Lunin Forum uses cookies. Read the Pogoji registracije in varstvo osebnih podatkov for more info. To remove this message, please click the button to the right:    I accept the use of cookies
Lunin net

Jump to content


Photo

Obramba proti psom


  • Please log in to reply
- - - - -
23 replies to this topic

#1 obrambapes

obrambapes
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • posts 1

Posted 4. February 2012, 16:59

Nasveti za obrambo pred psi:

http://obrambapes.ednevnik.si

#2 gold

gold
  • Lunatik
  • posts 6,960

Posted 4. February 2012, 17:05

OOOOOOOOOOOOOO neeeeee, tam imaš sledi mučenja živali. Pes te ma pa ja pravico ugrizniti. x:o)x x:o)x x:o)x

#3 sin

sin
  • Lunatik
  • posts 2,584

Posted 4. February 2012, 20:11

Dobra tema, dobra stran :palec:

Nasveti za obrambo pred psi:

http://obrambapes.ednevnik.si


ego-eco.jpg
Ne meči svinjam biserov!


#4 rat

rat
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • posts 10

Posted 12. March 2012, 17:02

Jp, naj bo obramba to, da ljudje in zlasti njihovi otroci ne silijo v psa.

#5 Andreja:)

Andreja:)
  • Vseprisotni
  • posts 753

Posted 12. March 2012, 18:23

Rat :palec:

Obzirnost iz obeh strani bi bila idealna. Na žalost se pa bodo naši objestneži in prepotentneži tako s psmi kot brez njih :sori:

#6 angelit

angelit
  • Lunin Odvisnik
  • posts 2,395

Posted 13. March 2012, 13:38

Jaz sem moji dve nekoč kar spuščala, da se nalaufata in sami prideta nazaj. svašta. zdaj niti slučajno, čeprav se ni nič slabega zgodilo. Objavljena slika

#7 cigancica

cigancica
  • Lunatik
  • posts 3,809

Posted 17. October 2012, 17:23

mene pa moti v naši vasi, da so lastniki tako leni in neodgovorni.
nobenmu se ne da sprehodit psa, sam odprejo vrata in pustijo psa, da gre mal okrog po vasi.
in to jih je včasih po deset al dvajset okrog...zjutraj in zvečer ponavadi.

moti me, ker imam po vrtu pol vse posrano(seveda moram jaz za njimi pucat, namest lastnikov).

najhuje mi je, ker imam sama psico, ki ni prijazna do vseh psov.
sploh pa, ko je na povodcu...
in takole jo peljem na povodcu,
ker mi na pamet ne pade,
da bi jo kr tko po vasi spustila(jo spustim na travniku, kjer vidim kilometer okrog...)
no in pol prlaufa en spuščen pes in se vtakne v mojo psico direkt...in v primeru, da se primeta...kaj naj?
Sama jst svojo obvladam, dva pa sama ne morem oziroma onega drugega ne poznam niti.

na k. mi gre to res.
clo en je tolk blesav lastnik, da svojemu psu natakne nagobčnik, pa ga pol spusti po vasi cel dan.
tko, da se tale kuža tudi branit ne more, če ga kateri drugi pes napade....kr neki. :o|o:
eni so kr skoz na cesti, sploh ko se gonijo...pa moraš stokrat do lastnika, da zapre psa, ker ne more na cesti ležat,
ker ga bodo povozili, pa ti nazaj še zabruzi češ, da kaj pa naj, če se pes goni...ma wtf folk?!
pismu, če ne misliš skrbet za psa, ga vozit na sprehode in mu posvečat dovolj časa, ga niti ne nabavljaj.
aja pa dreke je tudi treba pobirat!ne pa da jst za celo vas psov pred pragom pobiram, namest unih ki bi to morali.



in včasih me je res strah s svojo na sprehod, ker že vem, da bodo uletavali raznorazni spuščeni psi,
ne vem kako ubraniti sebe in psico v določenih primerih.... xrolleyesx

vec svetlobe spustis vase,
svetlejsi postane svet v katerem zivis

shakti gawain


#8 gold

gold
  • Lunatik
  • posts 6,960

Posted 17. October 2012, 17:54

Ko vidiš spuščene pse brez prisotnosti lastnika, prijavi policiji, pa bojo lastniki po plačani kazni imeli pse na povodcu.

#9 gold

gold
  • Lunatik
  • posts 6,960

Posted 17. October 2012, 20:00

Vprašaj jih..

#10 shanyah

shanyah
  • Vseprisotni
  • posts 773

Posted 17. October 2012, 21:20

Mene je včasih kar mal strah za tamale... ko gremo skozi park, one razigrane tekajo po travniku.... pol pa vidš mrcine od psov kako prosto mimo tekajo... Tko da mam potem jaz tamale na dosegu roke, namesto lastniki psov svoje pse...
Pse imam rada, vendar sem vedno pozorna zaradi slabe izkušnje iz otroštva. Ko me je pes ugriznil za vrat... lucky me, da je za pol cm vratno žilo zgrešil...

***********************************************************************************************
Out beyond ideas of wrongdoing and rightdoing, there is a field.
I'll meet you there.
When the soul lies down in that grass, the world is too full to talk about.
Ideas, language -even the phrase "each other"- doesn't make any sense.
(mevlana jelaluddin rumi - 13th century )


#11 sin

sin
  • Lunatik
  • posts 2,584

Posted 18. October 2012, 00:12

Pametno :palec:

zdaj niti slučajno, čeprav se ni nič slabega zgodilo. Objavljena slika


ego-eco.jpg
Ne meči svinjam biserov!


#12 cigancica

cigancica
  • Lunatik
  • posts 3,809

Posted 18. October 2012, 07:11

o dveh sosedih že nekaj let razmišljam o prijavi, sam
to mi je tko glupo no xrolleyesx
da nočejo poslušat.
en mali kuža je parkrat na leto v gonitis stanju in skozi leži
pred našimi vrati-noč in dan, ulica je ozka glih za en avto in pol mora vsak
ven z avta in ga podit, pa noče itd....
ponoči se ga pa sploh ne vidi tegale kužija k je črn in je blo že parkrat na las, da ni bil povožen.
dva tedna je tam ležal na cesti z vnetimi očmi .... :sori: božec.
pa je soseda popizdila in šla do lastnikov in oni ništa,pravzaprav so rekli, da ga bodo pa uspavali :eek:
a uspavali bi ga raje kokr za tisti čas zavezali ali pa dali v eno ogrado, ma tu mač!
če bo spet tko letos jih bom prijavila ziher, ker to je pa tu mač.

pa ena mrcina lani pred vhodnimi vrati vohala mojo psico, pa na mojo nogo navalil, pa full močen pes, debel :o|o:
sej najprj mi je blo smešno, sam me je tako privil, da sem rabila ene pet minut, da se rešim.

pol pa vidiš kr rotwajlerja tkole sam po vasi, pa ovčarja, pa vse živo.

za popizdit je včasih.

glupo je pa to, da moram prijavit, ker ne jebejo lastniki.
in pol bodo kazen dobili in se najbrž nad psom znesli, ker je itak pes kao kriv. :V:

vec svetlobe spustis vase,
svetlejsi postane svet v katerem zivis

shakti gawain


#13 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • posts 2,156

Posted 22. October 2012, 07:49

če imaš avto, se lahko znajdeš tako, da se s psičko odpelješ do trvnikov ali gozdov in se boste vsaj kakemu tropu izognile. Jaz to velikokrat naredim.

jaz imam s psi v glavnem dobre izkušnje, ko čutijo, da jim nič nočem, me pustijo na miru.

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#14 cigancica

cigancica
  • Lunatik
  • posts 3,809

Posted 22. October 2012, 09:07

če imaš avto, se lahko znajdeš tako, da se s psičko odpelješ do trvnikov ali gozdov in se boste vsaj kakemu tropu izognile. Jaz to velikokrat naredim.

jaz imam s psi v glavnem dobre izkušnje, ko čutijo, da jim nič nočem, me pustijo na miru.



ja, MIHELA v tem je štos, da moram skoraj vedno z avtom jo že kake dve leti peljat najmanj pet km stran
zaradi neodgovornih lastnikov.

pa bi rada kdaj pa kdaj tudi od doma z njo peš šla naprimer :o|o: brez avta

smotano, res

vec svetlobe spustis vase,
svetlejsi postane svet v katerem zivis

shakti gawain


#15 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • posts 2,156

Posted 22. October 2012, 09:19

ja, MIHELA v tem je štos, da moram skoraj vedno z avtom jo že kake dve leti peljat najmanj pet km stran
zaradi neodgovornih lastnikov.

pa bi rada kdaj pa kdaj tudi od doma z njo peš šla naprimer :o|o: brez avta

smotano, res



sej razumem, tudi meni bi se zdelo neumno, če ste v hiši, bi si želela, da moja psička prosto leta po dvorišču in okrog hiše, ko jaz delam kej okrog doma, brez da bi bla magnet za vse vaše pse

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#16 Bojante

Bojante
  • Lunatik
  • posts 3,257

Posted 23. October 2012, 17:42

Tole se mi zdi skor najboljša stvar pri umirjanju teh zveri ki so lahko človeku najbližje, ali pa tudi najnevarnejše :

http://www.google.si...fd3bBcAuLkLjSxA

Lp + #

#17 Bojante

Bojante
  • Lunatik
  • posts 3,257

Posted 23. October 2012, 17:47

Jp, ... bo treba kar nabavit kaj takega, ... ker spotoma lahko uporabim tud pri kakem ropu, napadu, pretepu, itd, če te glih napadejo zraven ... x:)x

Lp + #

#18 cigancica

cigancica
  • Lunatik
  • posts 3,809

Posted 24. October 2012, 10:04

sam meni sa ta šoker grozn zdi, mislim ne bi hotla ravno psa zdrmat, prej bi lastnika najbrž :o|o: :sniky: :vragec:

mogoče prej kak poprov pršilec bolj blag, pa še to se mi neumno zdi, ker pes ni kriv :sori:

vec svetlobe spustis vase,
svetlejsi postane svet v katerem zivis

shakti gawain


#19 Beli lotos

Beli lotos
  • Nepogrešljivi
  • posts 1,062

Posted 24. October 2012, 10:16

sam meni sa ta šoker grozn zdi, mislim ne bi hotla ravno psa zdrmat, prej bi lastnika najbrž :o|o: :sniky: :vragec:


x:Dx pa res, boljša odločitev x:o)x

Vsak mora sam poiskati resnico. Sokrat


#20 Beli lotos

Beli lotos
  • Nepogrešljivi
  • posts 1,062

Posted 24. October 2012, 10:22

Jp, ... bo treba kar nabavit kaj takega, ... ker spotoma lahko uporabim tud pri kakem ropu, napadu, pretepu, itd, če te glih napadejo zraven ... x:)x

Lp + #


In potem boš elektrošok nosil povsod seboj tud na sprehodu, kaj pa če srečaš medveda x:)x

Vsak mora sam poiskati resnico. Sokrat


#21 cipcipilonika

cipcipilonika
  • Lunin Odvisnik
  • posts 2,120

Posted 24. October 2012, 12:11

Če imaš "jajca", torej če se psa, ki gre renčljivo proti tebi, gledaš direkt nazaj in po možnosti zarenčiš nazaj, rtorej če ne pokažeš niti sled strahu, bo pes šel stran.
Jaz nimam jajc, priznam.
Tud po naši vasi ,sploh pri tistih bogu-izza-nogu hiš, ki so nekje sredi gozda, so psi taki, da si prilaščujejo še javne potke ob-hišne, ob-gozdne ipd, potem pa lajajo in se repenčijo, da jaz ne upam več mimo, sploh ne z otrokoma, ker jima nočem vcepit strah pred psi.
Takim lastnikom ne moreš dotajčit, dfa se tega ne dela. Ne moreš in pika. Na podružnični šoli, ki je tudi sredi takih planjav, je tudi vrtec zraven in je razlagala vzgojiteljicca, da je peljala svojo četico na sprehod (2-3 letniki) in je prilajal sosedov pes, po javni poti, da je ta čist znorela, lastnik pa nek robantnež, .. ahhh tok me to razjezi, češ on bo svojga psa rihtal, kot se bo njemu zdelo. Mu je zagrozila s policijo, če ga ne bo dal na vrvico. Me zanima, če bo kaj zaleglo 8verjetno ne, ker so s policijo itak zihr v navezi, na žalost tko je...).

jaz, če začutim al zaslišim psa, ki mi laja v noge, ne ledam in kar se da hitro odkorakam mimo.

Se ustrašim.
Doma imamo pa dva psa, ki sta človekoljuba, pa m ina pamet ne pride, da bi ju sama spustila naokoli.
Če ne drugo - vsak ne mara psov, da se ti dobrikajo, otrok se ustraši lahko, pa še več razlogov je, ne samo zaradi zakona samega p osebi.
If the sun shines in your soul, what does it matter if it rains outside.

#22 Silica

Silica
  • Lunatik
  • posts 4,135

Posted 24. October 2012, 13:43

Če imaš "jajca", torej če se psa, ki gre renčljivo proti tebi, gledaš direkt nazaj in po možnosti zarenčiš nazaj, rtorej če ne pokažeš niti sled strahu, bo pes šel stran.
Jaz nimam jajc, priznam.


Še dobro, da jih nimaš. Lepega dne bi utegnila naletet na psa, ki bi tvoj izziv lepo sprejel....
Gleda se v tla/stran, ne pa v psa. Pa čimbolj miren bit, lahko mu bok pokažeš.... pa počasi umikat.

Penny: Oh big deal. Not knowing is part of the fun.

Sheldon: "Not knowing is part of the fun". Was that the motto of your community college?

 

This is where the old mountain goat lives. He hangs out here and has a good time. B. R.


#23 Bojante

Bojante
  • Lunatik
  • posts 3,257

Posted 25. October 2012, 19:42

x:Dx pa res, boljša odločitev x:o)x



ja, boljša x:)x

In potem boš elektrošok nosil povsod seboj tud na sprehodu, kaj pa če srečaš medveda x:)x



ga bom pa poelektrošokiral še malo bolj xDDx

#24 Bojante

Bojante
  • Lunatik
  • posts 3,257

Posted 25. October 2012, 19:48

Če imaš "jajca", torej če se psa, ki gre renčljivo proti tebi, gledaš direkt nazaj in po možnosti zarenčiš nazaj, rtorej če ne pokažeš niti sled strahu, bo pes šel stran.
Jaz nimam jajc, priznam.
Tud po naši vasi ,sploh pri tistih bogu-izza-nogu hiš, ki so nekje sredi gozda, so psi taki, da si prilaščujejo še javne potke ob-hišne, ob-gozdne ipd, potem pa lajajo in se repenčijo, da jaz ne upam več mimo, sploh ne z otrokoma, ker jima nočem vcepit strah pred psi.
Takim lastnikom ne moreš dotajčit, dfa se tega ne dela. Ne moreš in pika. Na podružnični šoli, ki je tudi sredi takih planjav, je tudi vrtec zraven in je razlagala vzgojiteljicca, da je peljala svojo četico na sprehod (2-3 letniki) in je prilajal sosedov pes, po javni poti, da je ta čist znorela, lastnik pa nek robantnež, .. ahhh tok me to razjezi, češ on bo svojga psa rihtal, kot se bo njemu zdelo. Mu je zagrozila s policijo, če ga ne bo dal na vrvico. Me zanima, če bo kaj zaleglo 8verjetno ne, ker so s policijo itak zihr v navezi, na žalost tko je...).

jaz, če začutim al zaslišim psa, ki mi laja v noge, ne ledam in kar se da hitro odkorakam mimo.

Se ustrašim.
Doma imamo pa dva psa, ki sta človekoljuba, pa m ina pamet ne pride, da bi ju sama spustila naokoli.
Če ne drugo - vsak ne mara psov, da se ti dobrikajo, otrok se ustraši lahko, pa še več razlogov je, ne samo zaradi zakona samega p osebi.


ja, sem imel to izkušnjo z enim mojim prijateljem, ki je Takooooo zarjovel nazaj proti rotvajlerju, da je ta zacvilil v kletki ko mucek, in se skril v kot .

Ampak jaz nisem tak krvoločnež in zato tega načina nebom uporabljal .

Bi pa uporabil nekaj takega kot je uporabljal naš dragi brat Jurij Humar na žandarjih ki so prišli ponj, da so bili takoo prestrašenozmešani da niti poti nazaj domov niso več znali x:Dx :O: :vio: xDDx :eek: xDDx :8): x:Dx

Nooo, nekja takega bi se mogu človek naučiti , ... to bi bilo MaxNajAlter x8Dx

Ampak , kje, kjeee smo mi , duhovni zblojenci še za takim visokim Duhovnim Stanjem, ... :sori: :o|o: :V: :C:

Morda , ... morda po ali že celo med Velikim Čiščenjem ki bo prišlo za tole Gospodarsko Krizo Človeštva ki se šele Začenja .

Lp do tedaj, ajd', čaw x:)x




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users