajajo druge moznosti.

Jasno da se zgolj z eno tako akcijo ne more naenkrat premakniti mase ljudi, mislim pa da je ZELO dober korak v to smer.

Bilo je pritozevanje, da v bistvu se bodo smeti samo prelagale drugam, vendar ni samo tako; prej je bilo vse razprostrto po vsem okolju, zdaj pa je to nabrano na kupe, organizirano in skratka ze nastimano za odvoz oz. pripravljeno za reciklazo.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#25 janko

janko
  • Lunatik
  • posts 9,703

Posted 18. April 2010, 12:07

najljubši so mi komentarji v stilu, da so očistili okolico praktično pred swojimi vrati.
in bebci so tolk fuknjeni, da to še na glas powedo in se imajo za ozaweščene... x:Ix
sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users