Lunin Forum uses cookies. Read the Pogoji registracije in varstvo osebnih podatkov for more info. To remove this message, please click the button to the right:    I accept the use of cookies
Lunin net

Jump to content


Photo

Kaj kuhati na poletnem dopustu?


  • Please log in to reply
- - - - -
31 replies to this topic

#1 LeilaniA

LeilaniA
  • ŽeČistoDomači
  • posts 353

Posted 28. June 2004, 12:26

Kaj kuhati na poletnem dopustu, da bo enostavno, hitro in da se zraven v vrocini ne skuha se kuharica?
Eno poletje smo imeli skor same testenine z razlicnimi polivkami, pa se je moj dragi pritozil, da smo same makarone natepaval :inocent:
L.
Love Doesn't Have To Hurt To Feel Good

#2 contesa

contesa
  • Lunatik
  • posts 3,659

Posted 28. June 2004, 12:32

Najbolj praktično je peči na žaru(meso,ribe,krompir,zelenjavo) pa še zdravo je, ker ne porabiš veliko maščobe, zraven kakšne fine solate, kakšno blitvo in krompir tudi kdaj skuhaš, za prilogo k ribam, pa je prehrana raznolika,pa še v prostoru ni vroče, ker pečeš zunaj! :palec: Na začetku sem uporabljala plinski žar, ker ga pač niso vedno imeli tam, kjer smo letovali, zdaj pa si zagarantiram, da je ta ponudba vedno prisotna! :palec:
Morda potrebuje človek čas enega življenja samo zato, da pridobi vrline, ki izničijo njegove napake iz prejšnjega življenja... Vrline, ki jih pridobimo in ki se počasi razvijajo v nas, so nevidne vezi, ki vežejo med seboj posamezne eksistence-eksistence, ki se jih spominja samo duh, saj materija nima spomina za duhovne stvari.

HONORE DE BALZAC

#3 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • posts 60,730

Posted 28. June 2004, 16:26

Na mestu tema! :palec: x^x

Mi jemo testenine in hodimo na pizze... potem pa se blitvo in podobno, ribetke, kaksne skoljkice... sicer cez dan pa paradajz in sir... Gledam, da je jogurt vedno na broju, pa kaksno sadje, recimo grozdje...
To bi bilo priblizno to... na pocitnicah ne samo da se mi ne da obremenjevati s kuhanjem, pac pa se - skoz jesti in se s tem bezati? No way.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#4 contesa

contesa
  • Lunatik
  • posts 3,659

Posted 28. June 2004, 16:42

Ja,Marsa jaz se tudi ne obremenjujem preveč s tem, če ne je potem isto, kot da si doma, nimaš filinga dopusta! x;)x x:Dx
Morda potrebuje človek čas enega življenja samo zato, da pridobi vrline, ki izničijo njegove napake iz prejšnjega življenja... Vrline, ki jih pridobimo in ki se počasi razvijajo v nas, so nevidne vezi, ki vežejo med seboj posamezne eksistence-eksistence, ki se jih spominja samo duh, saj materija nima spomina za duhovne stvari.

HONORE DE BALZAC

#5 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • posts 60,730

Posted 28. June 2004, 17:00

Ja, saj sem ze zgoraj videla, da imas poleti podoben okus za hrano kot jaz in priblizno podobno furate oz, jeste. x:)x :palec:
Ma ja, normalno, ne da se mi biti suzenj navad, kot kaksni moji znanci, ki cisto sve vlacijo s sabo, posebne zahteve itd...
jaz sem zelo prilagodljiva - jem tisto kar je. Saj bera je dovolj velika, ce nisi izbircen. Pa se celo Tim, ki je izbircen, nic ne strada, skratka, se znajdemo...
pa se obozujem tako spagete kot pizze. :palec: x^x x:px
Slucajno smo odkrili pizzerijo, ki je dbest, mega margarite, z dodanimi oilvami in kaprami, kaj ces boljsga - pa se se izkaze, da je pravzaprav najceneje, nobenega packanja, cez dan jemo paradajz in sir in podobno, zvecer pa gremo na pizzo...
Po mojem smo v treh tednih vsaj 10x jedli pizzo in testenine. Blitvo pa vsaj 3x. x8Dx
Rib letos ni bilo ne vem koliko, pa se tudi nic ne ufuravam. ce je, dbest, ce ni, se pa znajdemo.
Ne zrem pa teh pastet in tega, raje jem samo paradajz potem. x:Xx
Pa ziher je se kaj, kar jemo, pa se zdajle ne spomnim... skratka, kar pac je....
Ce bi bile ribe skoz, vsak dan, brez da bi se moral vozit ne vem kam ob 7h zjutraj, pa bi vsak drugi dan jedla ribe...
ma ne rabim nic drugega, zelo malo potrenujem v bistvu, in ravno to me pravzaprav navdusuje, pravzaprav se 'lazje' in tudi bolje znajdem z 'manj' kot z 'vec'. x;)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#6 Michelle

Michelle
  • D član
  • posts 10,200

Posted 29. June 2004, 11:59

Jaz grem s prijateljicami v stanovanje...in se ne bomo kej prevec kuhale...razne testenine in kupljene omake...pa kake italijanske njoke, pa ven jest na ribo, pico....
tko da bom cimmanj za pospravlat x:Dx
Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.

#7 mari

mari
  • ŽeČistoDomači
  • posts 311

Posted 12. July 2004, 11:41

jaz pa na dopustu enostavno ne morem brez škampov in školjk:

škampi na buzari:
1 kg škampov (ne samo repkov, celih, take da z roko ješ in si oblizuješ prste)
rdeča omaka:
svež česen - sesekljaš
-svež peteršilj - sesekljaš
-rdeča čebula, malo, sesekljaš
-poper
-500g pelatov ali pa olupi paradižnik
-olivno olje
popražiš cebulo, dodaš česen, peteršilj in paradižnik, po okusu soliš, dodaš pol male žličke sladkorja in dodaš škampe. Cca 20 minut in: dober tek

za belo omako dodaš vse sestavine samo paradižnika ne, dodaš pa še drobtine in malo belega vina, če je premoćno razredčiš z vodo

mi na tak način jemo škampe in školjke klapavice :palec:

#8 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Posted 12. July 2004, 11:43

Objavljena slika

#9 mari

mari
  • ŽeČistoDomači
  • posts 311

Posted 12. July 2004, 11:44

najhitreje, sočno in lahko pa je tudi Sataraš (vem pa da za to jed obstajata še najmanj dve različni imeni)

čebulo popražiš na olju, dodaš pelate, na kocke narezano papriko, po okusu posoliš in dodaš začimbe in not ubiješ jajce, da zakrkne in ... kos dobrega kruha ... pa imaš..... vse skupaj nimaš 20min kaj početi :palec:

#10 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Posted 12. July 2004, 12:42

:eek:

#11 mari

mari
  • ŽeČistoDomači
  • posts 311

Posted 12. July 2004, 13:58

ok stane, nč ne štekam? x?x

#12 LeilaniA

LeilaniA
  • ŽeČistoDomači
  • posts 353

Posted 12. July 2004, 14:38

mari, po moje ma stane spet v mislih tisto...da zacimb in soli ne smes cmarit 20 min :o|o: ....Al pa ma kaksen boljsi recept za skampe in sataras :8): ?
Love Doesn't Have To Hurt To Feel Good

#13 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • posts 9,884

Posted 12. July 2004, 14:39

Še jst, še jst!!! x:)x

Školjke na žaru (4os):
kupiš 1kg - 1,5kg školjk - dagnje (odvisno od jedcev). Vržeš na razbeljeno ploščo žara, počakaš da se odprejo in voila.
Ješ z rokami + svež kruh = za prste obliznit. Najlepše pri tem pa je, da ti ni treba čistit školjk (morš pa spucat žar :xx!: )
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#14 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • posts 14,206

Posted 12. July 2004, 14:40

ne soliš dokler se jed pripravlja, to je mislil Stane x;)x

#15 LeilaniA

LeilaniA
  • ŽeČistoDomači
  • posts 353

Posted 12. July 2004, 14:43

Solis na koncu, to pade temp. na ali pod 65 stopinj x:Dx .
Love Doesn't Have To Hurt To Feel Good

#16 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • posts 14,206

Posted 12. July 2004, 14:46

se hitro učimo ane.... al pa tist, ko ti nekdo 100 krat pove, deluješ tako...

#17 contesa

contesa
  • Lunatik
  • posts 3,659

Posted 12. July 2004, 18:19

že znaš na pamet x:Dx x;)x
Morda potrebuje človek čas enega življenja samo zato, da pridobi vrline, ki izničijo njegove napake iz prejšnjega življenja... Vrline, ki jih pridobimo in ki se počasi razvijajo v nas, so nevidne vezi, ki vežejo med seboj posamezne eksistence-eksistence, ki se jih spominja samo duh, saj materija nima spomina za duhovne stvari.

HONORE DE BALZAC

#18 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • posts 60,730

Posted 12. July 2004, 19:29

:eek: x8Dx x:o)x
... namrec preberem v stosu novih tem, asociacij - Kaj kuhati na samotnem otoku?
x8Dx x:px

... skoljke, ribe... x:o)x :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#19 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Posted 12. July 2004, 19:34

Najboljše so kar surove v morju oprane in z limonco pokapljane x:px x^x x:Dx x:px

#20 mari

mari
  • ŽeČistoDomači
  • posts 311

Posted 13. July 2004, 13:11

ej, sej sem vedela! x:Dx x:Dx x:Dx ko sem se prebijala čez teme ala kaj bomo danes kuhali in ta tuki, je edino kar sem si zapomnila da daš stanetovo zdravo sol, tik pred koncem pa ne čez 65stopinj!!!

zato sem pa napisala na koncu stavka, pred jajcem, ker mora biti pred jajcem, če ne se jajce tega ne navzame in vsi vemo, da jajce fula hitr zakrkne in je to samo vprašanje 1 minute ali mogoče dveh! :palec: x:Dx


cookie: kaj pa ješ zraven školjk? še kak preliv ali omaka ali ......?

#21 mushi

mushi
  • Lunatik
  • posts 3,376

Posted 13. July 2004, 13:15

paradižnikova solata, mešana..
sataraš,
meso spečt, al pa testenine nrdit simpl...
te reči..
pa krompirček pečen..
na zadeve iz vrečk pa ne grem..
rajš jem kruh pa jogurt...
x:)x
pa na kakšno tržnco po sadje.. lubenice, nektarine.. x^x
Mushi

#22 Gost_sanjalica_*

Gost_sanjalica_*
  • Gost

Posted 13. July 2004, 13:26

Tud zadeve iz vrečk popapcamo na dopustu...
pa zadeve iz pločevink.... pa vakuumsko pakirane... pa zamrznjene...pa... POJEMO VSE, kar obljublja HITROPRIPRAVLJIVOST. x^x
Čeprav drugače poskušamo "zdravo hrano" (šunka, prekajen sir, svinjska mast, zaseka, ocvirkov namaz... skratka: DOMAČE x;)x ) se na dopustu "grešimo"... in potem, po vrnitvi v domači kraj moji otroci še bolj cenijo mami in njeno (mojo) kuhinjo... (roko na srce...tu-pa tam tudi uporabim kaj iz

Jah, kaj čem...če bi jim tudi tam stregla...pripravljala svakojake sveže stvari..., bi sploh ne vedeli, kakšne "slastne dobrote" se skrivajo v vrečkah in pločevinkah....in bi potem ne imela možnosti...jim žugat s prstom... "bom dala golaž s konzerve na mizo" (ker je moj neslan :sori: )....

#23 mari

mari
  • ŽeČistoDomači
  • posts 311

Posted 13. July 2004, 13:29

pr men je pa glih obratno... na dopustu kuham (vedno kampiramo) doma pa smo na babičini kuhinji čez teden, čez vikend pa.... al zuni al pa vrečke :palec:

tako kot sanjalica: kar obljublja hitro pripravljenost! x:Dx

#24 Volk K.L.

Volk K.L.
  • Lunatik
  • posts 3,848

Posted 13. July 2004, 21:18

Na poletnem dopustu je treba pozabiti na kuhanje. Vzeti opremo za roštiljanje in peči pleskavice, čevpačiče in podobne dobrote.
Ja sam ka mali pao s lipe

#25 cosma

cosma
  • D član
  • posts 5,694

Posted 13. July 2004, 23:29

Mi ponavadi vedno pečemo na žaru ali pa gremo ven, kar je najlažje in najbolj paše na morju.
Imam pa vedno srečo, da letujemo z kom, ki se mu da blazno kuharit in stati za štedilnikom....pa mu/ji kar pustimo ta veselje, če ni potem preveč posode za pomivat.
Sicer mi pa ni problem skuhat tudi po željah, če so kake posebne....
Jas te mam tak rada
I am feeling very olympic today
Is time the only thing you are waiting for?
Ni nujno, da si nor, da pišeš tukaj - pomaga pa!

Old friends pass away, new friends appear. It is just like the days. An old day passes, a new day arrives. The important thing is to make it meaningful: a meaningful friend - or a meaningful day.
Dalai Lama
Majhne usluge prijateljstva so tisočkrat vrednejše kot bleščeča darila, s katerimi nas poniža nečimernost darovalca. (Goethe)




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users