Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Cvetni prah


  • Prijavi se, če želiš komentirati
47 komentarjev na to temo

#1 bopi

bopi
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 1

Objavljeno: 25. maj 2003, 20:23

Zanima me skoraj vse v povezavi s temo "uživanje cevetnega prahu"...
Za vse informacije se vam zahvaljujem...

Lp, b.

#2 Boštjan Grom

Boštjan Grom
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 11

Objavljeno: 25. maj 2003, 20:52

Pozdravljeni !


Kar nekaj o cvetnem prahu seda prebrat na mojih spletnih straneh, na naslovu: www.cebelarstvo-grom.org lepo vabljeni....

Pa tudi po drugih straneh do katerih najdete povezavo na mojih straneh

LP :vragec:
Lepo pozdravljeni in naj medi !!

#3 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 26. maj 2003, 08:57

Hoj!

Tudi na Luninem netu je stran o medu in nekaj sem napisala tudi o cvetnem prahu (uporaba je zelo preprosta).
http://www.lunin.net/nasveti/med.asp
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#4 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 19. junij 2003, 16:41

hoj, kaj je zdejle s tem, da čebele˝ ... prenašajo tole? bolezen´, ki se je razširila že preko celih sadovnjakov v slo . ....
.... je potem med tudi okužen˝ ?

#5 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 20. junij 2003, 09:54

Ti kar mirno jej med bakterijski hrušev ožig z medom nima nobene veze, prenaša se pač tudi z čebelami in ostalimi živalcami tudi metulji itd...medu pane bo hudega x:px

#6 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 20. junij 2003, 10:14

Ja, tole sem zadnjic hotela odpreti in vprasati, pa nisem prisla do tega, pa vidim, da je Pokowc vprasal... a potem ni nobene nevarnosti, da bi bil okuzen med? Kako to - ce se ozig prenasa tudi s cebelami?
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#7 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 20. junij 2003, 12:11

Bakterija je nevarna za rastlino ne za žival in človeko torej se ni za bat, mogoče bi bilo dobro vključiti kake strokovnjaka x?x
Kolkor sem zvedel za čebele in med je brezpredmetna, prevoz na kužna območja je prepovedan zaradi širjenja okužbe, širi se tudi z čebelami prek opraševanja!

#8 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 20. junij 2003, 12:18

Aha...
No, ampak vseeno je zoprno oz. ni dober filing..
Vsekakor zelo in nemarno zoprna zadeva, tale hrusev ozig...
Grozno - boga drevesa in bogi folk, ki so morali pozgati ful drevja... :V:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#9 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 20. junij 2003, 20:50

Ja najslabše kar te lahk doleti, zamisli si kolko let rabiš, da eno drevo spraviš na nek rodoviten nivo potem pa pride en tak d.... pa si ob ves trud, če je ša kaj pošteno na tem svetu res ne vem :V:

#10 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 20. junij 2003, 20:55

jaja, sej glih to je tist, k si jemu prejle morda drevesa za neko sosednjo mejo, potem pa tk :xx!: in čakat in čakat, do ~penzije., da spet zraste.....ehja....oj, kaj pa tko, de posadiš nazaj večje drevo, gre hitreje, ane :palec: _?
:palec:

#11 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 20. junij 2003, 22:09

Ja najslabše kar te lahk doleti, zamisli si kolko let rabiš, da eno drevo spraviš na nek rodoviten nivo potem pa pride en tak d.... pa si ob ves trud, če je ša kaj pošteno na tem svetu res ne vem :V:

ja. :V:

#12 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 21. junij 2003, 05:56

Kolkor vem NE dobiš večjega drevesa, sadike so vse enake uh kakšna je to katastrofa, ko imaš v vrtu par takih dreves. Potem ena je zgodnja za čimprejšnjo dozoritev, pa srednja in pozne sorte sedaj pa si lahko ob vse :V:
Krutooo....

#13 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 21. junij 2003, 13:26

jah sej, večje drevo...sam glej.pa naj ti ga nekdo odstopi pa ga posadiš v večjo jamo in se tele korenineo primejo.... :eek: ha?

#14 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 21. junij 2003, 14:52

Bi ti odstopil kakih 7 let staro drevo???? pa še bager, da to ven skopa rabiš x:Dx

#15 Marko Hrastelj

Marko Hrastelj
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 199

Objavljeno: 21. junij 2003, 21:36

Tale ožig je pa res priljubljena tema. Torej, ni variante, da bi te bakterije uspevale v medu, ker je med za bakterije neprimerno okolje, tudi cel panj ni dobro okolje za Erwinio amyloworo, saj če se čebele za dva dni zapre v panj, potem ni več okužbe sposobnih bakterij v panju. Čebele jih lahko kasneje spet poberejo kje v okolju. Zato bi bilo po mojem mnenju dobro, če bi država ponudila ljudem recimo neko simbolično odkodnino za odstranitev vseh okrasnih rastlin, ki so potencialni gostitelji ožiga, potem pa bi se po potrebi samo še v nasadih malo odrezalo ali podrlo par dreves, če bi že prišlo do izbruha. Dokler pa bomo šli s taktiko najprej posekati en hektar, pa drugo leto še enga itd ne bomo prišli nikamor. Potrebno je iti iz okolice proti nasadom, ne pa iz nasadov proti okolici, sadjarji bodo že poskrbeli, da se pri njih okužba odstrani, saj gre za njihov kruh. Težava bo dosti večja, če bo kdo na vrtu "šparal tisti lep grmiček"

#16 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 21. junij 2003, 22:07

ja,ja.sej vem...sam vseen, ideja je, če se mudi kaj takega nardit in hitro nazaj postaviti sadovnjak.če bijest jemu kej take prilke, zihr bi se potrudu to nardit.

#17 Marko Hrastelj

Marko Hrastelj
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 199

Objavljeno: 22. junij 2003, 07:21

Saj zato bi pa morali gledati, da se ne seka preveč sadnih dreves, sploh ne raznih starih sort hrušk, ki jih ni več veliko naokoli. Naprava nasada do ene kolikor toliko dostojne rodnosti pa traja dve leti minimalno, nekako je tretja rastna doba tista, v kateri lahko pričakuješ že omembe vreden pridelek, samo moraš vedeti kaj počneš (foliarna prehrana, ukrepi proti suši). Sam vidim največjo težavo v tem, da bi bilo zelo težko dobiti večjo količino sadik primerne kakovosti in primerne sorte, če bi mi npr izkrčili par hektarjev. Tudi če bi zamenjal sadno vrsto iz npr hrušk v češnje

#18 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 22. junij 2003, 08:15

Težava bo dosti večja, če bo kdo na vrtu "šparal tisti lep grmiček"

Ja Marko tako kot nek čebelar z enim ali dva panja gosti vso leglo bolezni tak je to z tem :V: Ti a nam nebi malo na širše opisal to bakterijo oziroma njeno razmnoževanje baje je silovito x?x Ti si bolj tega faha oziroa imaš dostop do literature v to smer mene osebno zanima malo več o tem!

#19 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 12. september 2003, 15:19

ja, sem pa dobu idejo; da bi se dalo izmeriti
moc antioksidantnosti vode v kateri je zlica medu?
v koliksni meri je med antioksidantsko zivilo? xrolleyesx
ali je to ze kaj znano? x?x

#20 Marko Hrastelj

Marko Hrastelj
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 199

Objavljeno: 12. september 2003, 18:37

Če se prav spomnim, imam nekje v Ljubljani še vedno en članek o antioksidantih v ajdovem medu. To se raziskuje, seveda. Je pa mogoče bolj živilska smer.

#21 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 12. september 2003, 19:44

Hvala

ja, torej menda obstaja ajdov med, ki ima antioksidantske moci!!
ajda pa je tudi ze znana po zelo ugodni sestavi mineralov.

kaj pa drugi izdelki: propolis, cvetni prah, maticni izvlecek, etc...?

#22 Marko Hrastelj

Marko Hrastelj
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 199

Objavljeno: 13. september 2003, 08:53

Ni samo ajdov med tak z antioksidanti, tudi ostali so. Čisto "na učk" bi rekel, da vsak temnejši (gozdni medovi)med vsebuje antioksidante. Če želiš zvedeti o tem več, preberi knjigo dr. Petra Kapša z naslovom Med in zdravje, tam so te stvari bolj podrobno opisane.
Glede cvetnega prahu - to so bolj ali manj beljakovine. Važni so razni encimi. Matični mleček je produkt predelave cvetnega prahu s strani čebel in mikrobov.
Ti verjetno pričakuješ nek "zdrav(-ilni)" efekt od antioksidantov. Ali se odzadaj skriva še kakšno drugo vprašanje?

#23 č.v.e.k.a

č.v.e.k.a
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 884

Objavljeno: 4. november 2004, 23:16

Za čebelarje nekaj total idiotskega,morda,zame pa eureka x:Dx

Za okrepitev imunskega sistema kateri čebelji izdelek priporočate in koliko časa naj ga
uživamo?

Hvala!
Objavljena slika

HOROSKOP JE PREREZ,NEKEGA ČASA.

#24 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 5. november 2004, 14:21

Medexov apikomplex (ne delam reklame, je res izvrstna zadeva, moja mama ga ene 5, 10 let vsako zimo uziva, vsak dan dve zlicki, pa je super, tamalemu tudi smo dajali, ce je kaj slaboten ratval ali zboleval, jaz pa tud) ali pa podoben izdelek od drugih cebelarjev (to je med vkljucno s cvetnim prahom, propolisom in maticnim mleckom), imas tudi 'domace' take zadeve. Mislim, da ima tudi Danilo nekaj podobnega.

zelo priporocam, saj sem napisala kar precej o medu, Cveka na LN pri zdravju, ce te bo zanimalo, tam sem tudi opisala vse te propolise in vse. :)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#25 č.v.e.k.a

č.v.e.k.a
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 884

Objavljeno: 5. november 2004, 22:04

Hvala Marsa,

veš da grem pogledat.A to je tisti v eni velki rumeni škatli?

Sem že nabavila' Cvetni prah z medom' čebelarstva Vasiča...saj ravno zato sprašujem.
Tole je le preverjeno.

A tamiceni tudi jedo apikomplex?Ti je kaj znanega ?

Lep pozdrav
Objavljena slika

HOROSKOP JE PREREZ,NEKEGA ČASA.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0