Lunin Forum uses cookies. Read the Pogoji registracije in varstvo osebnih podatkov for more info. To remove this message, please click the button to the right:    I accept the use of cookies
Lunin net

Jump to content


Photo

gastroezofagealna refluksna bolezen


  • Please log in to reply
- - - - -
73 replies to this topic

#1 spe7

spe7
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • posts 4

Posted 16. November 2006, 08:53

Hoj,

sem čist nov na tem forumu pa mam že en problem :( .
Namreč junija se mi je pojavila huda oblika refluxa in sem šel k zdravniku,
kjer sem dobil veliko Ultopa in Nexiuma.
Zdej, ko se je zdravljenje "končalo" se stanje ni čist nič izboljšalo.
Zanima me, če obstaja za to bolezen kako alternativno zdravljenje.

#2 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Posted 16. November 2006, 11:05

Zanima me, če obstaja za to bolezen kako alternativno zdravljenje.

Bolna je tvoja hrana, ne ti.

#3 amber

amber
  • Lunin Odvisnik
  • posts 1,926

Posted 16. November 2006, 12:55

A dej Stane :o|o: ja sigurno obstaja zdravljenje, bi blo dobro zavit h kakšnemu homeopatu in bioenergetiku x;)x



#4 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • posts 60,730

Posted 16. November 2006, 13:03

Ojla in dobrodosel! :palec: xDDx

tole si tko medicinsko podal, verjetno pa gre za nekaksno prebavno tezavo, ki ima tud kaksno bolj preprosto oz. 'domace' ime.
al pa morda napis vec o tem, da si sploh predstavljamo, kaj ne funkcionira kot je treba..
(*npr. ne stekam kaj pomen ezofagealna - **sem pogledala v slovar tujk... hm, torej gre za tezhavo prebavnega trakta, ki pa je locirana na podrocju zhrela oz. pozhiralnika?? a je to to??)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#5 spe7

spe7
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • posts 4

Posted 16. November 2006, 14:21

Hoj.

Bolna je tvoja hrana, ne ti.


Ja priznam, da sem v preteklosti res jedel vse kot ostali, sem se in se še izogibam alkoholu, kavi, cigaretom,
mastni in pekoči hrani.

Ojla in dobrodosel! :palec: xDDx

tole si tko medicinsko podal, verjetno pa gre za nekaksno prebavno tezavo, ki ima tud kaksno bolj preprosto oz. 'domace' ime.
al pa morda napis vec o tem, da si sploh predstavljamo, kaj ne funkcionira kot je treba..
(*npr. ne stekam kaj pomen ezofagealna - **sem pogledala v slovar tujk... hm, torej gre za tezhavo prebavnega trakta, ki pa je locirana na podrocju zhrela oz. pozhiralnika?? a je to to??)


Hvala za dobrodošlico :) .

Gastroezofagealna refluksna bolezen je vračanje želodčne vsebine v požiralnik in grlo. Zaradi tega imam boleč občutek v prsnem košu in grlu, ki zateka. Zadnje čase me je pa začelo dušiti (astma), ker prav tako kislina prihaja v pljuča.
Po moje je razlog za moje stanje živčnost. Že nasplošno sem zelo občutljiv na stres, ampak to leto je bilo še posebi katastrofa (smrt strica, menjava službe, ljubezen,...).
Problem je v tem, da imam skoz v želodcu eno stisko in po moje se zaradi tega izloča preveč kisline.
Sem veliko prebral o tej bolezni in večina ljudi ima problem ponoči, ko ležijo in jim zaradi slabe mišice v požiralniku
zateka kislina v grlo. Pri meni je pa problem samo, ko sem zbujen. Zelo dobro spim vendar, ko se zbudim nastane tista stiska v želodcu in takoj se pojavi bolečina in dušenje.

Bil sem tud na testu bakterije pylori in ni prisotna.

Zdravniki mi pa skoz predpisujejo ultop, za katerega sem pa tud prebral, da ga ni dobro veliko uporabljati.
Zanima me le, če obstaja kaka alternativa ultopu.

Hvala.

Lp

Denis

#6 AleO

AleO
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • posts 36

Posted 16. November 2006, 15:35

x:)x Hay- Zelo dober podatek je, da ugotavljas, da si zivcen, da se stvar pojavi zjutraj, ko vklopis UM, a vendar je vzrok malce globji, ker te ne vidim in cutim, je dobro, da kaj vec poves o tezavi na nacin opisa svojega karakterja, pa kolk si star, ko si bil majhen, si kdaj dozivel podoben obcutek. Mislim, da gre za vsebnost tvojega karakterja, ker je po tvojem stvar frisna, si na zacetku mogoce nove poti, ki nam jo nezavedno pripravi za ...... x?x
Povej se kaj
LP

#7 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Posted 16. November 2006, 15:44

Povej se kaj
LP

Tega, da uživa premalo slano hrano, ti gotovo ne bo povedal.

#8 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • posts 60,730

Posted 17. November 2006, 02:52

Po moje je razlog za moje stanje živčnost.

Po mojem tudi.

Osebno sem prepricana, da se jasno da zadevo (po)zdravit s cim naravnim (nisem pa strokovnjak, tako da si ti ne upam rect, da nehaj z onimi tabletami).

saj mamo se kaksne podobne teme, pa bom mal poiskala in povezala (pa se tud kaj se javim in upam da se kdo, ki obvlada oz. ki je tud strokovno podkovan). :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#9 MAGNOLIA

MAGNOLIA
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • posts 3

Posted 17. November 2006, 09:17

Glede na to, da si zelo pod stresom se vpiši na tečaj joge, kjer se boš naučil sproščati. Morda bi lahko poskusil uživati alge in probiotične encime.V zadnjem času zelo propagirajo alge Nutrimax in encime Nutri...Nočem delati reklame ampak sem zadnjič gledala oddajo na TV in se mi zdi kar dobra zadeva.Malo se pozanimaj. xcivx

#10 spe7

spe7
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • posts 4

Posted 17. November 2006, 09:41

Hoj.

Ja, sem bral o refluxu in je res, da imajo ljudje največ problemov ponoči, ko spijo in
jim zaradi ležečega položaja zateka želodčna vsebina v grlo in požiralnik. Ampak
pri meni se to ne dogaja. Nimam nobenega bolečega občutka med spanjem oz. se ne
zbujam ponoči zaradi bolečin v grlu. Zjutraj se zbujam popolnoma zdrav.
Ampak takoj po kakih 10ih minutah od zbujenja začne pečt od želodca navzgor.
Zato mislim, da nimam problem z želodčno zapiralko ampak, da je to stres.

Sem pa že razmišljal o jogi, sam se nisem nikol odločil, da bi se vpisal xrolleyesx .

Sem pa že po naravi bolj občutljiv na stres.
Že od rane mladosti jecljam, ker naj bi se nečesa ustrašil.
Sem bil že pri nekaj psihologih in logopedih in so vsi po kratkem času obupali,
saj so videli, da z menoj ni nič narobe oz. ne znajo pomagat.

#11 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • posts 60,730

Posted 17. November 2006, 10:57

Glede na to, da si zelo pod stresom se vpiši na tečaj joge, kjer se boš naučil sproščati.

To je zelo dobra ideja in super nasvet, Spe7! :palec:
Tud jaz prisegam na jogo in men je joga pocajtala ohoho enih tezhav (mdr. blazotno povisan pritisk in vecji del alergij) in itak je super. Tud ce ti ne pocajta onegale. x;)x
da mal prepucas tele kanale.
se posebej pa zato, ker da joga spesl poudark na dihanje (in jaz mislim, da skor ziher 'zanic' dihas, sunkovito, kratek dih itd. - se mors naucit sprosceno in pravilno dihat, pa bos mel ze mal tezhave resene, brez drugih alternativ - probaj, bos videl).
Mamo tud na forumu fajn temo o dihanju.
Mal si chekiraj tud pozitivne afirmacije Louise Hay (ki jih najdes na Pujsinem blogu, vse) - za tocno to tezavo... ce ne bos nasel cist cist tocno, pa pac chekiraj tezave s poziralnikom al pac tezavo, ki je najblize tvoji.
Je kul, ker opisuje tud vzroke tezav.. in potem nudi primerno afirmacijo.

Skratka mal si oglej tkole po forumu ene par tem: imamo teme o jogi, tibetanske vaje bi tud prisle v postev zate... mal si o cakrah preber (to najdes in tud dost druzga v rubriki Zdravje na LN, pa tud na forumu)...

ker stekas, da ima tvoja tezava najverjetneje psiholosko ozadje (in si ga tud znal opredelit), je ze kar nekaj 'narejenega'. :palec: xDDx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#12 klarus

klarus
  • Lunatik
  • posts 10,165

Posted 17. November 2006, 11:10

Hoj,

sem čist nov na tem forumu pa mam že en problem :( .
Namreč junija se mi je pojavila huda oblika refluxa in sem šel k zdravniku,
kjer sem dobil veliko Ultopa in Nexiuma.
Zdej, ko se je zdravljenje "končalo" se stanje ni čist nič izboljšalo.
Zanima me, če obstaja za to bolezen kako alternativno zdravljenje.

čist sesuta tretja čakra x;)x poišči vzoke za stres, strah....jih odpravi in boš kot nov :palec:

predvsem zakopane traume iz otrošva zelo botrujejo temu....vem se glih z nečim bodobnim pri sebi ubadam ;)
There is
One Mind,
One Truth,
One Source in the Universe,
and I AM ONE with ALL there is."

#13 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • posts 60,730

Posted 17. November 2006, 11:19

se strinjam. :palec:
pa tudi peta (grlena), ker je tezava tudi z izrazanjem (jecljanje).
itak je povezano.

(tle mas link, Spe7: Cakre)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#14 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Posted 17. November 2006, 11:55

Sem pa že razmišljal o jogi, sam se nisem nikol odločil, da bi se vpisal xrolleyesx .

Če te trese tudi statična elektrika, ja zadnji čas, da začneš.

#15 child

child
  • SkorajOdvisnik
  • posts 553

Posted 17. November 2006, 12:52

Stane no,kaj ga mučiš,se bo ujezil pa ga bo še bol bušček bolel x;)x
Ne prosite toliko,rajši rečite hvala za tisto,kar imate.

#16 silki

silki
  • Lunatik
  • posts 3,171

Posted 17. November 2006, 13:14

Spe7 lep pozdrav! x:)x
Bereš mnenje še ene privržene yogistke. xDDx
Kot opisuješ svoje teževe, in kot praviš, da medicinci ne najdejo vzroka zanje, je res najverjetneje, kot si že sam ugotovil, vzrok psihološki. Po svoje fajn, da se je "pokazal" tako izrazito na fizični ravni, lahko bi ostal še nekaj časa prikrit, kar bi bilo še slabše. Torej kot prvo, vzemi to za "dobro", kot drugo se zmigaj in začni delat na sebi.
Praviš yoga?!,....ja, drži! yoga je ena izmed kompleksnih poti usklajevanja,združevanja, uravnovešanja, spoznavanja....samega sebe. Kako začeti?! Preprosto začni,...in če ugotoviš, da je to, to, preprosto vztrajaj. Začni z Hatha yogo.....nadaljevanje oz individualno pot si boš izbral sam,.....vsak si jo,....v yogi ima čisto vsak svojo "pot". Ne bom dolgovezila o zvrsteh, tehnikah ter yogijski filozofiji.....za začetek se vpiši v tečaj hatha yoge, ter preberi par knjig, da dobiš obsežnejši vpogled, ali je yoga "tisto", če ne išči naprej.
Glede tečaja in osnovnega vpogleda lahko vidiš na spletnih straneh Tara yoga centra ( http://www.satyanandayoga.tara.si), glede literature pa bi mogoče začel z knjigo " Yoga za zdravje" (pismu avtorja se ne spomnim), vendar je lepo opisan vidik zdravljenja z yogo, nadalje "Asana Pranayama" od Swami Saraswatija, tu imaš komplet leksikon Hatha yoge, razlage skoraj vseh asan,8tako izvedbe, kot delovanje na telo, psiho, čakre, ter zdravstven vidik delovanja,)....tehnike pranayame ( dihanje),...ter tehnike kriye oz shatkarme (tehnike čiščenja telesa).....nadalje za boljši uvid v yogo od istega avtorja knjiga "Prana Vidya" ( razlaga o življenski energiji).....mislim, da je zaenkrat za štart dovolj, ane x:)x.....najprej praksa,.....nato šele filozofija in tovrstna literatura.
Ma pismu, sem želela tole zelo na kratko napisat, sam pri yogi nekako ne moreš, al pa mene zanese, tako da opravičilo za morebitno dolgoveznost.
Ne glede na "pot", ki si jo boš izbral, ti želim veliko sreče ter vztrajnosti na njej xDDx
Samo šibki se ne upajo biti pravični.

Svoboda je odgovornost, zato se je večina v bistvu boji.

Your vision will become clear only when you look into your heart ... Who looks outside, dreams. Who looks inside, awakens.

#17 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • posts 60,730

Posted 17. November 2006, 13:34

xokx super silki, ah kje, saj se hoce konkretne infote, saj to je nadvse koristno! x^x :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#18 kukica

kukica
  • Lunin Odvisnik
  • posts 2,118

Posted 17. November 2006, 13:48

Meni se zdi pa super to, da verjetno veš, kje je vzrok tvojih težav. In poti ven je neskončno. In če si resnično pripravljen potrudit zase, potem nikar ne skrbi. Išči, raziskuj, bodi radoveden ... in kmalu boš našel pravo pot iz svojih težav.
Sicer pa si že začel iskati... :palec: xrainbowx
Pri duhovnosti ne gre za težnjo po biti duhoven, temveč pomeni biti resnićen.
Spirituality is not about being spiritual. It's about beeing real.
by Tony Samara


NAGAJIVA USTVARJALKA
RECEPTKI

#19 spe7

spe7
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • posts 4

Posted 17. November 2006, 14:13

Spe7 lep pozdrav! x:)x
Bereš mnenje še ene privržene yogistke. xDDx
Kot opisuješ svoje teževe, in kot praviš, da medicinci ne najdejo vzroka zanje, je res najverjetneje, kot si že sam ugotovil, vzrok psihološki. Po svoje fajn, da se je "pokazal" tako izrazito na fizični ravni, lahko bi ostal še nekaj časa prikrit, kar bi bilo še slabše. Torej kot prvo, vzemi to za "dobro", kot drugo se zmigaj in začni delat na sebi.
Praviš yoga?!,....ja, drži! yoga je ena izmed kompleksnih poti usklajevanja,združevanja, uravnovešanja, spoznavanja....samega sebe. Kako začeti?! Preprosto začni,...in če ugotoviš, da je to, to, preprosto vztrajaj. Začni z Hatha yogo.....nadaljevanje oz individualno pot si boš izbral sam,.....vsak si jo,....v yogi ima čisto vsak svojo "pot". Ne bom dolgovezila o zvrsteh, tehnikah ter yogijski filozofiji.....za začetek se vpiši v tečaj hatha yoge, ter preberi par knjig, da dobiš obsežnejši vpogled, ali je yoga "tisto", če ne išči naprej.
Glede tečaja in osnovnega vpogleda lahko vidiš na spletnih straneh Tara yoga centra ( http://www.satyanandayoga.tara.si), glede literature pa bi mogoče začel z knjigo " Yoga za zdravje" (pismu avtorja se ne spomnim), vendar je lepo opisan vidik zdravljenja z yogo, nadalje "Asana Pranayama" od Swami Saraswatija, tu imaš komplet leksikon Hatha yoge, razlage skoraj vseh asan,8tako izvedbe, kot delovanje na telo, psiho, čakre, ter zdravstven vidik delovanja,)....tehnike pranayame ( dihanje),...ter tehnike kriye oz shatkarme (tehnike čiščenja telesa).....nadalje za boljši uvid v yogo od istega avtorja knjiga "Prana Vidya" ( razlaga o življenski energiji).....mislim, da je zaenkrat za štart dovolj, ane x:)x.....najprej praksa,.....nato šele filozofija in tovrstna literatura.
Ma pismu, sem želela tole zelo na kratko napisat, sam pri yogi nekako ne moreš, al pa mene zanese, tako da opravičilo za morebitno dolgoveznost.
Ne glede na "pot", ki si jo boš izbral, ti želim veliko sreče ter vztrajnosti na njej xDDx


Silki in ostali (razen sstane in child), hvala za mnenja in nasvete. Bom pa res poskusil z yogo.


Denis

#20 child

child
  • SkorajOdvisnik
  • posts 553

Posted 17. November 2006, 14:22

Nisem te hotla užalit Denis,samo mal sem požugala stanetu,ker se heca,
jaz pa vem,da so bolečine precej hude,predvsem kadar gre za želodec-ravno prebolela trebušno gripo in sem preživela par prečudovitih dni z ritko na wc-ju in glavo v umivalniku.

nič zamerit,nisem nič slabga mislila** xsrcx
Ne prosite toliko,rajši rečite hvala za tisto,kar imate.

#21 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Posted 17. November 2006, 17:58

Silki in ostali (razen sstane in child), hvala za mnenja in nasvete. Bom pa res poskusil z yogo.
Denis

In kakšna sta moje mnenje in nasvet, da sem si prislužil takšno zahvalo?

#22 stranger2some

stranger2some
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • posts 1

Posted 12. January 2010, 19:40

A je kdorkoli že mel to? Meni se je ene 3 mesece nazaj kar na lepem zataknil delcek mortadele v grlu in od tega dne se mi je hrana zacela samo se zatikati nakar sem obiskala zdravnico, ki mi je potem, ko sem ji povedala, da se mi stalno spahuje postavila diagnozo za gastro reflux. Dobila sem tablete Nilar katere jemljem ze tri mesece. Poleg tega pa se mi je priblizno pred mesecem zacela hrana zatikati samo na eni strani grla in zmeraj na isti strani..imela sem ze test kjer poziras barijev sulfat (ne vem kako se strokovno rece testu?) in ti potem zdravnik na ekranu gleda, ce gre tekocina normalno 'dol'.
Danes sem imela tudi gastroskopijo kjer pa je koncna diagnoza antralni gastritis - kdo ve kaj vec kaksna bolezen je potem to? Zdravnik mi je napisal, da se kaksen mesec jemljem Nilar in potem mi pise zdravljenje z antracidi po potrebi. A mi lahko kdo prosim razlozi kaj so antracidi?
Drugace pa je vse v mejah normale, niti nobenih divertiklov ni (za katere sma z zdravnico tudi sumili, ker ponavadi se potem tam lahko hrana 'ujame')

Drugace me pa zanima za tiste, ki ste ze imeli izkusnje z refluksom, se je komu prav tako hrana zatikala na eni strani grla? Meni se prav zmeraj ko jem zatakne in vcasih traja po poar dni, da spravim to dol. Obcutek in pa stres mi greta takrat pa sploh do plafona :(
Zanima me tudi kako dolgo je trajalo, da ste se pozdravli?
Upam, da ne bom zmeraj morala jesti tako, da bom pazila kaj jem in pa samo napitke/pudinge/jogurte, kruh, ker drugega sploh ne upam jesti niti ne spravim dol, ker se zmeraj zatakne :(
Prosim napisite svoje izkusnje, ce je kdo s podobnimi tezavami tukaj. :)

#23 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • posts 8,159

Posted 12. January 2010, 22:12

Danes sem imela tudi gastroskopijo kjer pa je koncna diagnoza antralni gastritis - kdo ve kaj vec kaksna bolezen je potem to? Zdravnik mi je napisal, da se kaksen mesec jemljem Nilar in potem mi pise zdravljenje z antracidi po potrebi. A mi lahko kdo prosim razlozi kaj so antracidi?
Drugace pa je vse v mejah normale, niti nobenih divertiklov ni (za katere sma z zdravnico tudi sumili, ker ponavadi se potem tam lahko hrana 'ujame')

Drugace me pa zanima za tiste, ki ste ze imeli izkusnje z refluksom, se je komu prav tako hrana zatikala na eni strani grla?


Pa koliko si ti stara? A še nisi slišala za strička Googla. Se malo hecam. Velja podobno kot je že gor napisan, problem je kislina. Če na preiskavah niso ugotovili nič- fiziološke okvare med požiralnikom in želodcem (mislim da se reče vratar, želodčna zaklopka ali nekaj takega) potem je vse v redu. Spremenit je treba samo prehrano ki povzroča preveliko izločanje kisline. Antacidi so pa zdravila za zmanjševanje želodčne kisline. bi jih pa čimprej nehal jest- stranski učinki. Raje pejt na želodčno dieto oz. hrano. Zakaj se ti pa hrana zatika pa vprašaj doktorje, saj so plačan za to, pa naj si zaslužijo to plačo. Evo ti dva linka, ostalo pa traži sama. V enem mesecu bi se pa moralo stanje izboljšat, če se držiš diete. Treba pa je najdt vzrok ki povzroča večanje kisline.

Antacid - Wikipedija, prosta enciklopedija

BOLEZNI PREBAVIL xDDx

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#24 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Posted 13. January 2010, 01:36

sstane soli uzivam veliko! x;)x zelo mi pase in uzivam sol piranskih solin. tko da...

...je to verjetno tvoja osnovna napaka.

#25 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Posted 13. January 2010, 08:15

zakaj? sol piranskih solin kokr vem ni prejodirana ane.

Ni, ampak nejodiranih soli imaš na stotine, kar pa pomeni samo to, da so s stališča joda boljše od jedilnih jodiranih.

http://translate.goo...history_state0=




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users