Lunin Forum uses cookies. Read the Pogoji registracije in varstvo osebnih podatkov for more info. To remove this message, please click the button to the right:    I accept the use of cookies
Lunin net

Jump to content


Photo

Domači probiotični jogurt


  • Please log in to reply
- - - - -
5 replies to this topic

#1 slometa

slometa
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • posts 10

Posted 1. August 2009, 11:45

Pozdravljeni,
zanima me, če kdo dela doma probiotični jogurt (s probiotičnimi kulturami) in ali se to sploh da dobiti? Delam običajni sojin jogurt (uporabila sem kislo mleko) in prav dobro uspe. Zdaj pa me zanima, če bi iz sojinega mleka lahko naredila tudi probiotični jogurt. Poskušala sem najti kulture (za navadni jogurt obstajajo), pa mi zaenkrat ni uspelo. Morda bi uporabila kar kakšen probiotičen jogurt za 'nastavek'? Ima kdo kakšne izkušnje ali ideje, znanje glede tega? Hvala in lep vikend,
Lana

#2 The Dude

The Dude
  • Lunin Odvisnik
  • posts 1,933

Posted 1. August 2009, 12:13

Pozdravljeni,
zanima me, če kdo dela doma probiotični jogurt (s probiotičnimi kulturami) in ali se to sploh da dobiti? Delam običajni sojin jogurt (uporabila sem kislo mleko) in prav dobro uspe. Zdaj pa me zanima, če bi iz sojinega mleka lahko naredila tudi probiotični jogurt. Poskušala sem najti kulture (za navadni jogurt obstajajo), pa mi zaenkrat ni uspelo. Morda bi uporabila kar kakšen probiotičen jogurt za 'nastavek'? Ima kdo kakšne izkušnje ali ideje, znanje glede tega? Hvala in lep vikend,
Lana


Ti samo poišči najbljižjo kmetijo, kjer po možnosti krave pasejo zunaj..potem pa kupi sveže mleko in ustvarjaj. x:)x

#3 amber

amber
  • Lunin Odvisnik
  • posts 1,926

Posted 1. August 2009, 13:08

Kefir...je probiotičen jogurt, ki ga iščeš x;)x

Sem ga tud sama začela ponovno delat... Sirotka je tud :palec:



#4 tantra

tantra
  • Lunatik
  • posts 7,320

Posted 9. August 2009, 17:45

"V Avstriji, v Beljaku. V bio trgovini Martin [nakupovalni center Atrio]
se dobi med drugim kulturo za izdelavo probiotičnega jogurta [info je iz leta2007]."

#5 free

free
  • Srebrni član
  • posts 16,801

Posted 9. August 2009, 20:25

Sm se prklopu na tvoj search x;)x
http://vmsd.com/cont...villach-austria

#6 slometa

slometa
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • posts 10

Posted 11. August 2009, 16:05

http://www.reformhau...t/htm/start.htm
sem našla direktno stran. Torej bo treba spet kaj v Avstrijo...
Kefir pa sem tudi jaz že delala, tako vodnega kot mlečnega, samo ker ga jem sama, sem ugotovila, da se preveč obremenjujem z izdelavo in predvsem z njegovo porabo... :). In ker sem se odločila, da z nobeno stvarjo nočem komplicirat, je šel v odpis :). Jogurt iz sojinega mleka pa se mi zdi prav primeren... mogoče ne tako blagodejen, a...
lp




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users