Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Voda vs coca-cola


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
66 komentarjev na to temo

#1 rachek

rachek
  • D član
  • Št. objav: 1 681

Objavljeno: 8. avgust 2003, 11:50

Tole je danes poslal Igor Kononenko, verjamem, da nas je kar nekaj tukaj tudi na njegovi mailing listi, vendar za vse ostale ... x:Dx
--------------------------------------
VODA PROTI COCA-COLI

Vsi vemo, da je voda pomembna, toda naslednji izsledki niso bili se
nikoli prikazani na podoben nacin:
Voda
1. 75% Americanov je kronicno dehidriranih
2. 37% Americanov ima mehanizem zeje tako oslabljen,
da ga velikokrat zamenjajo za lakoto.
3. Celo LAZJA dehidracija upocasni metabolizem za 3%.
4. Kozarec vode prezene vecerno lakoto skoraj 100%
(raziskave Washingtonske univerze).
5. Pomanjkanje vode je prvi znak utrujenosti.
6. Predhodne raziskave so pokazale, da 8 - 10 kozarcev
vode dnevno prezene glavobole pri 80% podvrzenih k glavobolom.
7. Samo 2% padec vode v telesu, lahko sprozi zabrisan
kratkotrajni spomin, tezave z osnovami matematike, tezjo koncentracijo
pri branju iz papirja ali racunalniskega monitorja.
8. 5 kozarcev vode dnevno, zmanjsa nevarnost raka na
debelem crevesju za 45%, poleg tega za 79% zmanjsa nevarnost raka na
dojki in 50% manj moznosti za razvoj raka na mehurju.

..... in sedaj - lastnosti Coca Cole

1. V mnogih drzavah ZDA cestne patrulje vozijo v
avtomobilu dve galoni Coca cole, za odstranitev madezev krvi na cestah
po prometnih nesrecah.
2. V skledo, napolnjeno s coca colo polozite surov
zrezek in poglejte zez dva dni - ga ni vec!!!!
3. Za ciscenje WC skoljke:
Plocevinko Coca Cole zlijte v skoljko, pustite eno uro in izperite z
vodo. Citronska kislina v v Coca Coli bo ocistila madeze vodnega kamna.
4. Za odstranjevanje rjastih madezev z avtomobila:
zmeckano alu-folijo namocite v coca Colo in madez zdrgnite.
5. Korozivni madezi na avtomobilskem
akumulatorju: Plocevinko coca cole zlijte preko akumulatorskih baterij
in korozija bo izginila.
6. Vse rjaste madeze boste ocistili
s krpo, namoceno v Coca Colo, ki jo za nekaj minut polozite na madez.
7. Kako speci socno pecenko: V pekac zlijete
plocevinko Coca Cole, pecenko zavijete v alu folijo in pecete. 30 minut
pred koncem
pecenja odstranite folijo, pecenko prelijete s "sokom" in zlato rujavo
zapecete.
8. Odstranjevanje mastnih madezev: S
coca colo namocite oblacila, dodate detergent in operete v stroju. Coca
Cola bo pomagala odstraniti mastne madeze.
9. Ce se v avtu rosijo stekla, jih premazete s Coca Colo.

In sedaj, samo za informacijo.......!!!!
1. V Coca Coli je fosforna kislina -
pH 2,8. Noht raztopi v stirih dneh. Fosforna kislina tudi raztopi kalcij
iz kosti ki je glavni povzrocitelj osteoporoze.
2. Za koncentrat - sirup Coca cole morajo prevozniki
uporabljati cisterne, ki so zascitene proti rjavenju.
3. Distributerji Coca cole ze 20 let uporabljajo Coca
Colo za ciscenje tovornjakov in motorjev!

Se vprasanje: ..... bi raje kozarec vode ali Coca Cole?

#2 aquarius

aquarius
  • D član
  • Št. objav: 1 035

Objavljeno: 8. avgust 2003, 11:59

Kozarec PIVA.... :switz:
Glej naprej, če se le da,...

#3 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 8. avgust 2003, 12:17

Precej očitno zakaj nisem nikoli preveč maral kokakole,... oziroma zakaj sem jo pil samo ene parkrat pred dolgimi leti... vsekakor škodljiva reč
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#4 rachek

rachek
  • D član
  • Št. objav: 1 681

Objavljeno: 8. avgust 2003, 12:36

meni pa je dobra .... x:Ix .... samo jo full redko pijem x:Dx .... Mi je enkrat rekel eden kolega, da če daš zob v kozarec cole, da ga čez noč ni več ... :xx!:

#5 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 8. avgust 2003, 15:59

:vragec:

sam preberesh koko se tipi k ti je tole poslau pishe,
pa ti je jasn, kam pes taco moli... :xx!:


drgach se da pa po coca-coli bljsh kokr po vodi
RIGAT


:vragec: x:)x x;)x
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#6 artem

artem
  • D član
  • Št. objav: 625

Objavljeno: 8. avgust 2003, 17:31

Pozabili so napisat, da je lahko tud kontracepcisko sredstvo.

Po seksu se strese steklenico koka-kole in postavi v nožnoco, pritisko porine tekočino noter in spere semnčeca ostale pa razgrize... :xx!:

Ne se 100% oslanjat na to metodo, raj uporabljajte še ostale zaščite predvsem kondom.

Pa lepo se mejte x:)x
www.rael.org

#7 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 8. avgust 2003, 18:01

:vragec:

kontracepcija?
ja, seveda...
najprej spijesh,
pol pa s flasho drkash
(zhenske)
flasha itaq k en dildo zgleda...



:vragec: x:)x
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#8 Kljuka

Kljuka
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 861

Objavljeno: 8. avgust 2003, 20:17

Moram priznati, da ne maram Coca cole, vendar je šel Igor Kononenko* v svojem protiamerikanizmu daleč do te mere, da sem moral komentirati. Sicer je pa to prekrasen primer razmišljanja in znanja antiglobalistov, protinatovcev in ....... (nekaj sem mislil napisati o lastnostih Sotle in Kolpe)

x:((x RDEČI KONONENKO
1. 75% Americanov je kronicno dehidriranih
SLOVENSKI KLJUKA
Seveda, ker so žejni! Tukaj bi moral še povedati, kakšen % je dehidriranih ljudi, ki živijo v puščavi

x:((x RDEČI KONONENKO
2. 37% Americanov ima mehanizem zeje tako oslabljen, da ga velikokrat zamenjajo za lakoto.
SLOVENSKI KLJUKA
Lačen človek lahko pije, žejen (dehidriran) ne bo jedel

x:((x RDEČI KONONENKO
3. Celo LAZJA dehidracija upocasni metabolizem za 3%.
SLOVENSKI KLJUKA
Seveda, ker telo ne mora odvajati odpadnih snovi, če se metabolizem takrat ne bi upočasnil, bi prišlo še do večje dehidracije in posledično hudih telesnih okvar ali celi smrti

x:((x RDEČI KONONENKO
4. Kozarec vode prezene vecerno lakoto skoraj 100% (raziskave Washingtonske univerze).
SLOVENSKI KLJUKA
Seveda, saj napolni želodec! Za to ne rabiš univewrzitetne raziskave, to ve vsaka oseba, ki je hujšala (koliko pa zdrži ta kozarec?)

x:((x RDEČI KONONENKO
5. Pomanjkanje vode je prvi znak utrujenosti
SLOVENSKI KLJUKA
Strašno filozofska trditev, tako da sem se moral res poglobiti v to: Se pravi da nekje zmanjkuje vode in je nekdo zaradi tega utrujen. (Ker se upočasni metabolizem)

x:((x RDEČI KONONENKO
6. Predhodne raziskave so pokazale, da 8 - 10 kozarcev vode dnevno prezene glavobole pri 80% podvrzenih k glavobolom
SLOVENSKI KLJUKA
Človek dnevno rabi odvisno od vlage, temperature, osebnostnih lastnosti do 3 ali več litrov vode. Se pravi, če si podvržen glavobolom, boš potrebno vodo spil z 8-10 kozarci in v 80% ne bo več glavobola!
(to je podobno tistemu, če imaš gliste se moraš posuti z moko in potem moko spraskati s kože z britvico)

x:((x RDEČI KONONENKO
7. Samo 2% padec vode v telesu, lahko sprozi zabrisan kratkotrajni spomin, tezave z osnovami matematike, tezjo koncentracijo pri branju iz papirja ali racunalniskega monitorja.
SLOVENSKI KLJUKA
Simptomi dehidracije! ( zelo modro)
RDEČI KONONENKO
x:((x 8. 5 kozarcev vode dnevno, zmanjsa nevarnost raka na debelem crevesju za 45%, poleg tega za 79% zmanjsa nevarnost raka na dojki in 50% manj moznosti za razvoj raka na mehurju.
SLOVENSKI KLJUKA
Ta trditev pa je dragulj draguljev . Izgleda da so nekateri tako duhovna bitja, da sploh ne rabijo vode. Če pa popijejo vodo…….….. Trapasto se mi zdi komentirati naprej


RDEČI KONONENKO
..... in sedaj - lastnosti Coca Cole
x:((x RDEČI KONONENKO
1. V mnogih drzavah ZDA cestne patrulje vozijo v avtomobilu dve galoni (3,7854l x 2=7,5708l okroglo 7,5l)Coca cole, za odstranitev madezev krvi na cestah po prometnih nesrecah.
SLOVENSKI KLJUKA
Se sprašujem, kateri bedak (verjetno kak antiglobalist) se je to spomnil te trditve. Če ima Coca cola tako nizek pH pride do kouglacije krvi in odstranitev krvi je težja. Če je ravno treba čistiti cesto, to počnejo gasilci ali komunalci. To ni policijski posel! Prav gotovo v ZDA po cestah patruljirajo gasilci ali komunalci in čakajo na prometne nesreče, da bi potem odstranjevali krvave madeže s ceste!
RDEČI KONONENKO
x:((x 2. V skledo, napolnjeno s coca colo polozite surov zrezek in poglejte zez dva dni - ga ni vec!!!!
SLOVENSKI KLJUKA
Kako maso je imel zrezek? Ali je že bil obdelan? Ali je bil v enem kkosu? Kaka debelina je bila? Kakšna je bila temperatura Coca cole? Koliko jo je bilo Coca cole? Ali se je mešalo?

x:((x RDEČI KONONENKO
3. Za ciscenje WC skoljke: Plocevinko Coca Cole zlijte v skoljko, pustite eno uro in izperite vodo. Citronska kislina v v Coca Coli bo ocistila madeze vodnega kamna.
SLOVENSKI KLJUKA
Vsaka kislina topi CaCO3 ( apnenec vodni kamen je nastal zaradi izločanja apnenca iz vode). Bolj učinkovit je solatni kis. Če je pa mišljena citronska kislina, se bojte jesti pomaranč in limon. Pazite, vas bo raztopilo!

RDEČI KONONENKO
4. Za odstranjevanje rjastih madezev z avtomobila: zmeckano alu-folijo namocite v coca Colo in madez zdrgnite.
SLOVENSKI KLJUKA
Primer praktičnosti! Kakor tudi elektrolize, oksidacije in redukcije.

Dobra reklamna poteza! In potem se spet govori o Coca coli. So Američani bolj pametni kot protinatovci in protiglobalistična drhal. Jim delajo zastonj reklamo. Krasen primer, kako iz drogerije nastane multinacionalka.


RDEČI KONONENKO
5. Korozivni madezi na avtomobilskem akumulatorju: Plocevinko coca cole zlijte preko akumulatorskih baterij in korozija bo izginila.
SLOVENSKI KLJUKA
Primer praktičnosti! Kakor tudi elektrolize, oksidacije in redukcije.

Dobra reklamna poteza! In potem se spet govori o Coca coli. So Američani bolj pametni kot protinatovci in protiglobalistična drhal. Jim delajo zastonj reklamo. Krasen primer, kako iz drogerije nastane multinacionalka.


RDEČI KONONENKO
6. Vse rjaste madeze boste ocistili s krpo, namoceno v Coca Colo, ki jo za nekaj minut polozite na madez
SLOVENSKI KLJUKA
Primer praktičnosti! Kakor tudi elektrolize, oksidacije in redukcije.

Dobra reklamna poteza! In potem se spet govori o Coca coli. So Američani bolj pametni kot protinatovci in protiglobalistična drhal. Jim delajo zastonj reklamo. Krasen primer, kako iz drogerije nastane multinacionalka.

RDEČI KONONENKO
7. Kako speci socno pecenko: V pekac zlijete plocevinko Coca Cole, pecenko zavijete v alu folijo in pecete. 30 minut pred koncem pecenja odstranite folijo, pecenko prelijete s "sokom" in zlato rujavo zapecete.
SLOVENSKI KLJUKA
Zanimivo! Je za poizkušati. Vendar mene osebno odbija sladek okus mesa po Coca coli. Sicer pa so okusi različni!

RDEČI KONONENKO
8. Odstranjevanje mastnih madezev: S coca colo namocite oblacila, dodate detergent in operete v stroju. Coca Cola bo pomagala odstraniti mastne madeze.
SLOVENSKI KLJUKA
Praktičen primer, samo ne vem kaj potem tukaj počenja detergent?

Dobra reklamna poteza! In potem se spet govori o Coca coli. So Američani bolj pametni kot protinatovci in protiglobalistična drhal. Jim delajo zastonj reklamo. Krasen primer, kako iz drogerije nastane multinacionalka.

RDEČI KONONENKO
9. Ce se v avtu rosijo stekla, jih premazete s Coca Colo.
SLOVENSKI KLJUKA
Ravno tako vsaka stvar, ki zmanjšuje površinsko napetost

x:((x RDEČI KONONENKO
In sedaj, samo za informacijo.......!!!!
RDEČI KONONENKO
1. V Coca Coli je fosforna kislina - pH 2,8. Noht raztopi v stirih dneh. Fosforna kislina tudi raztopi kalcij iz kosti ki je glavni povzrocitelj osteoporoze.
SLOVENSKI KLJUKA
Fosforna kislina oznaka v živilski industriji (E 338), dodatek. Nahaja se tudi v izotoničnih pijačah (nadomeščajo minerale - elektrolite in vitamine po hudem fizičnem naporu), kakor vse kisline, je tudi fosforna ksl. Elektrolit (vodikov ion) V želodcu se nahaja solna kislina HCl. Pri gastroskopiji (jemanju vzorca želodčnega soka) ima največ pacientov pH 1 ali 7.
Osteoporozo povroča pomanjkanje ženskih spolnih hormonov. Ne pa H3PO4 (formula fosforne kisline)


x:((x RDEČI KONONENKO
2. Za koncentrat - sirup Coca cole morajo prevozniki uporabljati cisterne, ki so zascitene proti rjavenju.
SLOVENSKI KLJUKA
No, to so minimalni higienski standardi. Predstavljajte si prevažanje mleka v rjavečih cisternah!

RDEČI KONONENKO
3. Distributerji Coca cole ze 20 let uporabljajo Coca Colo za ciscenje tovornjakov in motorjev!
SLOVENSKI KLJUKA
In to od leta 1983!!!!! Čiščenje motorjev s sladkorjem? Prav gotovo poznate tiste zgodbice, kako so pionirčki metali sladkorne kocke v bencin, potem pa Nemci niso mogli vžgati motorjev in partizani so bili rešeni?

Dobra reklamna poteza! In potem se spet govori o Coca coli. So Američani bolj pametni kot protinatovci in protiglobalistična drhal. Jim delajo zastonj reklamo. Krasen primer, kako iz drogerije nastane multinacionalka.

Le tako naprej! Predvidevam, da bo naslednji podvig prof. Kononenka; odkritje skrivnosti ognja! Objavljena slika

*Igor Kononenko je redni profesor na Fakulteti za računalništvo in informatiko! Ob takih profesorjih se pa res nimamo bati za prihodnost Slovenije
Lep pozdrav!

Objavljena slika

#9 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 8. avgust 2003, 20:41

:vragec:

kljuka :palec:



KAPO DOL


:vragec: x:)x x;)x
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#10 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 8. avgust 2003, 21:17

:xx!: Ma dajte no: vprašajte mojo 14-letno hčerko kaj pije - od neki nekdaj....vodo. VODO IN SAMO VODO...

-zadnjič sicer neki liker :vragec:

Ne prenese coca cole in še čisto majčkena mi je rekla, kako nimamo pojma, kako se zastrupljamo...

Točno tako...
Pa se odžejaj s Coca colo, če se moreš"!
Ne moreš se...

Pa se kopaj v cocacoli, če se moreš....

Narava nam je dala prekrasno dobrino in folk jo sam uničuje. S pesticidi, gnojnicami....še malo pa na Ptujskem in Dravskem polju ne bomo imeli VEČ PITNE VODE...
Pol pa kar coca colo pijte :vragec:

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#11 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 8. avgust 2003, 21:28

:vragec:

chez mrzu per ga she zmeri ni...


:vragec: x:)x
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#12 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 8. avgust 2003, 22:24

Počakte ene dvajset let, pa bo voda trikrat dražja kot kokakola.... že zdaj je tam tam, hehe, jaz k mam vodo tle s pipe (še) vedno čisto hehe, se lahko samo smejem mislim da bi kdo pil kokakolo.... heh, smo danes polni sami sebe, gre kdo na coca-colo....
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#13 Kljuka

Kljuka
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 861

Objavljeno: 9. avgust 2003, 07:24

Počakte ene dvajset let, pa bo voda trikrat dražja kot kokakola.... že zdaj je tam tam, hehe, jaz k mam vodo tle s pipe (še) vedno čisto hehe, se lahko samo smejem mislim da bi kdo pil kokakolo.... heh, smo danes polni sami sebe, gre kdo na coca-colo....

Seveda, ker je Coca cola v trdnem agregatnem stanju! Objavljena slika
Lep pozdrav!

Objavljena slika

#14 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 10. avgust 2003, 20:26

Me prav zanima, če bi peli hvalnice Coca coli, če bi izhajala recimo iz Rusije, ali pa recimo...Severne Koreje?

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#15 zirosi

zirosi
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 594

Objavljeno: 10. avgust 2003, 23:03

Bolje toplo pivo, kakor mrzla voda!






na zdravje!
Človek lahko dela, kar hoče, ne more pa hoteti, kot bi želel.

#16 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 11. avgust 2003, 08:26

Počakte ene dvajset let, pa bo voda trikrat dražja kot kokakola.... že zdaj je tam tam, hehe, jaz k mam vodo tle s pipe (še) vedno čisto hehe, se lahko samo smejem mislim da bi kdo pil kokakolo.... heh, smo danes polni sami sebe, gre kdo na coca-colo....

Seveda, ker je Coca cola v trdnem agregatnem stanju! Objavljena slika

dan!

rec ti men ce hoces, zakaj ne more clovek izumit vodo?
nekako ce gledam, (sicer pojma nimam) H2O (2 vodika in kisik);
torej zakaj ne morejo?
//* menda imajo ameriski vojaki majhno aparaturo, za, ko padejo
v morje, jim ta prefiltrira morsko vodo v pitno??\\
//* menda imajo na otoku mljet napravo, ki proizvaja iz
morske vode zelo dobro pitno vodo? baje najboljso vodo v evropi?\\

sicer pa menim, da bi morda bilo primerno, da s takimi aparaturami
pomagajo tretjemu svetu . ki nima dovolj piten vode!!
zato zdej vse to sprasujem.imas kaksno idejo, kdo ima idejo, predlog;
ali ce mi vsaj pojasni?
da ni mogoce zadeva v denarju?

#17 rachek

rachek
  • D član
  • Št. objav: 1 681

Objavljeno: 11. avgust 2003, 12:30

Kljuka & c.o.,

saj niste resni, človeku bi se najraje zagrabilo nove teme odpirat. :xx!:

#18 zirosi

zirosi
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 594

Objavljeno: 11. avgust 2003, 12:40

ali ce mi vsaj pojasni? 
da ni mogoce zadeva v denarju?




a je to mišljeno retorično?






al kej?
Človek lahko dela, kar hoče, ne more pa hoteti, kot bi želel.

#19 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 11. avgust 2003, 21:33

:vragec:


nataly?
ruska coca-cola?
:xx!: :xx!: :xx!: :xx!:


:vragec: x;)x
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#20 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 11. avgust 2003, 23:23

preprosto
mam
rad
c.colo.
strasta
je.

#21 artem

artem
  • D član
  • Št. objav: 625

Objavljeno: 11. avgust 2003, 23:39

Počakte ene dvajset let, pa bo voda trikrat dražja kot kokakola.... že zdaj je tam tam, hehe, jaz k mam vodo tle s pipe (še) vedno čisto hehe, se lahko samo smejem mislim da bi kdo pil kokakolo.... heh, smo danes polni sami sebe, gre kdo na coca-colo....

A ni tud v coca-coli voda???
Če je moja ugotovitev prava, pol zekaj bi morala biti coca-cpla cenejša od vode???? :eek: x:Dx
www.rael.org

#22 artem

artem
  • D član
  • Št. objav: 625

Objavljeno: 11. avgust 2003, 23:40

Počakte ene dvajset let, pa bo voda trikrat dražja kot kokakola.... že zdaj je tam tam, hehe, jaz k mam vodo tle s pipe (še) vedno čisto hehe, se lahko samo smejem mislim da bi kdo pil kokakolo.... heh, smo danes polni sami sebe, gre kdo na coca-colo....

A ni tud v coca-coli voda???
Če je moja ugotovitev prava, pol zekaj bi morala biti coca-cpla cenejša od vode???? :eek: x:Dx
www.rael.org

#23 rachek

rachek
  • D član
  • Št. objav: 1 681

Objavljeno: 12. avgust 2003, 07:22

Rachek, kaj te muči?

Neresnost ...

Bodi zelenjadar dalje, noben ti ne brani...

Eeee, vem, hvala! x:Dx

#24 rachek

rachek
  • D član
  • Št. objav: 1 681

Objavljeno: 12. avgust 2003, 07:24

Če je moja ugotovitev prava, pol zekaj bi morala biti coca-cpla cenejša od vode???? :eek:  x:Dx

Hmm, morda zato, ker bo konzumentov pitne vode manj kot coca-cole, pa se bo proizvajalcem splačalo cene nabijat ... x:Dx

Ne vem, mogoče ... pri dan-današnji ekonomski logiki je vse mogoče ... :o|o:

#25 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 12. avgust 2003, 12:52

Aakhut..no vidiš....

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0