Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Zvijanje v pleksusu


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
11 komentarjev na to temo

#1 rachek

rachek
  • D član
  • Št. objav: 1 681

Objavljeno: 28. marec 2003, 17:12

Hi.

Naj še jaz pristavim svoj "piskrček". Sama duhovnost in te stvari me v bistvu ne privlačita preveč (ali pa tudi, odvisno kako gledaš na celo stvar :D ), bolj zdrav način življenja (saj veste - zdrav "v glavi", urejanje medsebojnih odnosov, ipd ....). Od neprijetnega dogodka je minilo že precej časa, 8 mesecev, me je pa dogodek v kratkem času spremenil iz popolnega ateista v ..... karkoli pač hočete. :rolleyes: Toliko, da se na kratko predstavim, ker "se še ne poznamo". :D

Že dlje časa sem si želel zamenjati službo. V stari - nadiranje, laganje, izsiljevanje, tudi prisotnost strahu - same kontra ustvarjalne zadeve. Pridem v novo - čisto nekaj drugega - ljudje se zelo mirno pogovorijo o težavah, so naravno(ne izumetničeno) prijazni in vljudni, radi se šalijo - atributov bi vam lahko našteval še pa še. Čez 7 dni po nastopu na novem delovnem mestu pa me med vožnjo v avtomobilu začne zvijati v pleskusu. To se mi je včasih dogajalo, kadar sem slutil, da se mi bo nekaj slabega zgodilo - v mladosti sem imel veliko težav s samim sabo - vendar nisem imel razloga, da bi lahko to predvideval, torej kot intuicija ali nekaj podobnega. Zvijanje traja 2 uri in mine. Ta dan je bil ponedeljek. Naslednji dan, v torek pa se je začelo najhujše. Zvijanje v pleksusu. Ker po parih urah ni minilo, se me je začela lotevati preganjavica. Grem zvečer na festival in se ustavim pri enem odru - nakar se t.i. zvijanje iz pleksusa razširi čez celo telo. Čez 5 minut gre mimo bivša punca(skupaj sva bila več let, če vam to kaj pove),me ne vidi in nadaljuje svojo pot. Ko se oddalji, se zvijanje(ali pa tudi tesnoba) vrne v pleksus. Mene se lotila še večja paranoja in čez 15min. sem želel oditi domov. To pa je bilo v smeri, kamor je šla ona, z manjšim ovinkom, stvar sem želel raziskati. Na neki točki se zvijanje razširi čez celo telo in se čez nekaj sto metrov vrne nazaj v pleksus. Kot sem kasneje izvedel, je ravno tam nekje sedela. Sicer sem se oziral okoli, vendar je v množici nisem opazil. Zaspim proti jutru, pridem nenaspan v službo, zvijanje še kar traja, zvečer grem na festival, zvijanje se ponovno razširi čez celo telo, čez par minut - ona z svojim fantom. Ko se oddalji, se zadeva vrne v pleksus. Bil sem samo še bolj prestrašen in zmeden, pravzaprav nisem vedel kje se me glava drži. Sem pa v tistem trenutku bil prepričan, da če se tole ne bo končalo, da bom po hitrem postopkui zbolel za rakom. V četrtek vse po starem, nenaspan, z hrano sem se moral siliti. Kličem, je ne dobim, pošljem še SMS, se slišiva, se dogovoriva, da se v petek dobiva. Kliče nazaj, naj povem, vztrajam da se dobiva, kliče drugič, kaj je (tako je tudi zaključila najino zvezo - po telefonu) in pač povem kaj je in zakaj ji težim. Dogovorila se seveda nisva nič konkretnega, pač precej različna človeka - ona kot materialistka pač v te stvari ne verjame. V petek in soboto vse po starem, v nedeljo nekje 50 procentov, takrat sem tudi zaužil nekaj hrane. V ponedeljek pa je bilo vse po starem, torej, motnja v pleksusu je bila normalna.
Imel sem 64Kg, visok sem 185cm.

Da imam v 3ji čakri motno, sem ugotovil šele čez kakšen mesec, takrat se mi je dokončno posvetilo, zakaj za vraga mi uživanje prekomernih količin alkohola tako prija. Včasih sem imel zelo klavrno samopodobo, kar sem popravljal več let. Po novem letu mi je motnja začela vedno pogosteje za vedno dlje časa izginjati - sedaj je nimam že kakšen mesec. Drugih čaker ne občutim, edino za drugo "si pa mislim", da je ZELO aktivna. :D

O tej zadevi sem dobil do sedaj 3 interpretacije:
1. da se mi je čakra odprla oz. lučka posvetla
2. da mi je ona sesala energijo
3. da v pleksusu izgorevaš - da je bilo to posledica zamenjave službe in da sem plačal za svoje grehe(kasneje sem (iz čisto razumskega vidika) ugotovil, da bi moral to narediti že že davno), ker sem tako dolgo vztrajal v starem okolju, kjer mi je šlo vse narobe.

Meni osebno se zdi tretja interpretacija najverjetnejša.

Mnenja, predlogi, nasveti ... kritike ?? Za vse vam bom hvaležen.

#2 Volk K.L.

Volk K.L.
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 848

Objavljeno: 29. marec 2003, 02:37

Govoriš o nekih simptomih, ki so meni osebno znane. Potem pa preberem, da imaš 64kg na 185cm višine. Če se ti nekontrolirano tresejo roke, se znojiš, srce ti bije kot zmešano ( to je lahko vzrok bolečinam v pleksusu ) in si zadihan po vsakem koraku ti svetujem, da greš k doktorju da ti pregleda ščitnico. Ne verjamem, da ima to kakšne zveze s tvojo psiho. Mislim, da si se samo ustrašil teh simptomov. Po moje ti ščitnica zelo, zelo prekomerno izločuje ščitnične hormone, ki v večjih količinah deluje kot strup na telo. <_< <_< <_< <_< <_< <_< <_< <_<
Ja sam ka mali pao s lipe

#3 rachek

rachek
  • D član
  • Št. objav: 1 681

Objavljeno: 29. marec 2003, 13:04

Hi.

V bistvu ne gre za bolečino, ampak za, kot sem napisal čudno zvijanje, občutek tesnobe. Tisih 5 dni je bilo to kajpavem,50krat, 100 krat bolj izrazito. Tudi drugače si 3jo čakro zelo težko "porihtam", iz tira mi jo lahko vrže neka malenkost, recimo, ko sem slišal, kako sramotno nizke plače imajo Mercatorjeve prodajalke. Včasih pa tudi nekaj takšnega, da sploh ne vem, kaj je. Če pa je "kao normalno", pa se motnja prikrade med 16o in 17o uro popoldne. Drugih simptomov, ki si jih omenil nimam. Tudi zadihan nisem, sicer prekomerno kadim, kar seveda močno vpliva na pluča in ožilje in posledično na dovod kisika, vendar tudi leta 2000, ko 10 mesecev nisem kadil in sem se vsak vikend povzpel na 700m visok hrib, čez teden pa 2x tek na 5-10km, ni bilo nič bolje. Večina stvari navedenih tukaj, drži.

#4 Volk K.L.

Volk K.L.
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 848

Objavljeno: 30. marec 2003, 01:51

No v glavnem, upam da ni nič hudega. Kar se tiče kajenja, ja šele zdaj po 4 letih nekajenja spoznavam, kako sem si zapacal po nepotrebnem pljuča.
Ja sam ka mali pao s lipe

#5 SmartyMaja

SmartyMaja
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 12

Objavljeno: 4. april 2003, 15:21

Živjo Rachek!

Meni se to zvijanje v pleksusu dogaja kadar sem pod hudim stresom ali pa je okoli mene nasplošno veliko negativne energije.Takrat dobim občutek,da imam vroč trebuh in če položim roko nanj kar žge(ampak znotraj),ne morem jesti ipd.Sama temu občutku pravim švasanje in lahko je kar precej hudo.Gre za to,da začutim kdaj in od koga pride ta energija,potem navadno izgine.Švasa me tudi,če sem jaz jezna na koga,če me je strah ipd.Verjamem,da sta psiha in telo povezana.Če me začne zvijati vem,da se moram umiriti in očistiti te navlake.Uporabi kako mentalno obliko zaščite in se sprosti,zelo pomaga smeh!,potem bo počasi tudi švasanje minilo. :mezik:

#6 rachek

rachek
  • D član
  • Št. objav: 1 681

Objavljeno: 4. april 2003, 15:41

Hi Maja.

Hja, vzroki so pri naju podobni(stres, strah), vendar so simptomi malo drugačni, jaz vročine ne čutim. Sedaj se mi to ne dogaja že lep čas, takrat pa je bilo hudo intenzivno 5 dni skupaj. Preberi si tole, tretja čakra.

> Verjamem,da sta psiha in telo povezana.
O ja, pa še kako. :mezik:

Mene je v bistvu bolj zanimalo, zakaj se mi je zvijanje oz. švasanje razširilo čez celo telo, ko se mi je ena oseba približala. x:)x

In sem seveda upal, da mi bo tukaj kdo znal kaj več povedati o skrajno nenavadnem pripeljaju ..... :sad:

Se čitamo!

#7 SmartyMaja

SmartyMaja
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 12

Objavljeno: 4. april 2003, 16:07

Rhachek.

Ne vem zakaj se ti je švasanje razlezlo čez celo telo,mislim pa,da se boš do tega odgovora lahko dokopal sam.Poskusi se spomniti,kaj si v TI tistem trenutku čutil do tiste osebe,ko se ti je približala.Zavrti si film nazaj in ne cenzuriraj nobenega svojega občutka,misli...Včasih ne znamo postaviti zdrave meje med sebe in druge (te je zato zašvasalo celega?). xnckrivx

Kakorkoli upam,da boš našel odgovor.

Lep pozdravček :D

#8 rachek

rachek
  • D član
  • Št. objav: 1 681

Objavljeno: 9. april 2003, 16:12

Hi Maja.

Čutil ? Ne vem ... Odkar pa sva se razšla, nimam ravno dobrega mnenja o njej. xrolleyesx

Uživaj x:)x . rachek.

#9 SmartyMaja

SmartyMaja
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 12

Objavljeno: 9. april 2003, 20:39

Čao Racek!

Mogoče boš spremenil mnenje o njej,ko boš našel nekoga drugega s katerim boš bolj srečen.Vsak te nekaj nauči,pa čeprav lekcija ni najbolj prijetna. :cry: Moj dober prijatelj pravi:"Oči imaš spredaj...,da bi gledal naprej." :eek:

Have fun x:Dx

#10 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 26. april 2003, 13:02

Hi Maja.

Hja, vzroki so pri naju podobni(stres, strah), vendar so simptomi malo drugačni, jaz vročine ne čutim. Sedaj se mi to ne dogaja že lep čas, takrat pa je bilo hudo intenzivno 5 dni skupaj. Preberi si tole, tretja čakra.

> Verjamem,da sta psiha in telo povezana.
O ja, pa še kako.  :mezik:

Mene je v bistvu bolj zanimalo, zakaj se mi je zvijanje oz. švasanje razširilo čez celo telo, ko se mi je ena oseba približala.   x:)x

In sem seveda upal, da mi bo tukaj kdo znal kaj več povedati o skrajno nenavadnem pripeljaju .....  :sad:

Se čitamo!

Ce veliko razmisljas, ni narobe; prav je razmisljati, toda ne pustiti, da ne stece energija na srcni in spolni nivo;
torej gor in dol v center nad in center pod pleksusom. morda le za sebe, v tistem kar rad pocnes. morda z tistimi, ki jih imas rad.
Veckrat pridejo podobne zadeve zaradi nepretoka energije morda.
Nevezanost!
Dopustiti sebi biti kar si. Ce dobis po glavi ker poves kar mislis, si morda revez, sanjas pa lahko vseeno morda bolj lepo kot v sprenevedanju x:)x
prva pozornost je le izsek druge. zivimo obe.

#11 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 26. april 2003, 13:23

lepo ikonco imas smartymaja x:Ix

#12 SmartyMaja

SmartyMaja
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 12

Objavljeno: 29. april 2003, 18:54

Hvala Free,je res luštna ikonca :flower:




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0