Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

150 milijonov € za Astrologijo


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
6 komentarjev na to temo

#1 Jupi

Jupi
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 200

Objavljeno: 7. september 2002, 01:00

pa najnovejsih podtakih GUV ki je znana nemska organizacije
ki skepticno obravnava vse paranormalne pojave, je ugotovila
da nemci verjamejo astrologiji in zato porabijo pri priblizno
6000 nemskih astrologov 300 milijonov mark (ali 150 mil. evrov)
za pomoc astrologa pri poslovnih, osebnih, zivali in borzna vprasanja.
anketa je pokazala da so ljudje ki so uporabljali astrologijo za nasvet, trdili da je to kar so jim povedali astrologi bilo resnicno.
Vendar skeptikerji astrologi trdijo da po znanstvenem vidiku astrologijo kot del znanosti astronomije ne more biti sprejeta.
Zakaj potem hodijo ludje k astrologu? Menijo zato, ker pac nobena od priznanih znanosti se ne ukvarja z usodo cloveka in bodocnost.
Nasteli so med drugim neresena vprasanja zakaj pride 5 hise (hisa Otrok) pred 7. hiso (partnerstva Poroka). Ali nobeden ni dokazal
empiricno to, zakaj so aspekti 90 in 180 stopinj menda napeti, ali zakaj so 0, 30 in 60 stopinj dobri. Tudi do danes ni nobeden dokazal
zakaj je dodelitev his ravno taka, kakor jo uporablajo astrologi danes. Zakaj obstaja se vedno razlicna nacina tolmacenja horoskopov.

Najbolj zanimiva se mi je pa zdela njihova raziskava o astroloskih napovedih v revijah in casopisih, za katere so ugotovili, da jih v 85% pisejo navadni journalisti ki nimajo pojma oo astrologiji. Pri razizskavi so se tudi pogljabljali v to kar je bilo tam napisano. In pri tem ugotovili da je bilo vedno tako dvoumno napisano da bo vsekakor nekako veljalo. Ja ja ljuba manipulacija. Ceprav smo v 21. stoletju ocitno nekateri se vedno verjamejo v tisto: "kar je napisano, ima torej veljavnost."
Jupi

#2 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 7. september 2002, 01:00

Jupi - zelo dober prispevek je tole... že kar za na Novice..
Zanimivo in res je tako, kot praviš in ugotavljaš..
Samo tele cifre!!!!! ...
Res - blazna manipulacija, a po drugi strani pa zadeve (PREVERJENO v tisočletja) delujejo!
Saj - itak - jin in jang. Vera in dvom. :)
Tisti, ki daje in tisti, ki sprejema.
Samo vprašanje je - kaj kdo daje oz. kaj kdo sprejema??

Marsa

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"Jaz iščem le eno - da bi izrazil tisto, kar hočem... In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem". Picasso

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#3 Jupi

Jupi
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 200

Objavljeno: 7. september 2002, 01:00

Ja no saj ves kako je to bv zgodovini je bilo vedno tako,
da tam kjer je imel nekdo uspeh, je vedno kdo ki ti gleda pod prste
in mece polena med noge zastonj pa ni saturn vladar 10 hise (trdno delo!). Po drugi strani so takili skeptikerji ki se z astrologijo ukvarjajo na znanstveni nacin, koristni, pokazejoo napake, katere
je treba popraviti. Ze am President Rousvelt - zame izreden bister mozakar je rekel: najboljs bos uspel ce si bos z sovrazniki spoprijateljeval" Vprasali so ga to, nakar so opazili da je bil z sovraznikom izrednoo prijazen. Pravi ce sem nanjga hud, mi lahko skoduje, ce sem pa prijatelj mi pa pokaze napake, katere lahko popravim in naredim boljse. Povsem logicno kaj ne
Jupi

#4 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 7. september 2002, 01:00

Všeč mi je, kako razmišljaš - vpleteš astrologijo v lajf - kot jaz- - "Ni zastonj Saturn vladar 10. h..." - Exactly! :)))
Saj to te ravno vedno znova fascinira - ko VSE klapa, se nekam poklopi, se z nečem povezuje, se v nekaj razprede... To je ravno to - saj sicer nas (vsaj tistih, ki upoštevamo tudi mind in ne samo intuicije) nikakor ne bi moglo niti ne zanimati, kaj šele dobiti naše tako posvečene pozornosti!

Da se navežem na temo nazaj.... saj tudi tu dosti ljudi "podpira" ta "astrološki", vendar pa bolj napovedovalski stroj (*sem delala skoraj leto na 090) - tako je, kot ugotavljaš. Kaj vse vidiš!!! Doživiš! kakšni vse maherji so tam!!!
Vendar prav tako pa je ogromno takšnih, ki prav zares ful obvladajo.
"Isti ptiči skup' letijo" pa se vidi tudi tu.... podobne energije se privlačijo, pa se potem kar hitro skristalizira, kaj in kako, kakšen bo nivo usluge, komunikacije etc...
Zmotno je namreč mnenje, da si astro in podobne usluge izvolijo samo ženske, mladi... in da jih zanima samo ljubezen etc... presenetljiv je podatek, da je bilo kakšnih 40% moških, izobraženih, dobro situiranih, recimo samostojnih podjetnikov, ki so si (pametno!) izvolili astrološke (in druge po0dobne) usluge.
To je pač zelo koristno, če drugega ne, predvsem pa je v zadnjem času to zelo moderno - ni se treba več skrivat, če greš po nasvet k vedeževalcu, ampak je to celo nekako "in"...
Pa saj to je okej.... Presežek je tisto, kar je slabo.

Marsa

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"Jaz iščem le eno - da bi izrazil tisto, kar hočem... In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem". Picasso

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#5 Jupi

Jupi
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 200

Objavljeno: 7. september 2002, 01:00

No ko ravno govoris kdo hodi k astrologiji, on trdijo da verjamejo v astrologijo bolj manj izobrazen narod, s cimer niso z nobenim ppodatkom omenili od kod jim tale hipoteza. Ne stima astrologija je "in" in na nasvete hodijo celo visoki politiki. Ob tem se spominjam tiste nase ciganke "Miranda", katere so celo visoki ljudje sli k njej. Nikakor pa nobeden od teh skpetikov ni mogel zanikati da ne deluje, ze res da iz dolocenih zanstvenih vidikov je nekaj nesoglasija, vendar ce se tega postopjo potem pa naj razlozija zakaj nebi delovala, tega se pa izogibajo. Zanimalo bi me vseakor.
Se spomnis ko je izsla knjiga Hans Sachsa akta astrologijo, zadnjic semjo vidla da so jo ze prevedla. kjer je bolj statisticna, so sli in so vse !!! se enkrat preracunaval o tem kaj je v tej knjigi res in kaj ne, seveda so ugotovili napake. Vendar sem se pri tem sprasevala,
kaj jih je izvalo k temu da se en cela ekipa mostva eno leto spopada z resulatom ene knjige.
No ob priliko ko bom uspela bom objavila tekst, ki bo kriticno obravnal vse pomanjkljive aspekte astrologije. je kar zanimivo branje ki bi ob enem lahko odgovorila na pesnikovo vprasanje Ali astrologija deluje :)
Jupi

#6 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 15. september 2002, 01:00

Astrologija, veda ki preucuje gene... tole bo ime nove teme ki jo bom odpru z namenom debatiranja astrologije kot znanosti, pac imam svojo teorijo..., kot ponavadi.

Aries-Libra-Scorpio
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#7 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 15. september 2002, 01:00

Hm, no sej nevem ce lahko tukaj prodajam moje izkusnje v tako ugledni druzbi (profiji in taki, pa se glede na moje znanje astrologije), ampak nekako sem tudi jaz ze veliko ljudem prerokoval in mislim da je prav vseeno kaj jim reces, samo da je dobro pa verjamejo, ni nujno da je tocno, iz tega najbrz izhaja vsa skepticizem, do astrologije in seveda ostalih podobnih ved. Po drugi strani pa je astrologijo se tezje razumeti kot npr. Fiziko, z obemi se ukvarjam, pri obeh se stvari "poklapajo", ena stvar vodi v drugo in ce ju primerjam, je za moje pojme astrologija ravno tako resnicna kot moderna fizika, ne mores dokazati da je resnicna, ne mores pa dokazati da ni resnicna, hehe kot Bog:))) Huh kaj vse tle nakladam...

Aries-Libra-Scorpio
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0