Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

eterična oljčka v naravnih milih


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
14 komentarjev na to temo

#1 mal

mal
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 1

Objavljeno: 18. oktober 2007, 21:32

zanima me, če se kdo ukvarja z izdelavo mila od začetka do konca po čim bolj naravnem postopku in principu "naredi sam"...?

#2 zali_

zali_
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 247

Objavljeno: 19. oktober 2007, 11:27

Hej!

Poglej tukaj:
http://www.makeyourc...ex.asp?cat=soap

Čau

#3 kukica

kukica
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 118

Objavljeno: 19. oktober 2007, 11:45

Hej!

Poglej tukaj:
http://www.makeyourc...ex.asp?cat=soap

Čau

zanimiva stran. hvala.
Pri duhovnosti ne gre za težnjo po biti duhoven, temveč pomeni biti resnićen.
Spirituality is not about being spiritual. It's about beeing real.
by Tony Samara


NAGAJIVA USTVARJALKA
RECEPTKI

#4 stairway

stairway
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 25

Objavljeno: 2. november 2007, 16:33

jaz sem pregledala in prebrala že veliko teh strani (predvsem v angleščini) o izdelavi mil, pa mi ni jasno kje naj bi dobila posamezne sestavine za izdelavo mila..najptej je tukaj natrijev hidroksid oziroma "lug" - mogoče kdo ve, če se ga da dobiti v lekarni ali kje drugje?

Ker bi se rada lotila izdelave mil :2src:

#5 stairway

stairway
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 25

Objavljeno: 3. november 2007, 19:01

hvala za podatek :palec:
v ponedeljek tečem v lekarno pogledat za lug pa nabavit še ostale stvari x:)x

#6 zali_

zali_
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 247

Objavljeno: 3. november 2007, 20:14

tukaj je še nekaj receptkov za mila:

http://www.wildroots.com/recipe/Soaps/

Lp

#7 stairway

stairway
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 25

Objavljeno: 3. november 2007, 21:22

ja, v angleščini jih je precej. škoda, ker jih v slovenščini ni toliko..pa tudi forumov na to temo je precej.
jaz sem sicer probala nekaj "ustvarit" doma, ampak iz že narejenega mila, tako da sem ga stopila v žajblju in dodala eterično olje (to je bolj reciklacija mila, kot pa izdelava) in zdaj se suši, ampak meni se ne zdi ničemur podobno :xx!: bomo videli. sploh pa mi ni jsno kako jih bom spravila iz modelov ven :eek:

To temo je popravil/a stairway: 3. november 2007, 21:22


#8 zali_

zali_
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 247

Objavljeno: 29. april 2008, 16:25

Če koga še zanima, sta tukaj dva recepta za "doma narejeno" milo v slovenščini. Lp, Z.

http://www.naravno.n...=preddet&id=124

#9 zali_

zali_
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 247

Objavljeno: 29. april 2008, 17:08

Še en recept...

http://lifestyle.ena....asp?ClID=16415

Ima kdo kakšne izkušnje s tem milom iz aleppa? (http://www.gaja.si/m...p?lang=sl&cat=2). Lp

#10 aysel

aysel
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 3

Objavljeno: 12. avgust 2008, 09:09

Z mojim fantom se že nekaj časa pripravljava na izdelavo mila doma. Kuhamo predvidoma ta vikend, tako, da sporočim, kako bo šlo.
Večino sestavin sem kupila v lekarni, nekaj pa v eni od trgovin z bio-prehrambenimi izdelki.
NaOH sva našla v čisto navadni trgovini s čistili v Italiji - Italijani snov imenujejo soda caustica.

lp

#11 nidari

nidari
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 9

Objavljeno: 13. avgust 2008, 16:52

Sam se že zelo dolgo ukvarjam z izdelavo mila. Iz lastnih izkušenj vam svetujem da uporabljate samo rastlinske maščobe (olja) in nikakor ne maščob živalskega izvora. Natrijev lug (NaOH) se dobi tudi pri nas in to v granulah, pomembno je da je čimbolj čist. Voda v kateri raztapljamo NaOH mora biti obvezno destilirana ali pa vsaj DI. Prav tako priporočam da milo izdelujete po hladnem postopku.

Na internetu se najde veliko kalkulatorjev za izračun sestavin. Zelo enostavno pa lahko potrebno količino NaOH izračunamo sami s pomočjo saponifikacijskih števil za vsako olje posebej. Tu najdemo tudi podatke - koeficiente penjenja, mazavosti mila, trdote itd. Za začetek priporočam recepture, ki vsebujejo večino palmovega in kokosovega olja in pa manjši del ostalih olj. Tako boste skoraj za gotovo naredili milo, ki bo ustrezalo kriterijem kot so mazavost mila, penjenje itd.

Pri hladnem postopku je ugodno to, da ves postopek umiljenja lahko zelo dobro kontroliramo in seveda tudi koregiramo.

Kot dišavo dodajamo naravna eterična olja ali esence (sintetične dišave, ki samo po vonju spominjajo na eterična olja). Postopek z dodajanjem esenc je bolj enostaven, med tem ko moramo količino dodanih eteričnih olj za vsako vrsto mila določiti posebej (najbolj enostavno z preizkusom).

Kot barvila lahko uporabimo posebna barvila za mila (dobijo se v Hobby trgovinah) ali pa naravna barvila. Zelo uporabno je na primer eterično olje korenčka, ki obarva milo rumeno do oranžno, nima pa posebej močnega vonja.

#12 emmzi

emmzi
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 708

Objavljeno: 14. avgust 2008, 13:10

Kaj pa tista skupnost za razvoj istre(al nekej ttazga), ukvarjajo se z vsemi raznimi zelišči pa temu, in enkrat sm vidla na eni stojnici tut naravna mila. Je pa ful dober piling občutek ko je med milom notrej še posušeno zelišče. :palec:
"Remember when I told you how my
Kin is different in some ways?
And how you should not fall in love
With someone like me, anyway...
Between the lines, people see signs
When they feel the sear, every day's fear...
And one night their torches
Find the girl without a name...
And the one who has her
Love is no more safe..."

#13 aysel

aysel
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 3

Objavljeno: 26. september 2008, 12:17

Končno sva se tudi midva spravila k izdelavi mila.
Vse je šlo kot po maslu, kar ne morem verjeti. Po vseh prebranih navodilih, receptih, varnostnih ukrepih, me je bilo že kar malo strah!
Sem pričakovala burne reakcije in kopico zapletov...

Milo sva naredila iz olivnega in mandljevega olja, kokosovega masla, medu in sivke (čaj, eterično olje in posušeni cvetki za peeling)

Na žalost bo treba počakat 4 tedne. Če bo končni rezultat OK, pošljem recept!

#14 aysel

aysel
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 3

Objavljeno: 26. september 2008, 13:15

Nidari,

kje pa nabavljate sestavine za milo?
Razna olja in masla v majhnih stekleničkah iz lekarn so kr draga zadeva,
zanima me, če kdo ve, kje bi se te stvari dalo dobit v večjih količinah in za manj denarja?

#15 nidari

nidari
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 9

Objavljeno: 28. september 2008, 09:26

Praktično vse surovine za mila dobim pri Arstrade, Trzin. So sicer v glavnem grosisti in na njihovi internetni strani je prikazano zelo malo tega kar nudijo. Se pa da tu naročiti naravna rastlinska olja v večjih količinah, eterična olja, razne esence, suha zelišča, natrijev lug, Epsom sol...




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0