Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Zakaj bolni?


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
16 komentarjev na to temo

#1 teja

teja
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 717

Objavljeno: 4. julij 2002, 01:00

Bom pa jaz odprla novo temo. Napišite kako lahko ozdraviš brez msdicine. Na katero težavo v nas samih kažejo določene bolezni? Nekaj takega sva že z Andrejem opisovala v Aternativnem zdravljenju

Lep nasmejan dan ti želim

http://www.lunin.net...um/blog/mavlica


#2 andrej

andrej
  • D član
  • Št. objav: 696

Objavljeno: 4. julij 2002, 01:00

Bom pa kar nadaljeval še tukaj. To kar povem so moje osebne izkušnje, se pa kar velikokrat ujemajo z Luis Hay. Je pa še ena knjiga, ki sicer na kratko obravnava to temo, je pa malo drugačna od Luis Hay in včasih se moje izkušnje ujemajo tudi s to drugo avtorico, ki je Jusmaheen naslov pa V resonanci, je hrvaška izdaja slovenske še nisem zasledil. Mimo grede avtorica ima zelo obsežno in zanimivo web stran na naslovu www.selfempowermentacademy.com.au (ukvarja se tudi z življenjem na prani). Zelo zanimiva oseba, ki je tudi že bila v Sloveniji.

Pa še ena izkušnja. Vedno ko se bojim sprememb in ko bi moral nekaj narediti oz. se spremeniti me boli vrat.

andrej

#3 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 4. julij 2002, 01:00

Fino, ker sta dprla to temo (morda bi bilo še bolje, ko bi jo v Zdravju, a zdaj je tu in nič ne de).

Podobno kot Andrej sem se tudi sama zelo identificirala z razmišljanjem Louise hay.
Presenetilo me je, ko sem v njenih opisih in vzrokih bolezni in težav našla popolnoma enake odgovore, kot sem si jih pred tem izoblikovala že v glavi - to te vedno prepriča - ko najdeš ubesedeno v lepi misli vse svoje razmišljanje.

Najbolj pa me je presenetila razlaga o Samomorilnosti.
Sama sem namreč v nekaterih rečeh precej stroga in dokončna in se mi je samomor v končni fazi vedno zdelo nekako egoistično dejanje, čeprav je res, da je to stanje, ki je posledica spleta nesrečnih okoliščin.
Ko smo kdaj razpravljali o tem, so mi znanci pripisali nekakšno krutost in nerazumevanje, ko sem vedno trdila, da je samomor pravzaprav otročje dejanje in posledica nekakšne scrkljanosti v življenju - fora "Ne grem se več!"

Potem pa sem v eni od knjig Louise Hay prebrala zelo podobno razmišljanje...
Tudi druge njene razlage in povezave so se mi zdele zelo smiselne in fascinantne in Louise Hay od takšnih avtorjev prav najbolj cenim - iskrenost in volja pa sta tista ključna dejavnika njene osebnosti, zaradi česar mi je najbolj pri srcu (mislim, da je Strelec).

****

Tudi sama sem imela leta težave z vratom in rameni, poleg tega pa še z levim kolenom.
Čeprav se strinjam, da je jasno povezava tudi v naši psihi in mislih, vendarle mislim, da ni nujno, da bi v vseh primerih iskali samo "duhovnejše" povezave.
Moje težave namreč pripisujem revmi, ki sem jo staknila, ko sem leta živela v kletnem in vlažnem stanovanju, bila sem na levi strani žimnice, kajti postelje ni bilo in sva spala samo na blazini - ker sem (konkretno z levim kolenom) leta pritiskala ob vlažen zid, zaradi ležanja praktično na tleh pa sem imela težave z vratom in rameni.
Pravim pa, da bi seveda našla tudi te, drugačne povezave..

Tako sem se svojih težav lotila z glino in drugimi pripravki. Ko smo se preselili, so sčasoma tudi moje težave izginile - zdaj ne pomnim, kdaj me je nazadnje bolel vrat.

Marsa

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"Jaz iščem le eno - da bi izrazil tisto, kar hočem... In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem". Picasso

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#4 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 4. julij 2002, 01:00

.. kako ozdraveti brez pomoči medicine;jaz se res pogovarjam s telesom, se vitalno vzdržujem, drugače pa si utrjujem misli, ki me bodo predčasno opozorile na morebitni bol.
menim, da se lahko s pomočjo miselnih vzorcev naredi veliko še, ko si opečeš´ npr.prst koj tisti občutek pekoči si nevtraliziraj, ga nekako odstrani in koj poleglo se ti bo pekoče stanje´. Treba se je uriti v občutku bit močnejši nad bolečino in v tem je zmaga naša brez posega zdravnika. Saj glavoboli so lahko tudi del miselne terapije; vse cerkve in gradovi so zgrajeni na bioenergetskih´točkah zato,zlahka in zastonj se je vredno sprehajati tam, da si umirimo in ojačamo vitalnost telesa.

pokowc

#5 teja

teja
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 717

Objavljeno: 5. julij 2002, 01:00

Marsa, saj lahko temo premakneš na zdravje. Kaj ne naredi to Administrator?

Lep nasmejan dan ti želim

http://www.lunin.net...um/blog/mavlica


#6 alena

alena
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 97

Objavljeno: 5. julij 2002, 01:00

Vsaka nasa bolezen je v bistvu darilo.
Moja izkusnja je podobna, sicer pa iz zenskega podrocja - menstruacije. Jaz sem to "stvar" sovrazila, ker moja mama ni imela dovolj poguma, da bi se pogovorila z mano, ampak je poslala oceta in prisluskovala pri vratih. Si predstavljate to katastrofo, ko 13 letnemu dekletu fotr razlaga o zenskosti, sexu in menstruaciji!!! Kaj pa ima ON pojma???
No in je nisem hotela vec met in je res ni bilo, pol pa zdravniki (sami moski!) in se vecji problemi...
dokler mi ni nekega dne prisla pod roke Luise Hay pa splet dogodkov, tudi malo tragicnih in vse skupaj in jaz sem si rekla: konec zajebancije! Sprejemam zesko v sebi, popolnoma in sem se ji predala, pramateri, jin energiji, stvarnici ali kakorkoli jo ze imenujete, zaplavala sem v ocean neizmerne globine.
Seveda so se stvari potem uredile same po sebi in tudi zelo hitro. In zdaj je to, ta moj zenski del nekaj najdragocenejsega kar imam in dajem. Hvalezna sem za to darilo.

#7 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 5. julij 2002, 01:00

Teja - Kot Admin lahko zbrišem teme in jih popravljam, lahko jih celo prestavim - vendar se post potem objavi pod tem imenom (v tem primeru Admin-ovim) - kadar je že nekaj odgovorov, ponavadi kar pustim kot je.
Saj nič hudega - saj je tudi ta Forum primeren (Forum Zdravje bi bil primernejši zgolj za iskalce teme - ker bi jo najbrž iskali v Zdravju, vendar Kaj si mislimo je tudi primeren Forum, saj se o tem malo pogovarjamo - pač - kar si mislimo)...


Marsa

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"Jaz iščem le eno - da bi izrazil tisto, kar hočem... In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem". Picasso

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#8 teja

teja
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 717

Objavljeno: 9. julij 2002, 01:00

Tukaj bi opozorila vse mamice, da lahko nehote in nezavedno povzročajo svojim otrokom težave z zdravjem. Mame smo še posebaj povezane z otrokom. Jeza, ki jo imamo v sebi, in jo je preveč se kaže na razne načine. Npr. Kot kepa v predelu pleksusa. In naše doživljanje močno zaznavajo tudi naši otroci. Lahko se pojavijo bolečine v predelu trebuha, želodca, za katere smo vzrok me, mame.

Lep nasmejan dan ti želim

http://www.lunin.net...um/blog/mavlica


#9 andrej

andrej
  • D član
  • Št. objav: 696

Objavljeno: 9. julij 2002, 01:00

Enkrat sem spraševal homeopata za neke težave okoli hčerke in mi je rekel, da moramo priti vsi, da ponavadi dobi zdravilo kar mama, še posebej do šestega leta. Lahko pa tudi oče, če je z otroci dovolj povezan.

andrej

#10 alena

alena
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 97

Objavljeno: 9. julij 2002, 01:00

Zelo zanimivo tole z otroci, Teja in Andrej. Jaz sem jemala Bachova cvetlicna zdravila, ko sem sla iz porodniske nazaj v sluzbo in je sin dobil varusko in moram reci, da je stvar sla gladko skozi. Me pa vedno znova preseneti, ko mu npr. recem NE! in ga kar ohromi ali pa ga totalno pretrese... v bistvu nas tako zelo cutijo, da se res vsako nase stanje vreze vanje. Jaz ful hocem postat boljsi clovek, odkar imam otroka.

#11 teja

teja
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 717

Objavljeno: 9. julij 2002, 01:00

Alena, zanima me kako in zakaj se uporabljajo Bachove kaplice.

Lep nasmejan dan ti želim

http://www.lunin.net...um/blog/mavlica


#12 alena

alena
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 97

Objavljeno: 10. julij 2002, 01:00

Bachova cvetlicna zdravila vsebujejo esence - izvlecke iz nekaterih rastlin (dreves, trav, cvetlic...) ki blagodejno vplivajo na neko nase stanje, npr. strah pred spremembo ali nezmoznost odcepiti se od nekoga (v mojem primeru). Teh stanj po Bachu je veliko (sem ze pozabila tocno stevilo osnovnih stanj, so pa seveda se kombinacije). Zelisca za ta zdravila se nabirajo ob tocno dolocenem casu, na mestih, ki niso onesnazena ali kako drugace energetsko poskodovana in samo iz zeli, ki so se razvile popolno - niso poskodovane. Postopki pridobivanja esenc so po njegovih (Bachovih) naravnih metodah, ki ohranijo visoko vibracijo neke kvalitete, ki jo rastlina zastopa.
Kapljice ti predpise nekdo, ki to "zna", in jih potem jemljes po potrebi ali pa po navodilu. Jaz sem bila zelo dovzetna zanje. Nekatera stanja potrebujejo vec casa, ker smo si jih dolgo nalagali, nekatera pa se dajo hitro pozdraviti. Je pa seveda zelo pomembno koliko si ti pripravljena verjeti v ozdravitev. Po mojih izkusnjah - odlocilnega pomena. Jaz bi jih svetovala predvsem tistim osebam, ki so bolj subtilne in jih zelo hitro vse zadane.

#13 andrej

andrej
  • D član
  • Št. objav: 696

Objavljeno: 10. julij 2002, 01:00

Otroci nas res lahko veliko naučijo, tudi skozi bolezni. Tisti vzorec, da se otrok na prepihu prehladi se mi zdi tako neumen, pa tudi tisti da zboli ko gre v vrtec ker se naleze vse sorte stvari.

Res lahko zbolijo ko gredo v vrtec pa ne ker se nalezejo amkak zaradi čustvene stiske. Mi smo našo punco pred odhodom v vrtec mazali z avro somo in delali reiki in ni zbolela. Je pa zbolela vedno ko sva bila midva v kakšni krizi, ko sva bila v praznem prostoru, ko je dobila bratca je kmalu zbolela pa ne zaradi njega ampak zaradi naju, ker nisva vedela kako in kaj pa zdaj ko smo štirje, in ko sva počistila in se umirila je tudi bolezen izginila.

andrej

#14 alena

alena
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 97

Objavljeno: 10. julij 2002, 01:00

Ja, res Andrej... jaz sem se bala kako bo moj otrok prenesel najino locitev, ker sem JAZ imela tukaj velik problem, nisem hotla da ga tudi on dozivi, ceprav ga seveda je, ampak v dosti bolj blagi obliki, ker sem si pomagala in je bilo meni lazje.

#15 strelka

strelka
  • D član
  • Št. objav: 360

Objavljeno: 16. julij 2002, 01:00

Ko sem brala L.H. mi je bilo zanimivo tisto, ko je napisala, da otroci, ki nosijo očala, v svojem domu ne želijo VIDETI nečesa... Kar pretreslo me je, ko sem začela biti na to pozorna. Kajti poznam veliko otrok (služba), ki so mi njene ugotovitve le potrdili.
strelka

#16 andrej

andrej
  • D član
  • Št. objav: 696

Objavljeno: 19. julij 2002, 01:00

Tole sem hotel že zdavnaj napisati pa vedno pozabim.

Včasih smo bolani preprosto zato, ker se telo čisti. Še posbej takrat ko počistimo kakšno veliko blokado se mora telo prilagoditi novi višji frekvenci. Fizično telo se preprosto samo čisti. Razni prehladi in kašlji so pogosto posledica tega.

andrej

#17 teja

teja
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 717

Objavljeno: 19. julij 2002, 01:00

res je Andrej.

Lep nasmejan dan ti želim

http://www.lunin.net...um/blog/mavlica





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0