Lunin Forum uses cookies. Read the Pogoji registracije in varstvo osebnih podatkov for more info. To remove this message, please click the button to the right:    I accept the use of cookies
Lunin net

Jump to content


Photo

Sound yoga


  • Please log in to reply
- - - - -
97 replies to this topic

#1 mgd

mgd
  • Lunatik
  • posts 4,667

Posted 2. April 2013, 16:21

Vabljeni na sound yoga experience smile.png

 

Zdajle v živo na www.justin.tv/tirthagovardhan (in bo tudi dnevno še naprej)

 

Prideta pa tudi h nam v Slovenijo hmalu, 15 aprila 



#2 mgd

mgd
  • Lunatik
  • posts 4,667

Posted 2. April 2013, 18:25

Jutri (in vsak dan do 14. aprila) prenos v živo ob 17.30h, isti link. Vabljeni :)



#3 mgd

mgd
  • Lunatik
  • posts 4,667

Posted 3. April 2013, 16:40

Se je že začel zdajle...



#4 mgd

mgd
  • Lunatik
  • posts 4,667

Posted 8. April 2013, 10:36

A je kdo gledal že kaj? Kako lahko dosežemo ravnotežje z zvokom?



#5 mgd

mgd
  • Lunatik
  • posts 4,667

Posted 8. April 2013, 12:20

Vsak dan od 7.30h do 9.30h in od 17.30 do 20h (včasih je mal zamude pri začetku smile.png



#6 mgd

mgd
  • Lunatik
  • posts 4,667

Posted 9. April 2013, 07:17

Transcendentalni zvok zdaj na www.justin.tv/tirthagovardhan



#7 mgd

mgd
  • Lunatik
  • posts 4,667

Posted 16. April 2013, 13:24

Vsi pozdravljeni. Včeraj sta k meni domov prišla ta dva gosta iz Indije, ki prakticirata "sound yogo" ali šabd-brahma jogo. Programe imamo vsak dan zjutraj ob 7h in zvečer ob 18h, ki so tudi prenašani v živo na www.justin.tv/tirthagovardhan. Vabljeni, da se udeležite tudi v živo. Če bi kdo rad prišel, naj me prosim kontaktira na Osebno sporočilo ali na 041 787471 (Matjaž) za naslov glede na datum.

 

OM smile.png



#8 mgd

mgd
  • Lunatik
  • posts 4,667

Posted 22. April 2013, 10:59

Ko začutiš kdo si, grejo vsi problemi stran.



#9 mgd

mgd
  • Lunatik
  • posts 4,667

Posted 22. April 2013, 14:51

daj nooo ... ne ga srat

 

tu smo zato , da imamo težave ... brez težav ni učenja ...

izbrali smo jih pred rojstvom ...

 

v globjem smislu stanje brez težav ni kreativno ...

 

pride pa prav vmes kaka pauza ....

 

Ne veš o čem govorim, ker nimaš izkušnje.



#10 gold

gold
  • Lunatik
  • posts 6,960

Posted 22. April 2013, 15:00

Baje morš bit happy, happy  icon1_onfire.gif



#11 mgd

mgd
  • Lunatik
  • posts 4,667

Posted 22. April 2013, 15:11

Baje morš bit happy, happy  icon1_onfire.gif

 

Ne da morš bit, ampak si.



#12 gold

gold
  • Lunatik
  • posts 6,960

Posted 22. April 2013, 15:47

Saj sem vedu...

 

Pralnica možganov, ( če jih sploh imajo )

 

http://www.24ur.com/...z-gotovino.html

 

http://cekin.si/clan...-jih-nihce.html



#13 mgd

mgd
  • Lunatik
  • posts 4,667

Posted 23. April 2013, 10:47

Saj sem vedu...

 

Pralnica možganov, ( če jih sploh imajo )

 

http://www.24ur.com/...z-gotovino.html

 

http://cekin.si/clan...-jih-nihce.html

 

Jz nisem član teh skupin. Sem pa eno prijateljico in brata rešu ven.

 

Ni pa to nič novga. Že g. Šiva je reku svoji ženi Parvati, da bo v tem svetu velik "gurujev", ki od svojih učencev odvzamejo denar, zelo malo pa takih, ki svojim učencem odvzamejo trpljenje. Na srečo sem v tem življenju srečal že dve osebi, ki od mene nista hotela denarja, ampak sta mi odpravla trpljenje. Na podlagi tega, sem tudi tisto prijateljico in brata lahko rešu ven. Pa da ne boste mislil, da trpijo samo tisti, ki so ostali brez denarja. Tud tisti, ki so ga odvzel trpijo. Rešiš se lahko le po milosti Boga, Šri Krišne, ki ima ljubezen do vseh. 



lahko si ... do določene mere ... in en cajt ...

potem pa gre življenje naprej in zraven komplikacije

 

Lahko si tud za vedno. Če hočeš.



#14 gold

gold
  • Lunatik
  • posts 6,960

Posted 23. April 2013, 10:49

Mene v tej vročini reši le kako hladno pivo, ne pa neki nadimek nečesa, kar za mene nima nobenega pomena, da bi na njega polagal zaslepljeno pozornost.

 

Bog si ti sam, vse drugo je skupek fint in for, prilagojenih za množično manipulacijo človeštva.



#15 mgd

mgd
  • Lunatik
  • posts 4,667

Posted 23. April 2013, 11:40

Mene v tej vročini reši le kako hladno pivo, ne pa neki nadimek nečesa, kar za mene nima nobenega pomena, da bi na njega polagal zaslepljeno pozornost.

 

Bog si ti sam, vse drugo je skupek fint in for, prilagojenih za množično manipulacijo človeštva.

 

Pivo človeka zasužnjuje.

 

Jaz sem Božji služabnik. 



#16 gold

gold
  • Lunatik
  • posts 6,960

Posted 23. April 2013, 19:32

Pivo človeka zasužnjuje.

 

Jaz sem Božji služabnik. 

 

Ti nisi božji služabnik, ampak njegov suženj !!!



#17 mgd

mgd
  • Lunatik
  • posts 4,667

Posted 23. April 2013, 21:23

Ti nisi božji služabnik, ampak njegov suženj !!!

 

Ja. Rajš njegov kot od fatamorgane, od katere si ne moreš potešit žeje. 



#18 mgd

mgd
  • Lunatik
  • posts 4,667

Posted 24. April 2013, 15:11

Sužnji egov :)



#19 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • posts 7,562

Posted 29. April 2013, 11:52

A je kdo gledal že kaj? Kako lahko dosežemo ravnotežje z zvokom?

 

Ko začutiš kdo si, grejo vsi problemi stran.

 

Vsi pozdravljeni. Včeraj sta k meni domov prišla ta dva gosta iz Indije, ki prakticirata "sound yogo" ali šabd-brahma jogo. Programe imamo vsak dan zjutraj ob 7h in zvečer ob 18h, ki so tudi prenašani v živo na www.justin.tv/tirthagovardhan. Vabljeni, da se udeležite tudi v živo. Če bi kdo rad prišel, naj me prosim kontaktira na Osebno sporočilo ali na 041 787471 (Matjaž) za naslov glede na datum.

 

OM smile.png

 

....Gost iz Indije (Govardhana), Sripad Madhusudan Swami....ne?

 

O, vidim Mgd, da si pisal o tem dogajanju smile.png ....bila zadnjič....ujela....fenomenalno  ....Res uživala.....

Prekrasno vzdušje....odšla čisto zmeditirana....icon25.gif

 

Sem povabila še tri frende, ki ne hodijo ponavadi na takšna srečanja.....dve od teh šli ...pa so bile čist pozitivno presenečene nad učinkom in nad lastnim mnenjem o vsem....

Ja mgd....težko razložiš nekomu, ki ima splošen odpor zaradi pogleda in mišljenja, ki si ga je zabetoniral....in nikoli ne proba...ali pa samo površno sklepa o tem in onem...

Nekdo bo šel raje pir spit...pa enga , pa dva ...pa gajbo....pa bo pač rekel , da je to to....drugi pač iščejo drugačne izkušnje in možnosti sprostitve...

Čeprav ni primerjave..ampak kaj hočeš tako to je..vse odvisno od tega kako kdo razume kaj je zares ravnovesje...

Sej , če bi se mimogrede nahajali kje v bližini in bi slišali...tega mnenja ne bi tako samozadostno izražali...ker bi enostavno razumeli zakaj gre...

 

Ampak kaj češ...vsakemu pride učenje in učitelj naproti menda takrat , ko to rabi....

Od njega samega pa je odvisno ali je dovolj odprt za prepoznavanje informacij ali ne ...ali se zna znebiti svojih strahov in predsodkov pri tem ali ne...

 

Zelo dobro je poslušati meditativno glasbo...kirtane , badžane....se strinjam s teboj...učinek je naravnost zdravilen za dušo in telo....icon1_thumbup.gif

 

Še sproti en video za vse tiste , ki jih zanima kaj pomeni maha mantra Hare  Krishna in kako izvajati mantro...kako je pomembno petje iz srca, zvok...da dosežemo to enost in radost s stvarstvom...

 

http://www.harekrisn...S=1&Article=194

 

(Kljub temu, da imam svojo guru mantro , ki ima zame najmočnejši pomen ...zelo rada pojem tudi druge mantre....in Hare Krishna mantra je sestavni del vsakdana ...še zlasti, če sem s čim obtežena...potrta itd...garantirano že čez pol urce učinek pozitivne enrgije...če jo s srcem izvajaš in se ji predaš....)

Jaz imam cd-je ...pa gas ...tudi vmes ko pospravljam, kuham...itd..

Čeprav imam na splošno rada raznovrstno glasbo in se ne otepam tudi repa, roka in popa , klasike...je to čisto nekaj drugega ...ko  začutiš učinke...icon_smesko.gif

Fajn je poiskat.. yinyang.gif ...med vsem kar nas obdaja...

 

 

 

Pa še izvedba Hare Krishna mantre v izvedbi Tarane ; (ni najboljši posnetek...ampak se da prepoznat )...

 

 

 

rainbow.gifhypnodisk.gif
 


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#20 mgd

mgd
  • Lunatik
  • posts 4,667

Posted 29. April 2013, 20:07

....Gost iz Indije (Govardhana), Sripad Madhusudan Swami....ne?

 

O, vidim Mgd, da si pisal o tem dogajanju smile.png ....bila zadnjič....ujela....fenomenalno  ....Res uživala.....

Prekrasno vzdušje....odšla čisto zmeditirana....icon25.gif

 

A na Yoga is music v Ljubljani si bla? Al v Novem Mestu? Al v Grosuplju?



#21 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • posts 7,562

Posted 29. April 2013, 20:17

A na Yoga is music v Ljubljani si bla? Al v Novem Mestu? Al v Grosuplju?

 

 

...v  slovenskem ...New yorku ...smesko.gif ....

Bil tud Kakudmi Das iz Zagreba, pa Lenart s svojo ekipo...poznaš?

Prostor bil prenapolnjen...ampak vseeno bilo srčno...icon25.gif


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#22 mgd

mgd
  • Lunatik
  • posts 4,667

Posted 30. April 2013, 09:40

...v  slovenskem ...New yorku ...smesko.gif ....

Bil tud Kakudmi Das iz Zagreba, pa Lenart s svojo ekipo...poznaš?

Prostor bil prenapolnjen...ampak vseeno bilo srčno...icon25.gif

 

Ja poznam, sej on nas je povabil. 



#23 mgd

mgd
  • Lunatik
  • posts 4,667

Posted 2. May 2013, 11:26

Zvok je najbolj fin element v materialnem svetu. V večnem pa najbolj gost. Večno Ime Boga, Krišne, je identično z Njim. Zato lahko dosežemo Krišno s predanim izgovarjanjem Njegovih Imen. 



#24 mgd

mgd
  • Lunatik
  • posts 4,667

Posted 4. May 2013, 10:05

Le s služenjem Krišne si lahko izpolnjeno srečen.



#25 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • posts 7,562

Posted 4. May 2013, 10:46

...

 

Le s služenjem Krišne si lahko izpolnjeno srečen.

 

Ne mi zamerit mgd...sej verjamem, da je to zate tako....ampak za ta -le , ki si ga omenil...pa ne bi bila tako prepričana....

Veš , veliko je poti , ki te lahko privedejo do željenega cilja....toliko kot je različnih živih bitij...

Kljub temu, da smo v svoji biti eno....ista atma...ki si želi eno....pa menim, da ni tako enostavno

Mislim, da ni vsakomur dana samo takšna pot kot tebi....sicer ne bi imeli toliko raznolikosti po svetu....

Vsak ti bo iz svojega gledišča in življenja lahko povedal kakšno takšno izkušnjo kot jo imaš ti sam....

Če deliš ljudi na tiste, ki po tvojem nimajo pravi prijem , pravega boga, pravo pot....potem ni združenja v enem...ker deliš ...

 

Bistvo je, da dojameš to raznolikost v enem...in poiščeš zase v tej raznolikosti svojo enost...in mir z drugimi.

 

Moj učitelj spoštuje vse religije vse vere...Pa veš zakaj?

Ker ga ne obremenjuje strah pred tem , da mora poveličevati svojo ....ker Bog je eden za vse enak....

Uči tisto kar je njemu dano, kar je njemu blizu....in če je tebi tudi...si tam...in se v to poglabljaš...

Ampak istočasno se na istih, podobnih ali različnih nivojih odvijajo resnice tudi drugje...

Ti iščeš in slediš svojo ...in spoštuješ vse kar ti pride v učenje naproti...

Meni je najlepša njegova primerjava s tem , ko pravi...da lahko nastaviš  različne skodelice z vodo pod luno...in v vseh se bo zrcalila ista luna....

Torej lahko je Krishna...lahko je Alah, lahko Jezus....

Dobro se je zavedati tega spoštovanja in se znat prilagajati in raziskovati svojo pot, ki si jo je izbralo tvoje bitje in bivanje ...

Vedno si izbereš zase tisto kar čutiš in tisto kar moraš še dojeti, se naučiti, razumeti...

Ja in lepo je čutiti Krishno...se strinjava v tem ....

Zato sem sproščena kamorkoli grem in stopim...povsod je hram , kjer lahko začutiš božanskost ...če le nisi v strahu, da vse ostalo ni pravo...

Včasih stopim v cerkev in poslušam mašo, lahko grem neizmerno vesela meditirat na Hare Krishna mantre ali pa k nam na bađane na satsang....

To ne pomeni , da sem izdala svojo pot...pomeni le, da sem združila vedenje...

Povsod je lahko sreča in veselje...ker človek se premika v različnih okoliščinah in ta -le , ki si ga postaviš lahko tudi omejuje..in postavlja zid nerazumevanja  med ostala bitja...

Ne vem...morda imaš pa ti s tem, ko si omenil -le...kaj drugega v mislih...pa te nisem prav razumela....

 

Bodi lepo še naprej....rainbow.gifhypnodisk.gif


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users