Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Indigo otroci


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* * * * - 2 x ocenjeno
1916 komentarjev na to temo

#1 tomazslo

tomazslo
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 039

Objavljeno: 3. september 2005, 20:01

Včeraj sem spremljal polnočni klub, kjer je bila tema "indigo otroci" in seveda tudi odrasli.....kaj mislite o tem.

Sem iskal v iskalniku, a nisem našel nič podobnega, če je pa že kaka taka tema bila jo mo pa Marsa združila...

Mogoče za izhodišče moje mnenje. Indigo naj bi bila vijočlična barva avre, vendar mi to ravno nekaj ne štima. Sam sem videl kar nekaj slik avre, tudi različne slike istih ljudi in tudi vem, da se avra nenehno spreminja glede na naše trenutno energetsko stanje, v bistvu je to samo izžarevanje naše energije, kake barve bomo pa mi to videli, je pa predvsem od tehnologije odvisno, po kaki tehnologiji spremenimo to energetsko stanje v vidno polje našega očesa. Nenazadnje je ta energija tudi toplota, ki jo zaznavamo z daljnogledi za nočno opazovanje, pa nhče tam ne govori o barvi avre.

Drugo kar me je motilo je bilo predvsem to, da je avtorica knjige vseskozi govorila o lastnih izkušnjah, v bistvu pa nič določenega povedala, vser brez dokazov in primerov, nekaj na splošno, prav tako kot naj bi bilo, pa saj kako naj bi bilo nas tako večina tu gor na forumu ve, prav tako pa vemo, da še dolgo ne bo tako, da bodo še dolgo vstavljene varovalke v vesoljni programu vsesplošne ljubezni, vse do tedaj, ko bodo lahko univerzalne informacije zlorabljene za čisto individualni namen koristi posameznika, dokler bodo te zlorabe obstajale, tudi svetlosti ne more biti, saj nenazadnej se prav na teh zlorabah in manipulacijah učimo in iščemo pravo pot v vesoljno ljubezen......

tok za začetek.....

Smo robotki, ki imamo datodeko "duša" zato, da mislimo, da nismo robotki ...


#2 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 3. september 2005, 20:03

takale tema že obstaja...sam ne vem napamet pravega imena....mislim, da mateja ve. mogoče poda link.... x:)x
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#3 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 3. september 2005, 20:08

Na TV pač marsikaj vidiš in ljudeki marsikaj napišejo ter govorijo za svojih 5 ali 10 minut slave.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#4 5rca

5rca
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 532

Objavljeno: 3. september 2005, 20:42

Tukaj je neka tema, ki bi ti morda pomagala: Kristalni otroci
5rca Objavljena slika
A charioteer fights alone; it moves from one place to the next, water to land and back again - conscious and unconscious, Earthly and spiritual. The Chariot indicates loyalty and faith and motivation; a conviction that will lead to victory no matter the odds!

#5 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 3. september 2005, 20:54

<{POST_SNAPBACK}>Drugo kar  me  je  motilo je  bilo predvsem to, da  je  avtorica  knjige  vseskozi govorila  o lastnih izkušnjah, ...

Tomaz, tisto ni bila avtorica knjige, pac pa Lila (mychi center). Knjiga je prevod, avtorja sta Jan Tober in Lee Carroll (www.kryon.com)

#6 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 3. september 2005, 21:03

tule smo tudi govorili o inidgcih Vzgoja otrok...



*zanimivo mi je bilo slisati go. Vido, ko je omenila, da je povabila uciteljice, pa nismo zelele sodelovati... da ima obcutek, da nas je strah in potem v smehu, da najbrz zagotovo nismo indigo... vesela sem, da sem odklonila sodelovanje (sicer je bil cisto prijeten klepet...)... koliko me je strah govorit o indigcih je pa jasno... z velikim strahom ( x:px ) sem pred stirimi leti prva (pa ravno uciteljica xcivx ) odkrito pisala o mojih izkusnjah v odnosu z njimi... x;)x

#7 tomazslo

tomazslo
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 039

Objavljeno: 3. september 2005, 21:07

sem mal preletel, a nisem dobil odgovora.........

Gre se predvsem za termin indigo...saj otroci vemo da so pač različni, vemo, da je inteligentni kvocient samo malo drugačno razporejeno razmerje med zavednim in nezavednim, recimo 2-3% več zavedne kapacitete, pa za toliko manj nezavedne......da je predvsem odvisno od otroka kako bo peljal svojo nalogo, od okolja kjer živi, načina vzgoje in podobno, usmerjenosti......

Barva avre se spreminaj in (vijolična še posebno) od števila naših blokad, ki nam rušijo energetsko ravnovesje, zatorej imajo flegma ljudje veliko več idigo barve, ljudje, ki imajo kake probleme, pa naj bodo bolezen ali karkoli drugega, skratka tisti problemi, ki nas vodijo v padce, da potem rastemo, pa te barve nimajo tok, oziroma je na določenih mestih oslabljena.

Zelo mi je bilo blizu govorjenje ene druge (ne vem imena), ki je vseskozi polagala osnovno tezo, komunikacije z otrokom, načina komunikacije, od prvih trenutkov rojstva, skozi vse ostale razvojne faze, tu jaz vidi tisto pravo smer, da se otrok razvije v osebnost, ki ima lastnosti, ki jih limamo kao "idigo" otrokom.

Tega odgovora nisem našel v omenjeni temi..alpa zgrešil..nisem čisto vsega prebral ......

Smo robotki, ki imamo datodeko "duša" zato, da mislimo, da nismo robotki ...


#8 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 3. september 2005, 21:10

Od toliko joda, kot ga danes zužijejo otroci, se ne bi čudil, če je vsak drugi indigo :o|o:

#9 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 3. september 2005, 21:12

hehehehe :D :palec: go stane!
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#10 tomazslo

tomazslo
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 039

Objavljeno: 3. september 2005, 21:12

Mateja saj v bistvu se strinjal z večino povedanega, a etiketa mi ni všeč...potem bi bil lahko tudi jaz indigo..imam pretežno vijolično barvo skoraj na vseh slikah avre.....pa tudi slučajno nisem, vse kar razumem in kot gledam z svojimi očmi mi je dala zgoovina in način mojega odraščanja, nekaj sem dobil po fotru, nekaj pa z zgodovino na svoji dosedanji poti...nikakor se pa nisem rodil kot tak, lahko sem določeno informacijo in usmeritev dobil...nikakor pa ni to moje poslanstvo.....

pa še to...mogoče si gledala miljonarja, kjer so enkrat odgovarjali tisti iz kluba visokega IQ, al kako se že reče...ej tko neumnih odgovorov še nisem slišal..

Smo robotki, ki imamo datodeko "duša" zato, da mislimo, da nismo robotki ...


#11 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 3. september 2005, 21:27

<{POST_SNAPBACK}>Gre  se  predvsem za  termin indigo....

o tem sem sama veliko 'mlela'... in prisla do zakljucka, da se mi ni treba zataknit za nek izraz, ker to ni bistveno... mislim, da je bila Nancy Tappe tista, ki je prva zacela omenjati, da opaza nek fenomen mocneje prisotne vijolicne barve v aurah otrok in ocitno se je izraz 'prijel'... zdi se mi, da bi zgresili bistvo, ce bi se zatikali ob taksne stvari. Da so jih prvi opazili tisti, ki jim je duhovnost blizu in spozanli, da so novodobni otroci nekako 'drugacni', je precej smiselno, saj so bolj senzibilni in bolj pozorno opazujejo sebe in okolico, je pa res, da je bilo to za ostali svet neko dodatno 'opravicilo', da se se naprej niso menili za ta pojav, saj so se lahko dalje posmehovali tistim, ki nekaj mahajo z rokami in so zdaj nasli se neke barvaste otroke, lubijejzus x;)x xDDx ... ce zdaj pogledam nazaj, mi je vseeno, kako jih svet imenuje, nekje sem ze pred casom zapisala, da tega razlikovanja ne potrebujemo vec... je bilo pa morda potrebno, kajti - nekaj odraslih (ocitno dovolj veliko stevilo) pa se je prebudilo in zacelo otroke dozivljati drugace, z njimi vzpostavljati iskren, pozoren odnos... in morda je bil to edini namen in, ce je pri tem kaj pomagalo, da so jih pompozno poimenovali 'indigo', so be it :palec: ... nazadnje to, kaksno 'ime' jim je svet nadel, ni tako zelo bistveno, niti ne, ali je primerno, ali ne, pac pa, ali smo sprejeli sporocilo xsrcx :vio:

#12 tomazslo

tomazslo
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 039

Objavljeno: 3. september 2005, 21:37

ja popolnoma razumen..ne oporekam...edino kar me moti, da o tej drugačnosti govorimo, kot o neki posebnosti, da jih na ta način kvalificiramo v neko drugo grupo "kao".....

Poglej vse dosedanje znanje je že v kosmosu, samo odpreti se moramo znati do njega...to je pa predvsem odvisno od razvoja in komunikacije, sam sem bil vedno z mojim sinom sogovornik, nikoli oče, čeprav je tudi kaj slabrega po meni prevzel, ker sem bil vseeno njegov vzornik in sogovornik.....

Smo robotki, ki imamo datodeko "duša" zato, da mislimo, da nismo robotki ...


#13 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 3. september 2005, 21:40

<{POST_SNAPBACK}>tule smo tudi govorili o inidgcih Vzgoja otrok...

aja... saj res, hvala za link :palec:, sem prejle ze iskala, pa se ne spomnila tocno, pomislila pa tud sama na kristalne, da mogoce je tam (sam sem vedla, da smo pred tem ze velik razpravljal), hvala Petrca :palec:

<{POST_SNAPBACK}>Od toliko joda, kot ga danes zužijejo otroci, se ne bi čudil, če je vsak drugi indigo :o|o:

x:Dx x:px
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#14 tomazslo

tomazslo
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 039

Objavljeno: 3. september 2005, 21:49

Marsa kar skenslaj....je v bistvu veliko tega tam napisanega...ta moja misel je izven konteksta vsebine indiga otrok.......jaz sem sam omenil, tisto kar je bilo v oddaji zame moteče...to okol imena "indigo" in pa povdarek na kvalifikaciji drugačnosti (prav vsak od nas je unikat in drugačen od drugega).......to me je motilo in zato sem napisal..nisem pa pred tem prebral že napisanega...

Smo robotki, ki imamo datodeko "duša" zato, da mislimo, da nismo robotki ...


#15 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 3. september 2005, 22:03

<{POST_SNAPBACK}>...edino kar  me  moti, da  o tej drugačnosti govorimo, kot  o neki posebnosti, da  jih na  ta  način kvalificiramo v neko drugo grupo "kao"....

ja, samo o tem se meniva midva, oziroma, mi, ki ze smo bolj cujeci in jasno tudi do svojih otrok taksni, ne pa se zeeeelo veliko drugih odraslih... in to sporocilo je verjetno bolj namenjeno njim, mi smo jim morda samo v podporo... sicer pa - tale 'drugacnost', kaj naj recem - s koliko otroki dnevno imas stik? Sicer me je pred casom ze nekdo oznacil za prevzetno zaradi tega, ampak to je cisto preprosto dejtvo in ce se komu zaradi tega, ker to vprasam, zdim prevzetna, pa naj bo tako... ce vec kot dvajset let vec ur na dan prezivim v druzbi z veliko otroki (vec oddelkov na dan, v vsakem povprecno 26 otrok), potem menda ne govorim o teoriji, ampak o izkusnji.... zadnja leta je nekaj otrok po vedenju, reakcijah, dozivljanju okolice IZRAZITO drugacna od ostalih in njihove vedenje/reakcije/dozivaljnje so si nenavadno podobne. Pred leti mi je to predstavljalo veliko tezavo, saj mi ni bilo vseeno, da ne razumem, za kaj gre, zato sem zacela bolj pozorno opazovati, iskati informacije in, predvsem, opazovati sebe v odnosu z njimi, spreminjati svoj odnos in tako naprej... vse, kar sem pred 4 leti zapisala je bila moja izkusnja in vse se mi se vedno potrjuje, zato pravim, da mi je vseeno, kako jih kdo imenuje, niti, ali je primerno ali smiselno, da se jih je nekako 'locilo' od ostalih... mene je zelo spremenilo in moj odnos z otroki je drugacen... ker je to moje delo, velik del mojega zivljenja, mi je to pac vredno in pomembno in sem zelo srecna, da sem bila odprta za sporocila otrok... vsak sam izbira, kaj zeli verjeti in kaj je zanj vredno in pomembno... meni so otorci sporocili, da smo vsi vredni tega, kar sem se pred leti ucila o indigcev...

*sicer pa - ja, o tem smo res ze veliko povedali v omenjenih temah

#16 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 3. september 2005, 22:07

<{POST_SNAPBACK}>Marsa kar  skenslaj....je  v bistvu veliko tega  tam napisanega...ta  moja  misel je  izven konteksta vsebine  indiga  otrok.......jaz  sem sam omenil, tisto kar  je  bilo v oddaji zame moteče...to okol imena "indigo" in pa povdarek na kvalifikaciji drugačnosti (prav vsak od  nas  je  unikat in drugačen od  drugega).......to me  je  motilo in zato sem napisal..nisem pa pred tem prebral že  napisanega...

hmmm, lohk bi zdruzila (ker je cist fajn se ta pogled, torej ne bi kar brisala tega, saj ste kar nekaj povedal), vendar je v bistvu tecno, ker ni tko naslovljena tema, ko smo tam spontano zacel govort o tem...

tko da morda jo pustim, sam v naslovu zbrisem oddaja (ker pol ne bo zgledal vec aktualno, ce bi pustila) - saj si jo not omenil v postu, da ne bomo zignoriral vira tvojega navdiha za tole temo. :)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#17 tomazslo

tomazslo
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 039

Objavljeno: 3. september 2005, 22:17

Sploh ni moj namen, da bi se spuščal v to, normalno je, da imaš izkušnje, to je tvoje delo, z njimi si, tvoje znanje in tvoja spoznanja, nihče ti jih ne more vzeti in prav je, da tako z njimi rasteš.....ne morem se primerjati in niti ti biti sogovornik, ker sam v tem izkušenj nimam...gledam iz drugega zornega kota.......

Moje razmišljanje je na to drugačnost, od kot, zakaj..je to prirojeno ali naučeno, ne na bistvo poslanstva in sporočila, prav je, da bi bilo čim več otrok takih, odprtih do informacij, brez lastnih blokad in z veliko mero tolerantnosti......samo tudi to ne gre povsem, potem nebi bilo razvoja..........

V bistvu je to samo lažje odpiranje do informacij, kaj je pa pogojevalo da so drugasčni..je bil to pravilni odnos in vzgoja, je k temu pripomogla tehnika in tehnični razvoj in možnost priti do teh informacij...ali so se v resnici rodili, kot posebneži.....tudi jaz sem bil vseskozi posebnež..pa se nisem tak rodil, razmere so mi omogočile, da sem bil.....

Smo robotki, ki imamo datodeko "duša" zato, da mislimo, da nismo robotki ...


#18 cosma

cosma
  • D član
  • Št. objav: 5 694

Objavljeno: 3. september 2005, 22:20

Meni se je zdela včerajšnja oddaja malce zvodnjena, mogoče pa izbira gostov ni bila posrečena, ki so vsak na svojem področju zelo ok.
Še najboljša se mi je zdela ga. Margareta se mi zdi. Pečjak itaq svoja klasa zase, ravnatelj Kordež tko nekaj mlačnega, Lila-indigo pa čisto mimo včeraj, sploh nič povedala, kr eno meglo razpredala.
Tik pred koncem sem pa zaspala, tako da povzetka nisem videla.
Jas te mam tak rada
I am feeling very olympic today
Is time the only thing you are waiting for?
Ni nujno, da si nor, da pišeš tukaj - pomaga pa!

Old friends pass away, new friends appear. It is just like the days. An old day passes, a new day arrives. The important thing is to make it meaningful: a meaningful friend - or a meaningful day.
Dalai Lama
Majhne usluge prijateljstva so tisočkrat vrednejše kot bleščeča darila, s katerimi nas poniža nečimernost darovalca. (Goethe)

#19 tomazslo

tomazslo
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 039

Objavljeno: 3. september 2005, 22:22

<{POST_SNAPBACK}>Meni se je zdela včerajšnja oddaja malce zvodnjena, mogoče pa izbira gostov ni bila posrečena, ki so vsak na svojem področju zelo ok.
Še najboljša se mi je zdela ga. Margareta se mi zdi. Pečjak itaq svoja klasa zase, ravnatelj Kordež tko nekaj mlačnega, Lila-indigo pa čisto mimo včeraj, sploh nič povedala, kr eno meglo razpredala.
Tik pred koncem sem pa zaspala, tako da povzetka nisem videla.

:palec: :palec: :palec:

Smo robotki, ki imamo datodeko "duša" zato, da mislimo, da nismo robotki ...


#20 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 3. september 2005, 22:34

<{POST_SNAPBACK}>brez  lastnih blokad in z  veliko mero tolerantnosti......

ce govoriva o teh, ki jim pravijo indigo, je pri njih izrazito prisotna velika mera NE-tolerantnosti (imenujejo jih tudi system busters) in tudi kaksna 'blokada'... druzenje z njimi ni kaksna poezija, posebno, ce vztrajas na starih sistemih prepricanj... to so precej mocni izbruhi besne jeze... ce ni odziva, pa lahko precej globoke depresije...

od kod drugacnost? od kod pa flower power generacija?

zanimivo vprasanje... od kod?


*ker sem govorila z go. Vido, vem, da prvotno ni imela v mislih teh gostov... meni je bila tudi najbolj vsec zdravnica, Vid Pecjak me je kar malo razocaral, sem mislila, da se je bolj poglobil v to, ko je ze napisal predgovor h knjigi, pa je kar nekaj opletal... nekaksno kramljanje pac... Petrovciceva je sicer nekajkrat napeljevala na solski sistem, pa nihce ni zelel prijet za to vabo (kakor mi je omenila v pogovoru, je bila tema prav s tem namenom v zacetku solskega leta)...

#21 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 3. september 2005, 22:36

<{POST_SNAPBACK}>
pa še  to...mogoče  si gledala miljonarja, kjer so enkrat  odgovarjali tisti iz  kluba  visokega IQ, al kako se  že  reče...ej tko neumnih odgovorov še  nisem slišal..

sory ker je off topic, ampak: :palec: :palec:

(*sama se na veliko 'jezila' in s prezirom gledala na to v temi IQ)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#22 cosma

cosma
  • D član
  • Št. objav: 5 694

Objavljeno: 3. september 2005, 22:39

Petrovčičeva je bila meni ok ....skušala je napraviti zanimivo oddajo, a žal tokrat le neka bleda senca njenih omizij. Mogoče se je res uštela z izbiro gostov oz. tistih, ki so bili pripravljeni priti na omizje.
Če bi oddajo gledala z očmi nekoga, ki se prvič sreča s temi pojmi, bi rekla, da je to spet neko njuejđevsko bluzenje.

Škoda. Pričakovala sem veliko več. Pa čez desetletje, ko bomo bolj pripravljeni.
Jas te mam tak rada
I am feeling very olympic today
Is time the only thing you are waiting for?
Ni nujno, da si nor, da pišeš tukaj - pomaga pa!

Old friends pass away, new friends appear. It is just like the days. An old day passes, a new day arrives. The important thing is to make it meaningful: a meaningful friend - or a meaningful day.
Dalai Lama
Majhne usluge prijateljstva so tisočkrat vrednejše kot bleščeča darila, s katerimi nas poniža nečimernost darovalca. (Goethe)

#23 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 3. september 2005, 22:40

<{POST_SNAPBACK}>
zanimivo vprasanje... od kod?

Jaz v resnici mislim, da je to lahko od velike količine zaužitega joda, ki ga vsebuje tudi že hrana za dojenčke, v nadaljevanju pa prejodirana sol. Si kdaj pomislila na to možnost?

#24 tomazslo

tomazslo
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 039

Objavljeno: 3. september 2005, 22:43

<{POST_SNAPBACK}>ce govoriva o teh, ki jim pravijo indigo, je pri njih izrazito prisotna velika mera NE-tolerantnosti (imenujejo jih tudi system busters) in tudi kaksna 'blokada'... druzenje z njimi ni kaksna poezija, posebno, ce vztrajas na starih sistemih prepricanj... to so precej mocni izbruhi besne jeze... ce ni odziva, pa lahko precej globoke depresije...



Petrovciceva je sicer nekajkrat napeljevala na solski sistem, pa nihce ni zelel prijet za to vabo (kakor mi je omenila v pogovoru, je bila tema prav s tem namenom v zacetku solskega leta)...


ja pol se pa sploh ne poklaplja z imenom..prav blokade in to kar opisuješ zmanjšujejo vijilično barvo...to smo mnogokrat preverjali in slikali..ko smo ugotavljali vpliv posameznih simbolov, zdravilstev in podobno...v različnih situacijah...bolezensko stanje..pa v momentu ko je bil vzrok ozaveščen in podobno...sicer je to druga tema.........a na avro se ne izide..........prav rad bi videl sliko avre nekega indiga otroka...

kar se Petrovčičeve tiče se strinjam

Smo robotki, ki imamo datodeko "duša" zato, da mislimo, da nismo robotki ...


#25 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 3. september 2005, 22:49

Tomaž, jod je vijolične barve, vijolična pa barva modrosti.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (2)

Člani: 0 - Gosti: 2 - Skriti člani: 0