Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Zobobol-vsi zobje


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
17 komentarjev na to temo

#1 mayan

mayan
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 999

Objavljeno: 24. maj 2014, 17:19

Help! Kaj pomaga? Zgornje zobe imam obrusene za prevleke. Bolecina je nevzdrzna, tako da sem na analgetkih - vsake tri ure ucinek (se ta vedno bolj bogi) popusti. Zobozdravnica mi ne uspe locirat zoba, ki bi bil krivec, ce bi ga, bi mi unicila zivec tam. Berem, da seveda, da so obruseni zobje obcutljivi, ne bi pa smeli boleti tako. Cisto sem ze na koncu z mocmi...en teden ze tako. Tudi antibiotika mi ne predpise... najbrz je kaksno vnetje, ne vem... Morda kaksne izkusnje?
~THE LESSON IS ALWAYS LOVE.~

#2 Aeval

Aeval
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 784

Objavljeno: 24. maj 2014, 17:32

Žal ne, so pa zobje hudič, sočustvujem!

Zej tako laično - če je živec v zobu samo vzdražen zaradi brušenja, potem se morda splača potrpet, čez čas bo minilo, zob bo pa ostal (verjetno) živ. Mrtev zob (=pobran živec) namreč ni isti, kot živ.

Poskusi malo s čaji za pomiritev pa žajbljevim čajem, drugega se sedaj res ne spomnim.

Morda lahko pustiš kakšen žajbljev list tudi dalj časa v ustih, pri dlesni.

 

Pa malo pobrskaj še po forumu, mislim, da je Marsa enkrat pisala na to temo.

Če se prav spomnim, je bilo pri njej zelo učinkovito olivno olje ...


... Say what you mean
And mean what you say ...

#3 mayan

mayan
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 999

Objavljeno: 24. maj 2014, 17:59

Aha, tole sem nasla: http://www.lunin.net...acaLekarna/373/ Ne vem sploh kaj od tega se lotit. ( Hvala za socut). Se mi zdi, da mi nic ne rata, kar si zelim porihtat-to mi je res bla zelja -najvecja.., ze ful trpela nekih operacij pred leti. Bom z zajbljem najprej. Pa porocam...
~THE LESSON IS ALWAYS LOVE.~

#4 Aeval

Aeval
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 784

Objavljeno: 24. maj 2014, 19:00

Nekaj si izberi in poskusi. Malo boš seveda morala biti tudi vstrajna.

Meni je drugače ok propolis (ko me kaj kljuva, se kakšna dlesen kaj "utrma"), samo jaz bi na tvojem mestu, ker gre za brušenje, raje žajbelj.

Ne vem no, poskusi malo.

 

Poglej si še tole, mogoče ti pride kaj prav.

https://www.youtube....d&v=hk8Xcm_2O4U

 

Pa ne nekaj obupavat!

Brušenje zob je velik poseg! Šok za zobke ...

Zobe imamo pa seveda različno občutljive. Jaz npr. enega plombiranega redno čutim, ko se utrudim in mi utrip podivja, takrat mi še v tistem zobu utripa srce.

Pa pred meseci mi je plombo menjal na modrostnem - evo, še vedno me boli na mrzlo.

 

Lahko pač traja dolgo časa, da se umiri.

 

Ok, probam si predstavljat, kako grozno boli, jaz pa pametujem zraven ... ampak z zobmi moraš bit pač potrpežljiv.

 

Bo! wink.png


... Say what you mean
And mean what you say ...

#5 mayan

mayan
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 999

Objavljeno: 24. maj 2014, 19:35

Ful si prijazna, Aeval, hvala. :-) Ja, moja ovnovska nepotrpezljivost...Saj, dokler se upiramo, se bolj boli. V resnici me je strah, da bo treba kaj rezat spet, pa morm bit bolj pametna kot to, da si zatiskam oci. Ce bo treba, bo pac treba... :-)
~THE LESSON IS ALWAYS LOVE.~

#6 Aeval

Aeval
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 784

Objavljeno: 24. maj 2014, 19:50

wink.png

 

 

Pocajtaj se!

 

Medtem se bo pa gotovo še kdo oglasil, ki ti lahko da še kakšen koristen nasvet.

papa


... Say what you mean
And mean what you say ...

#7 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 24. maj 2014, 22:07

mayan,

ugibam, ker si napisala premalo podatkov, ampak; lahko, da imaš kje vnetje lokalne pulpe (=granulom) - če da, potem boš v kratkem (verjetno še nocoj) locirala zob, bolečina bo neznosna (skupaj z glavobolom). Zadeva je urgentna, pojdi do dežurnega, imaš 3 opcije, ki jih pokriva ZZZS:

1. trepanacija (tp. da ti zob prevrta in se nabrani gnoj sprosti, bakterije na zraku itak pocrka(va)jo)

2. ekstrakcija (tp., da ti zob izdere)

3. incizija (tp, da ti prereže gnojni žep im.fistula, pojavi se na dlesni nad zobom)

 

je pa še ena možnost in sicer, da ti da doplačniški recept (v lekarni doplačaš manj kot dva evra!) in takoj začneš z antibiotičnim zdravljenjem; v tem primeru zahtevaj Amoksiklav 875g - ta terja 5 dnevno zdravljenje, tablete jemlješ na 12 ur, pojej vse. NE jemlji nobengeda drugega AB, kot Amoksiklav 875g (ti bodo ponujali Hiconsil al pa Ospamox, oboje je šit). Z AB se bo bolečina umrila v roku 3,4 dni, lahko traja tudi 5 dni. Boš mogla podpisat, da si odklonila prejšnje opcije in zahtevala AB.

Z AB si problem samo zamaknila za največ 3 mesece - to pomeni, da moraš v roku treh mesecev NUJNO izvesti koreninsko zdravljenje zoba (ker imaš granulom) - smatraj to, kot da nosiš tempirano bombo v glavi - da razumeš resnost situacije. 

 

Jaz sem zdej spet v fazi zdr.korenin, mam zobno veselico že od dec.lansko leto. Važno je, da ti korenin.kanale dobro spuca, to pa zna kar trajat, v povprečju 3 mesece - spuca ročno + strojno, vstavi baktericid + "gips", počakaš en mesec (da bakt.pocrkajo), zadevo ponoviš (najmanj enkrat), spet počakaš, potem sledi polnjenje (plomba ali krona, odvisno od tega, koliko zoba ti je še ostalo).

Včasih so pa zob odprli, pa se ti je gnoj ven iztekal, pa si hodil na ročno pucanje kanalov eneparkrat,...no sej morda to kje še delajo (ZD mogoče, jaz ne hodim k takim, ker jim ne zaupam). Nekateri ti kanale po končanem pucanju še razkužijo z laserjem.

 

Aja, še to, morebitna vnetja (in kariesi) se vidijo na ortopanu. Če te zobje bolijo (in ja, lahko da je to od brušenja - ni pa muss), bo ortopan (to je rentgen obeh čeljusti z zobmi vred) to pokazal, naj ti ne bo škoda denarja za rtg zob!


You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#8 mayan

mayan
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 999

Objavljeno: 25. maj 2014, 01:46

Ojla, ura je pol tri, in ne morem spat zarad bolecin. Cookie, haha, kako prepoznavni so tvoji izcrpni nasveti. Tud ce ne bi imela nicka, bi vedela, da si ti! :-). Hvala. Ja, seveda imam ortopan, sicer od prej, ampak sem sla tud v cetrtek slikat desno stran zgornjih zob (tam me je najbolj bolelo) na svojo roko. Zobozdravnica pravi, da se vnetje zivca ne bi videlo tako ali tako, vidi se gnojni proces, tega pa zaenkrat ni bilo. Ni mi tezko dat za ortopan se enkrat. Potencialne zobe mi ja zascitila, mislim da z gipsom in zdaj me prav vsi bolijo z glavo vred za pop. Vem tudi za Amoksiklav, dobro da si rekla da drugih raje ne, samo ne vem zakaj mi ne predpise AB. Zahtevati, pravis.
Te posege, ki pa jih opisujes pa lahko recem samo: horrible horrible nightmare. Sem dala skozi pred dvajsetimi leti pravo op. nad korenino dvojke, tako da sem hodila se leto dni vsak drug dan na menjavanje traku v kanalu. Cez leta se eno op., ki ni uspela, mi je nejevoljno zasil dlesen ker anestezija sploh ni prijela, ces kako da se nisem pripravila. Halo? Potem pa se enkrat v ukc na odd. usesa, nos, grlo, ne razumem, zakaj sem tja silila od dezurnega zdravnika, tam pa mi je odpiral direkt na zivo. No, takrat sem se zaklela, da nikoli vec, pa ce umrem. Pa se je cudezno umirilo.
~THE LESSON IS ALWAYS LOVE.~

#9 mayan

mayan
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 999

Objavljeno: 25. maj 2014, 02:05

Ona pravi da ni ta dvojka, ceprav sem jo jaz sumila. Tud zepkov nimam na dlesni za prerezat. Vse bolj je neizogibno se dejstvo, da bom morala pristat na vse, da mi resijo to, karkoli je, res ne vem. Ni pa le obcutljivost zarad brusenja definitivno. V torek lahko zrihtam nov ortopan komaj (se v sluzbi sem na polno angazirana, jutri se V.O.) Pri meni vsak z ze neznatnim zobobolom naleti na mehko srce, zase pa zdaj ne morm met dopusta, se dobro da se lahko tu potozim. Skratka, horrible horrible nightmare... Porocam, grem nocko probat...
~THE LESSON IS ALWAYS LOVE.~

#10 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 26. maj 2014, 07:21

Ojla, ura je pol tri, in ne morem spat zarad bolecin. Cookie, haha, kako prepoznavni so tvoji izcrpni nasveti. Tud ce ne bi imela nicka, bi vedela, da si ti! :-). Hvala. Ja, seveda imam ortopan, sicer od prej, ampak sem sla tud v cetrtek slikat desno stran zgornjih zob (tam me je najbolj bolelo) na svojo roko. Zobozdravnica pravi, da se vnetje zivca ne bi videlo tako ali tako, vidi se gnojni proces, tega pa zaenkrat ni bilo. Ni mi tezko dat za ortopan se enkrat. Potencialne zobe mi ja zascitila, mislim da z gipsom in zdaj me prav vsi bolijo z glavo vred za pop. Vem tudi za Amoksiklav, dobro da si rekla da drugih raje ne, samo ne vem zakaj mi ne predpise AB. Zahtevati, pravis.
Te posege, ki pa jih opisujes pa lahko recem samo: horrible horrible nightmare. Sem dala skozi pred dvajsetimi leti pravo op. nad korenino dvojke, tako da sem hodila se leto dni vsak drug dan na menjavanje traku v kanalu. Cez leta se eno op., ki ni uspela, mi je nejevoljno zasil dlesen ker anestezija sploh ni prijela, ces kako da se nisem pripravila. Halo? Potem pa se enkrat v ukc na odd. usesa, nos, grlo, ne razumem, zakaj sem tja silila od dezurnega zdravnika, tam pa mi je odpiral direkt na zivo. No, takrat sem se zaklela, da nikoli vec, pa ce umrem. Pa se je cudezno umirilo.

AB se predpiše samo v primeru gnojnega procesa, ki pa ga, kot praviš nimaš. AB se kar tako (razen v zeeeeelo redkih primerih) ne predpisuje in jemlje - z razlogom ;) . Škoda, da nisi slikala vsega zobovja. Včasih je gnojni proces drugje, kot ga sam (ali zobar) sumiš. Vem zato, ker mene so ravnotako boleli VSI zobje, pri meni so bolečine kar preskakovale; enkrat me je bolela desna stran, drugič leva, pa zgoraj in spodaj, sploh nisem mogla locirat žarišča. No, pol se je izkristaliziralo, seveda v pet zvečer pred prazniki, ko nimaš kam it, nobenega poklicat; komaj sem dočakala sobotno jutro, da sem poklicala svojega zobarja (dobila sem ga na letališču :o) ki mi je svetoval Amoksiklav.

Pa apikotomija bucktooth1.gif (operacija korenine zoba nad dlesnijo) - včasih je uspešna, včasih pa ne - ampak dokler ne odpre in vidi stanja, ne ve niti zobar. Včas odrežejo vršiček korenine (včasih pomaga), dolgoročno pa je rešitev samo izdrtje zoba (ki je potencialna bomba itak, pa skos imaš probleme z njim). Včasih je izdrtje edina rešitev - čeprav jaz je ne zagovarjam, ampak včasih, ko se je naredilo res VSE, kar je bilo možno (žal boš morala sama to pobrskat in iztuhtat, če je zobar bolj levoruki), je izdrtje neizogibno.

 

Na splošno pa je v SLO stanje zobovja porazno, včas se je še delalo na preventivi (YU), zdej je pa vse na protezah in tudi večina zobarjev dela po liniji najmanjšega odpora, ker tudi večina pacientov dela po liniji najmanjšega odpora. Si slabo očistijo zobe (od rdečega h belemu, 10x na ploskev), ne uporablja zobne nitke, kje je še medzobna ščetka, kombinacija Sonicare ultrasonične ščetke z navadno (ki je roko na srce, zmeraj boljša od ultrazvočne), si ne izplakuje zob pol ure po jedi z navadno vodo (povrnitev ustrezne pH), ne hodijo h zobarju, če pa že, pa naključno (vrste in denar) in še to vsakič h drugemu zobarju. Pol pa je tko, kot je sleepy.gif začaran krog.

 

Ko opisuješ, da ti pri apikotomiji anestezija ni prijela - proces je bil preveč razširjen (po domače, preveč gnoja) in včasih res ne prime. Še posebej, če ti še od prej drži kaka protibolečinska tableta (ni pa muss, ljudje smo unikumi). Pa ORL, ja no, ne more ti noben očitat, da nisi vsega poskusila flirt.gif

 

Kot ti je že zobarca povedala, mogoče pa te zobje res bolijo zaradi brušenja - to je grob poseg, ne vem, kako se sploh kdo lahko odloči zanj (vsaka čast! meni grejo lasje pokonci že samo ob vizualizaciji posega). Ampak, boš pa potem (prevleke) imela lepe zobe. Sem firbčna, če želiš, lahko napišeš kaj si izbrala (porcelan, zyrcon)? Zyrcon daje res enkratne rezultate (prosevnost materiala), ne morš verjet, da to ni tvoj naraven zob ohmy.png 

Sej tut porcelan je ok, preverjen material ylflower.gif


You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#11 mayan

mayan
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 999

Objavljeno: 26. maj 2014, 22:25

Cookie, Zirkonij - yeah, I wish. Ni dnara. Moje bodo porcelanaste, pa se to mam kombinirano zdravstvo + doplacilo cca 1600 eur. Pa ni to necimrnost, dejansko so moji zobje nujno rabli nove prevleke npr. dvojke imam na zatic in prevleko ze 20 let. Skoz mela bogice za zobe, ampak zmeraj popravila in skrb. No, zdaj pa sem sanjala kako bi imela lep nasmeh, pa sem pristala, da pobrusijo se tiste zdrave zarad mosticka, hjah, pa zdaj vidim da je realnost nekaj drugega...in pa rabla bi kakih 4 jurje, ki pa jih ni in jih tud ne bo, razen kaksen loto, morm vplacat prej. :-) Jutri zvecer bom kaj vec zvedla-sem narocena..
~THE LESSON IS ALWAYS LOVE.~

#12 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 4. junij 2014, 08:45

mayn, kaj je zdaj, kako si? Upam, da veliko boljše crossfingers.gif


You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#13 mayan

mayan
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 999

Objavljeno: 5. junij 2014, 13:24

Ojla, danes dokoncamo...bolijo se zmeraj, naj bi potem bolecina izzvenela..Dobila pa sem kar nekaj mnenj izkusenejsih zobozdravnikov in so si enotni v tem da me ne bi noben brez zacasnih pustil niti en dan ker so predvsem zascita. Tak da pol lahko vem da nisem izbrala najboljse glih... Komaj cakam...
~THE LESSON IS ALWAYS LOVE.~

#14 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 5. junij 2014, 13:28

no, sam da boš imela potem mir z zobmi - za nekaj časa ;)

 

pa lep nasmeh ti želim :D


You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#15 mayan

mayan
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 999

Objavljeno: 6. junij 2014, 07:38

Hvala! Na desni se je potreben mali popravek trojke, ostalo pa mam. So mi vsec, uspel naravni videz. Drugace pa mi dogaja na polno, ce me ne bi ti zobje boleli in glava bi to bili najlepsi trenutki, ker imava novo prijateljico, dvomesecno psicko mesanko, zaljubljena oba, skrbi pa mam zarad njenega neumornega jokanja ko kam skocim po opravku. Kaj bo sele, ko bom morala v sluzbo drug teden. Spet pomoc bom rabla z nasveti. Odprem novo temo.
~THE LESSON IS ALWAYS LOVE.~

#16 mayan

mayan
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 999

Objavljeno: 21. junij 2014, 03:15

Evo, upam da se ne veselim prehitro, ampak bolecina je dejansko pojenjala; tretji dan brez analgetikov, fiuf, 34 dni trpljenja... Lahko da je pomagala glina, domac propolis brez alkohola, morda soda, lahko pa da bi bilo bolje tudi brez vsega tega. Moja kuzika pa je tud napredovala, joka samo zjutraj malo, ko moram v sluzbo. Drugace, pa ko me bo se kdo povprasal, kaksne pasme je, bo moj odgovor - vragec! Vzgajamo se vsi trije po vrsti...;-)
~THE LESSON IS ALWAYS LOVE.~

#17 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 21. april 2015, 12:45

Z zdravljenjem korenin bo zob funkcioniral vse življenje  http://www.siol.net/..._zivljenje.aspx


You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#18 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 9. junij 2015, 12:56

Za zdravje svojih zob največ naredite doma: http://www.siol.net/...edite_doma.aspx


You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0