Lunin Forum uses cookies. Read the Pogoji registracije in varstvo osebnih podatkov for more info. To remove this message, please click the button to the right:    I accept the use of cookies
Lunin net

Jump to content


Photo

Kako bi se vi odločili ozdraviti/premagati raka?


  • Please log in to reply
- - - - -
41 replies to this topic

#1 mayan

mayan
  • Lunin Odvisnik
  • posts 1,999

Posted 16. April 2014, 08:40

Prosila bi za vaše mnenje. Kako bi vi se lotili zdravljenja raka, če bi vam ga odkrili?

Diagnosticirana je karcinogena tvorba na dojki (2 krat 2 cm) pri moškem(52), vendar bodo še nadaljnje preiskave pokazale, ali je invaziven oz. kakšne vrste je.

Njegov prvi notranji glas je, da ne bo šel na operativni poseg in bo ubral metodo 42-dnevnega zdravljenja raka po Rudolfu Breussu (post). Metoda je dokazano zelo uspešna. Vendar še v sebi ni dovolj odločen…, ker mu predvsem okolica svetuje poseg, šele nato oz. vzporedno izbrano alternativo, ker da obstaja možnost, da se bo s postom telo preveč izčrpalo in oslabelo, ne pa tudi rak izginil. Predvsem zato, ker do sedaj ni preveč napora vlagal v zdravo prehrano, bi bilo to res precej radikalno.

 Kakšna je relacija z uradnim zdravljenjem v primeru, da izbereš alternativno zdravljenje (ne operacije, ne obsevanj, kemoterapije, zdravil…)? Ali moraš podpisati izjavo, da odklanjaš zdravljenje na lastno odgovornost? Je možno sodelovanje oz. kombinacija?

 Ali lahko odkloniš samo kemoterapijo, če je ta del celotnega zdravljenja po operativnem posegu?

Veliko ljudi, ki so preboleli raka, povedo, da je pravzaprav bila to najboljša stvar, ki se jim je v življenju zgodila, ker je bil to klic njih samih k samemu sebi, da so se prebudili in popolnoma spremenili svoj način življenja…

Zdravniki danes v večini več niso tako odklonilni do drugih oblik zdravljenja. Ogromno je poti in možnosti: kako ubrati pravo v tej poplavi načinov zdravljenja? V tej množici dostopnih informacij, kaj prebrati, koga poslušati, verjeti?

 

Se strinjate, da je pomembno verjeti, se nečemu predati?


~THE LESSON IS ALWAYS LOVE.~

#2 anne

anne
  • Lunatik
  • posts 3,137

Posted 16. April 2014, 08:56

Težko je biti pameten, če sam dejansko nisi v tem.

 

Osebno mnenje je, kot pišeš sama spodaj, da alternativa (kot tudi uradno zdravljenje) nista dovolj, če sam v sebi ne narediš tistih premikov, ki so potrebni. Da resnično spremeniš svoje življenje, razmišljanje, poglede. 

 

Vem za osebo ženskega spola, ki se je odločila za alternativno zdravljenje, žal neuspešno. Seveda pa tudi uradna klasična medicina ne obljublja čudežev. Najbrž vsaka metoda ni primerna za vsakega posameznika oziroma raka. 


Life begins at the end of your comfort zone. 


#3 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • posts 8,159

Posted 16. April 2014, 10:30

V praksi je najboljša kombinacija uradnega in alternativnega zdravljenja...marsikateri človek ni sposoben določenih ekstremov, ki jih je treba furat pri nekih alternativah...Ni enotnega recepta za vse...Kaj bi bilo najbolj koristno za nekoga, se lahko predvideva šele iz pogovora, raznih preiskav, energijskega čekiranja in mogoče kakšne kanalizirane informacije...potem se pa v praksi vse to malo korigira, ker zmeraj obstajajo neznani dejavniki...zlasti kako fizično človeško telo odreagira na določene stvari (zdravila, obsevanja) in koliko človek dela na sebi (ozaveščanje, sprememba lifestylea, itd.)...

 

V zgornjem primeru je treba tudi malo ozavestiti vzroke, zlasti podzavestne agresije, zamere...pa mogoče povezat kakšne "energijske žičke"...drugače ne bo dolgoročnega učinka ne glede na to kaj se bo izbral...


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#4 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • posts 9,884

Posted 16. April 2014, 11:20

osebno bi verjetno izbrala uradno (kar plača ZZZS in kar bi se dal biološkega dobit) in komplementarno (alternativno) zdravljenje; to bi zgledalo tako, da bi hodila na onko zadeve ob hkratnem suportu aku in zdr.zelišč, jedla še bolj zdravo, kot jem zdaj, odjebala bi prfuknjen folk iz svojga lajfa, pa spala bi non-stop. Tole zadnje dvoje bi bilo tudi sicer dobro zame, v praksi bi pa pol tko zgledalo, da se odpovem vsem kontaktom z ožjo in širšo familijo.

V praksi je najboljša kombinacija uradnega in alternativnega zdravljenja...marsikateri človek ni sposoben določenih ekstremov, ki jih je treba furat pri nekih alternativah...Ni enotnega recepta za vse...

...

 

Pa verjetno bi ozavestila na polno, da sem tukaj in zdaj, da ni nobene prihodnosti za katero me (naj) mora skrbet, da ni(ma) Življenje nobenega (višjega) smisla, kot to, da Sem tuky in izkušam, kar pač izkušam tale hip. Let it go and flow (pa to ;)

Zdele sem, naslednji hip me pa ne bo več. In da je čist brez veze, če mam poflekana okna in brdo nezlikanih srajc in da bodo une fuge v kopalnici počakale na kake druge cajte in druge roke, predvsem pa na drug(ačn)e oči.

Pa da verjetno nimam tako usodnega vpliva na razvoj Razbojnika, kot sem si domišljala, nenazadnje imam značaj že od plenic enak, pa tut urejenost in čistoča doma me je začela skrbet šele z odhodom iz primarnega doma.


You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#5 mayan

mayan
  • Lunin Odvisnik
  • posts 1,999

Posted 17. April 2014, 12:44

Hvala, da ste podelili svoje mnenje: Anne, Brezo, Cookie! :-)


~THE LESSON IS ALWAYS LOVE.~

#6 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • posts 8,159

Posted 18. April 2014, 09:11

...Kemoterapijo lahko odkloniš. Vsaj v primerih, katerim jaz sledim, so zdravniki potrpežljivi (LJ), ne silijo, si vzamejo čas in pustijo pacientu čas, kolikor ga rabi, da premisli. Sankcij ni, razen tega, da bi znale biti kontrole progresa (slikanja in ostali testi, ki jih opravljajo) otežkočene, ker baje po nekem ključu ne bi pripadale po zavarovalnici, ker pač ''ne sodeluješ'' z zdravljenjem, ki ga uradna medicina za določen primer uporablja. To zadnje sem slišala sama na lastna ušesa. Verjamem, da so zdravnikom roke v marsikateri smeri zvezane. Ena od teh je, da kemo lahko odkloniš, druge oblike zdravljenja za tip raka pa sploh ne obstaja (ali ne obstaja pri nas)....

 

Glih zato ni dobro odkloniti uradnega zdravljenja, ker potem tudi osnovnih preiskav ne bodo hoteli več delat (zavarovalnica ne bo plačala) oz. bo vse skupaj otežkočeno...Bolje se je na videz zdraviti z uradno medicino potem pa malo odugovlačiti, če človeku ne paše- kao da se slabo počuti, da ni dober za kemoterapijo, da preveč bruha, ipd...Usput pa furat še kakšno alternativo. Če drugega ne drogiranje z raznoraznimi čajčki...tongue.png

 

Kemoterapija je najbolj simpl metoda, zato je toliko razširjena...o stranskih učinkih pa ne bi...obstaja še druga metoda kjer z injekcijo vbrizgajo radioaktivni element na točno določeno mesto kjer je rakava tvorba. Ampak to je dražje, zahteva malo boljšo usposobljenost določenih človečkov, je pa manj stranskih učinkov kot pri obsevanju...Ponavadi uporabljajo različne kombinacije...

 

http://www.onko-i.si...ravljenja_raka/

 

Kar se pa prehrane tiče...fora je samo v tem, da povzroči detoksikacijo telesa...alternativne "bajke" pravijo, da rak nastane tudi zato ker je v telesu preveč strupov...Neuradno povedano, strupi predstavljajo samo določen del vzrokov...Kdor zna z magijskimi procesi sprožiti transformacijo DNK kode celic, lahko popravi tudi rakave celice...ampak najprej je treba razčistiti z destruktivnimi vzorci...ampak to že presega osnove današnje alternative...To znanje bo v prihodnosti splošno sprejeto, tako kot je danes splošno sprejeto dejstvo, da je Zemlja okrogla...biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#7 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • posts 7,528

Posted 18. April 2014, 10:27

Ja ful se je za smejat ob tej temi...

V resnici pa bi verjetno zgledalo tako...

pregled!

Zdravnik pove šokantno novico

Tebi se v sekundi spremeni življenje, poruši se ti svet, srce se ti strga na pol, prime te neznanski strah, kaj bo s tvojimi bližnjimi, kam boš pustil otroke, kaj vse ne boš videl ko bodo odraščali

 

Popade te totalna melanhonija, bolečina, kateri sledi običajno depresivna vdanost v usodo

 

 Tkole verjetno, bl realno zgleda situacija ko se ti to zgodi

 

jaz vem, da bi me že vest tako prizadela, da bi rak napredoval za stadij že samo zaradi šoka ..

 

Tak da lahk tle pametujemo kaj bi in s čim bi se zdravili sto na uro..

Bolje pa nam je moliti da se nam to nikoli, ne bi zgodilo, ali vsaj tolk cajta ne, da bi bil pa res cajt da ne obremenjujemo več ZZZSja


prenos.jpg


#8 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • posts 2,807

Posted 18. April 2014, 16:29

Točno tako je bilo pri mojem očetu. In je šlo tako hitro, da kake alternative niti ni bilo časa zares zalaufat, dobra dva meseca - in slovo. 

Pri mojem sosedu je šlo pa precej drugač. Druga vrsta raka, drugačen potek, druge vrste človk ... Možakar bil zares žleht - zajebaval vse, kar je lezlo in šlo, če je le imel 5 minut cajta. Potem fasal raka na prostati. Najprej medicina, zelo kmalu pa še alternativa, čeprav bi jaz prej stavila, da on pa že ne, niti v sanjah. Možakar izpeljal celo 40-dnevni post. In, mogoče najpomembnejše - spremenil se je, in to zelo. Žlehtnobo zmanjšal za ene 80 posto (ne, ni postal angel, to ne, je pa ful boljši človk -  očitno je pogruntal, da je lajf prekratek in predragocen, da bi ga zapravljal za zahebavanje drugih bitij.) Očitno se je možakar zares pozdravil - že ene pet let je zdrav ko riba.



#9 Mario

Mario
  • ŽeČistoDomači
  • posts 459

Posted 19. April 2014, 20:22

shamannamo piše, da se bolniki odločijo za alternativo šele, ko uradna medicina odpove.

Mislim, da je to največja napaka, da potem iščeš pomoč, ko te nekateri že odpišejo. 

Jaz sem se zdravil vsporedno, drgač ne vem, kako bi prenesel vse to.

Sem imel vsakokrat pred kemoterapijo dober imunski sistem, zdravnica je bila kar presenečena.

Moj namen je bil ozdraveti, zato sem lahko marsikaj spremenil in zmagal.

Saj verjamem, da bom tudi jaz umrl, ampak ne zdaj in ne več zaradi raka wink.png

živ biv!


Čudezi se ne dogajajo v nasprotju z naravo, temveč v nasprotju s tem, kar nam je poznano o naravi.
Komplementarno zdravljenje raka: http://www.bela-omela.si

#10 mayan

mayan
  • Lunin Odvisnik
  • posts 1,999

Posted 26. April 2014, 11:47

Moj stricek dobro prenesel vcerajsnjo operacijo, bil je zelo pogumen, glede na to, da je ponavadi ob medicinski igli skup padal! :-) Zdaj pa samo upam, da se mu je/bo zgodila sprememba srca in bo zivel bolj zase najprej...
~THE LESSON IS ALWAYS LOVE.~

#11 mayita

mayita
  • Lunatik
  • posts 3,335

Posted 8. June 2014, 11:51

kot sem že enkrat napisala nekje je fino narediti kuro z divjim origanom...



#12 gold

gold
  • Lunatik
  • posts 6,960

Posted 17. June 2014, 22:00

Razbija rakave tumorje

 

http://www.jana.si/2...rakave-tumorje/

 

zelo dobra zadeva wink.png



#13 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • posts 9,884

Posted 18. June 2014, 10:23

Razbija rakave tumorje

 

http://www.jana.si/2...rakave-tumorje/

 

 

zelo dobra zadeva wink.png

torej, pokojni (!) tast je zbolel za rakom (invaziven, hitro napredujoč), bil pri Kobalu (takoj po diagnozi rak), kupil to zadevo in v roku 10 mesecev umrl, terapijam navkljub.


You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#14 gold

gold
  • Lunatik
  • posts 6,960

Posted 18. June 2014, 12:24

kadar človek jemlje tako bolezen kot končno katastrofo, seveda gre vse v smer konca življenja

bi težko razumeli, ampak bolezen se lahko jemlje kot neke vrste igro potrpežljivosti in učenja, igro novih sprememb in odstranitev utečenih pravil

vse se začne in konča v glavi...

 

pravilen pristop z frekvenčnim zdravljenjem daje dobre rezultate...ta sistem je že zelo star, a žal napačno uporabljen...



#15 sagitaurus

sagitaurus
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • posts 5

Posted 30. June 2014, 09:53

Sam sem si zdravil in pozdravil raka s postom po Brojsu  . Priporočam tudi Budwig dieto-po postu. 



#16 lia II

lia II
  • Nepogrešljivi
  • posts 1,052

Posted 30. June 2014, 16:02

huh.png malo jih je, ki zdravi umrejo- večinoma jih ustrelijo, umrejo v prometni nesreči, nesrečno padejo....

 

večina nas ima bolezni, nekateri več in nekateri manj

 

nekateri imajo eno sorto drugi več , eni za to vemo ali pa smo ozavestili, bili dovolj firbčni in raziskovali...ker imam sama izkušnjo s tem, vem, da je edina razlika, ali se z boleznijo boriš ali pa se z njo spoprijateljiš

 

vem pa tudi ,d a  ni univerzalnega zdravila,

 

vem da je zgled, upanje, želja po preživetju

 

in ja Budwigove sem se že pred desetletji sama lotila, ko še ni bilo ničesar prevedenega v slovenščino....

 

sem še zdaj tu, čeprav so rekli , da je moje sorte rak hiter in nenadzorovan, ker se ne čuti , dokler ni prepozno- menda da v 80 procentih umrejo....

in ja , vem da sem s svojo voljo in žarom, marsikomu dala moč - čez leta je pristopila znanka in rekla, veš moram se ti zahvaliti, ti si mi dala upanje in vero, dohterji so se samo čudili, kako se je krvna slika popravila- mož je imel krvnega raka in se je zrihtal

 

scratchchin.gif žal je pa tudi res , da jih je mnogo že pod rušo- al so jim pa z zdravljenjem tako zjebal telo, da komaj še životarijo , zjebal limfe, da so otečeni iz dneva v dan....

 

 

ravno včeraj, sem zvedela da je še ena umrla- v štirih mesecih odkar so ji postavili diagnozo rak trebušne slinavke---

 

tak da ja , nočem pametovati, sam to bi rekla, toliko kolikor bo življenja naj preveč ne boli

 

in dobro je deliti izkušnje tistih , ki jim je uspelo preživeti psihični šok in zbrati moči in doživeti, da jim rečejo, da so bp

 

kar se diet tiče pa sama menim tako- spremeniti se je treba najprej v glavi, diete se ne obnesejo na dolgi rok-

 

na dolgi rok se obnese samo- da začneš zdravo misliti, jesti, migati, pospravljati nesnago iz sebe in okoli sebe in včasih je še to premalo ker enostavno bivaš v prostoru in času , ki je preveč kontaminiran

 

ampak ena minimalna higiena na vseh področjih pa je možnaem45.gif da ne zdrsneš čez rob- v bolečino, v brezno medikamentov, začaranega kroga obupa in brezupa

 

kar se mene tiče, točno vem kaj mi manjka, kakor poje tista lepa pesem:

 

"Umoran sem umoran...."

 

Vem da rabim počitek, odklop, stand by.....

 

pa nikak, da se dokopljem do 24 brezdelja, miru, užitkarjenja, brez obveznosti..pa mislim, da nisem edina.bucktooth1.gif


Obečanje ludom radovanje...


 


#17 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • posts 9,884

Posted 1. July 2014, 06:53

lia II icon1_thumbup.giflove.gif

počitek ja, ne pa samo delo, delo in delo.

tretjina dela, tretjina spanca, tretjina zabave/sprostitve/magari lenarjenja.

 

jaz sem prejšnji cel teden spala in lenarila partyy.gif

iz ene skrajnosti v drugo sleepy.gif


You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#18 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • posts 3,814

Posted 9. July 2014, 15:12

60ml zaužitega v treh mesecih naj bi ozdravilo večino rakavih obolenj ...

 

 


Brez podpisa

#19 mayita

mayita
  • Lunatik
  • posts 3,335

Posted 12. July 2014, 14:19

http://www.publishwa...rapija-ne-hvala



#20 Chypychyps

Chypychyps
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • posts 109

Posted 22. July 2014, 23:06

Problem je, ker ljudje vzamejo rak kot bolezen ali dejstvo, ki ga je potrebno zdraviti. Malo ljudi je takšnih, ki se vprašajo o vzrokih iščejo smisel življenja in kot taki, najdejo tudi ozdravitev.

Telo ni hiše, ko streha spušča, greš poklicat krova in popraviš. Veliko ljudi zboli za rakom zaradi notrenjega neravnovesja (stres, depresija, ...) Šele ko si stvar vzameš na izi (ampak iskreno, ne zaigrano),

najdeš mir, rak se ustavi včasih izgine,... Videl sem že take čudeže, da so človeka tak "spucal", da skoraj ni imel črevesja in je ozdravil (še vedno strastni kadilec), kot takšni, ki jih je neslo v parih tednih.

Po mojem je potrebno najti samega sebe, biti iskren s sabo in takrat se ti pokaže tudi pot do ozdravitve pa je lahko ali alternativna ali sklasična..



#21 mayita

mayita
  • Lunatik
  • posts 3,335

Posted 3. August 2014, 12:11

http://www.dnevno.hr...ati-recept.html



#22 butl

butl
  • D član
  • posts 4,671

Posted 4. August 2014, 09:56

Problem je, ker ljudje vzamejo rak kot bolezen ali dejstvo, ki ga je potrebno zdraviti. Malo ljudi je takšnih, ki se vprašajo o vzrokih iščejo smisel življenja in kot taki, najdejo tudi ozdravitev.

Telo ni hiše, ko streha spušča, greš poklicat krova in popraviš. Veliko ljudi zboli za rakom zaradi notrenjega neravnovesja (stres, depresija, ...) Šele ko si stvar vzameš na izi (ampak iskreno, ne zaigrano),

najdeš mir, rak se ustavi včasih izgine,... Videl sem že take čudeže, da so človeka tak "spucal", da skoraj ni imel črevesja in je ozdravil (še vedno strastni kadilec), kot takšni, ki jih je neslo v parih tednih.

Po mojem je potrebno najti samega sebe, biti iskren s sabo in takrat se ti pokaže tudi pot do ozdravitve pa je lahko ali alternativna ali sklasična..

 

Ja, se strinjam

 

Kako se pa to nardi???

 

smile.png


Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#23 Chypychyps

Chypychyps
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • posts 109

Posted 7. August 2014, 00:51

Enostavno kokr za koga ;)

Eni pohajo, da se skulirajo in ugotovijo kaj jim naj bolj paše (pa še lačn so, zato so drugačn ;)

Drugi pijejo, običajno da ugasnejo zavore in se potem pokažejo v pravi luči

Tretji meditirajo in čakajo "navodila" od zgoraj seveda bolj ali manj uspešno

Četrti razmišljajo med delovnim časom, ker imajo čas

Peti sprašujejo prijatelje in druge (tudi na forumu)

Šesti pa enostavno vedo, kaj in kako in to tudi naredijo ali pač ne (ne več, ker je narobe) ...

 

Za bolj "točne" odgovore pa bi bilo dobro vedeti, kaj bi naredil ;)

 

Čeprav glede na tvoje odgovore bi "skoraj" predlagal prvo varianto. Dosti stvari opaziš, vendar ne povezuješ "dejstev".

Primer: Prometna nesreča, avto v grabnu, vejica počena, guma prelunkjna... Dejstva.

A pomisliti na žledolom recimo, ki je pustil vejico tam, delavca, ki je ni odstranil (ker je recimo premalo plačan, ali bolan, ali...) Utrujenost voznika, ki je posledica neprespanih noči zaradi otroka...

Ekrat prideš tko daleč z razmišljanjem, da ne jemlječ več dobro, slabo ampak samo fakto in je zanimivo zaradi vzrokov, reševanjev ugank... Kot igra šaha. Enim dolgcajtna drugim popolna intriga..

 

Upam da sem jasn? ;)



#24 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • posts 4,804

Posted 7. August 2014, 06:35

Upam da sem jasn? wink.png

Ammm....ne scratchchin.gif



#25 butl

butl
  • D član
  • posts 4,671

Posted 7. August 2014, 07:48

Če probam rezimirat:

Če se ti jebe za ves svet, pol si v ravnovesju, v miru.

A sem prou zastopu tole okol pohanja, pitja, meditiranja, kr vedenja...?

 

smile.png


Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users