Lunin Forum uses cookies. Read the Pogoji registracije in varstvo osebnih podatkov for more info. To remove this message, please click the button to the right:    I accept the use of cookies
Lunin net

Jump to content


Photo

Modrosti, ki gredo iz roda v rod


  • Please log in to reply
- - - - -
8 replies to this topic

#1 A65

A65
  • ŽeČistoDomači
  • posts 422

Posted 30. September 2016, 08:47

Skozi odraščanje (brez stikov s starimi starši) so me zaobšle modrosti, ki gredo iz roda v rod. V bistvu sem si (malo inovativno) ob prebiranju forumov (na katere kdaj zaidejo tudi modri posamezniki, ki imajo kaj povedati) nekatere zapuščine prednikov vzela za svoje. Saj bi bilo škoda, da bi zatonile v pozabo.

 

Naj tokrat podelim eno od njih:

 

S problemi je tako, kot z desetimi leskovimi palicami za prst debelimi - če jih poskušaš zlomiti vse naenkrat, ne gre; eno po eno pa zlomiš zlahka.


 



#2 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • posts 9,884

Posted 1. October 2016, 22:20

Jaz sem pobasala eno od sodelavkine tašče, ki je v največji vročini, počasi - gric po gric - okopavala krompir.

Malo po malo, pa je njiva okopana ylflower.gif


You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#3 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • posts 7,562

Posted 1. October 2016, 23:27

Za vse ki več sprašujejo kot povedo....tongue.png

....Bedak zna več vprašati, kakor sedem modrijanov odgovoriti...

 

hahah in en stric,ku se je na vasi pr moj sestrični prpelal s traktorjem na veselico... je  reku enmu, ko ga je ta zezal;

....Bolš se je siromašno vozit, kot gizdavo hodit.....biggrin.png


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#4 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • posts 4,804

Posted 2. October 2016, 07:03

Od modrosti moje mame dostikrat slišana in tudi realizirana v mojem življenju: Stari in mladi niso za skup.

 

S tem je želela povedat, da najbolje, da živimo samostojno in neodvisno. Babice se spomnim po pecivu in tortah, izdelovanju vencev, skrbi za nas, da smo s kapo na glavi šli spat v nezakurjeno sobo...ne toliko po kakšnih modrostih. Dedi je žal prehitro umrl, a še danes čutim(nisem vizualni tip) njegov humorni pogled in izraz. 



#5 gold

gold
  • Lunatik
  • posts 6,960

Posted 2. October 2016, 07:12

no, nevem, če tole ravno modrost, je pa dobra izjava, ko se kak starček z pohoto ven meče, pol pa kajla laugh.pnglaugh.png

 

"Zaradi tega pa je sperma bela, urin pa rumen. Da stari ljudje ločite, kdaj vam pride in kdaj uide."  laugh.png laugh.png laugh.png

 

( izjava dekline iz šova kmetije..)



#6 Rožica I

Rožica I
  • SkorajOdvisnik
  • posts 720

Posted 2. October 2016, 17:35

Moj stric (iz Juge) pa pravi ob kakšni posebni priliki tole: " Dobro je, za koga je- još bolje je, od koga je!" 😊

#7 butl

butl
  • D član
  • posts 4,671

Posted 3. October 2016, 21:35

Moja stara mama je bla tak, zlat, zlo veren človk. Ampak u cerku pa skor da ni šla.

Pred fest velik cajta, k sem bil še čist mejhen, je pršu vaški župnik v bajto. Z babico sta se nekej pogovarjala /ne vem kva, verjetn mu ni blo prou, da ne hodmo dost u cerkev/, ko mu je kr naenkrat močno na glas rekla:

 

"U cerkvi si ti, ne pa Jezus. On je pr njem /pokazala je name/, pr men, u bolnc, na cest..."

 

Župnik se je hit poslovu, jst pa dolg dolg cajta nisem zastopu, kva mu je sploh povedala. Ma, še dons nisem ziher čist.

 

icon25.gif 


Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#8 A65

A65
  • ŽeČistoDomači
  • posts 422

Posted 4. October 2016, 08:11

Moja stara mama je bla tak, zlat, zlo veren človk. Ampak u cerku pa skor da ni šla.

Pred fest velik cajta, k sem bil še čist mejhen, je pršu vaški župnik v bajto. Z babico sta se nekej pogovarjala /ne vem kva, verjetn mu ni blo prou, da ne hodmo dost u cerkev/, ko mu je kr naenkrat močno na glas rekla:

 

"U cerkvi si ti, ne pa Jezus. On je pr njem /pokazala je name/, pr men, u bolnc, na cest..."

 

Župnik se je hit poslovu, jst pa dolg dolg cajta nisem zastopu, kva mu je sploh povedala. Ma, še dons nisem ziher čist.

 

icon25.gif

 

In včasih me obide prav otipljiv občutek, da je nekje nekdo, ki me 'čuva'...



#9 mačky

mačky
  • Nepogrešljivi
  • posts 987

Posted 22. October 2016, 19:47

Mene pa ne vem zakaj ne čuva, pa smo bili ful povezani.... Mogoče me pa vseeno. Dedek me je mal bolj smešnih stvari naučil - npr. da če ješ joto, živiš do smrti. Saj je imel prav, sam ne zarad jote. Ampak je dosegel, da sem jo jedla. Ko si mali, si res neumen em119.gif






0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users