Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Zakaj nisem več delavec luči


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
34 komentarjev na to temo

#1 sakatumi

sakatumi
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 489

Objavljeno: 16. junij 2016, 08:53

https://odstiranjasi...c-delavec-luci/

 

https://odstiranjasi...c-luci-2-del-2/


To the mind that is still, the whole universe surrenders. (Lao Tzu)


#2 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 17. junij 2016, 08:52

karma je itak največja laž, zato imam večkrat odpor na besedo karma

po prebranih člankih vidim, da sem imel prav

avtor članka pa si zasluži eno velko pivo icon180.gif



#3 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 17. junij 2016, 13:49

Človeček je kar v redu pod vplivom slepil...in temu primerno je besedilo...tongue.png

 

Se vidi da ima človeček bolj malo prakse, če jo sploh ima...če ne ne bi govoril takih "budalavštin" kar se "prekinjanja sporazumov" tiče...stvari so dosti bolj jeba...in glih tukaj pridemo do pojmov aktivna in pasivna karma ter karmični dolgovi, ki so glavni dejavniki pri takih procesih...tongue.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#4 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 17. junij 2016, 14:01

vidva z ogorevcem sta kot ena karmična pašta

bolj jo ješ, več jo je na krožniku laugh.png

 

js hočem svobodo od te kuhinje in si bom kuhal sam, kar mi paše

in seveda tudi pojedel, kar mi paše tongue.png



#5 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 17. junij 2016, 14:16

vidva z ogorevcem sta kot ena karmična pašta

bolj jo ješ, več jo je na krožniku laugh.png

 

js hočem svobodo od te kuhinje in si bom kuhal sam, kar mi paše

in seveda tudi pojedel, kar mi paše tongue.png

 

Ogorevčeva učenja so glih zaradi tega pomanjkljiva, ker ne razume ali ne daje poudarka temu kar vzhodnjaška učenja od modrecov učijo o karmi...temu primernaje tudi praksa- samo tretjinski vpliv na vzroke...tongue.png

 

Ti si pa še slabši "učenec" od njega...tongue.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#6 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 17. junij 2016, 14:33

ko gledam realno nazaj, so slabši učenci v lajfu dosegli več od tistih visoko učenih

tk da bom raje slabši učenec biggrin.png


Fantje si spet palce merijo.

ja, fakiča imam pa res najdaljšega od prstov, na roki in na nogi laugh.pnglaugh.png



#7 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 17. junij 2016, 15:15

Fakiča kažeš s palcem? biggrin.png

palci ali prsti..

faj si me laugh.png



#8 sakatumi

sakatumi
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 489

Objavljeno: 17. junij 2016, 20:20

Človeček je kar v redu pod vplivom slepil...in temu primerno je besedilo...tongue.png

 

Se vidi da ima človeček bolj malo prakse, če jo sploh ima...če ne ne bi govoril takih "budalavštin" kar se "prekinjanja sporazumov" tiče...stvari so dosti bolj jeba...in glih tukaj pridemo do pojmov aktivna in pasivna karma ter karmični dolgovi, ki so glavni dejavniki pri takih procesih...tongue.png

 

hm, Brezo, brez zamere, ampak po vseh tvojih postih si ne morem kaj da si ne bi mislil, da jih objavljaš iz neke jame v himalaji kjer meditiraš 23 ur dnevno....kot ostali mojstri.


To the mind that is still, the whole universe surrenders. (Lao Tzu)


#9 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 17. junij 2016, 21:44

hm, Brezo, brez zamere, ampak po vseh tvojih postih si ne morem kaj da si ne bi mislil, da jih objavljaš iz neke jame v himalaji kjer meditiraš 23 ur dnevno....kot ostali mojstri.

 

Kdor tako misli o mojstrih, živi v veliki iluziji...Pravi mojstri se gibajo med ljudmi...tongue.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#10 sakatumi

sakatumi
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 489

Objavljeno: 17. junij 2016, 22:13

Kdor tako misli o mojstrih, živi v veliki iluziji...Pravi mojstri se gibajo med ljudmi...tongue.png

 

in da, seveda, vedno je samo tvoja verzija pravilna. ostali "človečki" se pač motijo. oziroma po tem kakšen vtis daješ se vsi motimo.razen enega-tebe. ego ego ego....


To the mind that is still, the whole universe surrenders. (Lao Tzu)


#11 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 17. junij 2016, 22:40

in da, seveda, vedno je samo tvoja verzija pravilna. ostali "človečki" se pač motijo. oziroma po tem kakšen vtis daješ se vsi motimo.razen enega-tebe. ego ego ego....

 

Kakšna moja verzija...a ta, ki so jo povedali in učili bolj pametni od mene...in to še preden sem se rodil v tem lifeu...tongue.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#12 MedvedekPi

MedvedekPi
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 67

Objavljeno: 18. junij 2016, 09:51

Prevod vibrira nižje od originala. Pri prevodu na določenih točkah izrazito butajo vzorci. Čustveni naboj je močnejši, jeza, frustracije, agresija v zvezi s spolno identiteto. Original je malo drugačen. Skoraj bi lahko rekel, da so nekatere neresnice podane namerno, premišljeno. Avtor se tega niti ne zaveda, on je samo prestregel določene ideje, ki so bile lansirane in jih zapisal ustrezno lastni stopnji zavesti. Sam niti ni na zavidno visokem nivoju, vsekakor ni vreden $100 za uro svetovanja, kolikor računa.


#13 MedvedekPi

MedvedekPi
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 67

Objavljeno: 18. junij 2016, 13:21

biggrin.png ... no jaaa ... tisti, ki rabi točno takšno izkušnjo svetovanja za 100$ si jo naj le privošči ... in takih je vedno dovolj ... ker, gliha gliho najde ...

 
Moram priznati, da so nekateri pravi mojstri v svojem poslu. Ezoteriko imajo naštudirano bolje od povprečnega new-agerja, tako da znajo prepričljivo uporabljati določene izraze. Notri vmešajo malo Holywood-stega materiala, običajno iz filma The Matrix (človeška duša je baterija, ujeta v manipulativni Demiurgov sistem). Sami se postavijo v vlogo protagonista Neo-ta, ki je sistem razkrinkal in je pripravljen odrešiti uboge duše. Povprečni aspirativni a nemisleči duhovnjak se ujame na 101 vzorec - najpogostejši so agresija do avtoritete, strah iz občutka ogroženosti, frustracije spolnih vlog. Za ubogega prestrašenega duhovnjaka seveda obstaja rešitev - 6 enostavnih plačil po $94 za (pazi!) 4 eno-urne telefonske pogovore, preko katerih ti naš protagonost tudi očisti in balansira čakre.
 
It's a win-win-win situation (3-kratna zmaga). Duhovnjak se je odrešil bremena in greha materialnega bogastva, protagonist si je pričaral zasluženo nebeško obilje, in določena tretja instanca je za malenkost zavrla nek pomemben proces, ki se odvija v ozadju našega planeta. To tretje je seveda tisto, zaradi česar se vse to pravzaprav dela, pa naj se vpleteni tega zavedajo ali ne.


#14 sakatumi

sakatumi
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 489

Objavljeno: 19. junij 2016, 09:29

kakorkoli, vedno mi je nekako bilo čudno, da moramo častiti neke bogove za katere sploh ne vemo kaj so. posebej če izhajaš iz visoko verne družine kjer ne smeš postavljati vprašanj. ne smeš dvomiti o bogu, čeprav ga nihče ne razume, pa vendar verjamejo vanj. pa ne vejo niti v kaj verujejo. in dejansko ljudje nimamo pojma koga vse kličemo k sebi v molitvah,mantrah...

kar se karme tiče sem že dostikrat zasledil, da je to nateg. da so v starodavne tekste (enkrat ko so jih že zapisali) nepridipravi vnašali svoje popravke. in seveda nič kaj prijetne za človeka. zamaskirane v vero in kao ljubezen. v bibliji npr. je bog poln sovraštva in maščevanja. kakšen je potem to bog? pa verjetno tudi v drugih "svetih" knjigah je enako. 

današnja duhovnost je larifari. 90-95% duhovnih knjig so smeti. in potem so nekatere "duhovne" knjige še bestsellerji. bucktooth1.gif


To the mind that is still, the whole universe surrenders. (Lao Tzu)


#15 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 19. junij 2016, 09:53

ves ta šund, katerega so si izmislili, vedno koristi človekovo najbolj šibko točko za doseganje njihovega željenega efekta

ego in še enkrat ego

in res jim ne rabi dosti naprezanja, da se piščanci počutijo kot petelinčki

en sam kurnik, kaj čmo biggrin.pngbiggrin.png



#16 MedvedekPi

MedvedekPi
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 67

Objavljeno: 19. junij 2016, 10:19

današnja duhovnost je larifari. 90-95% duhovnih knjig so smeti. in potem so nekatere "duhovne" knjige še bestsellerji. bucktooth1.gif

 

Koliko pa kaj veste o tistih 5%? Ni morda bolj produktivno usmeriti se v 5% kot pa propagirati ostalih 95%?



#17 sakatumi

sakatumi
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 489

Objavljeno: 19. junij 2016, 19:19

Koliko pa kaj veste o tistih 5%? Ni morda bolj produktivno usmeriti se v 5% kot pa propagirati ostalih 95%?

 

da bi našel teh 5% je potrebno tudi kopati po 95%


To the mind that is still, the whole universe surrenders. (Lao Tzu)


#18 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 19. junij 2016, 22:09

Sej sčasoma jih hitreje spregledaš. Za najti tistih 5 % moraš biti pa tudi sam tam blizu njihove ravni, drugače se ti zdijo kr eni in jih niti ne prepoznaš. In se vedno znova in znova zapenjaš s kom od teh 95 %. 



#19 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 394

Objavljeno: 11. julij 2016, 11:55

Sicer se ne oglašam več v temah o duhovnosti. sploh odkar sem pred štirimi leti popolnoma opustil alkohol v vseh oblikah... sing.gif

Me pa vseeno zanima kaj pravzaprav je "delavec luči"? partyy.gif ylflower.gif


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#20 Mantis

Mantis
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 378

Objavljeno: 11. julij 2016, 13:27

Sicer se ne oglašam več v temah o duhovnosti. sploh odkar sem pred štirimi leti popolnoma opustil alkohol v vseh oblikah... sing.gif

Me pa vseeno zanima kaj pravzaprav je "delavec luči"? partyy.gif ylflower.gif

 

Zanimivo vprašanje. Tudi mene zanima kaj je sploh delavec luči.


Čuj, pa kaj me gledaš kot kremšnito? horro-cb.jpg


#21 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 394

Objavljeno: 11. julij 2016, 16:11

Delavci luči so tisti, ki ponoči obcestne svetilke prižigajo. Ne, hecam se, seveda. Pojma nimam v bistvu. Neka nadvrsta verjetno .... tud mene več ne zanima marsikaj v kar sem par let nazaj kar verjela ...me pa zanima to, kako in zakaj si popolmoma prenehal z alkoholom. Jaz sem nehala za največ 16 mesecev. Sem pa jedla stvari v katerih je bil alkohol. Ampak pregret (kakšne vinske omake, ki so meni nadvse slastne) in kakšno slaščico z minimalno vsebnostjo %. In parkrat sem blefirala da pijem, poln kozarc cel večer, ravno toliko, da ne bi kakšen visoko funkcionalen alkoholik začel spraševat zakaj ne pijem. Jaz sem bistveno raje trezna kot pijana ... ampak včasih pridejo tisti temni-težki časi ... kaj pa vem. Vedno neko matranje okoli tega.

Zakaj in kako?

Pravzaprav nimam pojma zakaj, oziroma ni bilo nekega pravega vzroka niti namena.

Ne bi se uvrščal ravno med alkoholike, ampak takole enkrat na mesec sem nabavil liter šnopsa pri sosedu(od četa 2002 do 2014 v bližini Ribnice) ki je proizvajal zelo kvaliteten dvakrat kuhan jabolčni kompot... tongue.png biggrin.png ylflower.gif

In sem se ob vikendih priklopil nanj, včasih tudi malo prek mere, dokler ni bila flaša prazna.

Takrat sem bil mogoče tudi "delavec luči"... partyy.gif

Bilo je nekaj dni po mojem 60. rojstnem dnevu.

Imel sem še dobre pol flaše sosedovega zvarka v hladilniku in sem ga hotel zvrnit en štamperl.

Ko pa sem odprl flašo in mi je v nos udaril tisti vonj po šnopsu sem skoraj bruhnil.

Ne vem zakaj, ampak flašo sem zaprl in jo postavil nazaj v hladilnik.

Od takrat nisem zaužil niti kaplje alkohola v nobeni obliki.

Niti nimam(še) nobene želje da bi ga.

 

Od takrat sicer mslo trpi duhovnost,..  a050.gif

E, j*** ga, človek ne more imet vsega...  a025.gif

Sem probal alko nadomestit s THC, pa mi ne ustreza, pa še predrago je za mojo penzijo...  a055.gif

 

Težki in temni časi...  a015.gif

Alko ne pomaga, to je samo varanje samega sebe, bergla, lažno ugodje, imenuj kakor hočeš.

S tem se moraš spoprijet trezen, ali pa se ne boš nikoli.

 

NIKOLI nisem užival alkohola na žalost ali na veselje.

Namenoma.

Če sem ga in ko sem ga, sem ga enostavno zato ker mi je pasalo bit zadet... biggrin.png  a045.gif


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#22 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 394

Objavljeno: 11. julij 2016, 16:17

Zanimivo vprašanje. Tudi mene zanima kaj je sploh delavec luči.

Če zveš prej kot jaz, mi prosim javi... ylflower.gif

Nekdo je pred leti na tem forumu zapisal da je še v Šali dneva več duhovnosti kot v pravih temah o duhovnosti.

Tam je samo neko bluzenje, duhovnosti bolj malo ali nič.

Se strinjam...  a035.gif

 

 g070.gif


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#23 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 394

Objavljeno: 11. julij 2016, 17:04

kaj si predstavljaš pod duhovnost ... ker težava prične tukaj ... 

Saj ravno to je problem - kaj.

Jaz sem se sprijaznil z dejstvom da ne vem.

Mislim pa da tudi razni sakatumiji in ostali "duhovneži" ki si natikajo vzhodnjaška imena nimajo pojma...  a080.gif  a050.gif


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#24 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 394

Objavljeno: 11. julij 2016, 17:59

jaaa hmmm ... če ne veš kaj bi si predstavljal kot duhovnost ... potem je tudi komentiranje malo off ...

 

sicer pa : folk bi rad bil duhoven, hkrati pa ostal materialno zabetoniran ... ker ima lepo hišo, dober avto, račun poln dnarja ... in zato si ne upa prestopit meje kao nesigurne nematerialnosti ... biggrin.png ... ker, od česa pa bo živel tako "poduhovljen" tam kjer ni muh ... s čem se bo hvalil sosedom in znancem in jim razlagal kako je priden, sposoben in več vreden od navadnih jebivetrov ... laugh.png laugh.png laugh.png ... in zato so potem vsi ti superduhovnjaki celo manj duhovni od krtov ...

 

bolje kot bluziti o duhovnosti, je razviti zavest tako o kvazi materialnem ( kvazi otipljivem ), kot o tistem, ki presega to mejno navidezno stanje ...

Ne vedeti kaj je duhovnost in komentirati se ne izključuje.

Kdo pa lahko trdi da res ve?

Mislim da nihče, najmanj pa tisti ki so jih polna usta "vedenja" o duhovnosti.

Če ne veš, potem iščeš.

Če trdiš da veš, potem je tvoje iskanje končano.

 

Moje videnje duhovnosti.

Če se s tem kdo strinja, prav.

Če se ne, tudi prav.

 

 c030.gif


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#25 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 11. julij 2016, 21:32

js sem bil prejle malo poduhovljen Hydrogen.gif

na trenutke so bile moje oči mal zunaj huh.png

pol sem pa vodo potegnu, je pa popustil laugh.png






Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0