Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Homeopatija


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
651 komentarjev na to temo

#1 dharma

dharma
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 1

Objavljeno: 9. september 2002, 01:00

Pozdravček

Homeopatijo malo poznam in me je zelo pritegnila, me pa zanima še več o njej.

Rada pa bi tudi našla nekoga ki se z njo ukvarja v okolici Ljubljane ali proti gorenjski.
Če mi lahko nekdo pomaga glede tega bom zelo vesela.

#2 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 7. februar 2003, 01:00

Glede na to, da gre za zelo zanimivo vejo in tudi veckrat dobim vprasanje v zvezi s tem na urednistvo, se mi zdi smiselno in primerno, da osvezim tole temo, kamor boste lahko vsi, ki imate izkusnje s homeopatijo in ki boste to zeleli, nizali svoje izkusnje in/ali priporocila.

Tudi druge obiskovalce pogosto ali najpogosteje zanima tudi, kdo v Sloveniji se s tem ukvarja oz. kateri od razpolozljivih homeopatov (ce so zastopani v vecjem stevilu) je najboljsi ali pac najprimernejsi za doloceno vrsto tezav), seznam slednjih pa bodo nasli tudi v podforumu 'Zdravilci in terapevti...', ... in še v nekaterih temah (zdravilci, terapevti), kot tudi na LNM.

(*sama imam malo izkusenj s homeopatijo in nobene -osebne- s homeopati, kolikor pa sem slisala, zelo hvalijo g. Pajntarja iz Ljubljane)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#3 Kira

Kira
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 8

Objavljeno: 20. februar 2003, 01:00

x?x
HOMEOPATIJA, VEDA, KI SE SIRI V SLOVENIJO. O NJEJ SE JE ZE VELIKO PISALO IN NA NOVO JO SELE BOMO ODKRILI TUDI TUKAJ. HOMEOPAT TI NA PODLAGI NAJMANJSIH SIMPTOMOV, NAJBOLJ NENAVADNIH POSEBNOSTI SESTAVI ANAMNEZO - SLIKO TVOJEGA TRENUTNEGA BOLEZENSKEGA STANJA IN TI PREDPISE VRSTO REMEDIJE-ZDRAVILA.
DAJE TI TO ZDRAVILO V RAZLICNIH POTENCAH IN SEVEDA TISTO, KI DAJE KOT ENO ZRCALNO SLIKO SAMEGA TEBE.
CE BI TE OPREDELIL, DA SI TI BELA COKOLADA, BI TE ZDRAVIL TAKO, DA BI TI DOZIRAL BELO COKOLADO V DOLOCENI POTENCI. x8Dx

#4 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 15. julij 2003, 13:26

Imamo kar tri teme odprte s tem naslovom, pa vse zelo hitro zaključene...

Bi bila prav vesela, če bi kdo kakšno svojo izkušnjo povedal... x:)x

#5 Tina

Tina
  • D član
  • Št. objav: 2 142

Objavljeno: 15. julij 2003, 13:35

Po sledeh homeopatije na Slovenskem
Objavljena slika

#6 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 15. julij 2003, 13:48

Hvala Tina! :)

Zanimivo... ravno danes sem si v knjiznici med drugim sposodila knjigo Homeopatija (sem si jo ze enkrat, pa jo odnesla nazaj v knjiznico, brez da bi pokukala notri).
Morda bom tokrat bolj zavzeta. :)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#7 Tina

Tina
  • D član
  • Št. objav: 2 142

Objavljeno: 15. julij 2003, 16:05

Marsa x:)x :palec:
V današnji Jani je ravno članek o homeopatiji.
Objavljena slika

#8 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 15. julij 2003, 16:31

Tina - hvala x:)x

#9 Uma

Uma
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 310

Objavljeno: 16. julij 2003, 20:42

Jaz bi bila zelo zelo zelo vesela, če bi se status homeopatije pri nas končno uredil.
mi ne bi bilo treba po arcnije čez mejo, kjer niso tako poceni. no, pomagajo pa!


#10 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 16. julij 2003, 20:52

Uma - kam pa hodiš po arcnije?

#11 Uma

Uma
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 310

Objavljeno: 17. julij 2003, 12:34

Kje mi je bližje, tam skočim čez mejo- V Avstriji sem kupila zdravila v Lipnici in Gradcu, v Italiji v Trstu, prijatli so nabavljali v Zagrebu...no, saj ne da bi bili toliko bolni...povsod sem bila po 1x...ampak mislim, da se dajo homeopatska zdravila dobiti v vseh lekarnah (v teh državah).

#12 Uma

Uma
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 310

Objavljeno: 17. julij 2003, 12:37

...toda najbolj se zanašam na zelišča, tako da vse te pripravljene arcnije uporabljam samo v nujnih primerih. ki so na srečo zelo redki.

#13 Tina

Tina
  • D član
  • Št. objav: 2 142

Objavljeno: 17. julij 2003, 12:39

Uma, pa si dobila zdravila preko "recepta" ali brez?
Objavljena slika

#14 Uma

Uma
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 310

Objavljeno: 17. julij 2003, 13:20

Vsa zdravila, ki sem jih kupovala, sem dobila brez recepta, res pa je, da sem potrebovala taka, bolj "splošna"- proti kašlju ipd. ne vem, kako je z bolj specifičnimi...

#15 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 17. julij 2003, 17:12

Bolj specificnimi...
Bi se strinjala z Umo... najbrz je res takole...
Namrec - ful poznam ljudi, ki hvalijo tole in verjamem, normalno, ce pravijo tako...
So mi pa enkrat zrihtali (frendica, vendar prav za tamalega) pri homeopatu pripravek proti alergiji na pike - kao 'splosno' in tko...
Pa sploh ni prijelo... :sori:
Pocakali se naslednji dan, ce bi bil ucinek, potem pa je bil ze prevec otecen (in vedno bolj), pa smo potem dali spet Claritine, ki smo ga k sreci vseeno imeli s sabo...

Mitji pa je ful pomagal ta nek splosni pripravek, ne vem pa vec, za kaj je slo, mislim pa, da za ponavljajoco angino ali pa kaj takega...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#16 Pink Floyd

Pink Floyd
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 1

Objavljeno: 18. julij 2003, 14:20

Živjo!
Moje zelo izkušnje s homeopatijo se navezujejo ravno na dr. Pajntarja. BTW,največ uspehov dosega homeopatija pri kroničnih in sistemskih obolenjih. Diagnozo seboreični dermatitis mi je postavila uradna medicina, od katere pa sem dobil samo 10 vrst različnih krem, polnih obupno škodljivih kortikosteroidov.Da ne bo pomote, ne zaničujem uradne medicine, ki mi je rešila koleno x:)x ... V tem primeru pa mi pač ni mogla pomagat. Imel sem živo rdeče fleke po obrazu in sem bil kot semafor. V Auri sem našel cifro in odšel do zgoraj omenjenega doktorja. Šel sem bolj na blef, vsekakor pa sem bil prijetno presenečen. Veliko dam na očutke in če mi kaj ne bi zavibriralo dobro, bi se preprosto obrnil in odšel. Zdravljenje se je precej vleklo v smislu izboljšanja, vendar nisem odnehal. Stvar pa se je s časom zelo izboljšala. Med zdravljenjem sem doživel nekaj življenskih prelomnic, ki so tud vsaka po svoje vplivale na potek zdravljenja in se mal poglobil v določene probleme oz. vase. Zdravljenje še poteka, se pa osredotoča na druge sistemske tegobe kot so alergije. Glede na lastne izkušnje bi ga priporočil tudi drugim. Ne trdim pa, da je idealen. Ne vem kakšna je cena prvega pregleda/pogovora, kasnej je obisk + zdravila okrog 10.000,00. Mogoče ni pocen, ampak za zdravje pomoje ni noben denar stran vržen. Meni je pomagal...

#17 cosma

cosma
  • D član
  • Št. objav: 5 694

Objavljeno: 19. julij 2003, 20:48

Jaz imam ravno tako pozitivno izkusnjo z tem. Zdravila sem dobila pri svoji osebni zdravnici, ki se ukvarja s tem. Ona pravi da tudi svoje domace zdravi izkljucno z homeopatskimi zdravili.
Uradna medicina ne pozna zdravila za komplikacijo, ki se je zgodila pri meni po zvinu gleznja, bolecine so bile stalne in imela sem utesnitev mehkih tkiv, ter stalno boleco in zateceno nogo po vec kot enem letu.Diagnoza, ki so mi jo postavili je Sudekova distrofija. Ampak Homeopati itaq ne potrebujejo diagnoze ampak simptome.
Zdravila, ki so mi jih dali ( za revmatike) so prizadela moj zelodec tako da sem imela se s tem problem. Potem mi je osebna zdravnica predlagala naj poskusim. Bolecine so res ponehale, pozdravila se pa nisem s tem.
Za pregled nisem placala nic, ker ga je opravila med sluzbenim casom, zdravila sem placala 2 000 sit. Nabavlja jih v Avstriji.
Jas te mam tak rada
I am feeling very olympic today
Is time the only thing you are waiting for?
Ni nujno, da si nor, da pišeš tukaj - pomaga pa!

Old friends pass away, new friends appear. It is just like the days. An old day passes, a new day arrives. The important thing is to make it meaningful: a meaningful friend - or a meaningful day.
Dalai Lama
Majhne usluge prijateljstva so tisočkrat vrednejše kot bleščeča darila, s katerimi nas poniža nečimernost darovalca. (Goethe)

#18 MUCAMACA

MUCAMACA
  • D član
  • Št. objav: 1 056

Objavljeno: 20. julij 2003, 15:37

Imam precej izkušenj s homeopati. Že ko sem živela v Avstriji, so moji kolegi določene kronične ali drugače "neozdravljive" težave reševali s homeopatijo.

Potem mi je zbolela mama, in po dobesedno kilah raznih tablet in vseh mogočih pregledov in terapij uradne medicine, je tehtala 40 kg. Bila sem že skoraj prepričana, da bo umrla. Pozdravil jo je Kajumov s homeopatskimi pripravki.

Pa drugače vsi pohvalijo tudi Pajntarja- vem za konkretni primer otroka, ki je doživel praktično razpad imunskega sistema in so zdravniki staršem povedali, da naj ga naslednjih 4-5 let držijo izoliranega od drugih ljudi, da ne bi kaj nalezel... Skratka po 1 letu homeopatije, se ta otrok normalno igra z ostalimi otroci (medtem se mu je imunski sistem neverjetno popravil).

Tudi jaz osebno sem bila že pri Pajntarju in lahko rečem samo :palec: .

Ponavadi zdravljenje traja malo dlje kot smo navajeni (ponavadi ni tako hitro kot pri antibiotikih).

Poleg tega pa za popolnoma isto bolezen vsak človek dobi DRUGAČNO zdravilo (ker pač tudi drugače reagiramo, eden pri vročini ima mrzlico in ga trese, drugi ima toplo vročino, se znoji,itd.), tako da ni preveč pametno uporabljati homeopatskih pripravkov, ki so bili mišljeni za nekoga drugega.

Zdaj me pa že roka boli... x:Dx x:Dx


xsrcx xsrcx xsrcx MucaMaca

#19 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 20. julij 2003, 18:31

:vragec:

no, de she jst kej dodam....(de se naujo shirl glasovi, de sm chist neresen x:Dx )..:

moja petka je zhiu dokaz, de zadeva deluje...namrech...
najdu sm si enga osebnga zdravnika!!!..ki prakticira tut takele zadevshne (natiho seveda) in rezultat je, de lohk dons hodim, sicer z berglo, ampak "uradna medicina je rekla" de dva mesca nimam kej praskat...
TKO


:vragec: x:)x :hepko:
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#20 vila vetra

vila vetra
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 192

Objavljeno: 21. julij 2003, 16:01

:palec: x^x

tud poznam homeopatinjo in jo priporočam
in kapo dol,
Deluje, potrdim še tukaj!

:inocent: :vio: x:Xx Vila Vetra
Nikoli ne podcenjuj moč vetra
in moč strasti...!

#21 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 21. julij 2003, 16:16

:vragec:


HOME - O - PA - TI - (pa) -JA(z)....


:vragec: x:)x x;)x
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#22 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 18. februar 2004, 21:55

Bo mogoce kdo kaj povzel tukaj?
meni je zelo zanimiva tale tema, preprica me nekako v osnovi, ze sama ideja, vendar imam premalo znanja, literature kvalitetne je bilo premalo (*itak ne mores tega osvajati samo prek knjig, a vseeno, dobis lahko nek sirsi vpogled), to smo ze zdavnaj odprli in se je ze davno izgubilo, pa da se malo spet aktivira. Ko nas je zdaj kakih 100X vec kot tedaj... :)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#23 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 18. februar 2004, 22:04

Marsa, da ti malo pomagam z literaturo. Vir sem pa že pozabil x^x


HOMEOPATIJA

Pri homeopatski metodi redčenja igra biokoda le vlogo nosilca informacije.

Kode.

Kot pri računalniku.

Lahko tolčeš po tastaturi z vsemi desetimi, toda le en udarec po pravi tipki ti odpre pravi program.

In le en elektron, en bit informacij na tastaturi jezika bo pravi.

In več možnosti je, če tipkaš le z enim prstom, kajti z večimi hkrati blokiraš tudi pravo tipko.

In lizanje zdrave soli, ki je v bistvu homeopatska metoda, ti zelo povečuje verjetnost, da bo zadetek uspel.

Toda le odpiranje programa brez količinskega vnosa zdrave soli bo le kratkega veka.

#24 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 18. februar 2004, 22:07

Eh, kaj ga zdaj sr**** s temle?
Saj vem, saj sem rekla, da je osnovni catch dbest!! Kaj pa si mislil, da sem mislila?!

Sem mislila kaj uporabnega da se doda, ne pa spet se ena tema, kamor bos postnil sol, Stane, ustavi konje malo, pliz, s to soljo!
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#25 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 18. februar 2004, 22:11

Pusti sol, tu imaš razloženo bistvo homeopatije. Računalničarji, ki jih je tukaj dovolj, pa bodo lahko še dopolnili. Samo ne zavijat še tega v kakšno magijo, pliz :inocent:




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0