Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Glavoboli, migrene


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
37 komentarjev na to temo

#1 naivnica

naivnica
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 3

Objavljeno: 18. maj 2004, 21:20

nekdo mi naj pove, kako najbolje preženeš migreno.

#2 jest

jest
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 4

Objavljeno: 19. maj 2004, 09:13

Ojla!

Najlažje in po mojem najučinkovitejše z masažo,akupunkturo, elektrostimulacijami....skratka na osnovi kitajske tradicionalne medicine.


Lep dan ti želim in čim manj glavobolov! xDDx

#3 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 19. maj 2004, 09:27

Najlažje in po mojem najučinkovitejše z masažo,akupunkturo, elektrostimulacijami....skratka na osnovi kitajske tradicionalne medicine.

Jest, a si ti Kitajc, da nič ne razumeš :8):

#4 jest

jest
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 4

Objavljeno: 19. maj 2004, 09:48

[quote name='sstane' date='19. May 2004 ob 09:28'][quote name='jest' date='19. May 2004 ob 10:14'] Najlažje in po mojem najučinkovitejše z masažo,akupunkturo, elektrostimulacijami....skratka na osnovi kitajske tradicionalne medicine.[/quote]
Jest, a si ti Kitajc, da nič ne razumeš :8):[/quote]
[QUOTE]

Morda si pa Stane Ti kitajc xDDx . Ni mi jasno zakaj nekateri ne sprejemate izkušenj in znanja drugih. Sama imam izredno dobre rezultate pri odpravljanju migren z masažo, medtem ko nimam dobrih izkušenj s soljo. (konkretni primer: stranka je prišla k meni in me vprašala, kaj naj naredi, ker je vsa zabuhla. Po pogovoru sem ugotovila, da dodatno "pije" ali "je" sol. Ko je prenehala je bilo v se OK). To ne pomeni, da sol ni dobra, toda ne za vse. Tega področja ne poznam dobro, zato se ne spuščam vanj. Poznam pa svoje področje dela in zato vedno in vselej trdno stojim za svojimi trditvami in dejanji. Sprejemam druge načine in poglede, tako si tudi dovolim, da imam svoje mnenje, ki ga zagovarjam.

Vsak pozna svoje področje in meni se to zdi čisto v redu.

Lep sončen dan vsem x:)x

#5 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 19. maj 2004, 09:56

Jest......te teme kot da ni (ker se že 4-plira se mi zdi), napiš to na kakšno drugo temo. x:o)x Japonc Mick x:Dx
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#6 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 22. maj 2004, 18:49

Vsak pozna svoje področje in meni se to zdi čisto v redu.

Seveda, meni tudi, moja pripomba je bila le igra besed v vprašanju.
Vedeti moraš le nekaj, da je tradicionalen kitajski način prehrane za organizem najbolj primeren, saj se hrana na površini segreje nad temperaturo razpada C vitamina, notranjost pa ne preseže 65°C, kar pomeni, da, če je Kitajca glava bolela, ga verjetno ni zaradi pomanjknja elektrolitov v organizmu, ampak zaradi blokad energijskih poti, ki jih ti sproščaš z masažo.
Podsoljenega Amerikanca ali Evropejca pa lahko masiraš do krvi, pa bo učinek le kratkotrajen, ker je vzrok njegovega glavobola največkrat drugje.
Ti pa zelo rad pritrdim, da nekateri uživajo kakšno sol kot zdravilo in se seveda presolijo, ker običajne soli pred tem ne eliminirajo.
Vse soli, kakršnekoli so že, se seštevajo in če tega kdo ne upošteva, ga ne bo samo glava zabolela, ampak se mu lahko zgodi še kaj manj prijetnega.
Tako, da najini znanji si nista v nikakršnem nasprotju, menim le, da bi zelo povečala učinkovitost svoje metode zdravljenja, če bi upoštevala tudi spopznanja iz moje knjige.

#7 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 1. junij 2004, 22:42

Glavobol si preženem tako, da se v bolečo glavo smejem. Se pravi - pozornost v glavo in smeh. Če si vzamem 15 minut cajta za to, čez eno uro zanesljivo o bolečini ni niti najmanjšega sledu. Sploh niso potrebne posebne priprave - deluje tudi, kadar to počnem npr. med vožnjo z avtom. :eek: :eek: :eek:
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#8 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 1. junij 2004, 22:46

Hej, prideš na party :8): :palec:

#9 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 1. junij 2004, 22:54

Ne vem niti kje je, niti kdaj je, niti kdo pride ... Bom mal prečekiru, sj se mi zdi, da sem temo nekje opazilc(sem pa mislil, da še vedno meljete o prejšnjem). xrolleyesx xrolleyesx xrolleyesx
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#10 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 1. junij 2004, 22:57

Ko se glih hecate, pa povem, kaj moja mama pravi, ce recimo tarnas o cemerkoli, npr. o glavobolu..

A glava te boli?
Ves kaj je dobro?
x?x
Da mene ne. xDDx :xx!: x:o)x x:Dx x:Dx x;)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#11 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 1. junij 2004, 23:08

x8Dx x:Dx x:px (moj fotr rad tkole ... pa še prav počasi in 'učeno', kao, bo po dohtarsko zdaj nekaj pojasnil)

#12 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 1. junij 2004, 23:15

Vsi fotri smo taki, sploh do hčera x:Dx x^x

#13 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 2. junij 2004, 05:41

Kakšni misliš sstane... :eek: x8Dx

#14 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 2. junij 2004, 07:19

Vsi fotri smo taki, sploh do hčera x:Dx  x^x

nimam pojma...moj foter ni (bil) nikoli tak... :o|o: x8Dx
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#15 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 2. junij 2004, 08:41

Kakšni misliš sstane... :eek:  x8Dx

Dohtarski x^x

#16 mari

mari
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 311

Objavljeno: 2. junij 2004, 08:55

naivnica:

dve odprti zadevšni na temo glavobolov in migren imaš v forumu: zdravje, alternativna medicina in sicer obe temi sta že malo starejšega značaja in sta na strani 6. x;)x

Pa prosim, ne uporabljaj velikih tiskanih črk (caps lock) ker izgleda kot da se dereš! x8Dx

sama imam občasne migrenske napade, ki trajajo od 1 -3 ur. Skupne točke povzročitelja mi še ni uspelo najti, ker se ne pojavljajo redno.

Takrat občutim močan pritisk v glavi, razmišljam počasneje, zelo me moti svetloba in hrup, hrana se mi upira, se mi je 2x že zgodilo, da sem na poti iz službe domov morala ustaviti na bus postaji, ker nisem bila sposobna peljati se z avtom naprej!!! x!x x!x x!x Počakala kakšnih 15min da pridem k sebi, da meglica izgine izpred oči in..gremo dalje.....
Doma (pač poznajo in razumejo situacijo :sori: , zato se takrat umaknem na samo) se uležem na posteljo, zatemnim spalnico in ležim v čisti tišini.... včasih zaspim, vedno pa ne... ampak pomaga zmanjšati napetost v glavi! In kmalu tudi migrena izgine!
Tableti pri meni ne primejo!

In še ena preizkušena metoda: sex! :palec: :palec: :palec: vem, da bo večina takoj v luft skočila, da v taki sitaciji tud pod razno ne more nič, ampak..... če partnerju lepo lepo razložite, naj vas nežno razvaja...in razvaja....in razvaja......in mu na lep način tudi razložite da kontra od vas ne more v tem trenutku pričakovati, ker za to resnično niste sposobne, bo dečko popolnoma razumel..... in kmalu bosta dojela da glavoboli niso tako grozna stvar! je pa res, da po takem hudem glavobolu in ...hudem razvajanju... padeš samo še v globok spanec... xDDx xDDx xDDx

#17 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 2. junij 2004, 20:01

Mari, vse, kar si povedala, posebej to ta zadnje, kaže pri tebi na simptome nizkega pritiska, ki ima za posledico slabo prekrvavljenost možganov. Si ga kaj meriš?

#18 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 2. junij 2004, 20:02

Kakšni misliš sstane... :eek:  x8Dx

Dohtarski x^x

Hočemo le dobro... x^x

#19 mari

mari
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 311

Objavljeno: 3. junij 2004, 08:00

sstane:
res imam nizek pritisk! 80/100

par let nazaj je bil 60/90 !!!! popravil se je med nosečnostjo.

pa sem začela redno zajtrkovati..... prej sem zjutraj vsaj 2x tedensko na hit "skup-padla"
zdaj ko se pa zjutraj okrepčam je stanje 100% bolje!

če sem dovolj pozorna na začetne znake glavobola in jih "ne spregledam" pomaga tudi skodelica nesladkane črne kave (brez mleka).... tko na eks.... :8):

#20 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 3. junij 2004, 08:03

sstane:
res imam nizek pritisk!  80/100

par let nazaj je bil 60/90 !!!!  popravil se je med nosečnostjo.

hehe, ko ste ravno pri pritisku - povem kot nekaksno 'zanimivost' - pri 20. sem imela pritisk parkrat tudi 150/110 (pri dvajsetih!!!!!!!).
Popravilo z jogo (v nosecnosti so se malo bali, da mi bo narastel, a je bilo vse normalno)...
Krivec so bile predvsem kontracepcijske tablete.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#21 Buddha

Buddha
  • Brez statusa
  • Št. objav: 3 845

Objavljeno: 3. junij 2004, 20:29

Pa prosim, ne uporabljaj velikih tiskanih črk (caps lock) ker izgleda kot da se dereš

HJA, EDN SE JE TO SPOUNU IN ZATO VSI˝PANIČNI, EH..MEN SE PA NE DA PRTISNT CAPS LOCK˝.. A SE DEREM ZATO x:Dx
.vedno iščem Vzrok problemov in njihove Zdrave rešitve

#22 candlelight

candlelight
  • D član
  • Št. objav: 464

Objavljeno: 3. junij 2004, 21:42

nekdo mi naj pove, kako najbolje preženeš migreno.


Pri migreni gre večinoma za moten pretok energije, ki teče po glavi. Pretok pa lahko motijo problemi v hrbtenici ali pa kakršnekoli brazgotine. Če ni energetskega ravnovesja v našem telesu, pride do bolezenskih motenj... če te zanima več o tem, si preberi članek v novicah o akupunkturni masaži brez iglic.
BOLEČINA JE KRIK TKIVA PO PRETOČNI ENERGIJI

#23 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 5. junij 2004, 20:47

sstane:
res imam nizek pritisk!  80/100

par let nazaj je bil 60/90 !!!!  popravil se je med nosečnostjo.

pa sem začela redno zajtrkovati..... prej sem zjutraj vsaj 2x tedensko na hit "skup-padla"
zdaj ko se pa zjutraj okrepčam je stanje 100% bolje!

če sem dovolj pozorna na začetne znake glavobola in jih "ne spregledam" pomaga tudi skodelica nesladkane črne kave (brez mleka).... tko na eks....  :8):

No, vidiš, takih primerov poznam ogromno in veliko jih glava več ne boli x;)x

#24 anka

anka
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 36

Objavljeno: 15. september 2005, 17:57

Ja imela sem iste težave, pomaga mi ekspresso kava, aspirin migran,....ta dva najbolj pogosto še vedno uporabljam, oz. kavo, če pa ne prime pa aspirin migran. To ziher deluje..... xsrcx

#25 kokica

kokica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 176

Objavljeno: 15. september 2005, 18:03

V grenko kavico kaneš limono, popoješ in glavobol izgine, če le ni premočan....Pa seveda, gibanje, gibanje in gibanje, torej dovolj kisika v možgane in tudi glavobola ne bo. :palec:
Smisel življenja je največja sreča




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0