Lunin Forum uses cookies. Read the Pogoji registracije in varstvo osebnih podatkov for more info. To remove this message, please click the button to the right:    I accept the use of cookies
Lunin net

Jump to content


Photo

Chi


  • Please log in to reply
- - - - -
10 replies to this topic

#1 Tai

Tai
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • posts 4

Posted 27. October 2012, 22:41

Lepo pozdravljeni.

Sem nov na forumu in me prosim ne napadite, če sem kaj naredil narobe. Podobne teme nisem uspel najti pa sem si dovolil odpreti novo temo. Na ta forum sem zašel čisto po naklučju. Na televiziji sem videl kako si je en par v Nemčiji uspel brati misli. Eden je vedno znal povedati kaj ima drugi v rokah. Ni mi bilo jasno pa sem malo raziskal po internetu. Najbolj logična zadeva je bil mikrofon v ušesu ali pa remote viewing. Potem sem na vašem forumu malo prebral o teh zanimivih stvareh o katerih sem zelo nepoučen, a mi delujejo zelo zanimive.

No, pa da ne nakladam preveč. Ta tema je povezana z nečim drugim. Že kar nekaj časa lahko delam eno stvar, ki je skoraj identična tej, ki jo prilagam v linku. V glavnem..nekako sem dostikrat ležal v postelji in če sem želel, sem lahko nekako "energijo" ali karkoli to je porinil v noge in dobil občutek, da so zelo utrujene oz. jih ne čutim preveč. Mogoče jih pa zelo čutim, težko opišem. Pa sem po ogledu enega dokumentarca, ki je slučajno govoril o nečem podobnem odkril, da mi je to poznano, pa čeprav tega nisem vedel oziroma v trenutku ko sem to počel se nisem zavedal kaj posebno to je. No..prilagam link. Eni pod komentarji pravijo, da je to "chi" drugi kaj drugega. Je mogoče komu kaj podobnega znano?

http://www.stevepavl...ation-legs.html

Verjetno ni nič posebnega, a ni mi žal časa, ki sem ga vložil v pisanje tega in registracije na vašem forumu, tudi če nič ni. Mogoče pa zvem veliko novega in zanimivega ;)




Hvala, lp.



#2 gold

gold
  • Lunatik
  • posts 6,960

Posted 27. October 2012, 23:27

Kupi si knjigo- Iniciacija v Hermetizem, Franz Bardon, tam imaš veliko vaj in tudi razlage, kako se kateri stvari streže.
Bardon piše zelo enostavno, brez nepotrebnega nakladanja in ovinkarjenja, zato je toliko manj izgube časa po nepotrebnem za nek dosežek.
Uživaj v raziskovanju, saj na tej poti ni nikoli konca. Objavljena slika

#3 Tai

Tai
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • posts 4

Posted 27. October 2012, 23:55

Hvala.

Ampak mogoče bi rad s kom tukaj kakšno podebatiral o tej konkretni stvari, če ima kdo izkušnje oz. pozna :)



#4 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • posts 8,159

Posted 28. October 2012, 10:42

Kaj imaš pa tukaj za debatirat...Objavljena slika Gre se za čisto obično vodenje energije po telesu...tej energiji se na različnih koncih sveta in kulturah pravi različno- chi, ki, prana, orgon, itd...

Po knjižnicah imaš dosti literature o temu...gledaš pač zgornje pojme...in dobiš različne naslove knjig kot so thai chi, chi gong, taoistične meditacije, budistične meditacije, čakre, itd...če ne pa malo po tem forumu prečekiraj...je napisan svašta, tudi kaj takega kar ni glih v običnih new age bukvicah...Objavljena slika

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#5 mayita

mayita
  • Lunatik
  • posts 3,335

Posted 28. October 2012, 20:58

Lepo pozdravljeni.

Sem nov na forumu in me prosim ne napadite, če sem kaj naredil narobe. Podobne teme nisem uspel najti pa sem si dovolil odpreti novo temo. Na ta forum sem zašel čisto po naklučju. Na televiziji sem videl kako si je en par v Nemčiji uspel brati misli. Eden je vedno znal povedati kaj ima drugi v rokah. Ni mi bilo jasno pa sem malo raziskal po internetu. Najbolj logična zadeva je bil mikrofon v ušesu ali pa remote viewing. Potem sem na vašem forumu malo prebral o teh zanimivih stvareh o katerih sem zelo nepoučen, a mi delujejo zelo zanimive.

No, pa da ne nakladam preveč. Ta tema je povezana z nečim drugim. Že kar nekaj časa lahko delam eno stvar, ki je skoraj identična tej, ki jo prilagam v linku. V glavnem..nekako sem dostikrat ležal v postelji in če sem želel, sem lahko nekako "energijo" ali karkoli to je porinil v noge in dobil občutek, da so zelo utrujene oz. jih ne čutim preveč. Mogoče jih pa zelo čutim, težko opišem. Pa sem po ogledu enega dokumentarca, ki je slučajno govoril o nečem podobnem odkril, da mi je to poznano, pa čeprav tega nisem vedel oziroma v trenutku ko sem to počel se nisem zavedal kaj posebno to je. No..prilagam link. Eni pod komentarji pravijo, da je to "chi" drugi kaj drugega. Je mogoče komu kaj podobnega znano?

http://www.stevepavl...ation-legs.html

Verjetno ni nič posebnega, a ni mi žal časa, ki sem ga vložil v pisanje tega in registracije na vašem forumu, tudi če nič ni. Mogoče pa zvem veliko novega in zanimivega ;)




Hvala, lp.



mene pa zanima zakaj si to sploh počel??
zavedat se moraš da veliko ljudi prodaja nekaj kar je čisto normalnega da je nekaj posebnega, ljudem je dolgas.....

#6 Tai

Tai
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • posts 4

Posted 28. October 2012, 22:53

Kaj zakaj sem počel?

A tisto, da lahko pošljem nekakšno energijo v noge ali druge dele svojega telesa? Nvem, samo od sebe je enkrat prišlo, ni mi pa znano da bi bilo to splošno možno, tudi ko sem se pogovarjal s kom..



#7 sin

sin
  • Lunatik
  • posts 2,584

Posted 28. October 2012, 23:40

Kar se mojega mnenja tiče, se meni to zdi odlično, da se zavedaš energije v telesu. Morda pazi le to, da ta ostaja samo pri tebi. (tudi misli imajo moč).
Če je občutek podajanja energije v noge zate dobrodejen, v tem ne vidim nič slabega, temveč obratno. Je pa to zgolj moje laično forumsko mnenje ane x:Dx
Srečno v delu z energijo. :palec:

ego-eco.jpg
Ne meči svinjam biserov!


#8 mayita

mayita
  • Lunatik
  • posts 3,335

Posted 29. October 2012, 10:23

Kaj zakaj sem počel?

A tisto, da lahko pošljem nekakšno energijo v noge ali druge dele svojega telesa? Nvem, samo od sebe je enkrat prišlo, ni mi pa znano da bi bilo to splošno možno, tudi ko sem se pogovarjal s kom..



poglej ne razumem zakaj si se fokusiral na noge ali pač kamorkoli, če si pošiljal energijo tja potlej noge nebi smele biti utrujene.energija mora imeti pretok skozi telo če se hočeš napolniti z pozitivno energijo ali pač življensko ki ji ti praviš chi,če ti je pa obstala v nogah in so bile noge potlej utrujene nisi delal prav, to lahko naredi vsak ko samo usmeri misli in si misli da je poslal energijo v noge, vbistvu pa samo stimulira stvari ki se dogajajo tisti trenutek v nogah.
kot če človek hoče zboleti se mora samo prepričati.
energija oziroma či potuje skozi zemljo tvoje telo in v okolico okoli tebe.si kot neki prevodnik za energijo.
to kar ti opisuješ pa ne razumem kaj pač je point tega? zato sem te vprašala,razen tega da se zavedaš da gre energija v noge, kaj hočeš doseči oziroma drugim tudi energija potuje sam razlika je v tem da se mogoče ne zavedajo in nedajejo pometa temo saj je samoumevno. brez te energije ne moremo živeti.

#9 Tai

Tai
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • posts 4

Posted 29. October 2012, 23:08

Ja point je v tem, da ne vem o tej stvari nič, ali je sploh kaj posebnega ali ne. Očitno ne :)

#10 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • posts 60,730

Posted 29. October 2012, 23:12

Oj, ne, nič posebnega ni, nekaj najbolj naravnega in običajnega je, vsi imamo to, povsod je to, je pa posebno mogoče (pač lahko se komu tako zazdi), ko prvič tako neposredno zaznaš, tako kot se je to očitno zgodilo tebi.

Ja, res imamo nekaj tem o tem, kot je omenil menda Brezo, poiščem in zlinkam ob priliki.

Aja, dobrodošel! :) :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#11 The Dude

The Dude
  • Lunin Odvisnik
  • posts 1,933

Posted 30. October 2012, 14:25

Hej. Pozornost usmerja energijo, tako da seveda lahko pošlješ energijo kamorkoli po telesu, pa tudi ven. Posebne škode si s tem ko vodiš energijo po telesu ne moreš naredit (vsaj ne kot začetnik, ker verjetno ne boš imel tako velikega) fokusa in se lahko komot malo igraš. Če bo energija neprijetna ali premočna, enostavne brez panike in prenehaj z vajo in z dihom ali s pozornostjo energijo usmeri ven in telesa ali premakni drugam.
Taoistična pot je takšna, da sicer najprej harmonizirajo energije v telesu in notranjih organih in ustvarjajo prijeten občutek v telesu (preko vaj kot so zdravilni zvoki in notranji smehljaj). Tako so energije malo mehkejše in bolj čiste. Potem prečiščeno energijo vodijo po mikrokozmični orbiti, morda ponovno po organih, itd.. Mikrokozmična orbita: tako se imenuje pot dveh pomembnih meridianov (du in ren meridian - vtipkaj v google in boš našel slike). Za začetek se pa brez težav poigraš s tem, da pošiljaš energijo v roke in/ali noge, ali pa poskušaš zagreti energetski center telesa (lower dan tien - google). Če te zadeva zanima, pa definitivno najdi kakšnega mojstra, ki te bo vpeljal in ti še pojasnil, kako in zakaj vadit.
Če te zanima branje, poskusi morda kaj od Mantaka Chie, ima precej knjig prevedenih v slovenščino in bo dober začetek.




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users