Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Kako najti pravo srečo?

sreča duhovnost zavedanje

  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
465 komentarjev na to temo

#1 Alja Aljančič

Alja Aljančič
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 6

Objavljeno: 1. junij 2015, 11:21

Vsak človek na tem planetu išče srečo. To nam je vsem skupno. Želimo si predvsem miru in radosti. Želimo si živeti, kot že od nekdaj sanjamo. 

 

In kaj je tisto kar nam lahko prinese trajni mir in srečo? 

Odgovor je zelo preprost. V svoje življenje je dobro vnesti čim več zavedanja sebe in okolice. Kaj pa to pomeni? Kadar smo v zavednem stanju, takrat življenju dopuščamo da je in enostavno ne obsojamo in dopuščamo sebi in svetu, da je kar je. Vse misli, čustva in občutki, ki nas zadržujejo v stanju uma, v prostoru zavedanja nimajo kaj iskati. Ravno um je tisti, ki nam odteguje občutek miru in sreče saj vedno nekaj obsoja, dela zaključke, analizira in porabi ogromno naše energije. 

 

Da bi se svet na katerem živimo spremenil je potrebno, da nas čim več dvigne našo zavest. Ko storimo to vplivamo še na ogromno ljudi brez, da bi se tega sploh zavedali. Le kaj je lahko še boljše kot to? Imate ogromno vlogo na tem svetu, edinstveno.

 

Se tega zavedate? Kaj pa vi mislite o sreči in tem kako lahko skozi sebe spremenimo planet?



#2 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 1. junij 2015, 11:25

mal za foro sem šel prečekirat in točn vem, kdo in kakšen bo vrstni red javljanja na tole temo..

Samo medklic, brez zamere

 

Hvala lepa..


prenos.jpg


#3 omar

omar
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 821

Objavljeno: 1. junij 2015, 11:54

Hvala lepa..

Prosim.flirt.gif 

 

V bistvu sm ti pršu sam zjajcat vrstni red in tip javljalcev v to temo. Sam tolk da ne bo po tvojem. Drgač se pa že umikam vn iz teme.......tongue.png  



#4 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 1. junij 2015, 12:27

 tut to sem šel za foro čekirat in sem vedel da mi boš pršu zjebat vrstni red kar je najhuje sem vse to vedenje skanaliziral prek tebe, k je men slika bla motna... ..


džavolčič en


prenos.jpg


#5 A65

A65
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 422

Objavljeno: 1. junij 2015, 12:30

mal za foro sem šel prečekirat in točn vem, kdo in kakšen bo vrstni red javljanja na tole temo..

Samo medklic, brez zamere

 

Hvala lepa..

Em, zdaj nisem čisto zihr, ali sem v predvidenem vrstnem redu ali bom pikirala nekam, kjer sploh nimam zica... A včasih se da prav fletno sedeti na tleh. :)

 

 

Kdaj mi kaj od prebranega prav 'sede' in nekoč je neko krasno dekle, ki je sebe imenovalo nedajsefloki, napisalo:

 

"Prisegla sem si, da bom živela za danes in da bom v vsakem dnevu našla nekaj lepega. In da bom, ne glede na to, kdo in kaj je okrog mene, ostala optimist in imela rada življenje.

 

Bodi odprta za karkoli. Pojdi vsak dan "novim dogodivščinam naproti". Brez črnega filtra, brez posebnih sanj, brez pričakovanj. Odpri oči in presunilo te bo, koliko lepega se lahko skriva v še tako meglenem dnevu. Le pusti si blizu. Počasi in točno toliko, kolikor sama želiš."

 



#6 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 1. junij 2015, 12:31

kaj pa jaz sem bila na seznamu? 

oz...kje točno sem bila, če sem bila????

 

 

  1. samo mimogrede pa da se navežem na temo....toliko kot lani še nikdar nisem delala (ok....letos nadaljujem s tem očitno), pa tako malo keša še v lajfu nisem imela kot lani....(mogoče bo letos kaj bolje...)...srečna in zadovoljna pa sem bila, kot še nikdar poprej....
  2. kar pomeni....da denar ne nosi sreče...mimogrede
  3. ne vem zakaj mi številči tole...

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#7 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 1. junij 2015, 12:31

faaak no in so šle dve indeksni točki  brezotove lestvice  pa še  naziv vidoviti je zdej v statusu zamrznjen


prenos.jpg


#8 omar

omar
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 821

Objavljeno: 1. junij 2015, 12:33

 tut to sem šel za foro čekirat in sem vedel da mi boš pršu zjebat vrstni red kar je najhuje sem vse to vedenje skanaliziral prek tebe, k je men slika bla motna... ..


džavolčič en

flirt.gif

 

Sam pol če je res tako, si pa že daleč doguru. Zej si ziher šou čez Jezusa že na lestvici, in to ku mlada duša. Praktično si še šmrkuc. Kaj šele bo v naslednjih par lajfov. Pazi sam v tretjem lajfu, ko boš šou čez Mohameda, k tm te zna pa mal zjajcat......ylflower.gif



#9 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 1. junij 2015, 12:47

Vsak človek na tem planetu išče srečo. To nam je vsem skupno. Želimo si predvsem miru in radosti. Želimo si živeti, kot že od nekdaj sanjamo. 

 

In kaj je tisto kar nam lahko prinese trajni mir in srečo? 

Odgovor je zelo preprost. V svoje življenje je dobro vnesti čim več zavedanja sebe in okolice. Kaj pa to pomeni? Kadar smo v zavednem stanju, takrat življenju dopuščamo da je in enostavno ne obsojamo in dopuščamo sebi in svetu, da je kar je. Vse misli, čustva in občutki, ki nas zadržujejo v stanju uma, v prostoru zavedanja nimajo kaj iskati. Ravno um je tisti, ki nam odteguje občutek miru in sreče saj vedno nekaj obsoja, dela zaključke, analizira in porabi ogromno naše energije. 

 

Da bi se svet na katerem živimo spremenil je potrebno, da nas čim več dvigne našo zavest. Ko storimo to vplivamo še na ogromno ljudi brez, da bi se tega sploh zavedali. Le kaj je lahko še boljše kot to? Imate ogromno vlogo na tem svetu, edinstveno.

 

Se tega zavedate? Kaj pa vi mislite o sreči in tem kako lahko skozi sebe spremenimo planet?

 

spet ena z na novo oprano bučo yes.gif

 

najbrž prebrala kako knjigo, ali pa bila na tečaju, seveda pri superbejbi edoom59.gif



#10 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 1. junij 2015, 15:34

Za večino ljudi je največja sreča, če zadanejo jackpot...seveda se izpod 100 mio € sploh ne pogovarjamo...pa seveda da se prej ne sesuje borza preden zapravijo ta denar...tongue.png

 

Stari ljudje pravijo da človek doseže trajni mir in srečo šele ko umre...naše bake in dedki bojo že vedeli, saj so starejši in modrejši...tongue.png

 

Dvigniti zavest...v filozofiji se lepo sliši v realnosti je pa totalen kaos...ampak počasi se daleč pride...vsaj tako pravijo...biggrin.png

 

Sreča in nesreča, za pravog jogina, vse je isto...kar v prevodu pomeni srednja pot...Največ kar lahko človek naredi za človeštvo, je da se osvobodi izpod slepil in iluzij...to pa potegne za sabo še pa još stvari. Dvig zavesti je posledica vsega tega...biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#11 sakatumi

sakatumi
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 489

Objavljeno: 1. junij 2015, 20:29

Vsak človek na tem planetu išče srečo. To nam je vsem skupno. Želimo si predvsem miru in radosti. Želimo si živeti, kot že od nekdaj sanjamo. 

 

In kaj je tisto kar nam lahko prinese trajni mir in srečo? 

Odgovor je zelo preprost. V svoje življenje je dobro vnesti čim več zavedanja sebe in okolice. Kaj pa to pomeni? Kadar smo v zavednem stanju, takrat življenju dopuščamo da je in enostavno ne obsojamo in dopuščamo sebi in svetu, da je kar je. Vse misli, čustva in občutki, ki nas zadržujejo v stanju uma, v prostoru zavedanja nimajo kaj iskati. Ravno um je tisti, ki nam odteguje občutek miru in sreče saj vedno nekaj obsoja, dela zaključke, analizira in porabi ogromno naše energije. 

 

Da bi se svet na katerem živimo spremenil je potrebno, da nas čim več dvigne našo zavest. Ko storimo to vplivamo še na ogromno ljudi brez, da bi se tega sploh zavedali. Le kaj je lahko še boljše kot to? Imate ogromno vlogo na tem svetu, edinstveno.

 

Se tega zavedate? Kaj pa vi mislite o sreči in tem kako lahko skozi sebe spremenimo planet?

Ti si našla srečo?


To the mind that is still, the whole universe surrenders. (Lao Tzu)


#12 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 1. junij 2015, 21:21

zgleda da bere lady...

 

evo, kot nalašč danes objavljeno huh.png

 

http://www.zurnal24....v-clanek-251111



#13 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 2. junij 2015, 18:03

Meni se je prejšnji teden sanjalo, da sem zadela 4 mio na loteriji. Bogami, vključno s ciframi! Je bil prav dober filing, no, to že moram priznat, ni pa bla kšna nirvana, to morm pa tud priznat. No, ko sem se zbudila, sem šla še isti vplačat tisti pildek s tistimi ciframi. Prvič v lajfu. Itak se mene tovrstna sreča nekak ne prime, ne zadenem niti na sponzoriranih klubskih srečelovih, kjer vsi mislijo, da so vse srečke dobitne, dokler jim jaz ne povem, da ni čist tko ... Ampak če se mi takole sanja - no, pol je pa že smiselno kupit en pildek, kenede! No, pa pride nedelja in jest (s pecejšnjo dozo adrenalina, morm priznat!) pogledam rezultate ... no, ugante, kaj je blo!

#14 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 2. junij 2015, 18:43

Tud ena cifra ni bila izžrebana! Niti ena! Sodelavkin komentar: Iknee, tvoj Bog ma pa res smisel za humor! Ma dobr no, sej čist dobr shajam s to dozo sreče, ki mi je pač namenjena, un ded tm gor naj se kr norca dela, sej je mene tud nasmejal zraven :)

#15 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 703

Objavljeno: 2. junij 2015, 20:53

Vsak človek na tem planetu išče srečo. To nam je vsem skupno. Želimo si predvsem miru in radosti. Želimo si živeti, kot že od nekdaj sanjamo. 

 

In kaj je tisto kar nam lahko prinese trajni mir in srečo? 

Odgovor je zelo preprost. V svoje življenje je dobro vnesti čim več zavedanja sebe in okolice. Kaj pa to pomeni? Kadar smo v zavednem stanju, takrat življenju dopuščamo da je in enostavno ne obsojamo in dopuščamo sebi in svetu, da je kar je. Vse misli, čustva in občutki, ki nas zadržujejo v stanju uma, v prostoru zavedanja nimajo kaj iskati. Ravno um je tisti, ki nam odteguje občutek miru in sreče saj vedno nekaj obsoja, dela zaključke, analizira in porabi ogromno naše energije. 

 

Da bi se svet na katerem živimo spremenil je potrebno, da nas čim več dvigne našo zavest. Ko storimo to vplivamo še na ogromno ljudi brez, da bi se tega sploh zavedali. Le kaj je lahko še boljše kot to? Imate ogromno vlogo na tem svetu, edinstveno.

 

Se tega zavedate? Kaj pa vi mislite o sreči in tem kako lahko skozi sebe spremenimo planet?

 

absolutno se mi ne lub karkoli dedatirat na to temo.

ne samo ne lub, ampak bi blo tut brez veze, da ne rečem čist mim.

bral nisem niti komentarjov.

sam neki u razmislek, če smem...

kaj pa, če s tem, ko nekaj iščeš... s tem vesolju pošiljaš signal, da ti nečesa manjka.

in to pa u očeh vesolja ni možno, ker ti, ne da iščeš srečo, sreča že SI. če se pa tega ne zavedaš, ti bo treba pa u tvoje dobro mal stimulirat, da se zmrdaš in s tem, ko nekaj iščeš (v tem primeru srečo, velja pa za vse ostalo tudi. ali ko omenjaš dvig zavesti. isti šmorn. bolj, ko si prizadevaš zavest dvigniti, bolj se od tega oddaljuješ), kar itaq si... s tem okoli sebe samo še zateguješ štrik.

ali če powem isto še drugače:

s tem, ko iščeš srečo... si s tem omejuješ možnost srečo najti, ker deluješ iz vedno bolj omejenega spektra pogleda.

 

ta pogled se ti pa zoža vedno, kadar karkoli zaključiš. torej... da si o čemerkoli ustvariš kakršnokoli mnenje, oceno, sodbo, skratka-vsak  zaključek. s tem seweda mislim, tudi na pohvale. tudi pohvala (ali neki bullsshit pozitivizem) je zaključek in vsak zaključek te na nek način samo še bolj omeji, ker nisi več v mudu vprašanja. ker vprašanje pa dopušča odprte možnosti, kar pa je itaq predpogoj za vsak napredek.

tudi tisti bulšit je bil zaključek, hahahahhaha

pa tole je blo tut,

pa tole je tut, hahahahah

 

no, čaw.

fajn išči :-)


sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#16 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 3. junij 2015, 04:46

Sej verjetno je ded mel prav, k se je norca delal - sreča je itak stanje psihe in pride od znotraj, brez zveze jo je iskat zunaj.

#17 Silica

Silica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 135

Objavljeno: 3. junij 2015, 05:43

Uh, jaz bi prec milijončke smile.png

Denar ne nosi sreče? Ma nemoj biggrin.png denar nosi hrano, obleko, streho nad glavo, greje hišo pozimi, priskrbi dobro (in hitro) zdravstveno oskrbo... če so vse to neke brezvezne malenkosti zunaj nas, pol nimamo krize, smo praktično na pol poti v raj na Zemlji... sam še dol se vsedemo vsi skupaj in meditirajmo do konca lajfa


Penny: Oh big deal. Not knowing is part of the fun.

Sheldon: "Not knowing is part of the fun". Was that the motto of your community college?

 

This is where the old mountain goat lives. He hangs out here and has a good time. B. R.


#18 anne

anne
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 137

Objavljeno: 3. junij 2015, 06:05

Uh, jaz bi prec milijončke smile.png

Denar ne nosi sreče? Ma nemoj biggrin.png denar nosi hrano, obleko, streho nad glavo, greje hišo pozimi, priskrbi dobro (in hitro) zdravstveno oskrbo... če so vse to neke brezvezne malenkosti zunaj nas, pol nimamo krize, smo praktično na pol poti v raj na Zemlji... sam še dol se vsedemo vsi skupaj in meditirajmo do konca lajfa

Seveda nam denar omogoča preživetje, osnovne dobrine, a ni (nujno) povezan s srečo. 

 

Praktično ga moramo imeti, ni pa pogoj za srečo. 


Life begins at the end of your comfort zone. 


#19 A65

A65
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 422

Objavljeno: 3. junij 2015, 06:38

Uh, jaz bi prec milijončke smile.png

Denar ne nosi sreče? Ma nemoj biggrin.png denar nosi hrano, obleko, streho nad glavo, greje hišo pozimi, priskrbi dobro (in hitro) zdravstveno oskrbo... če so vse to neke brezvezne malenkosti zunaj nas, pol nimamo krize, smo praktično na pol poti v raj na Zemlji... sam še dol se vsedemo vsi skupaj in meditirajmo do konca lajfa

 

Enkrat sem slišala, da denar ne prinaša sreče, temveč pomirja. :)

 

Sreča je lahko tudi, če se ti galeb posračka na prednjo šipo - pri tem, da si imel streh'co v avtu odprto...



#20 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 3. junij 2015, 06:50

Sreča je lahko tudi, če se ti galeb posračka na prednjo šipo - pri tem, da si imel streh'co v avtu odprto...

em119.gif

 

A ni pravo srečo že Siddharta iskal? In jo našel po razsvetljenju ter postal Buda (razsvetljeni)? scratchchin.gif



#21 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 3. junij 2015, 08:18

Seveda nam denar omogoča preživetje, osnovne dobrine, a ni (nujno) povezan s srečo. 

 

Praktično ga moramo imeti, ni pa pogoj za srečo. 

tole sem hotla jaz napisat, pa si me prehitela :) pa tudi ne vem, če bi se spomnila, da bi v dveh stavkih zadela piko na i.

ker bi ziher zabluzila še mimogrede kaj.

ker jaz pa denar sta dva pojma. najprej sem težila, da ga človek ne rabi...potem ugotovim, da ga rabim (položnice in vse ostalo, kaj lajf prinese), potem rabim en čas, da se naštimam, na to da si zalužim več kot samo osnovo...in zdaj, ko sem si končno vbila v glavo, da je ok, če dobim keš za to kaj rada delam, no...zdaj po malem kaplja. ne preveč seveda, ker vesolje skrbi za mojo dušo, da se ne pokvari, očitno...

 

pogoj za srečo pa seveda ni. kot sem že rekla - še v lajfu nisem bila tako zadovoljna in pomirjena sama s sabo, kot lani. pa toliko tudi se ne spomnim, da bi delala (vse vrste dela - ni da ni, ker pač ne vidim v tem, da delam, da bi bilo kaj narobe). in tudi nisem pričakovala, da bom srečo našla v oz. z nekom... samo to pa je že itak druga zgodba.


Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#22 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 3. junij 2015, 08:27

A ni pravo srečo že Siddharta iskal? In jo našel po razsvetljenju ter postal Buda (razsvetljeni)? scratchchin.gif

 

Prava sreča se večinoma začne izražati šele takrat ko ni nobene navezanosti in ko se človekova "atma" (duša) začne v vsej svoji veličini izražati skozi svoja "nižja vozila", do takrat pa se prava sreča izraža samo občasno oz. v manjšem delu...to je pa šele pri "razsvetljenju"...

 

Siddharta je imel in tudi uporabljal določene "siddhije", ampak tega se po bukvicah skoraj ne omenja...in s takimi psihičnimi močmi bi se tudi danes lahko komot preživelo...Tudi Jezus je iz par vrčev vode naredil vino in svatba se je nadaljevala...Skratka no problem s hrano, glede stroškov bi pa tudi Jezus al pa Buda danes kaj drugega sčarkal...in se ne bi obremenjeval...na koncu bi pa mogoče rekel, da mu je Njegov Oče poslal sa neba dol... biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#23 Silica

Silica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 135

Objavljeno: 3. junij 2015, 10:25

Če ga moramo imeti, potem je pogoj za srečo, vsaj v našem koncu sveta.


Penny: Oh big deal. Not knowing is part of the fun.

Sheldon: "Not knowing is part of the fun". Was that the motto of your community college?

 

This is where the old mountain goat lives. He hangs out here and has a good time. B. R.


#24 angelit

angelit
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 395

Objavljeno: 3. junij 2015, 11:04

nimam pojma ... kot atentat na prestolonaslednika, ki je bil povod za eno vojno... nekaj takega...... če vidiš vse črno je grozno. vsaj malo da se kaj zasvetlika v buči... da bo, da ti bo uspelo kar si si začrtal v okviru rasti svoje osebe... in narediš korek proti temu.. je lahko vsak dan po svoje lep... kadar nam kaj uspe...

 

če nam ne uspe... smo lahko srečni, saj uvidimo kako zgleda ko se zgodi tisto česar se bojimo in iz tega dobimo veliko čija določenega ;) eee...:D kaj s tem čijem dobro da veš... jaz ne,.... konec koncev lahko pišeš story of my life na forumu ali komumsvetuješ... kako osebnostno zrasti... da bo tak kot ti... edino pravšnji...

 

en vidik porabe negativne energije.

 

drugi vidik, da greš na offf topic... in se začneš posvečati drugi čakri...

 

lahko pa preprosto nekaj storiš za svojo srečo in koga pretepeš. greš v zapor plačaš kazen in maš pol še več te energije ...

 

jaz furam samo še na njej, včasih se mi zasvetlika... in pol si mislim, pismo, kaj delam tukaj. brezveze vse.


nič in pol se rešujem z žretjem (hrane)... in se pol grizem v svojem omišljenem kokonu slabega čija in duhov... da nisem vredna da bi hodila po tem svetu. :)



#25 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 3. junij 2015, 14:55

Če ga moramo imeti, potem je pogoj za srečo, vsaj v našem koncu sveta.

trmasta pa si kaj? ;)

govorim ti iz lastnih izkušenj (zame edino kar štejejo konec koncev). 

pa da ne pišem trikrat ene in iste reči - denar mora bit, osreči pa te sam denar nikoli. 


Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 






Prav tako označeno z eno ali več teh ključnih besed: sreča, duhovnost, zavedanje

Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0