Lunin Forum uses cookies. Read the Pogoji registracije in varstvo osebnih podatkov for more info. To remove this message, please click the button to the right:    I accept the use of cookies
Lunin net

Jump to content


Photo

Modre misli - ponudba in izbor


  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1 Lunin net

Lunin net
  • ŽeČistoDomači
  • posts 272

Posted 25. February 2002, 01:00

Vasa sletna stran izredno pri srcu, jo redno obiskujem in jo poznam do obisti! Sem velik obozevalec modrih misli, ki jih prav tako objavljate na Vasi strani, zato imam vprasanje in sicer, kje na netu bi jih lahko nasel se vec oz. kje se jih sploh da dobiti?
Morda v kaki knjigi, ki je izsla pri nas?
Slisal sem, da je na netu dosti teh naslovov, toda ne uspe mi najti nic pametnega.

#2 Lunin net

Lunin net
  • ŽeČistoDomači
  • posts 272

Posted 25. February 2002, 01:00

Na netu je res ogromno tega - in res redko potem najdes tudi kaksen resnicno pameten in/ali zanimiv izbor.

Te modre misli, ki jih objavljava na LN, so v glavnem vse, ki so do sedaj izsle v kateremkoli od Luninih koledarckov (letos je ze enajsti).
Tako da sva jih zbirala in urejala sproti.

V glavnem sem modre misli dobila v knjigi Zlata pravila zivljenja in v Amaliettijevi zbirki modrih misli - oboje najdete pri virih .

Poleg tega sem iz knjiznice privlekla kupe knjig (res, na desetine), a tu je zopet tako - v bistvu si vedno nekako "obsojen" ze na tisti izbor, kakor si ga je zamislil doticni avtor oz. urednik.

Zoprno pa je, da so urejene v glavnem po tematikah: npr. modre misli o ljubezni, o prijateljstvu itd.... Tako v vsej knjigi najdes kvecjemu dve, tri...

Tako da - recimo iz 12-ih knjig sem dobila "ven" stiri ali pet modrih misli...

Prav tako sva modre misli zbirala tudi drugace: npr. iz knjig, ki jih bereva, pa si oznaciva zanimivejse misli (tako sva dobila vse modre misli P. Coelha, C. Castanede... in tudi edina, ki jo navajava iz zaklada Ch. Bukowskega - je iz knjige Zenske - bila mi je vsec in sem jo vkljucila).

Ali sva jih ujela v filmu, ki sva ga gledala.
Tako je bil npr. uporabljen tudi nek citat iz filma Gilda.

Nekaj sva jih v anglescini nasla tudi na netu (a si naslovov nisem shranila in "uporabnih" -za naju- je bilo zelo malo).

Kot vidite, vam vem bolj malo povedati na to temo; kot pravim, jih zbirava ze desetljetje...

***

Spet pa sem uredila novo, svezo zbirko oz. izbor modrih misli, ki jih bova prav v kratkem vkljucila tudi na LN.




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users