Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

90 dnevna ločevalna dieta


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
235 komentarjev na to temo

#1 klavdija

klavdija
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 123

Objavljeno: 1. marec 2004, 13:24

je že kdo sprobal to dieto?
In kakšne so izkušnje?


k.

#2 Nymphea

Nymphea
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 74

Objavljeno: 1. marec 2004, 14:18

Živjo

Ja jaz nisem na dijeti vendar vsem toplo priporočam, da ločujete ogljikovehitrate od beljakovin,
kajti želodec rabi 24h da to vse prebavi.Pa še za inf. zmeraj jejte sadje pred obrokom,ker če ga boste pojedli po obroku bo začel gnjiti v želodcu in kasneje pride do vrenja in napenjanja..... x^x

#3 Helena

Helena
  • D član
  • Št. objav: 1 180

Objavljeno: 1. marec 2004, 14:39

je že kdo sprobal to dieto?
In kakšne so izkušnje?


k.

Ravno danes sem začela z njo. x^x

Baje, da je uspešna, če se jo držiš x:)x

Upam, da se jo bom lahko. x:Ix

Helena


#4 daisy

daisy
  • D član
  • Št. objav: 889

Objavljeno: 1. marec 2004, 17:38

Kakšna dieta je to? Nikad čula. Vem pa za kombiniranje prehrane (OH / Beljakovine itd... Hayeva dieta...). Ampak to ni za 90 dni temveč kar za celo življenje (no,ja, včasih se človek pregreši.... x:)x )
Naj nam bo dan pogum, da spremenimo, kar lahko spremenimo.
Naj nam bo dana moč, da sprejmemo, kar ne moremo spremeniti.
Naj nam bo dan razum, da ločimo med enim in drugim.

#5 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 1. marec 2004, 17:49

Mogoče je pa to ona - tri mesece ločitve od mize in postelje :8): x:Dx x^x

#6 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 1. marec 2004, 21:58

Tudi jaz ne vem, za kakšno 90-dnevno dieto gre... Ampak če je to to, da se ne kombinira beljakovin in ogljikovih hidratov, potem lahko iz lastnih izkušenj povem, da je :palec: !

Jaz sem se (pred leti) držala samo tega, da nisem kombinirala različnih vrst živil, nisem pa se časovno omejevala (90 dni pa to...). Tudi količin hrane nisem nič omejeva, ampak sem pojedla, kolikor mi je pasalo - vendar samo eno vrsto hrane v enem obroku (n.pr. samo skuhan in nezabeljen krompir, ali samo nekaj hrenovk, ali samo testenine z zelenjavo...). Zelenjavo sem kombinirala z vsem, samo beljakovine in OH sem ločevala... Pa veliko vode pila, zjutraj pa namesto kave naravni pomarančni sok, da me je zbudil, in 2x na teden aerobika.
Drugače pa nikoli nobene lakote in nobenega časovnega načrtovanja - omejevanja.
Rezultati: v 6-8 mesecih 13kg manj. x^x

Joj, kje so tisti časi! Druga nosečnost mi je potem spet pustila nekaj kg, ki niso moji!!! x;)x x:o)x x:px
Moram spet začeti s tem. A kaj, ko je tako težko začeti... :sori: Saj potem, ko enkrat začneš, ni težko. Samo v glavi je treba narediti preklop in spremeniti način prehranjevanja.

#7 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 2. marec 2004, 07:24

ABCD čarobna formula


A preberi knjigo
B sestavi jedilnik
C prihrani denar
D obnovi garderobo

#8 klavdija

klavdija
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 123

Objavljeno: 2. marec 2004, 08:40

dieta je predstavljena na http://mojplanet.com/dieta/,
drgač pa gre za ločevanje hrane na
- beljakovinski
- škrobni
- OH
- sadni
- in vodni (vsaki 29. dan)

drgač pa Helena jaz sem prejšnji teden imela kao poskusni teden,
včeraj pa sem tudi jaz začela zares.

Ker pa moja teža ni ne vem kakšna (64 kg) in se moram znebiti predvsem trebuha, (100x trebušnjaki + še druge vaje) še si zaenkrat privoščim kakšno skodelico kave s sladkorjem.

- Stane, nisem ločena od posteljein mize tri mesece ampak že dooolgo. In moram reči, da šele sedaj živim. PAZI, da ne bo tvoja po tebi enako rekla :vragec:
k.

#9 pilot

pilot
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 16

Objavljeno: 2. marec 2004, 13:33

Js pa ne razumem. Vsi govorite kako fajn je ta dieta z ločevanjem, s tem da eni zagovarjate

1. Ne jesti OH in beljakovin v istem dnevu
2. Ne jesti beljakovin in OH v istem obroku

To verjetno ni glih isto kajne?? Vsaj meni sene zdi.

Tamara pravi:
"Tudi količin hrane nisem nič omejeva, ampak sem pojedla, kolikor mi je pasalo - vendar samo eno vrsto hrane v enem obroku (n.pr. samo skuhan in nezabeljen krompir, ali samo nekaj hrenovk, ali samo testenine z zelenjavo...). "
Tudi to ne razumem. Sej ni cilj dijete ta da bašeš svoje telo s hrano. A če bi pojedu velik čokolade pa nebi nič drugega zraven jedu se tut nebi zredil. Saj čokolada je sestavljena tudi iz maščob in ogljikovih hidratov, kot so hrenovke sestavljene iz maščob in beljakovin.
Jaz si predstavljam človeško telo kot avtombilski motor. Če ga ne tankaš ugasne in če ga tankaš preveč, potrebuje dodatni rezervoar.

Predvsem pa to. Predvsem pa mislim, da vsi ki dajete nasvete v stilu:" fenomenalna dijeta ful shujšaš, pridobiš lepo in vitko postavo. Ful sem fit, pri močeh, vzdržjiv, zdrav..."

Dajte gor svojo sliko!! V kolikor ste tako uspešni kot pišete mislim, da nebi smel biti noben problem. Ni treba obraza. Zanima nas nekaj drugega, tisto okoli pasu, zadnjice in stegen. Mislim, da je le v tem primeru verjet dijetam.

Me pa zelo zanima kaj vi mislite.

#10 tiana

tiana
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 167

Objavljeno: 2. marec 2004, 13:48

Verjetno se z ločevanjem pospeši presnova. Najbolj važno je znižati vnos ogljikovih hidratov, maščobe niti niso tako važne. Drugače pa tako striktno ločevanje niti ni možno. Po mojih izkušnjah so najbolj redilne stvari tiste, ki vsebujejo moko (kruh, peciva, testenine...). Sama čokolada se mi zdi, da niti ne redi tako. Pilot, če bi pojedel čokolado namesto enega obroka se verjetno ne bi zredil. Če boš pa zraven vseh obrokov pojedel še čokolado, pa je logično, da bo prišlo do presežka kalorij.

#11 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 2. marec 2004, 13:56

ABCD čarobna dieta


A preberi knjigo
B sestavi jedilnik
C prihrani denar
D obnovi garderobo



A ta se ti pa ne dopade :8): x:Dx x:px

#12 pilot

pilot
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 16

Objavljeno: 2. marec 2004, 15:19

Verjetno se z ločevanjem pospeši presnova. Najbolj važno je znižati vnos ogljikovih hidratov, maščobe niti niso tako važne. Drugače pa tako striktno ločevanje niti ni možno. Po mojih izkušnjah so najbolj redilne stvari tiste, ki vsebujejo moko (kruh, peciva, testenine...). Sama čokolada se mi zdi, da niti ne redi tako. Pilot, če bi pojedel čokolado namesto enega obroka se verjetno ne bi zredil. Če boš pa zraven vseh obrokov pojedel še čokolado, pa je logično, da bo prišlo do presežka kalorij.

V svojem sestavku uporabljaš besede kot so: verjetno, možno, se mi zdi... Za mene to ni dovolj dobro. Jaz hočem vedet zagotovo, preden bom kaj eksperimentiral in doživel furstracijo.
Tisto o čokoladi pa se mi ne zdi smiselno. Marsikje sem prebral, da ima gram ogljikovh hidratov 4 kalorije, gram maščobe pa 9 !!! In pa stavek, da maščoba en redi se mi zdi kr neki...

Še bolj sem firbčen kakšni izgledate v real lifu.

#13 pilot

pilot
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 16

Objavljeno: 2. marec 2004, 17:31

A ta se ti pa ne dopade :8):  x:Dx  x:px

po pravici povedano nevem...

Ne me narobe razumet, ampak sredstva da mi lasje ne bodo izpadali, tudi ne bom šel kupovat od nekoga ki je plešast.

#14 tiana

tiana
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 167

Objavljeno: 2. marec 2004, 18:11

Pilot! Drugače kot da poskusiš tako ne boš mogel vedeti kaj ti ustreza. Odvisno je tudi od presežka kilogramov. Velika razlika če imaš 5 kg preveč ali 20. Nisem zagovornik diet, boljše je spremeniti način prehranjevanja in ga prilagoditi porabi (odvisna od količine mišične mase, gibanja, starosti).

#15 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 2. marec 2004, 18:14

Ne me narobe razumet, ampak sredstva da mi lasje ne bodo izpadali, tudi ne bom šel kupovat od nekoga ki je plešast.

Jaz v bistvu tudi tako razmisljam. :palec:

Tamle nekje (in v bistvu povsod x;)x) trdim: 'sem fit', 'zdrzljiva', ful energije', 'super uspesno' - vse, kar te moti, pravzaprav. xDDx
Aja - shujsala sem (ta glavni del) s postom. Luninim.
Zal imam na fotki samo faco, vendar ti bodo povedali, da sem fit, sicer pa sem heleni nesla fotko iz debelih casov.
Mi jo je (bo?) skenirala, pa fliknem gor.
Pa se kaksno 'novejso'. x;)x :palec:

Aja? Moja dieta, sistem?
Je/ga ni. Jem vse (vse=malo) oz. tocneje, vse, kar mi pase. :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#16 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 2. marec 2004, 19:32

Sta pa dobra, vidva pilota.
Po vajinem bi morala na tržnici kure kura prodajat x:Dx

#17 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 2. marec 2004, 19:36

:vragec:

v afrike menda nimajo tezhau s pretirano tezho,
prej s premajhno in zato,
ne potrebujejo diet....

ergo: MANJ ZHRITE x:Dx

666 zlobijeu....tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#18 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 2. marec 2004, 19:40

Hehe Stane - to si zdaj uporabil, da si lahko zaduhovicil - tocno ves, da ni tole...

Ce prodajas energetske majice - imas da pucas od energije! xDDx x;)x
That's Ich. :)

Imamo temo - Duhovnost - modna muha ali nacin zivljenja (mislim, da sem tam povedala tocno nekaj takega).
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#19 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 2. marec 2004, 19:42

:vragec:


evo marsa x:)x :palec:
lahk tut nosoroga za primer vzamemo x:Dx x:o)x x:)x


666 zlobijeu....tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#20 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 2. marec 2004, 19:44

x:Dx x:o)x - saj - natancno to tudi pocnemo. x:px x;)x x:o)x x:Dx :vragec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#21 pilot

pilot
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 16

Objavljeno: 2. marec 2004, 20:52

Pilot! Drugače kot da poskusiš tako ne boš mogel vedeti kaj ti ustreza.

EEE vidiš tle se pa ne strinjam s tabo. Življenje je prekratko da bi dlelali napake (sej jih še vseen).

Zakaj bi izumljal toplo vodo če jo je že en pred nami. Zakaj bi nekaj na sebi probaval, če stroka govori da je to škodljivo.

Razmišljam, da ko bom hotu shujšat bom šel v fitnes poiskal nekoga, ki ima vsaj približno takšno postavo kot bi jo rad imel jaz in tisto osnovno izobrazbo glede tega. Tega bom prašal za nasvet.



"Po vajinem bi morala na tržnici kure kura prodajat "
aha, se mi je zdelo. :o|o:

#22 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 2. marec 2004, 21:19

Pilot! Drugače kot da poskusiš tako ne boš mogel vedeti kaj ti ustreza.

EEE vidiš tle se pa ne strinjam s tabo. Življenje je prekratko da bi dlelali napake (sej jih še vseen).

Zakaj bi izumljal toplo vodo če jo je že en pred nami. Zakaj bi nekaj na sebi probaval, če stroka govori da je to škodljivo.

Razmišljam, da ko bom hotu shujšat bom šel v fitnes poiskal nekoga, ki ima vsaj približno takšno postavo kot bi jo rad imel jaz in tisto osnovno izobrazbo glede tega. Tega bom prašal za nasvet.



"Po vajinem bi morala na tržnici kure kura prodajat "
aha, se mi je zdelo. :o|o:


Meni tudi, saj ponavljaš neinventivnost.
Ziheraštvo ni vedno najboljša rešitev :sori:

#23 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 2. marec 2004, 22:53

Js pa ne razumem. Vsi govorite kako fajn je ta dieta z ločevanjem, s tem da eni zagovarjate

1. Ne jesti OH in beljakovin v istem dnevu
2. Ne jesti beljakovin in OH v istem obroku

To verjetno ni glih isto kajne?? Vsaj meni sene zdi.

Tamara pravi:
"Tudi količin hrane nisem nič omejeva, ampak sem pojedla, kolikor mi je pasalo - vendar samo eno vrsto hrane v enem obroku (n.pr. samo skuhan in nezabeljen krompir, ali samo nekaj hrenovk, ali samo testenine z zelenjavo...). "
Tudi to ne razumem. Sej ni cilj dijete ta da bašeš svoje telo s hrano. A če bi pojedu velik čokolade pa nebi nič drugega zraven jedu se tut nebi zredil. Saj čokolada je sestavljena tudi iz maščob in ogljikovih hidratov, kot so hrenovke sestavljene iz maščob in beljakovin.
Jaz si predstavljam človeško telo kot avtombilski motor. Če ga ne tankaš ugasne in če ga tankaš preveč, potrebuje dodatni rezervoar.

Predvsem pa to. Predvsem pa mislim, da vsi ki dajete nasvete v stilu:" fenomenalna dijeta ful shujšaš, pridobiš lepo in vitko postavo. Ful sem fit, pri močeh, vzdržjiv, zdrav..."

Dajte gor svojo sliko!! V kolikor ste tako uspešni kot pišete mislim, da nebi smel biti noben problem. Ni treba obraza. Zanima nas nekaj drugega, tisto okoli pasu, zadnjice in stegen. Mislim, da je le v tem primeru verjet dijetam.

Me pa zelo zanima kaj vi mislite.

Pilot, ne pravim, da je neka dieta fenomenalna za vse po vrsti. Povedala (oz. napisala) sem samo svojo izkušnjo - za druge pa seveda ne morem govoriti. Poznam ljudi, ki so shujšali na zame zelo nemogoče načine (n.pr. točno določanje obrokov, tehtanje hrane... itd.), vendar ONI so shujšali in to je NJIHOVA izkušnja.
Marsa pravi, da je shujšala z luninim postom. Tudi jaz sem to probala, vendar se pri meni to ni obneslo, ker to ni zame - nisem sposobna biti 24 ur brez hrane. Mi je ratalo mogoče 2x ali 3x zdržati ves dan brez hrane, več pa :o|o: no go.

Za to dieto z nekombiniranjem živil pa sem slišala od moje sestre (pri njej se vsa familja več al manj tako prehranjuje in so vsi suhi - nekateri celo preveč za moj okus). Ona mi je tole tako razložila (bom napisala bolj laično, ker se nekaterih izrazov in podrobnosti ne spomnim):
Da lahko želodec prebavi določeno vrsto hrane, se v njem ustvarijo kisline (ali ne vem kakšne tekočine), ki pomagajo razkrojiti to vrsto hrane, ki smo jo zaužili. Če pa pojemo različne vrste hrane hkrati, se v želodcu ne morejo ustvariti različne kisline hkrati, zato vse to skupaj težje prebavljamo in težje presnavljamo. Tudi različno sadje naj se ne bi jedlo hkrati, ampak kislo skupaj in bolj sladko skupaj. Ne gre pa tukaj za izključno kislo ali izključno sladko, saj vemo, da je marsikatero sadje oboje - kislo in sladko (n.pr. jabolka). Gre za to, da se bolj kislo jabolko lahko kombinira s pomarančo, bolj sladko jabolko pa z banano.
Enako je z beljakovinami in OH: hrenovke (mleko, jajca, meso...) imajo res oboje v sebi, ampak se jih vseeno prišteva bolj k beljakovinski prehrani, ker prevladujejo beljakovine. Če pa jih pojemo s kruhom (OH), jih že kombiniramo z drugo vrsto hrane in želodec to težje prebavi...

Pilot, ni treba poskusiti. Če pa želiš, lahko samo en dan za malico poješ pol štruce kruha brez nobenih dodatkov, drugi dan pa pojej sendvič s 1/4 štruce kruha in salamo, sirom, kislo kumarco in še čim, pa povej, če si opazil kako razliko pri prebavljanju (občutki v želodcu).

Svojih slik iz preteklosti pa na žalost nimam v PC-ju. Ampak ko najdem kak skener, jih poskeniram in objavim.
Se pa imam iz tistega obdobja (ko sem z omenjenim načinom prehranjevanja in aerobiko lepo shujšala po 1. porodu) posneto na eni VHS kaseti. Na posnetku sem si sicer všeč, vendar me motijo preveč mišičaste noge - pri vsakem koraku so mi stopile ven vse mišice na nogah! :xx!: za moj okus! Ampak to je pa naredila aerobika. xrolleyesx

Pa še nekaj glede količine hrane:
Jaz zelo rada jem in uživam v hrani. Ta užitek pa ne prihaja iz polnega želodca, ampak iz okusa hrane. Uživam ob različnih okusih in ob kombiniranju okusov. Če me postaviš pred bogato obloženo mizo z miljon različnimi stvarmi, bom poskusila čisto vse. x:px x:px Nisem "sita" (v glavi!), dokler ne okusim vsega.
Ko pa sem si zadala, da bom v enem obroku jedla samo eno vrsto hrane, sem prenehala z obrokom, ko sem bila sita tega okusa - in takrat sem bila dejansko sita tudi v želodcu. V bistvu sem nekako "prelisičila" ali bolje rečeno "zignorirala" moj um, ki bi si želel še kako drugo vrsto hrane zraven.
Če sem se odločila, da bom jedla čokolado, sem jo tudi jedla. Vendar več kot par koščkov mi niti ni pasala, ker me je že par koščkov nasitilo. Bi pa lahko pojedla še kak zrezek (za zrezek namreč še nisem bila sita - oz. moj um še ni bil sit za zrezek), vendar ga nisem, ker sem se odločila, da bom jedla samo čokolado.

Kar se pijače tiče pa pri moji sestri popijejo 15 minut pred vsakim obrokom kozarec vode (da želodec ne rabi srkat vode iz telesa, da proizvede tekočine za prebavljanje), med in po obroku pa ne pijejo ničesar, ker pijača po obroku razredči nastale prebavne tekočine (kisline) in jih tako naredi manj učinkovite.

Upam, da sem ti zdaj tole malo bolj objasnila. Nikakor pa nočem, da mi verjameš in slediš mojemu prepričanju. Raje si ustvari kakršnokoli lastno prepričanje na podlagi kakršnihkoli lastnih izkušenj - kot pač tebi ustreza. Ko boš potreboval shujševalno izkušnjo, si boš že našel tako, ki bo tebi primerna. Če pa ti je odveč prebirati tuje izkušnje, jih pač ne beri.
"Vsak po svoje," je rekel tisti, ki je kravo s svedrom odiral. x;)x x:)x

#24 pilot

pilot
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 16

Objavljeno: 4. marec 2004, 00:21

Da lahko želodec prebavi določeno vrsto hrane...


Enako je z beljakovinami in OH: hrenovke (mleko, jajca, meso...) imajo res oboje v sebi, ampak se jih vseeno prišteva bolj k beljakovinski prehrani, ker prevladujejo beljakovine.

Kakor se jaz iz šole spomnem so nas učili da se ogljikovi hidrati začnejo prebavljati že v ustih. Kar je jasno saj če ližem bombon pri tem ne požiram slina pa se mi cuker ravnotako dvigne. Učili so nas da se v želodcu ne prebavljajo ogljikovi hiodrati ampak šele potem ko pridejo v tanko črevo.
Beljakovne in maščobe pa se prebavljajo v želodcu.

Mislim da sem to bral pred nekaj časa na tem forumu. Pa sem danes še enkrat preveril in sem ugotovil, da ima mleko občutno več ogljikovih hidratov kot beljakovin. Pogledal pa sem tudi za hrenovke in jajca pa imajo največ maščob in šele nato beljakovin.

Tako sem do te dijete še zmeraj zelo skeptičen.

#25 pilot

pilot
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 16

Objavljeno: 4. marec 2004, 00:31

Meni tudi, saj ponavljaš neinventivnost.
Ziheraštvo ni vedno najboljša rešitev :sori:

No ja... Menim da sem zelo inventiven. Eksperimentiram, ko kupujem naprimer čevlje, če niso ok jih zavržem pa kupim druge, mogoče dražje pa zato morda kvalitetnejše. Pridobil sem si izkušnjo nekaj sem se naučil. Iventiven sem bil ko sem namesto neke ziher priznane firme avtomobila nekaj tvegal pa kupil korejski avto. Bomo vidli kakšno izkušnjo bom dobil...


Nikakor pa ne mislim eksperimentirat s sabo in svojim zdravjem, ker mi veliko preveč pomeni.


Ko berem ta forum, vaše nasvete in izkušnje se mi zdi kot, da imaste nekateri hujšanje za hobi. To je vaš hobi kot nekateri zbirajo znamke, šraufajo mašine, pletejo košare... Jaz pa tega nočem met za hobij. Ne želim si privoščiti furstracije v stilu: "Zame pa ta dieta ne deluje." ali "Js pač ne morem shujšat ker mamo to v genih." to se zelo neumno sliši. A so židi meli v genih da so bli v taborišču vsi suhi? Siguren sem, da se da shujšati in ostati zdrav, zmanjšati težo in postati še bolj fit. Zato bom to zaupal strokovnjakom.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0