Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Likovno ustvarjanje - duhovna rast


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
6 komentarjev na to temo

#1 Arthouse

Arthouse
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 2

Objavljeno: 30. september 2012, 07:35

Slikarsko ustvarjanje je tudi intenziven uvid v zavedanje lastne duhovne rasti. Ko energija duhovne moči raste, jo izlijemo iz sebe in podelimo z drugimi, udejanjimo jo prek likovnega dela. Ko rečemo, da je slika umetniška, nedvomno v njej prepoznamo tudi duhovno, pozitivno energijo ustvarjalca, ki je ne moremo sicer razložiti zgolj z uporabo formalne likovne analize.

In zakaj se nam zdi, da na Šoli za risanje in slikanje (Arthouse- College of Visual Arts) ukvarjajo tudi z duhovno rastjo študenta? Ker je to očitno edina slovenska visoka šola, ki tudi tudi pove, kaj ji likovnost predstavlja:

"slike, te alma mater vsega likovnega ne razumemo samo kot zrcalo dogodka ali v posebnem mediju procesirano novo unikatno idejo; razumemo jo tudi kot podobo z estetsko vrednostjo, namenjeno duhovnemu uživanju, dojemanju in izražanju, omiki in kontemplaciji."

To temo je popravil/a Arthouse: 30. september 2012, 07:36


#2 cigancica

cigancica
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 809

Objavljeno: 3. oktober 2012, 10:13

strinjam se, da so likovna, tako kot tudi druga ustvarjanja povezana z duhovnostjo.
mislim, da vsak od nas nekaj ustvarja, oblikuje..ipd....in v vseh izdelkih ali delih se kaže
naša rast in 'barva' razpoloženja, ki jo zlivamo na platno življenja.
Ne poznam pa te šole(sama sem obiskovala oblikovno).
In ne vem ,Arthouse ali si hotel/a samo odpreti neke vrste reklamo za šolo ali morda
debato na temo take šole, ali debato o povezavi med duhovnostjo in ustvarjanjem, risanjem....ker ne vidim nikjer kakega konkretnega vprašanja v temi.
No, morda pa Arthouse še kaj pripišeš.... x:)x

vec svetlobe spustis vase,
svetlejsi postane svet v katerem zivis

shakti gawain


#3 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 703

Objavljeno: 3. oktober 2012, 12:14

jes pa bi prosil neki...
mal sem pozabil, kako točno že gre tista fora, ko otrok riše svojo družino... ampak da je vsak član družine narisan kot žival. torej... kako otrok doživlja svojo družino oz. vsakega posameznika v njej.
kaj je najpomembneje... koga nariše prvega...kako velik je kdo... kaj katera žival simbolizira...
a ima kdo kak ne preweč zatežen in 18 strani dolg francoski link u rokavu?
sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#4 Von Green Bean

Von Green Bean
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 10

Objavljeno: 19. oktober 2012, 10:13

No, to bi pa tudi mene zanimalo! Mogoče ne ravno v francoščini, v slovenščini bi bilo tudi super, če kaj na to tematiko obstaja.

#5 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 19. oktober 2012, 10:25

ja, se strinjam, tudi mene bi zanimalo, samo francoskega linka seveda ne poznam.
Tudi ne vem za tole, čeprav se mi zdi nekako *znano*. :)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#6 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 19. oktober 2012, 12:50

jes pa bi prosil neki...
mal sem pozabil, kako točno že gre tista fora, ko otrok riše svojo družino... ampak da je vsak član družine narisan kot žival. torej... kako otrok doživlja svojo družino oz. vsakega posameznika v njej.
kaj je najpomembneje... koga nariše prvega...kako velik je kdo... kaj katera žival simbolizira...
a ima kdo kak ne preweč zatežen in 18 strani dolg francoski link u rokavu?



to bi pa mogli vi sami vedeti,saj svojega otroka najboljpoznate, tukaj ni meril, ker je vsak otrok zase.

#7 sin

sin
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 584

Objavljeno: 19. oktober 2012, 17:32

nisem prebiral, ampak tega je na netu zelo veliko.. kaj rži in kaj ne ne vem, se pa nagibam k mnenju mayite. vseeno pa mislim, da dočočeno teoretično znanje ni nujno odveč če ga znamo povezati z lastnimi občutki, intuicijo in poznavanjem svojega otroka.

http://www.lovingyou...ing-psychology/
http://www.gwinnett.k12.ga.us/gcps-mainweb01.nsf/16DF1A5AE7EF8D72852575A80073E69C/$file/InterpretingChildren'sHumanFigureDrawings.pdf
http://www.google.si...jWQ&redir_esc=y

ego-eco.jpg
Ne meči svinjam biserov!





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0