Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Plastične satne osnove


  • Prijavi se, če želiš komentirati
24 komentarjev na to temo

#1 JANEZ

JANEZ
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 4

Objavljeno: 16. julij 2003, 12:36

x:)x x8Dx xsrcx x:Dx

NA RAZSTAVI V CELJU SEM KUPIL 10 PLASTIČNIH SATNIH OSNOV Z AŽ OKVIRJEM (RUMENIH) PRI PRODAJALCIH VEMA, (IZDELAVA MEDJA).
TANKO SEM JIH POVOSKAL IN VSTAVIL V VEČ PANJEV V NAJBOLJŠI PAŠI. NITI ENE OSNOVE ČEBELE NISO SPREJELE (MORDA ZARADI NAPAČNO OBRNJENIH CELIC), KAR MI JE G. MEDJA PREDHODNO ZATRJEVAL DA TO NE BO PROBLEM A VSEENO MISLIM DA JE.
ČE IMA KDORKOLI IZKUŠNJO S TEM PROSIM ODGOVOR.


#2 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 16. julij 2003, 19:25

Ja priporočam, da se plastike izogibate, tudi za vzrejo uporabljam plastične lončke in je sprejem manjši od voščenih, žal čebele je težko prelisičit. Medja jih ne dela zato, da bi bilo za vas to super ampak, da zasluži x:Dx
Razlika je, če daš v Avstriji narediti satnice iz svojega voska jih čebele zagrabijo kot mutav telefon in v nekaj urah jo zgradijo na 50% ali več, verjeti nisem mogel!? Tudi Riharjeve satnice so v redu dočim pa Debevcove so problem, plastike pa se le izogibat.

Se vam ne zdi, da smo čebelam vsilili vse mogoče a moramo res še plastiko x?x x?x x?x

#3 BeeKeeper

BeeKeeper
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 293

Objavljeno: 16. julij 2003, 19:32

Trenutno je Sidharta na drugem programu TV ampak vseeno u čem je štos da Avstrijec naredi boljšo satnico od Slovenceljna x?x x?x x?x x?x

#4 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 16. julij 2003, 20:44

Štos je v tem, da uporabi TVOJ lastni vosek in ne dodaja mu nič parafina itd...pripelješ in počakaš, lahko vidiš kako zadeva poteka, najmanj 20 kil delajo in imaš, je pa cena kar visoka, nisem spraševal kolega, ki mi je dal 20 komadov za probo ampak sem že razmišljal o tem samo edino me moti, ker so zlivane in ne hladno valjane sam vse pa tudi ne gre x:Dx

VSAK, ki hoče plastične osnove, da mu čebele potegneje potem te mora vstaviti roju, to je edina mašina, ki to potegne drugače se to zelo slabo obnese vsaj kolkor sem jaz obveščen!?

#5 Miro

Miro
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 317

Objavljeno: 17. julij 2003, 12:54

Letos sem kupil štiri eno sezono rabljene nakladne panje z prav tako starimi satnicami; pol njih iz PVC pol iz voska. Iz voska izdelane do konca, PVC pa le bežno dotaknjene. Prve plačal, druge dobil zastonj. Prodajalec je že vedel zakaj.
5 komadov sem probal letos v AŽ-ju. Čebele so na plastiki zelo slabo vlekle, tako da sem jih po mesecu dni izločil iz "obtoka". Zakaj se ni prijelo, ne vem. Pa sem jih povoskal in še poškropil s sladkano vodo. :sori:

#6 BeeKeeper

BeeKeeper
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 293

Objavljeno: 17. julij 2003, 14:42

Kaj ni Kirar pred stotimi leti imel plehnate osnove - mogoče majo pa železo rajši :eek: x?x xrolleyesx

#7 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 17. julij 2003, 18:51

Plastika ni fleksibilna in ob plesu ali stresanju ne prenaša vibracij kot voščena osnova zato jih ne marajo in zato jo prepoznajo tudi, če jo povoskaš x:Dx

kaj je imal Kirar ne vem samo take teste lahko delaš na rojih, ta je prisiljen graditi in tudi je stroj za gradnjo satja o tem ni dvoma.... x8Dx

#8 BeeKeeper

BeeKeeper
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 293

Objavljeno: 18. julij 2003, 17:01

Da je roj mašina ni dvoma, deset satnic izdelanih v šestih dneh je dokaz :palec: :palec: sam pol sem jim dal dva sata pokrite od drugod, ker tam ni mladih čebel xrolleyesx xrolleyesx pol sem ga pa še stoču x:Dx

Roj je fajn zadeva še posebi tako kot letos ko so priletavale iz sosednje vasi :2src: :2src: :2src:

Jani

#9 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 18. julij 2003, 17:10

Ja narava pač naredi svoje in žal posegamo v naravni razvoj čebel kar ni dobro in je pa pri sodobni ''komerciali'' nujno zlo. Nekoč bomo še kako iskali linije, ki so rojive, ker bomo vse sesuli.
V moji 10 letni čebelarski praksi mi nobeden roj ni priletel ampak k večjemu odletel :V:

#10 Jernej Steničnik

Jernej Steničnik
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 13

Objavljeno: 18. julij 2003, 21:57

Lep roj zgradi po 20 satnic brez težav. Imel sem letos dva zgodnja roja in oba sta napolnila panje brez dodane zalege, pa še dobro se od njih toči. Isto se izrojenci okrepijo in so spet kot se šika.
Letos je bilo izredno leto za granjo satja (vsaj pri meni). Že od samih prizidkov se je nabralo kar nekaj čistega voska. In če si dal čebelam na voljo satnice se je lahko prišlo do veliko novega satja.
Imam pa nekaj starega satja, ki ga bom probal čim prej izločiti. Potrerba po satju je velika, če se širiš.

#11 BeeKeeper

BeeKeeper
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 293

Objavljeno: 19. julij 2003, 07:52

Ja če si delaš širitve planov za naslednje leto je kar dobro da ti delajo satje x:px nekako so mi vse družine scimprale po trinajst satnic do kostanja (ki ga ni bilo kot smo že dejali :V: )

#12 Jernej Steničnik

Jernej Steničnik
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 13

Objavljeno: 19. julij 2003, 13:43

Res, s kostanjevo pašo je bilo letos slabo. Doslej je bila tu glavna paša. Amapk letos ni bilo kostanjevca niti za četrtino vsega pridelka. Zelo dobra je bila pa cvetlična (travnik, češnja itd.). Letos je bila tu kljub suši rekordna letina x^x

#13 Miro

Miro
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 317

Objavljeno: 30. julij 2003, 10:21

Kar zadeva kostanj je bilo pri nas enako - suša, potem pa še dvakratno pranje (nevihte) in pridelek za polovico manjši....
Roji so (kar zadeva gradnjo satnic) resnično "mašine". Vsaka stvar je za nekaj dobra ...

#14 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 30. julij 2003, 15:31

Res in tudi za nekaj slaba idealno pač ni nič niti ženska x:Dx x:Dx x:px

#15 Miro

Miro
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 317

Objavljeno: 1. avgust 2003, 11:43

x:Dx x:Dx x:Dx

P.S. Sam, da te ne "bere" kakšna huda "matica" ... :vragec:

#16 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 1. avgust 2003, 13:24

x:Dx he veš Bogu se kar zalomlo, ko je žnsko ustvarjal, edina napaka, da je Adamu vzel rebro in iz njega naredil Žensko to pa je edina kost brez mozga HA, x:Dx x:Dx x:Dx HA

Tale je pa že mal nesramna kaj x?x

#17 Marko Hrastelj

Marko Hrastelj
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 199

Objavljeno: 2. avgust 2003, 18:06

Eh, če so prijazne, takrat bi naredil vse zanje. Samo, ko se pa spravijo neki zajebavat, takrat bi jih pa utopil v žlici vode.
:!!: :bomb:

#18 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 3. avgust 2003, 18:56

Setrinjam z tabo 10000000000% :palec: x:Dx

#19 Miro

Miro
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 317

Objavljeno: 5. avgust 2003, 09:41

Sreča Mujo v trstu nuno, jo napade in dodobra premikasti.
Potem ji reče: Kaj je Ninja, v slabi formi si danes, kaj?!

Fantje, glede žensk velja: samo ne se jim zamerit, pa je vse o.k. :inocent:

#20 Marko Hrastelj

Marko Hrastelj
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 199

Objavljeno: 5. avgust 2003, 16:58

Zanimiv nasvet, Miro. Včasih si želim, da bi ga znal upoštevati. Ampak ko je situacija huda, takrat ... hm ... verjetno bi se moral kdaj malo zlagat, kakšno stvar požret. Samo pol glih prodam pol svojega sistema vrednot. Ko začnejo padat hujše besede, se jaz odzovem s svojim najmočnejšim orožjem. Preprosto govorim resnico. Iz lastnih izkušenj, to ženske zelo slabo prenesejo. Vedno vedo, kaj bi morali drugi naredit, ko jim pa malo po njihovih dilah pospraviš, je pa vse narobe. Ehh, moram nehat mislit na V...

#21 Miro

Miro
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 317

Objavljeno: 7. avgust 2003, 12:55

Resnica je sicer o.k., ampak izkušnje kažejo, da jo je včasi bolje "prišparat". Mislim na takrat, ko se situacija - v kolikor je prenapeta - malce pomiri. Kot za vse, je tudi za resnico potrebno najti pravi trenutek ... Poskusi in videl boš, da to lahko dela tudi "čudeže" ... :palec:

Ko sem ravno pri "pravih" trenutkih, se spomnim prispodobe kolega in sicer za situacijo v kateri smo bili enkrat v naši firmi, ko se nam je mudilo na "tuje" trge.

Gledata oče in sin Kosovsko bitko in ta mladi teži tastaremu: Tata, da uletim?
Nemoj sine, sačekaj još malo....
Tata, da sada uletim?
Nemoj još, sačekaj još malo, sad če ...
Tata, tata, daj da uletim!!
Još samo malo sine. Strpi se, doći če pravi trenutak....
Čez nekaj časa pravi stari:
Ajde sine, uleti sada!
A sin: Kokice, kikiriki! Kokice, kikiriki! x;)x

#22 Marko Hrastelj

Marko Hrastelj
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 199

Objavljeno: 8. avgust 2003, 22:10

Jaz sem slišal da uletita s sladoledom x:Dx ali bi moral reči sladoljed x:Dx

#23 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 9. avgust 2003, 08:56

Ja sladoljed in marmeljez ha ha...

#24 Miro

Miro
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 317

Objavljeno: 13. avgust 2003, 09:51

Ko je Yu začela pokati po šivih in smo naša policiste poslali na Kosovo republjik, so fantje rekli, da so jih tamkajšnji domorodci - prodajalci on naročilu sladoleda sladoleda vprašali; Janez, a kako hošeč - ili s avtomat ili samo jedan kuglic?

Ej, kje so ti cajti; ko sem služil vojsko v Kosovo republjik in jedel bakljav in pil ljimunad x:Dx

#25 Luka V.

Luka V.
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 1

Objavljeno: 21. julij 2005, 10:14

Jaz imam s plastičnimi satnicami dobre izkušnje. Letos so mi jih čebel zgradile okoli 500. Tudi matice na njih normalno zalegajo. Glede gradnje je vseeno kje gradijo ali v roju ali v normalni družini, je pa res to da jih najlepše zgradijo v medišču. Satnice proizvaja firma Pierco. Glede tistih satnic za AŽ panje pa bi se vzdržal komentarja, ker že na pogled niso preveč posrečene. Že prva stvar,ki mi je padla v oči je ta, da imajo celice ravna dna :xx!: .

To temo je popravil/a Luka V.: 21. julij 2005, 10:19





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0