Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Atlantski prstan operšanja


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
11 komentarjev na to temo

#1 atlantis

atlantis
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 7

Objavljeno: 20. oktober 2006, 16:15

Zanima me od kot je prišev atlantski prstan.
Enkrat sem slišav da najbi v srednji evropi najdli atlantski prstan.
Ali si je ta prstan samo nekdo zmislo.

Drugo pa kaj me zanima

Prstan ma moja mama jaz sem si ga predkratkim prodnobneje ogledo pa sem na njem opazo trikotnik na njem pa krogec zanima me kaj ta znak pomeni oziroma kaj predstavlja.

Za odgovore se že vnaprej zahvaljujem.

To temo je popravil/a atlantis: 20. oktober 2006, 16:15


#2 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 20. oktober 2006, 16:16

http://www.lunin.net...?showtopic=2096
bo tule kakšen odgovor zate ;)
pa dobrodošel na forumu :palec:

#3 atlantis

atlantis
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 7

Objavljeno: 20. oktober 2006, 17:11

Piše veliko o oporabi, čiščenje različne vrste a nepiše pa odkot izhaja , kje so ga našli ali je replikat ali je samo nekdo si ga izmisliv. x?x

#4 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 20. oktober 2006, 17:19

Ahoj! :vio: :palec:

a ves da sem rabla kar velik cajta, preden sem desifrirala tistale OPERSANJA. :D :D :D

ce ne bo odgovorov, prikljucim tvojo temo k tej, ki jo je navedla ksenija (thanx! :palec:), ce bo pa tule naval infotov in vsega tega konkretno kar te zanima, pa pustimo.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#5 atlantis

atlantis
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 7

Objavljeno: 20. oktober 2006, 17:32

Moje operšanje je obistvo od kot izhaja Atlantski prstan

To temo je popravil/a atlantis: 20. oktober 2006, 17:32


#6 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 7. maj 2007, 06:03

Moje operšanje je obistvo od kot izhaja Atlantski prstan



Oblika prstana izahaja iz naziva za ploščo, imenovano atlanta ali luxor, ki so jo pred več tisočletji Egipčani uporabljali aza zaščito pred sevanji. V obliki prstana so jih delai iz črne keramike - takašen prstan je našel v 19. stol. egiptolog Howard Carter, danes pa je ta prstan shranjen v Louvru (Paris).

la
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#7 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 7. maj 2007, 12:54

he,he- lepo pozdravljen- atlantis
xegox :palec:
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#8 jodeli

jodeli
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 20

Objavljeno: 19. maj 2007, 13:01

Oj!

Atlantidski prstan so 3000 let pred faraonom Setijem v egipt prinesli svečeniki iz atlante, ker so slutili da se jim bliža konec in so želeli ohraniti svoje znanje.
Arheolog Carter je ta prstan našel na zelo dobro ohranjeni mumiji svečenika Yua. Ta prstan je Carterja varoval tudi pred Tutankamonovim prekletstvom.
Obesek so našli pri Yua-vi ženi.

Zanima me zakaj so v prstanu luknje. Prosim da odgovorite ker me resa zanima. x:)x

#9 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 19. maj 2007, 16:31

Oj!

Atlantidski prstan so 3000 let pred faraonom Setijem v egipt prinesli svečeniki iz atlante, ker so slutili da se jim bliža konec in so želeli ohraniti svoje znanje. Arheolog Carter je ta prstan našel na zelo dobro ohranjeni mumiji svečenika Yua.

Kako to "veš"? x:o)x

Ta prstan je Carterja varoval tudi pred Tutankamonovim prekletstvom.

To je verjetno le legenda. Carter je sicer tak prstan nekoč nekje res našel, toda naš egiptolog Boris Muževič mi je rekel, da si je zelo pozorno ogledal posnetek, narejen, ko so odpirali vhod v grobnico. Carterja večkrat zelo od blizu pokaže in na roki ni imel ničesar. Imel pa je za vratom obesek v obliki orlovega krila.

Obesek so našli pri Yua-vi ženi.

Mislim, da atlanta kot obesek ni bila najdena. Najdene so bile večje plošče (atlante), ki so jih egipčani uporabljali za energijsko zaščito postora.

Zanima me zakaj so v prstanu luknje. Prosim da odgovorite ker me resa zanima.

Luknje na prstanu so "novokomponirana" zadeva. Na originalnem Carterjevem prstanu iz črnega peščenca, ki je sedaj shranjen v Louvru, jih ni. Tudi sama oblika prstana je precej dugačna, kot so prstani, ki so v prodaji. Originalno skico atlante najdeš v knjigi Jacquesa LaMaye: Medicina stanovanja.
x:)x


lalala
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#10 jodeli

jodeli
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 20

Objavljeno: 19. maj 2007, 20:26

Te podatke o prstanu sem našla v trgovini Ahat. Včeraj sem si ga kupila in sem dobila listek na katerem piše "vse" o prstanu.

Zanima me tudi atlantidski križ. Ali se uporablja isto kot prstan ali pa ima kakšno drugo nalogo?

x:)x

#11 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 20. maj 2007, 05:57

Te podatke o prstanu sem našla v trgovini Ahat. Včeraj sem si ga kupila in sem dobila listek na katerem piše "vse" o prstanu.

No, to gotovo ni vir, na katerega se lahko "nasloniš".

Zanima me tudi atlantidski križ. Ali se uporablja isto kot prstan ali pa ima kakšno drugo nalogo?

Tudi ta je "novokomponirana zadeva"; ne vem, če ga niso "spesnili" celo pri nas - se mi dozdeva (ampak nism zihr), da ga je skreiral Igor Ziernfeld, o tem pa boš našla nekaj napisanega v kakšni od starih številk Misterijev. Sam nisem prepričan, da gresta simboliki križa in atlante skupaj in bi na tvojem mestu raje uporabljal klasično atlanto ali klasični prstan. Skico prave atlante lahko najdeš poleg LaMayine knjige tudi v moji knjigi Mala enciklopedija zdravilnih kamnov ( strani 119 do 121 -zraven tudi nekaj o delovanju), če pa boš v Ljubljani šla v Geonavtik pub (na križišču pod arkadami nasproti zvezda parka) poglej nad prehod, ki vodi proti sekretu - tam imajo na zidu originalno atlanto. x:)x


lalala
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#12 lapis-butik

lapis-butik
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 7

Objavljeno: 7. junij 2016, 15:22

atlantidski prstani, obeski...

https://lapis-butik....ani-obeski.html

Lp, Lapis Butik






Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0