Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Super živila


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
33 komentarjev na to temo

#1 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 716

Objavljeno: 13. marec 2013, 15:58

Super živila so trenutno res velik hit in ker se vse pogostejo pojavljajo tudi na mojem jedilniku sem za vse nas radovedne preizkuševalce odprla to temo.

Znašla sem se v dilemi, ko sem kupila prah MSM mineral, da vidim, če to "čudo" deluje. Vendar ker je tako slabega okusa ne razumem kako ga lahko kdo konzumira. Sama sem ga samo poskusila in me je po njem bolel trebuh. Zanima me, če ga kdo od vas jemlje in kakšne imate izkušnje?


What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#2 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 13. marec 2013, 16:23

Evo, po nasvetu Misty jemljem MSM, od drugih super živil pa samo še Chia semena. Imam občutljiv želodec, večkrat težave s kakšno jedjo.  Zjutraj recimo ne morem pit blagega zelenega čaja. Boli želodec. Zadnjič sem si  za zajtrk naredila skuto, malo grobo zmletega lanenega semena, žlico lanenega olja. Spet bolel želodec. Seveda sem ponovno pobrskala in obudila podatke, semena, ovsene kosmiče itd. je treba čez noč namakat, najbolje nalit vodo 40 stopinj z malo limone.

 

Začuda mi MSM, ki mi sploh ni kaj posebej grenek, prav paše zjutraj. A daš samo eno malo žličko, sok do pol ali cele limone, pa od tri deci do pol litra vode?

 

No, ko sem ga pila, se mi ni zdelo, da mi koristi. Kasneje, na pilatesu, sem opazila, da me zapestja spet bolj bolijo. In ahaaa, sem to nekako povezala s tem, da že ene dva meseca ne pijem več MSM. Zdaj ga spet pijem, čeprav tudi ne sleherni dan. Ene 3 x tedensko. Sicer je pa  organsko žveplo tudi v himalajski soli, črna se ji reče, se mi zdi. In dejansko diši solata, kot da so zraven trdo kuhana jajca, tako da je treba kdaj minimalno dozirat, pa še malo druge soli brez okusa zraven.

 

Če ti ne paše, sploh ne vem, zakaj bi se rabla matrat. Jz sem tudi enkrat neka oljčka, kao zdrava, probvala, pa bljaki. Kvečjemu, če si kakšno malo žličko zdravega olja vmešam v pomarančni sok icon_smile_dead.gif . Podari MSM komu, ki si ga ne more kupit.



#3 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 13. marec 2013, 19:39

Hej frendica biggrin.png Ja ja, vem, da hitro pišem in hočem čim več povedat. Glih, ko ene dva meseca nisem MSM-ja, so me zapestja  začela spet bolj bolet. Pa itak sem ga največ malo žličko na dan,  zdaj pa še samo ene 3 x na teden. In potem spet en cajt ne, ko ga bom porabila.

 

In res imam občutek, da paše za jetra, mi prav paše malo grenčine. Jz rečem, da imam jutranji tonik laugh.png



#4 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 716

Objavljeno: 14. marec 2013, 20:33

Evo, po nasvetu Misty jemljem MSM, od drugih super živil pa samo še Chia semena. Imam občutljiv želodec, večkrat težave s kakšno jedjo.  Zjutraj recimo ne morem pit blagega zelenega čaja. Boli želodec. Zadnjič sem si  za zajtrk naredila skuto, malo grobo zmletega lanenega semena, žlico lanenega olja. Spet bolel želodec. Seveda sem ponovno pobrskala in obudila podatke, semena, ovsene kosmiče itd. je treba čez noč namakat, najbolje nalit vodo 40 stopinj z malo limone.

 

Začuda mi MSM, ki mi sploh ni kaj posebej grenek, prav paše zjutraj. A daš samo eno malo žličko, sok do pol ali cele limone, pa od tri deci do pol litra vode?

 

No, ko sem ga pila, se mi ni zdelo, da mi koristi. Kasneje, na pilatesu, sem opazila, da me zapestja spet bolj bolijo. In ahaaa, sem to nekako povezala s tem, da že ene dva meseca ne pijem več MSM. Zdaj ga spet pijem, čeprav tudi ne sleherni dan. Ene 3 x tedensko. Sicer je pa  organsko žveplo tudi v himalajski soli, črna se ji reče, se mi zdi. In dejansko diši solata, kot da so zraven trdo kuhana jajca, tako da je treba kdaj minimalno dozirat, pa še malo druge soli brez okusa zraven.

 

Če ti ne paše, sploh ne vem, zakaj bi se rabla matrat. Jz sem tudi enkrat neka oljčka, kao zdrava, probvala, pa bljaki. Kvečjemu, če si kakšno malo žličko zdravega olja vmešam v pomarančni sok icon_smile_dead.gif . Podari MSM komu, ki si ga ne more kupit.

Silvija tudi sama ima občutljiv želodec. Je pa zanimivo, da ti potem odgovarja. Mi poveš katerega točno uporabljaš? 

Ha ha tudi sama ne pijem zjutraj zelenega čaja, ker mi ne naredi preveč dobro. Po mlečnih izdelkih pa skoraj vedno kaj dogaja v trebuščku :( Zakaj pa je dobro namakati z limono? Mogoče sam zaradi obarvanosti.  

Sicer meni sploh ni grenak ampak prov res čudnega neprijetnega okusa. Dala sem ga samo pol žličke v deci vode. Zato me pa zanima ali naj ga s čim zmešam, da bo ta čuden okus oblažil? 


What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#5 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 14. marec 2013, 20:48

Z limono moraš mešat MSM, menda se uživa skupaj s C vitaminom. Lahko daš dva do tri deci vode. Na šihtu imam pol litrski lonček, vanj stisnem sok ene limone in malo žličko MSM, pa to potem zdrinkam, da hkrati skrbim tudi za vnos tekočine.

 

Tale MSM imam, v enaki pakngi, samo da ni uvožen iz Kitajske, ampak Kanade.

http://www.super-hra...rhrana/prah/MSM

 

Tule piše več, je tudi omenjeno zakaj naj MSM v telesu nastopa skupaj z vitaminom C:

http://www.kasca.si/..._mineral_lepote

 

To, kar sem omenila za semena in oreščke, sem pa našla na eni spletni strani, češ, da naj bi s dodatkom limone pri namakanju semena malo fermentirala in se izločijo fitotoksini...vtipkaj: razbijmo mite o zdravi prehrani...



#6 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 15. marec 2013, 09:26

Super živila so samo super dobiček za prodajalce bučk.

Jasno naj vam bo nekaj, namreč hrana iz drugih kontinentov ni pisana našemu organizmu.

Pojdite malo v naravo in boste našli vse, kar raste prilagojeno našemu žaklju ali mercedesu .



#7 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 15. marec 2013, 09:49

Se strinjam, da so super živila marsikdaj predvsem priložnost zaslužka. MSM je v resnici organsko žveplo, ki se v naravi (naj bi) nahaja v zelenjavi, sadju, mleku, vendar je jasno, da je naša hrana osiromašena zaradi današnje pridelave ter predelave. Sicer pa tudi menim, prvenstveno hrana iz domačih logov icon1_thumbup.gif



#8 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 15. marec 2013, 11:39

Če bi blo vse res, bi tudi Himalajci kupovali sečoveljsko sol, katera med drugim vsebuje največ natrija od vseh soli na svetu.

 

Prehranska dopolnila, katera se prodajajo na našem trgu, naše celice prepoznajo kot nekaj tujega, podobno kot farmacevtska zdravila.

 

Tisto domače, ki je pridelano na naših tleh, je za nas najboljše kar nam mati narava nudi. V tej hrani je skoraj vse kar naš organizem rabi.

 

Nobenemu se ne da raziskovati specifike hrane, pridelane na naših tleh, Vsem je lažje klikati in kupovati nekaj, kar je super in fensi od tujcev, seveda z  super reklamo, katera prenese vsemogoče zapise.

Ko bojo ljudje ugotovili, kakšno škodo so si naredili z tujo hrano, bo že za marsikoga prepozno. Že sedaj se pozna pri domačem kmetu, kateri kmetuje samo še enosmerno.

Zemlje za pridelavo je sedaj še dovolj, a bo tudi tukaj kmalu udarila kriza. ( najbolj zaradi kvalitete zemlje ).

 

Ljudje, zbudite se in ne nasedajte korporacijam, ki nam v resnici ne želi nič dobrega.

Trgovske police so okužene do zadnjega kotička, pa če to verjamete ali ne .



#9 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 15. marec 2013, 11:53

Tudi pri dodatkih človek ne ve koliko koristi imajo...

sej veš kako rata telo leno, ko dobi neke stvari v izobilju in ga potem ne zna varčno uporabljai in izrabljati ...

marsičesa ne vemo

in jaz za prehrano res nimam nekega znanja

vendar se mi zdi tko na hitro, da ima Gold prav, ker če se vsak od nas odloči kupovat pri kmetu, ki ga pozna, ali si sam kak vrtek  ustvari, nam bo vsem veliko bolj koristilo kot vsi kupjeni dodatki...

zdej ko bo pomlad, potem poletje in jesen.... koliko enih super proizvodov nam bodo dali naši gozdovi in naši travniki.... vedno ko naberem  kaj užitnega iz gozda in s tem hranim svoje imam občutek, kot da sem jim prinesla najboljše zdravilo na svetu smile.png

Pri nas je gozda veliko, ljudi, ki bi jih zanimal in ki bi šli nabrati nekej slastnega in zdravega iz njega, pa zelo zelo malo...


astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#10 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 716

Objavljeno: 15. marec 2013, 14:02

Gold ni čist res kar trdiš, da kao vsi raje klikamo in kupujemo nekaj tujega. Sama dam največ na slovensko hrano in v trgovinah res pregledam vse deklaracije, in če se odločam med tujim in slovenskim, se bo sigurno v moji košarici znašel prej slovenski izdelek. Vse bolj pogosto kupujem tudi od lokalnih kmetov (predvsem pozimi, ko doma nič ne predelamo) itd. 

Sicer pa reklame za MSM sploh nikjer nisem opazila. Informacijo o njem sem dobila med pogovorom.

 

Z limono moraš mešat MSM, menda se uživa skupaj s C vitaminom. Lahko daš dva do tri deci vode. Na šihtu imam pol litrski lonček, vanj stisnem sok ene limone in malo žličko MSM, pa to potem zdrinkam, da hkrati skrbim tudi za vnos tekočine.

 

Tale MSM imam, v enaki pakngi, samo da ni uvožen iz Kitajske, ampak Kanade.

http://www.super-hra...rhrana/prah/MSM

 

Tule piše več, je tudi omenjeno zakaj naj MSM v telesu nastopa skupaj z vitaminom C:

http://www.kasca.si/..._mineral_lepote

 

To, kar sem omenila za semena in oreščke, sem pa našla na eni spletni strani, češ, da naj bi s dodatkom limone pri namakanju semena malo fermentirala in se izločijo fitotoksini...vtipkaj: razbijmo mite o zdravi prehrani...

 

Hvala Silvija, bom poskusila še z limono, se pa seveda ne bom silila, če ne bo šlo.


What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#11 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 15. marec 2013, 14:39

Meni se zdi pa full zanimivo kako večina zagovarja kmete, domačo pridelavo, bla bla bla...pozimi pa kupujejo banane, limone, pomaranče, šumsko voče v trgovini...a ni to kao poletno sadje zelenjavca...Ma glede na to da je danes že vse zmešano, lahko tudi jagode uspevajo pozimi...še medvedi ne hodijo več vsi na zimsko spanje pa naj si malo privoščijo šumskega voča...biggrin.png

 

A prehranski dodatki so dragi...glede na to da eni porabijo 50-100 eur na mesec, je to malo čuden vtis. Seveda potem itak stokajo kako je hrana in vse drugo drago. Je pa zanimivo kako kakšne stare škrte mamce hitro odprejo denarnico, ko slišijo glukozamin Q10 pomaga pri temu in temu, zlasti če je podkrepljen z govorjenjem in svetovanjem doktorce po telefonu....Pa baje je to kao registrirano zdravilo in ne dodatek...tralala...

 

Prehranski dodatki so priporočljivi za kratko obdobje, če človečku res zaradi kakšnih "izrednih" dogodkov začne česa primanjkovati. Dolgoročno pa ni priporočljivo uživati, ker telo potem neha oz. zmanjša izločanje določenih snovi in potem jih je treba vnašati z dodatki...in tako človeček pade v začaran krog...in potem ga mora nekdo odčarat...

 

Človek naj papca zemljo (glino) pa bo čist v redu, če ne prej pa takrat, ko ga bodo v krsto položili in obdali z zemljo...bo hitro v devetih nebesih med super živilom...biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#12 Igmúwathogla

Igmúwathogla
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 386

Objavljeno: 15. marec 2013, 15:17

Z vsemi, ki ste do sedaj pisali se strinjam. Ne zanikam pomembnosti lokalne hrane, želim pa poudarit, da se danes dodatki potrebujejo iz različnih razlogov.

Pridelki so osiromašeni. Nimam časa zdaj iskat link koliko je vsebnost vitaminov padla. Podpiram dodatke v meri kot je Brezo napisal. Če se jih jemlje na daljši rok, je res lahko bolj prehrana kot dodatek.

Potem, nimamo/jo vsi možnosti vedno za vsak dan kupiti hrano od kmeta, čeprav si to želimo. Če grem zdaj v ekstrem primerjave, tudi nimamo vsi, ki se zavedamo kakovosti določeno pridelane hrane, možnost naslednji mesec kupit zemljo in se it zdravo prehrano ''for ever and ever''. Za tiste v mestu živeče, za tiste, ki rabijo dodatno podporo pri prehrani brez pomisleka podpiram uporabo dodatkov.

 

In ti, Gold, res nikoli ne poješ banane, pomaranče, datljev?

 

No, v tem jaz vidim razliko, oz. pri tem delam ''razmak''. Ponavljam pa, da ne zanikam, da je avtohtona hrana lahko čisto dobra in nutricionistična.

 

 

 

Aja, Gold mimo grede za konec: zdaj sem se odločila za nekaj dnevno dozo slicija. Boš rekel, da je nepotreben dodatek, ker ni avtohton, čeprav ga je povsod po zemlji največ?

kolikor je meni znano z "normalno" prehrano - torej tudi s tisto iz "osiromašenih izdelkov" - brez problema dovede kolikortoliko zdrav človek svojemu telesu vse snovi, ki jih potrebuje. silicija recimo, pod normalnimi pogoji življenja skoraj ne moreš imeti premalo (razen če moraš jemati določene medikamente, pred operacijo ali te mučijo s kako kemoterapijo ali obsevanjem) in bi ga jaz osebno dodatno dovajal samo, če mi strokovnjak diagnosticira pomanjkanje in imam poleg tega še ustrezne simptome. in še takrat bi ga prej dovajal z ustrezno hrano (saj je praktično v vsem kar raste na zamlji - poudarek je "na zemlji" in ne "v substratu") in ne s kakimi "živilskimi dodatki".

 

kar seveda mnogi ne vedo je, da poleg pomanjkanja silicija obstaja tudi stanje presežka silicija (ki prav tako lahko povzroča težave), ampak tudi tega stanja z kolikortoliko normalno prehrano težko "dosežeš". "nekaj dnevno dozo silicija" - naenkrat? noja, saj je tvoje telo...



#13 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 15. marec 2013, 15:18

Dejstvo je, da dodatki namerno vsebujejo tudi škodljive primesi. Kaj ste res tako naivni, da bojo elite nam prodajale super živilo z namenom, da bomo bolj zdravi ??

Zelo se motite.

Mimogrede, soda bikarbona vsebuje arzen. Ja povsem nedolžna soda bikarbona.

 

Predno boste dali neko tako zadevo v usta, jo dajte preveriti kakemu neodvisnemu kemiku, kateri bo naredil dobro analizo.

Ja, to pa spet stane, a je vseeno cenejše od nove bolezni..



#14 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 716

Objavljeno: 15. marec 2013, 15:34

Z veseljem bi dala kakšno hrano v analizo. Mogoče koga poznaš pri komu se da te stvari preveriti.

Sicer pa poznam neko gospo, ki sicer trži super živila vendar je gospa to vse sama na sebi testirala. Sama pravi, da zaradi tega izgleda mlajše in se tako tudi počuti. Je pa res, da zares zgleda 10 let mlajša kot je. Koliko pa kdo verjame je pa njegova stvar.


What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#15 Igmúwathogla

Igmúwathogla
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 386

Objavljeno: 15. marec 2013, 15:35

Dejstvo je, da dodatki namerno vsebujejo tudi škodljive primesi. Kaj ste res tako naivni, da bojo elite nam prodajale super živilo z namenom, da bomo bolj zdravi ??

Zelo se motite.

Mimogrede, soda bikarbona vsebuje arzen. Ja povsem nedolžna soda bikarbona.

po tej logiki nam hudobne elite lahko tudi krompir v arzenik potunkajo, preden ga dajo na police.

 

sicer pa sem tudi jaz precej prepričan, da splošno izboljšanje zdravja ni glavni namen prehrambenih dodatkov - prej bi rekel da je vzrok njihovega obstanka splošno izboljšanje bilanc farmacevtskih obratov

 

predvidevam, da si dal znanstveno signifikantno število vzorcev sode bikarbone analizirati, da lahko trdiš, da vsebuje arzen -  daj, objavi analize, da ne bomo mislili, da kar nekaj trdiš.



#16 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 15. marec 2013, 15:58

Ma ludi, jz vam rečem, da uživamo in jemo svašta. Naj bi bile zdrave ribe, pa kje jih gojijo? Morske ribe vsebujejo težke kovine. Osebno poskušam imet do hrane en tak zdravo razumski odnos, da ne kupim vsega, pa tudi, da ne zanemarim vsega. Recimo, v naši trgovini (to je pač manjši kraj in se vsi poznamo) z "zdravo hrano" kupim kakšno pirino moko, ovsene kosmiče, laneno seme, kakšno olje, torej zdaj še MSM, to je pa tudi vse. In ko z lastnikom poklepetava (veš kako je to fajn, je že to zdravo tongue.png ) kot v dobrih starih časih, mi pove različne izkušnje, ki se mu dogajajo ob nabavi živil. Podebatirava o zelenjavi, kako jo gojijo in na koncu izveš, da eko dostikrat sploh ni eko. Kot jajca, ki so jih prodajali za t.i. talno rejo. Tako da...po zdravi pameti in to je to.



#17 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 15. marec 2013, 15:58

Sodo je dala v analizo znanka, tko da ti konkretnega dokumenta ne morem posredovati

Vem samo, da po nekih vezah na kemijski institut, seveda neuradno.

 

No, tudi na tej strani se najde marsikaj, posebej zgodba o bananah, itd..

 

http://wearechange.si/



#18 konjiček

konjiček
  • Vajenček
  • PipPipPip
  • Št. objav: 44

Objavljeno: 20. marec 2013, 19:15

Super živila so trenutno res velik hit in ker se vse pogostejo pojavljajo tudi na mojem jedilniku sem za vse nas radovedne preizkuševalce odprla to temo.

Znašla sem se v dilemi, ko sem kupila prah MSM mineral, da vidim, če to "čudo" deluje. Vendar ker je tako slabega okusa ne razumem kako ga lahko kdo konzumira. Sama sem ga samo poskusila in me je po njem bolel trebuh. Zanima me, če ga kdo od vas jemlje in kakšne imate izkušnje?

v kateri spletni trgovini si pa kupila ta prah?



#19 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 716

Objavljeno: 21. marec 2013, 15:41

v kateri spletni trgovini si pa kupila ta prah?

 

Nisem ga kupila na spletu ampak v dm-ju.


What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#20 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 716

Objavljeno: 27. marec 2013, 15:44

Sem ga včeraj ponovno probala kr s polovico limone in sam pol žličke, pa se po njem nisem dobro počutila. K da bi mi hotlo bit slabo, celo mal se mi je vrtelo, tko zlo neprijetno. Sej sploh več ne vem a je to psiha al mi res tko slabo naredi. Nek čuden čudež je to, če se po njem tko fajn počutiš ohmy.png


What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#21 anne

anne
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 137

Objavljeno: 27. marec 2013, 18:35

Tisto domače, ki je pridelano na naših tleh, je za nas najboljše kar nam mati narava nudi. V tej hrani je skoraj vse kar naš organizem rabi.

 

Nobenemu se ne da raziskovati specifike hrane, pridelane na naših tleh, Vsem je lažje klikati in kupovati nekaj, kar je super in fensi od tujcev, seveda z  super reklamo, katera prenese vsemogoče zapise.

 

Trgovske police so okužene do zadnjega kotička, pa če to verjamete ali ne .

 

Z vsemi, ki ste do sedaj pisali se strinjam. Ne zanikam pomembnosti lokalne hrane, želim pa poudarit, da se danes dodatki potrebujejo iz različnih razlogov.

Pridelki so osiromašeni. Nimam časa zdaj iskat link koliko je vsebnost vitaminov padla. Podpiram dodatke v meri kot je Brezo napisal. Če se jih jemlje na daljši rok, je res lahko bolj prehrana kot dodatek.

Potem, nimamo/jo vsi možnosti vedno za vsak dan kupiti hrano od kmeta, čeprav si to želimo. Če grem zdaj v ekstrem primerjave, tudi nimamo vsi, ki se zavedamo kakovosti določeno pridelane hrane, možnost naslednji mesec kupit zemljo in se it zdravo prehrano ''for ever and ever''. Za tiste v mestu živeče, za tiste, ki rabijo dodatno podporo pri prehrani brez pomisleka podpiram uporabo dodatkov.

 

Vprašanje - recimo, da želiš nekaj sam pridelati. Kako to storiš? Greš v trgovino in kupiš semena? In kakšna so ta semena? Ali so res naša? Ali so res "naravna"? Kako torej zanesljivo dobiti nekaj kvalitetnega in sam začeti s tem?

 

Se mi zdi, da je (sploh mestnemu človeku) težko najti nekaj res avtohtonega, naravnega. Že če se "potrudiš" in greš na tržnico, ti tam prodajo neko lepo izgledajoče drago sranje, in seveda vsi enak izdelek istočasno. Potem se pa vprašaš, ali je razen v ceni sploh kakšna razlika med to in trgovinsko zelenjavo...


Life begins at the end of your comfort zone. 


#22 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 703

Objavljeno: 27. marec 2013, 18:44

 Potem se pa vprašaš, ali je razen v ceni sploh kakšna razlika med to in trgovinsko zelenjavo...

 

ja. na tržnici zna biti slabša.

sam sicer nisem vidu, sem pa že parkrat slišu, da eni zelenjavarji hodijo u megacentre zvečer, ko jih zaprejo in za bagatelo odkupijo zelenjavo, ki v teh centrih ne bi zdržala do naslednjega dne kolkor tolko apetitlih na pogled.

in pol to mal otrebijo, našpricajo, dajo na hladno in zutri direkt s svežo zelenjavo na tržnico partyy.gif


sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#23 anne

anne
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 137

Objavljeno: 27. marec 2013, 18:53

Jaz sem slišala, da tisti, ki vozijo zelenjavo, ustavijo tovornjak vsakih nekaj ur, se oblečejo v skafander in gredo pošpricati tisto zelenjavo v hladilniku. In to šprica tudi v (nekaterih?) samih trgovinah. 

 

Ja, ignorance is blissinno.gif


Life begins at the end of your comfort zone. 


#24 anne

anne
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 137

Objavljeno: 27. marec 2013, 21:37

Vemo, ampak jaz sem raje večni optimist in mislim, da tako hudo pač ni in da naša Semenarna ima še kakšna normačna semena. Kot sem bila optimist, da zelenjava na tržnici pa res ni ista kot pri sosedutongue.png

Ja, ponovno, tanka je meja med takšnim optimizmom in naivnostjo. flirt.gif

 

Kot pravim - ignorance is bliss.


Life begins at the end of your comfort zone. 


#25 Igmúwathogla

Igmúwathogla
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 386

Objavljeno: 28. marec 2013, 08:41

Vprašanje - recimo, da želiš nekaj sam pridelati. Kako to storiš? Greš v trgovino in kupiš semena? In kakšna so ta semena? Ali so res naša? Ali so res "naravna"? Kako torej zanesljivo dobiti nekaj kvalitetnega in sam začeti s tem?

n.pr. kupiš semena pri: www.amarant.si ali www.reinsaat.at ali kupiš sadike pri kakem bio (ali "biodinamičnem") kmetu ali na in si potem semena prideluješ sam - potem tudi lahko oceniš koliko je s tem dela in ali so cene za res biološko pridelana semena in proizvode glede na vloženo delo drage

Se mi zdi, da je (sploh mestnemu človeku) težko najti nekaj res avtohtonega, naravnega. Že če se "potrudiš" in greš na tržnico, ti tam prodajo neko lepo izgledajoče drago sranje, in seveda vsi enak izdelek istočasno. Potem se pa vprašaš, ali je razen v ceni sploh kakšna razlika med to in trgovinsko zelenjavo...

predlog: zmeni se s kakim bio pridelovalcem in poskusi - greš nabrati na njegovo njivo ali vrt 10 kg motovilca, ga opereš in očistiš, zapakiraš, odpelješ na tržnico in ga v recimo 4 urah prodaš po tržniških "svinjsko dragih" cenah. Potem pa deli izkupiček z številom ur ki si jih za vse skupaj porabil(a) in upoštevaj da si pri tem naredil(a) samo pol dela (prej je treba seme pridobiti, pripraviti teren, posejati....) in preveri, ali se zdi še vedno "drago".

 

Je pa seveda res, da na tržnici res ne moreš videti ali so pridelki iz "lastnega polja" ali iz "megacentra".






Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0