Lunin Forum uses cookies. Read the Pogoji registracije in varstvo osebnih podatkov for more info. To remove this message, please click the button to the right:    I accept the use of cookies
Lunin net

Jump to content


Photo

Matični mleček izkušnje

matični mleček

  • Please log in to reply
- - - - -
17 replies to this topic

#1 jani33

jani33
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • posts 2

Posted 23. October 2014, 14:20

Je kdo med vami, da mi lahko deli izkušnje z uživanjem matičnega mlečka?

 

Resno razmišljam, da bom prešel na vegeterjanstvo, torej potrebujem alternativo mesu, saj se zato ne odločam, ker se bi mi živali smilile (včasih se mi res) ampak, ker sem prepričan, da je to bolj zdrav način življenja kot prehranjevanje z mesom na vsakem koraku. 

 

Od par ljudi sem že slišal da naj bi ga bilo smiselno uživati občasno, brskal sem tudi po spletu, kjer je kar precej pozitivnih informacij, npr. prednosti matičnega mlečka in so me že prepričali ampak me zanimajo še mnenja uporabnikov. 

 

A mogoče obstaja kakšna cenejša alternativa matičnemu mlečku?

 

hvala že v naprej ...



#2 gold

gold
  • Lunatik
  • posts 6,960

Posted 23. October 2014, 14:26

matični mleček se dobi pri kakem dobrem čebelarju, če ti ga bo sploh pripravljen prodat

matični mleček mora bit nujno na hladnem, jemlje se ga z leseno ali plastično žličko

je pa ogabnega okusa (kot stara sperma ) biggrin.png

 

vse, kar dobiš v trgovini od matičnega mlečka, so samo prazne bučke za dobro ceno

 

pri čebelarju stane 30ml okoli 40€

kar je ceneje, je vprašljivega porekla in kvalitete wink.png



#3 mačky

mačky
  • Nepogrešljivi
  • posts 987

Posted 23. October 2014, 14:38

Fuj, sam kk ti veš kakega okusa je stara sperma... Tega su ne znam in nočem predstavljat griny.gif



#4 gold

gold
  • Lunatik
  • posts 6,960

Posted 23. October 2014, 15:07

Fuj, sam kk ti veš kakega okusa je stara sperma... Tega su ne znam in nočem predstavljat griny.gif

le predvidevam biggrin.png



#5 gold

gold
  • Lunatik
  • posts 6,960

Posted 23. October 2014, 15:54

Magična kugla mu je povedala, ali pa ima spomin iz prejšnjega lajfa.

v prejšnjem lajfu sem bil lezbijka, ker so mi v tem sam ženske všeč tongue.png



#6 Silica

Silica
  • Lunatik
  • posts 4,135

Posted 23. October 2014, 18:40

Je kdo med vami, da mi lahko deli izkušnje z uživanjem matičnega mlečka?

 

Resno razmišljam, da bom prešel na vegeterjanstvo, torej potrebujem alternativo mesu, saj se zato ne odločam, ker se bi mi živali smilile (včasih se mi res) ampak, ker sem prepričan, da je to bolj zdrav način življenja kot prehranjevanje z mesom na vsakem koraku. 

 

Od par ljudi sem že slišal da naj bi ga bilo smiselno uživati občasno, brskal sem tudi po spletu, kjer je kar precej pozitivnih informacij, npr. prednosti matičnega mlečka in so me že prepričali ampak me zanimajo še mnenja uporabnikov. 

 

A mogoče obstaja kakšna cenejša alternativa matičnemu mlečku?

 

hvala že v naprej ...

 

Čakaj a prav razumem, matični mleček kot alternativa mesu?


Penny: Oh big deal. Not knowing is part of the fun.

Sheldon: "Not knowing is part of the fun". Was that the motto of your community college?

 

This is where the old mountain goat lives. He hangs out here and has a good time. B. R.


#7 janko

janko
  • Lunatik
  • posts 9,703

Posted 23. October 2014, 19:53

Je kdo med vami, da mi lahko deli izkušnje z uživanjem matičnega mlečka?

 

Resno razmišljam, da bom prešel na vegeterjanstvo, torej potrebujem alternativo mesu, saj se zato ne odločam, ker se bi mi živali smilile (včasih se mi res) ampak, ker sem prepričan, da je to bolj zdrav način življenja kot prehranjevanje z mesom na vsakem koraku. 

 

Od par ljudi sem že slišal da naj bi ga bilo smiselno uživati občasno, brskal sem tudi po spletu, kjer je kar precej pozitivnih informacij, npr. prednosti matičnega mlečka in so me že prepričali ampak me zanimajo še mnenja uporabnikov. 

 

A mogoče obstaja kakšna cenejša alternativa matičnemu mlečku?

 

hvala že v naprej ...

 

čaw.

 

tut jes sem imel pred časom idejo malo zobat tega mlečka.

itaq mi je blo jasno, da če u DM-ju kupiš pesin sok z matičnim mlečkom za par ewrov, da je tam notri mlečka samo toliko, kolikor ga je v visokem letu izgubila čebelica, ki je zalutala u štacuno na air kondišn.

poznam pa ene par čebelarjev.

in itaq so to neka kasta, podobna ribičem in lovcem. hočem rečt... precej nakladači velikokrat.

ene par pa jih poznam mal bolje in sem s to idejo prišel tut k njim in vsi so mi nekako powedali isto.

pravega matičnega mlečka vsi pridelajo še zase premalo, kaj šele, da bi ga prodajali.

tudi tisto malenkost, ki ga v medexu zamešajo med svoje izdelke je minimalno. glih tolk u bistvu, da loh to na pakungo napišejo.

pa še tisti mleček je bolj tko... najverjetneje iz kitajske in pridelan po hitrem postopku. kvaliteta seweda temu primerna.

 

skratka...

prej al slej se boš tut sam odpovedal ideji, da se boš basal s tem mlečkom.

seweda pa... lahko postaneš čebelar in si ga prideluješ sam :-)

pa še hvaležna ti bo vsa normalna okoliška populacija, s sadjem in rožicami vred :-)


sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#8 gold

gold
  • Lunatik
  • posts 6,960

Posted 23. October 2014, 21:20

matični mleček, mešan z medom, cukrom in ne vem čim še vse, je samo še ime na etiketi

notri so žive celice, ki obstanejo samo na določeni temperaturi

ko se temperatura poveča, celice umrejo in zadeva je bolj kot ne nična

 

folk pa naiven, kupuje etiketo in okrancano embalažo

pa še fajn drago jo plača

kar je tudi prav

 

vsak ima možnost se malo poglobit v zadevo

lenoba pa stane €€€  wink.png



#9 mačky

mačky
  • Nepogrešljivi
  • posts 987

Posted 24. October 2014, 07:36

kot je že gold nakazal .... sperma ... laugh.png yes.gif

Se prav pride v poštev sam za ženske in geje... icon_smile_approve.gif Ni čudn, da imajo moški pol krajšo življenjsko dobo v povprečju...

 

Drugače pa matičnega mlečka se res ne da kar tako dobit. Nekaj čebelarjev, ki jih poznam, tega ne pridelajo toliko da bi se lahko prodajalo. Sem ga pa jaz dobila od ene znanke, ona ga je pa nekje iz Hrvaške, pa plačala ga je ful velik. Meni ga je dala naprej brezplačno, pomaga pri neplodnosti, jp... pa ga nisem niti poskusila, prav ne morem.



#10 gold

gold
  • Lunatik
  • posts 6,960

Posted 24. October 2014, 08:16

Se prav pride v poštev sam za ženske in geje... icon_smile_approve.gif Ni čudn, da imajo moški pol krajšo življenjsko dobo v povprečju...

 

Drugače pa matičnega mlečka se res ne da kar tako dobit. Nekaj čebelarjev, ki jih poznam, tega ne pridelajo toliko da bi se lahko prodajalo. Sem ga pa jaz dobila od ene znanke, ona ga je pa nekje iz Hrvaške, pa plačala ga je ful velik. Meni ga je dala naprej brezplačno, pomaga pri neplodnosti, jp... pa ga nisem niti poskusila, prav ne morem.

najlažje se ga jemlje, da si ga daš na majhen košček kruha in ga splakneš s kakim sokom, čajem..wink.png



#11 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • posts 7,528

Posted 24. October 2014, 08:47

http://www.medex.si/...maticni-mlecek/


prenos.jpg


#12 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • posts 9,884

Posted 24. October 2014, 09:39

http://www.medex.si/...maticni-mlecek/

ta je dobra ja; "pri sobni temperaturi obstojen do odprtja" biggrin.png

kupi, odpri in se že pokvari (oksidacija) bucktooth1.gif

 

*********

jaz sem jedla matični mleček http://www.sensilab....CFVDItAodhk4AQA, ko sem dojila. Razbojnik je vzhajal ko buhtelj, jaz ok, zdravje tudi. Skoraj leto dni mi je pasal jest, pol se mi je pa uprl.

Verjetno je res dobro jest ga vsake toliko časa, ne pa all the time, je pa to drag špas.

aja, senislabov m.m sem jedla zato, ker je bilo največ m.m. za dobit (1500mg, ostali so imel vsi po 500mg v vialah. Medex takrat lončka še ni imel).


Edited by Cookie, 24. October 2014, 09:41.

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#13 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • posts 7,528

Posted 24. October 2014, 09:42

Tut matični mlečkarji imajo mrežni marketing

 

http://www.medex.si/...maticni-mlecek/


prenos.jpg


#14 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • posts 8,159

Posted 24. October 2014, 10:13

Matični mleček bo težko alternativa mesu...razen če nisi pripravljen samo za to porabiti par stotakov ali tisočakov na mesec...priporočam, da si raje prebereš kakšne vegi forume al pa vprašaj kakšne vegije kaj papcajo namesto mesa...biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#15 mačky

mačky
  • Nepogrešljivi
  • posts 987

Posted 24. October 2014, 10:36

a bi rada zanosila ??? tongue.png

V teh časih, ki so, me je tud to minilo.



#16 mačky

mačky
  • Nepogrešljivi
  • posts 987

Posted 24. October 2014, 12:54

Hvala za nasvet. To bo močno popravilo moje finančno stanje flirt.gif . Celo življenje že iščem rešitev in potem mi ti v enem stavku odgovoriš. griny.gif

 

Ma neee, nisem še našla pravega... Tako da to bo še moglo počakat. Al mi pa ni namenjeno, vse kaže bolj v tej smeri... pa se niti ne obremenjujem. Konja si bom nabavila, bo manjši strošek...



#17 Marcela Čonžek

Marcela Čonžek
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • posts 3

Posted 13. November 2014, 16:04

Matični mleček, svezi in cisti, pridelan na Pohorju in v Halozah. 

 

Informacije na 041554505



#18 Altaica

Altaica
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • posts 42

Posted 15. October 2018, 21:15

Matični mleček je odličen naravni izdelek za ohranitev ali povrnitev zdravja. Vse, kar čebelice naredijo, je super. Imam odlične izkušnje, tako z matičnim mlečkom, kot z različnimi vrstami medu. Toplo priporočam vsem dnevno uporabo. V kolikor vam ni všeč okus mlečka, ga zmešajte z žlico medu in bo super ylflower.gif






0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users