Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Maske in obloge za lase


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
13 komentarjev na to temo

#1 sončk

sončk
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 892

Objavljeno: 17. februar 2005, 10:08

x:o)x Ojla...

zadnje čase opažam da so moji lasje nekako zmatrani in da se ne svetijo kot so se včasih...pa sem rekla, da jim moram malo pomagati x8Dx ...V mislih imam masko za lase.
Ker pa si želim narediti domačo masko...bi prosila za malo pomoči...
Ker vem da nekaterim recepti iz rokava kar divjajo x:Dx ...bi prosila, da jih nekaj napišete in mogoče dodate še kakšen nasvet...


Lep dan vsem skupaj

Sončk x:)x
Objavljena slika

#2 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 17. februar 2005, 10:13

:palec: xDDx x;)x

Najbolj univerzalna je taksnale maska:

Zmesas rumenjak, zlicko olivca in zlicko medu.
lahko dodajas mal limone, po zelji tud etericna olja (recimo cajevec, sivko, zbice ipd.).
Das na lase, cez kako urco, dve pa speres. V bistvu sploh ne rabis samponirat, ce nisi rpetiravala z olivcem.
Cist simple in izi in dbest ucinek. :palec:

Drugac imas pa vsega boga za poskodovane lase...
Moram se spomnit, kaj sem si jaz packarila, saj bi moralo nekje bit, pa nisem nasla.. pa morda smo vseeno tudi ze na forumu govorili, a nic ne de, ce je ze postavljeno, bom sam zdruzila, ce pa ni, pa je zdaj in se boljs. :)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#3 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 17. februar 2005, 10:17

* Se Mushin recept iz druge teme, da se ne bo se 1x matrala in da je vse na broju lepo. .vio:

<{POST_SNAPBACK}>maska za lase:
Parafinsko olje (žlica, dve)
Jajčni rumenjak
Žlica medu
Sok pol limone

Zmešaj, napacaj na mokre lase, pusti kolk dolg zdržiš..

Olje, verjetno bi tu spet blo možno olivno, al pa ricinusovo se mi zdi da je enkrat ena rekla..
jst sem to včasih prakticirala, pa mela pol vrečko na glavi, pa mi je tist jajc po vratu tekel (cca 1uro -2) zdej pa že full dolg nisem, zdej bolj une maske od Guhla pa to, pa še tisto si nisem uspela nikol več kot 5 minut pustit, pa se kr stuširam pol pa je..  xrolleyesx Bo treba si kdaj čas zase vzet.  x:px


Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#4 sončk

sončk
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 892

Objavljeno: 17. februar 2005, 10:22

xDDx

hvala...Mushi...a tako dolgo pustiš na glavi :O: ...
Marsa koliko časa si pa si ti pustila masko na glavi x?x
Masa omenila si eterično olje...jaz imam eo Jasmina...ta tudi pride v poštev x?x

x:)x
Objavljena slika

#5 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 17. februar 2005, 10:25

Ja, jaz sem tud cez noc puscala, se mi pa zdaj to ne zdi pametno.
las postane trd (zaradi jajca in medu) in potem se lohk v bistvu 'nalomi', ko tam spis in se valjas.
Pa se tecno je, ker se ti zdi, da ti nekaj za usesom tece skoz. :P
Dolgo lohk pustis, manj kot uro pa sploh nima smisla.

Etericna olja niso nujna, najbolj point je ono kar sem rekla: jajc, olivc, med.
Pol je limona, pol sele pridejo et. olja.
ja, seveda, lahko das tudi jasmin.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#6 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 17. februar 2005, 10:30

*sem vedela, da mora bit se kaj okol (ker sem ze velik govorila o tem, maskah, kako sem si zdravila, ko skoz barvala in taksno, po mojem je v barvanju se kaj):

LASJE (splosno)

Barvanje las

Izpadanje las

:palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#7 mushi

mushi
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 376

Objavljeno: 17. februar 2005, 12:19

o moj recept tle.. sej si nisem zapomnila v kteri temi, se mi je v tejle zdel, pa vidim marsin odgovor.. pa mojega nikjer, sem misla mater kje sem jst zdej to napisala v kaki temi JEKLENI KONJIČKI al kej.. x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx
Kolk daš pa ti eteričnega olja Marsa?
Aha sej sem vedla da ti boš ziher olivno olje rekla, men je pa tale recept enkrat ena frizerka povedala, pa rekla parafinsko, in sem potem se tega takrat, ko sem to še prakticirala striktno samo tega jemala.. v čem je res fora, kakšno olje.. xrolleyesx
Ja za ušesom ko curi nekaj... :sori: smotano tole.. Pa res jst pa čez noč res ne bi mogla tega met.. pa tud vse bi se že sušilo skupaj.. joj..
Je ena moja sošolka v SŠ, ko smo se tele naravne recepte šli pa umivanje las z jajcem in tko, pa ni vzela rumenjak, ker je zamešala, temveč beljak, pa si ga ŠE PUSTILA na laseh, x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx si predstavljate, crkvale smo naslednji dan od smeha.. x:o)x
Mushi

#8 tai-chi

tai-chi
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 332

Objavljeno: 17. februar 2005, 12:34

pred kratkim sem slisala za energetski glavnik,
baje super zadeva, pomaga za lasisce,
za lepe lase, uporablja se tudi za masazo telesa,
baje da izgine tudi celulit. Bom sprobala in povedala,
če zadeva deluje.
Resnično ne more biti ogroženo.
Neresnično ne obstaja.

#9 sončk

sončk
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 892

Objavljeno: 18. februar 2005, 09:14

x:)x x:)x x:)x

Evo nekaj našla x;)x

Sredstva za krepitev in za lesk

Za suhe in normalne lase

Pripravimo tinkturo iz zdravilnih rastlin. Za svetle lase potrebujemo cvetove kamilice, za temne žajbelj. Če so lasje suhi dodamo tinkturi rumenjak, če so normalni ali mastni, uporabimo beljak. Zmes damo na lase in glavo dobro masiramo.

Za vse vrste las

Nekaj različnih receptov za pripravo hranilnih mask.

1.Sestavine: 75 g svežih naribanih korenin repinca, dodamo 200 g sončničnega olja. Zmes naj stoji en dan, nato jo 3 ure prevrevamo na majhnem ognju ob stalnem mešanju, odcedimo in ožmemo. V kožo glave jo vtremo 1 do 2 uri preden umijemo lase. Sredstvo za lesk, rast, hranjenje korenin, uničuje prhljaj. Hranimo v hladilniku ali drugem hladnem prostoru.

2.Sestavine: 25 g čebulnih olupkov prelijemo z 0,5 l kropa, pustimo delovati 15 minut ter odcedimo. To sredstvo lase krepi in izboljša njihovo rast, ob redni uporabi odpravi prhljaj. Lasje po umivanju speremo.
3.Sestavine: 4 jedilne žlice zdrobljenih bršljanovih listov prelijemo z 0,5 l vode, zavremo na majhnem ognju 10 minut, ohladimo, odcedimo. Vtiramo dvakrat do trikrat na teden 2 meseca. Za boljšo rast las.
4.Sestavine: 1 del cvetov kamilice, 1 del rmana, 1 del krvavega mlečka, 1 del žajblja. 1 jedilno žlico sestavin prelijemo 0,5 l kropa, pustimo stati 30 do 40 minut. Tinkturo ohladimo, odcedimo in uporabimo za spiranje las ali vtiranje v lasišče.

Za boljšo rast las

5.Sestavine: 2 jedilni žlici pravega čaja, 1 l vode. Čaj prelijemo s kropom, kuhamo na majhnem ognju 5 minut, odcedimo. Uporabljamo kot sredstvo, ki daje lasem lesk.
6.Sestavine: 4 jedilne žlice suhih kamiličnih cvetov, prelijemo s 1 l do 1,5 l kropa in kuhamo na majhnem ognju 5 do 10 minut. Pustimo, da stoji, nato odcedimo. Uporabljamo za spiranje las, ki postanejo svilnati.
7.Sestavine: petršiljevo korenino kuhamo na majhnem ognju 20 do 30 minut, odcedimo in ohladimo ter uporabimo. Namesto petršiljeve korenine lahko uporabimo rožmarin. Recept priporočamo za temne lase. Za pripravo zvarka porabimo 2 jedilni žlici rožmarina na 0,5 l vode. Ko je zvarek pripravljen, ga odcedimo, ohladimo in dodamo v vodo za spiranje. Za enake namene lahko pripravimo tinkturo rožmarina. Razlika v pripravi je v tem, da rožmarin prelijemo s kropom in je ne prekuhamo. Stati mora približno 30 minut. S tem lasem povrnemo lesk.
8.Sestavine: 90 ml prekuhane vode, 15 ml kolonjske vode, 15 ml limoninega soka, 5 ml glicerina. Vse skupaj dobro premešamo, namažemo na glavo in jo obenem tudi masiramo. Čez 2 do 3 minute glavo speremo s čisto vodo. Uporabljamo za mehčanje las.
9.Sestava: pivo ali šampanjec (ni šala!). Steklenico piva zlijemo v primerno posodo, ko se pena sesede, s pivom prelijemo lase in jih ne spiramo. Vonj po pivu bo izhlapel takoj, ko se bodo lasje posušili. Za bujne in goste lase.


Upam da bo za nekaj časa xDDx

Lp, S x:)x
Objavljena slika

#10 Pelcha

Pelcha
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 52

Objavljeno: 10. januar 2007, 16:04

a pozna kdo kšno tako masko da pomaga da nimaš tok hitr maastnih las?k js jih mam skor takoj...šampon noben ne pomaga...

#11 Lisbona

Lisbona
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 566

Objavljeno: 21. januar 2007, 15:38

a pozna kdo kšno tako masko da pomaga da nimaš tok hitr maastnih las?k js jih mam skor takoj...šampon noben ne pomaga...



Pri mastnih lasah pomaga kak losion ,primeren temu tipu lasišča.
Fajn bi blo,da greš v kak frizerski salon,kjer imajo tisto napravo ,ko ugotovijo kakšne tip lasišča in las imaš..in ti pol ponudijo tudi primern šampon/balzam/oblogo ali kakšen losion..

Drugač je pa tud fajna rešitev za mastne lase..barvanje las x:px ...Jz sem imela včasih nenormalno mastne lase(cca 10 let nazaj)in mi jih je pol barva izsušila..tk,da so zdj normalni,no včasih tud bolj suhi,če si jih prepogosto barvam...Sam boljš bolj suhi kot mastni.. x^x




Tole oblogo sem si pa jz prejšni teden dala na lase in pustila učinkovat cca 2h...Pa lase sem si zavila v folijo in pokrila z brisačo...da je potem obloga še bolj učinkovala.. :2src: x:px

Dva beljaka sem stepla v sneg,dodala žličko medu.Potem sem tej mešanici dodala nekaj kapljic olivnega olja..In pustila učinkovat 2uri..
Lase sem si temeljito oprala,popivnala z brisačo in jih poškropila z jabolčnim kisom...

:palec: Full fajne lase sem mela po tej oblogi..Tk,da si jo bom še večkrat naredila.. xsrcx x;)x
Nikoli ne verjemi tistega, kar ti govorijo oči.Kažejo ti samo omejitev.
Richard Bach

#12 Pelcha

Pelcha
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 52

Objavljeno: 30. januar 2007, 19:10

ei hvala ti :) bom poskusla

#13 kapica

kapica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 019

Objavljeno: 30. januar 2007, 19:25

zadnje čase opažam da so moji lasje nekako zmatrani in da se ne svetijo kot so se včasih...pa sem rekla, da jim

za-to pomaga tud, da si po vsakim umivanjem lase speres z zelenim cajem... :palec:
nic kaj casa ti ne vzame in niti dela ni ne vem kolk... x:)x
ßoDi ło K@r §i... DrUgih J€ ił@k z€ Pr€v€c !!!

life is a strange thing... just when you think you learned how to use it... it's gone...

#14 svilarna

svilarna
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 20

Objavljeno: 1. marec 2010, 20:01

Uporabljam masko za lase Balea. Na embalaži ne piše kolikokrat na teden je proporočena uporaba, v trgovini pa sem pozabila uprašat zato me zanima če katera od vas ve, kolikorat je priporočena uporaba.

hvala x;)x




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0