Lunin Forum uses cookies. Read the Pogoji registracije in varstvo osebnih podatkov for more info. To remove this message, please click the button to the right:    I accept the use of cookies
Lunin net

Jump to content


Photo

Muay Thai


  • Please log in to reply
* * * * * 1 votes
106 replies to this topic

#1 santos

santos
  • Lunatik
  • posts 5,927

Posted 3. November 2005, 08:45

Tukaj dodajam oz. odpiram novo temo, ker veliko ljudi se zanima za to veščino (Šport). In za začetek sem navedel nekaj o zgodovini, kako in zakaj je nastal Muay Thai (Tajski boks) !

Če pa goga kaj več zanima o tem...mu bom z veseljem odgovoril na uprašanja !
x;)x :palec:

Muay Thai oz. tajski boks je nacionalni šport na Tajskem in bistveni del tamkajšnjega ljudstva, saj so Tajci nanj izredno ponosni. Tajski boks je rojen iz boja za preživetje. Odlikujejo ga borbenost, pogum, enostavnost, eksplozivnost, prefinjenost in dovršenost. Je oblika borbe brez orožja; edino orožje, ki se uporablja so deli telesa: noge, kolena, pesti (tehnika s pestmi je podobna tradicionalnem evropskem boksu, s tem, da so tu dovoljeni tudi udarci iz obrata) in komolci. Ravno kolena in komolci pa so najnevarnejše orožje človeškega telesa. To, da tajski boks dovoli tudi udarce s komolci in koleni ter udarce pod pasom, ga loči od drugih vrst borilnih športov, ki večinoma teh udarcev ne dovolijo. Tajski boks kot vrsta borilne veščine je izredno učinkovita metoda bojevanja in samoobrambe. Učijo se ga pripadniki specialnih enot, vojske in policije. Posamezniki se odločajo trenirati tajski boks iz različnih razlogov: telovadba, tekmovanje, samoobramba ali same borilne večine. Če ga treniramo rekreacijsko, z njim krepimo in oblikujemo telo, spoznavamo lastni jaz, razvijamo samozavest in reflekse. S treningom se izboljša fleksibilnost telesa, hitrost, koncentracija, mišice postajajo prožne. Nekaterim pa treningi pomagajo pri premagovanju vsakodnevnega stresa. Danes je tajski boks razširjen po celem svetu, njegova priljubljenost pa se še vedno veča zaradi svoje učinkovitosti in hitrega učenja. Je šport in veščina za vsakega, ne glede na spol in starost: trenirajo ga tako moški kot ženske, starejši in mlajši. Primeren je tako za rekreacijo kot za samoobrambo.
Bojevnik ima čas le za brezhibnost; vse drugo namreč izčrpava njegovo moč - brezhibnost pa jo povečuje.

#2 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • posts 60,730

Posted 3. November 2005, 09:15

Kul Santos! x^x x8Dx :palec:
Pametno si naredil. xyesx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#3 santos

santos
  • Lunatik
  • posts 5,927

Posted 3. November 2005, 09:41

Kul Santos! x^x x8Dx :palec:
Pametno si naredil. xyesx

Thanks Marsa. x:)x :palec:

Mal za spremembo...pa tud tema zna bit zanimiva (za posameznike). x;)x
Vedet nekaj novega ne škodi, kar ne škodi lahko samo koristi ! x^x x;)x
Bojevnik ima čas le za brezhibnost; vse drugo namreč izčrpava njegovo moč - brezhibnost pa jo povečuje.

#4 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • posts 60,730

Posted 3. November 2005, 09:42

absolutno, saj pravim, itak, ziher - bo se koga zanimal. x^x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#5 surya

surya
  • Lunin Odvisnik
  • posts 1,452

Posted 3. November 2005, 20:31

sawadi ka x:)x

santos, nekaj me zanima..a si začel trenirat muay thai na Tajskem?
DON'T PANIC

#6 santos

santos
  • Lunatik
  • posts 5,927

Posted 3. November 2005, 21:33

sawadi ka x:)x

santos, nekaj me zanima..a si začel trenirat muay thai na Tajskem?

sawadi kap x^x
sabaidi mai ? x:Dx

Začel sem v Slo. (Izola-Novo Mesto). Po enem letu izkušenj sem šel na Tajsko za tri mesece... x;)x
Nameravam še veliko krat it na Tajsko trenirat...predvsem borit in zmagat.
:palec:
Bojevnik ima čas le za brezhibnost; vse drugo namreč izčrpava njegovo moč - brezhibnost pa jo povečuje.

#7 surya

surya
  • Lunin Odvisnik
  • posts 1,452

Posted 3. November 2005, 21:52

sawadi kap x^x
sabaidi mai ? x:Dx

Začel sem v Slo. (Izola-Novo Mesto). Po enem letu izkušenj sem šel na Tajsko za tri mesece... x;)x
Mislim pa še veliko krat it trenirat na Tajsko...predvsem borit in zmagat.
:palec:


sabai di x:)x

ko sem bila v bangkoku sem jih šla gledat, samo ne vem, če na Lumpini stadion...mislim, da je še en, sam ne vem kako se mu že reče..skratka, ful mi je bil všeč un "ples" na začetku in ful mi je blo kul, ker cel fajt bend zraven špila..huuuudo! v bistvu me zanima, noben mi ni znal povedat kaj je fora tistega (seksi) plesa na začetku..verjetno gre za nekaj podobnega kot počnejo sumo borci z metanjem riža, samo da oni majo ples. A ti znaš "plesat"? x:px x;)x

sej, mam še velik vprašanj, sam eno pa po eno x;)x
DON'T PANIC

#8 santos

santos
  • Lunatik
  • posts 5,927

Posted 3. November 2005, 22:07

sabai di x:)x

ko sem bila v bangkoku sem jih šla gledat, samo ne vem, če na Lumpini stadion...mislim, da je še en, sam ne vem kako se mu že reče..skratka, ful mi je bil všeč un "ples" na začetku in ful mi je blo kul, ker cel fajt bend zraven špila..huuuudo! v bistvu me zanima, noben mi ni znal povedat kaj je fora tistega (seksi) plesa na začetku..verjetno gre za nekaj podobnega kot počnejo sumo borci z metanjem riža, samo da oni majo ples. A ti znaš "plesat"? x:px x;)x

sej, mam še velik vprašanj, sam eno pa po eno x;)x


Imaš tri stadione v Bangkoku; Lumpini; Rayadamnarn; za tretjega pa se ne spominjam imena...žal. x:)x

Tisti ples; (Ritual), ki ga spremlja glasba, se mu pravi Ramuai. To je obred, ki ga vsak borec naredi pred fightom. S čimer zapečati ring pred zunanjimi vplivi, izrazi spoštovanje do bogov, staršev, učiteljev ljubljenih, kralja in dežele. Ta obred je deležen velike pozornosti, saj izraža duh in srce borca.

Znam plesat vsekakor, pa ne sam Ramuai...! x;)x

Kar se pa tiče glasbe, ki jo igrajo med borbo ima tud svoj zakaj...saj v vsaki rundi pospeši ritem...in borec more zdržat ta ritem glasbe. Če pokaže v zadnjih rundah, da ga zmanjkuje...ritem, pomeni, da je utrujen in to ga lahko stane zmaga, seveda če se fight konča na točkovanju...včasih končajo predčasno ! xrolleyesx
Bojevnik ima čas le za brezhibnost; vse drugo namreč izčrpava njegovo moč - brezhibnost pa jo povečuje.

#9 surya

surya
  • Lunin Odvisnik
  • posts 1,452

Posted 4. November 2005, 19:14

ja, v Ratchadamnarn(zgleda da vsak drgač piše, zato nisem najprej poštekala, da gre za tega) sem šla gledat fajt..ornk so se garbal, :fiju: itak sem že v filmih vidla , sam v živo pa še ful bl hard zgleda..ni čudn, da majo vsi take bodyje, da zdržije vse tiste udarce :eek: ..sam verjetn je naš trening bolj u izi kot v bangkoku? a si samo treniral tam al si tud kej potoval po tajski?
DON'T PANIC

#10 santos

santos
  • Lunatik
  • posts 5,927

Posted 5. November 2005, 00:35

ja, v Ratchadamnarn(zgleda da vsak drgač piše, zato nisem najprej poštekala, da gre za tega) sem šla gledat fajt..ornk so se garbal, :fiju: itak sem že v filmih vidla , sam v živo pa še ful bl hard zgleda..ni čudn, da majo vsi take bodyje, da zdržije vse tiste udarce :eek: ..sam verjetn je naš trening bolj u izi kot v bangkoku? a si samo treniral tam al si tud kej potoval po tajski?

btw x:Dx Piše se Raja....izgovarja pa Raža...! x;)x
Iskreno povedano, nisem še gledal niti enkrat fighte v živo omenjenih stadijonov, bil pa sem tam ! x:o)x Poznam pa veliko borcev, ki so se in, ki se še borijo v omenjenih stadionih.
:o|o: Pusti stat filme...nimajo nobene veze z realnim življenjem, vsaj kar se tiče Muay Thai-a & Tajske!! x;)x

Naši treningi se nič ne razlikujejo z njihovimi...sam problem je to, da mi nimamo trenerjev, ki bi se ukvarjali z borci, tako kot tam....zato pa grem raje tam trenirat...me pride ceneje, kot da bi pripeljal trenerja v Slo.

Žal v večini primerov, najprej jaz sem samouk ! x;)x Se znajdem na svoj način...mal treniram v Slo., malce v Italiji, Tajska, Hrvaška, zdaj pa načrtujem na Nizozemsko, kje se nahajajo, tako kot dobri trenerji obenem tudi borci.
Stvar pa je vse v samih nas, če vstrajaš prideš daleč. Je pa res, da meni podobnih primerov malo jih najdeš... :vragec: x:Dx
V glavnem pri nam so tudi kvalitetni treningi...vsaj kar se tiče fizične pripravljenosti. Tehnika se pridobiva s časom oz. izkušnjami. x;)x

Kar se pa tiče potovanja...nima nič veze s to temo in še manj z "mano" !! x;)x
Sem šel trenirat, potoval bolj malo. x:)x

...naslednji. x:Dx :palec:

Bojevnik ima čas le za brezhibnost; vse drugo namreč izčrpava njegovo moč - brezhibnost pa jo povečuje.

#11 znj

znj
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • posts 1

Posted 13. November 2005, 22:06

Pozdrav vsem.

Zanima me, kaksen klub muay thaija bi priporocali v ljubljani oz. v njeni okolici?

hvala

#12 santos

santos
  • Lunatik
  • posts 5,927

Posted 15. November 2005, 16:33

Pozdrav vsem.

Zanima me, kaksen klub muay thaija bi priporocali v ljubljani oz. v njeni okolici?

hvala

Pozdravljen-a.

Edini klub Muay Thai-a, ki se nahaja v lj. je Khun Kao !

Tukaj si lahko ogledaš več, vse ti piše, kje, kdaj in kako; http://freeweb.siol.net/pjovan/

Lp. x;)x :palec:
Bojevnik ima čas le za brezhibnost; vse drugo namreč izčrpava njegovo moč - brezhibnost pa jo povečuje.

#13 santos

santos
  • Lunatik
  • posts 5,927

Posted 16. November 2005, 21:53

MUAY THAI GALA-VECER TAJSKEGA BOKSA
VELIKA ŠPORTNA DVORANA OŠ DRSKA NOVO MESTO, 26.11.2005 ob 20. uri


Čez dober teden bodo v novodobno areno (ring) vstopili slovenski in nemški gladiatorji. Smetana velikega gala večera pa bo križanje pesti, golenic, komolcev in kolen med novomeščanom Mirko Vorkapićom in Nemcem Muratom Gorgulom za naslov interkontinentalnega WBC- Muay Thai prvaka v kategoriji -69,8kg. Organizatorji pričakujejo pravi naval obiskovalcev, saj je tokrat za to prestižno prireditev število vstopnic zelo omejeno. Vzporedno z zanimanjem ljubiteljev tega atraktivnea športa je najava o gala večeru tajskega boksa, pritegnila tudi veliko zanimanje lokalnih, nacionalnih ter mednarodnih medijev.
Slovenijo bodo predstavljali najbolši tajski boksarji. Za Slovenijo bo v 1. dvoboju večera led prebijal novomeščan Igor Vrban. Igor, ki je zaznamovan s svojo veliko voljo, v svoji karieri nastopil že na mnogih mednarodnih tekmovanjih. Največji uspeh je 2. mesto na odprtem prvenstvu Slovenije leta 2005 in zmaga v profesionalnem dvoboju na humanitarni Muay Thai gala prireditvi »Pomoč Aziji«, februarja letos v Novem mestu. Zmago mu bo tokrat poskušal odvzeti Nemec Samet Kaplan. Drugi za domačo reprezentanco bo ring »krstil« Dejan Madjarević iz Domžal, ki je na zadnjem evropskem prvenstvu osvojil 3. mesto, hkrati pa je požel zmage na mnogih profesionalnih mednarodnih gala prireditvah. Domžalčan se bo ponovno predstavil novomeškemu občinstvu, nasproti v ringu pa mu bo stal do sedaj še neimenovani borec iz Feuersport gyma Hamburg. Od tu dalje bo prireditev preskočila v vode težke in supertežke kategorije. Prvi težkokategornik iz slovenski vrst bo do sedaj še neporaženi belokranjec in pripadnik slovenske vojske Tomaž Simonič, ki tekmuje za novomeški Thai boxing klub Scorpion. Ali bo tudi v svojem osmem dvoboju ostal neporažen pa je odvisno od Nemca Sammya Masse iz Hamburga. Drugi slovenski težkokategornik, ki bo vstopil v ring pa je evropski in svetovni amaterski pod-prvak Jasmin Bećirović iz Lucije na primorskem. Novomeška publika ga še dobro pomni iz februarske prireditve, ko je s svojim nasportnikom iz Litve opravil v vsega 11ih sekundah. Da bo borba daljša bo tokrat poskušal poskrbeti njegov nasprotnik Matthias Glock, ki prav tako prihaja iz Hamburga in je večkratni nemški državni prvak. Predzadnji dvoboj bo v supertežki kategoriji, kjer bo terminatorski Trebanjec Jože Trlep iskal skalp svojega nasprotnika Arndta Bunka iz Nemčije, ki pa bo verjetno vse prej kot mali zalogaj, saj v svoji karieri beleži številne zmage in različne naslove prvaka.
Da pa bo prireditev pustila veličasten spominski pečat, bosta v glavnem dvoboju poskrbela domačin Mirko Vorkapić in naturalizirani Nemec iz Turčije, Murat Gorgulu. Slednji je nemški državni prvak in spada med najboljših 10 borcev po evropski WBC lestvici (www.wbcmuaythai.de) , Vorkapić je trenutno 6. WBC je razvpita svetovna boksarska organizacija, v kateri so med drugimi naslove prvakov osvajali tudi Mohammed Ali, Mike Tyson, Evander Holyfield in Lenox Lewis, njihovo usodo pa je v rokah držal nihče drug kot veliki promoter Don King, ki je tako odobril nastanek oddelka za Muay Thai. Vsa našteta imena pričajo o veliki pomembnosti dogodka. Ta dvoboj bo hkrati tudi najdalši, saj bosta moči merila v predvidenih 5ih rundah, izmed katerih vsaka traja po 3 minute, vmes pa bo 2-minutni premor.

Jasno je, da zanimivih in atraktivnih dvobojev ne bo manjkalo, kar pa ne bi mogli trditi za vstopnice, ki že pohajajo kot vroče palačinke. Da pa je nakup vstopnic omogočen po vsej Sloveniji so organizatorji za predprodajo pooblastili poslovalnice Globotur v Ljubljani, Domžalah, Kopru, Mariboru, Celju in seveda v Novem mestu. Na dan prireditve pa bodo na volju 2 uri pred začetkom na blagajni športne dvorane Drska. Ali bodo slovenski gladiatorji tudi tokrat uspešni, bomo izvedeli, ko bo ob polnoči nad dvorano SD Drska padla zavesa šampionski pas pa bo v rokah....

x;)x :palec:
Bojevnik ima čas le za brezhibnost; vse drugo namreč izčrpava njegovo moč - brezhibnost pa jo povečuje.

#14 jakica

jakica
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • posts 1

Posted 22. November 2005, 23:01

Oj.

Kak lepo, da ste odprli temo o tajskem boxu. Se o tem pri nas ne govori in piše veliko.
V Novo mesto pa itak da bomo šli! x:)x

Kaj tu od vas kdo trenira tajski box?

Bi blo zlo fajn če bi blo punc malo več. Jaz zdaj že 2 leti treniram, se za državno prvenstvo pripravlja, ki bo februarja, če bo kakšna kandidatka seveda.

#15 santos

santos
  • Lunatik
  • posts 5,927

Posted 29. November 2005, 14:28

Oj.

Kak lepo, da ste odprli temo o tajskem boxu. Se o tem pri nas ne govori in piše veliko.
V Novo mesto pa itak da bomo šli! x:)x

Kaj tu od vas kdo trenira tajski box?

Bi blo zlo fajn če bi blo punc malo več. Jaz zdaj že 2 leti treniram, se za državno prvenstvo pripravlja, ki bo februarja, če bo kakšna kandidatka seveda.

Pozdravljena.

Jaz se ukvarjam z Muay Thai-jem ! B)
Če mene vprašaš...sem proti temu, da bi se ženske bojevale v tem "športu" !
Trenirat...pa nič proti, saj krepi duh in telo.

Posldice pri ženskah v tajskem boksu so lahko velike...najprej te; lahko vpliva na nosečnost..., ker tukaj so udarci s kolenom...in verjemi, da za žensko ni prijetno ! x;)x :palec:

Kljub temu ti želim veliko sreče v tem ! x^x
Bojevnik ima čas le za brezhibnost; vse drugo namreč izčrpava njegovo moč - brezhibnost pa jo povečuje.

#16 santos

santos
  • Lunatik
  • posts 5,927

Posted 2. December 2005, 14:00

Next Event ! Trbovlje; 23. december ! x;)x :palec:
Bojevnik ima čas le za brezhibnost; vse drugo namreč izčrpava njegovo moč - brezhibnost pa jo povečuje.

#17 svizec

svizec
  • Lunatik
  • posts 4,330

Posted 9. December 2005, 18:32

kwa je ta lopar na glavi!? :D

aja, pa če boš kej v krškem povej da te pridem pogledat ;)

#18 santos

santos
  • Lunatik
  • posts 5,927

Posted 10. January 2006, 01:19

No, tokrat sem se odločil, da bo ta tema samo zame in za tiste, ki bo zanimalo kaj več o tem športu ali meni pač. V glavnem od danes naprej bom tukaj pisal svoje treninge ter dogodke, kjere sem doživljal na treningih in borbah seveda ! x;)x :palec:

Danes sem naredilbmoj prvi uradni trening v novem letu v Trstu !
Najprej odskakal 10 min. kolebnice,
naredil raztegovalne vaje,
3 x 3 min. šadow,
3 x 3 min. na vreči, različne tehnike-roke, noge, komolci ter kolena (muay thai),
3 x 3 min. fokuserje s trenerjem v stilu muay thai,
2 x 3 min. fokuserje s trenerjem box tehnike
2 x 3 min. na vreči, različne tehnike... (muay thai),
nato naredil počepe, trebušne mišice, sklece več ponavljajev,
fajn se raztegnil ter opravil s treningom ! x^x

Danes je bil trening bolj švohcan, ker očitno novo leto zna puščat velike posledice...(kondicija) x:px x:Dx

:palec:
Bojevnik ima čas le za brezhibnost; vse drugo namreč izčrpava njegovo moč - brezhibnost pa jo povečuje.

#19 santos

santos
  • Lunatik
  • posts 5,927

Posted 12. January 2006, 18:17

V torek in sredo pausa (poškodbe so me omejevale, zato sem si vzel kratek počitek).

Danes sem samo tekel-pet km teka.
2 x 3 min. šadow z bučkami (1kg na roko)
Rastegovalne vaje.
:palec:
Bojevnik ima čas le za brezhibnost; vse drugo namreč izčrpava njegovo moč - brezhibnost pa jo povečuje.

#20 Samson23

Samson23
  • Lunatik
  • posts 7,173

Posted 12. January 2006, 21:33

...ne, ne Cime bi reku: "Danes sem samo tekel-5 km teka, mogoce se to komu zdi velik, ampak jest ze dolga leta tecem, tko da imam prirojeno kondicijo." x;)x
You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.
Frank Zappa

#21 santos

santos
  • Lunatik
  • posts 5,927

Posted 12. January 2006, 21:36

:palec:
... tale izjava bi bla pa lahko že skor Cimetova :lol: (Danes sem samo tekel, pet km teka), ampak ni... je Santosova x:Dx x;)x

:lol: Sem videl to napakco... :inocent: sam se mi ni dalo popravljat...! x:Dx :palec:

:inocent: Če je v tem poenta...! x:o)x
x:Xx

...ne, ne Cime bi reku: "Danes sem samo tekel-5 km teka, mogoce se to komu zdi velik, ampak jest ze dolga leta tecem, tko da imam prirojeno kondicijo." x;)x

Pa saj ni ne vem kolk 5km. !? Halo :inocent: x:Dx
Ponavadi moj trening je mal bolj ošter...5 km teka...ter muay thai...(zgoraj piše, kako...) ! x;)x :palec:
Bojevnik ima čas le za brezhibnost; vse drugo namreč izčrpava njegovo moč - brezhibnost pa jo povečuje.

#22 Samson23

Samson23
  • Lunatik
  • posts 7,173

Posted 12. January 2006, 21:37

Pa saj ni ne vem kolk 5km. !? Halo :inocent: x:Dx
Ponavadi moj trening je mal bolj ošter...5 km teka...ter muay thai...(zgoraj piše, kako...) ! x;)x :palec:

..itak, da ni velik ce si sportas... sam sej ves, da se Cime rad pohvali s kaxno bedastoco... x:Dx
You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.
Frank Zappa

#23 Samson23

Samson23
  • Lunatik
  • posts 7,173

Posted 12. January 2006, 21:41

x:Dx x;)x x:Xx

Ena motivacijska pesmica zame:
5 km na dan
in riti bi blo man... :inocent:

..sprintaj in na hladilnik nalimi!! x:Dx :vragec: x;)x
You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.
Frank Zappa

#24 santos

santos
  • Lunatik
  • posts 5,927

Posted 12. January 2006, 21:49

..itak, da ni velik ce si sportas... sam sej ves, da se Cime rad pohvali s kaxno bedastoco... x:Dx

:inocent: WTF is Cime ? xscratchx xnckrivx

x:Dx x;)x x:Xx

Ena motivacijska pesmica zame:
5 km na dan
in riti bi blo man... :inocent:

x:Dx Predlagam počepe...v postelji...! :inocent: xsmokex xg:Dx

..sprintaj in na hladilnik nalimi!! x:Dx :vragec: x;)x

xg:Dx xg:Dx xg:Dx
Bojevnik ima čas le za brezhibnost; vse drugo namreč izčrpava njegovo moč - brezhibnost pa jo povečuje.

#25 santos

santos
  • Lunatik
  • posts 5,927

Posted 12. January 2006, 22:04

Cime = Sebastijan Cimerotič (nogometaš)
Cime

xrolleyesx

x:Dx Iskreno povedano, tej nogometaši so mi vsi hecni...kr neki ! x:o)x
p.s.poznam jih ene par iz reprezentance...saj sem tudi z njimi žural...(enkrat v Globalu, pa Bradač "maneken"je bil xrolleyesx z nami), v glavnem za moje pojme sta mprda dva za kjere :palec: Ostalo vse sama goveda ! :vragec: x:Dx
Bojevnik ima čas le za brezhibnost; vse drugo namreč izčrpava njegovo moč - brezhibnost pa jo povečuje.




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users