Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Hujšanje s pomočjo zelenega čaja


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
14 komentarjev na to temo

#1 pjan

pjan
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 4

Objavljeno: 9. februar 2009, 17:11

Tukaj je zanimiv članek o pomoči zelenega čaja pri hujšanju. Zanimajo me vaša mnenja in izkušnje.

#2 Kylie

Kylie
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 047

Objavljeno: 10. februar 2009, 12:39

ja, zeleni čaj pripomore k mnogim stvarem
znižuje holesterol v krvi, čisti, razstruplja organizem, odvaja vodo iz telesa
jaz ga redno pijem, rada ga imam in name deluje pozitivno

to je moje mnenje in vem, da na mnoge deluje enako


lp
Življenje je sestavljeno iz številnih drobnih kovancev.
Kdor jih zna pobirati, si nabere celo premoženje.

JEAN ANOULIH

#3 penzo

penzo
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 9

Objavljeno: 23. junij 2011, 20:48

Hujšanje s čajem ima pozitivne učinke le, če se poleg uživanja pravilno prehranjujemo in smo aktivni. Razstrupljanje telesa je možno le, če vanj ne vnašamo novih strupov in pokurimo stare - s fizično aktivnostjo (največ se jih izloči s potenjem). Čaj pa le spodbuja to presnovo strupov in izločanje iz telesa.

Za hujšanje se najbolj priporoča konzumacija oolong čajev, ki zaradi specifičnega načina obdelave in snovi pospeši "kurjenje" maščobnih celic in izboljša prebavo. Zelo je pomembna tudi kvaliteta čaja, ki ga pijete - svežina čaja in pravilna obdelava sta garancija, da vsebuje prave sestavine za najboljše rezultate. Vse ostalo je le "obarvana voda", ki nima nobenega učinka. Za hujšanje bi osebno priporočal nakup čajev Haicha in China Da Hong Pao v spletni čajnici Zisha.si - sveža čaja, ki preizkušeno, ob primerni prehrani in rekreaciji, pomagata pri hujšanju.

Haicha: http://zisha.si/oolong/haicha/7/
China Da Hong Pao: http://zisha.si/oolo...da-hong-pao/10/

#4 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 23. junij 2011, 20:56

Nobeden ne piše, koliko čaja lahko oseba spije na dan. ?

Na dan lahko oseba spije največ dve skodelici čaja. Kar je več, vam lahko resno škodi.

#5 penzo

penzo
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 9

Objavljeno: 24. junij 2011, 08:04

Odvisno od količine teina (kofeina), ki ga vsebuje čaj. Zeleni čaj z nizko vrednostjo teina lahko konzumiramo tudi večkrat na dan.

#6 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 24. junij 2011, 08:11

Nobeden ne piše, koliko čaja lahko oseba spije na dan. ?

Na dan lahko oseba spije največ dve skodelici čaja. Kar je več, vam lahko resno škodi.

se ne morem strinjati.
Sama spijem cca 1.5l (ali več) zelenega čaja dnevno.
Celo menim da sem (tudi) zato zdrava in fit. x8Dx

ps: ne pijem ga zarad hujšanja (pač pa zato, ker mi je všeč in mi paše), sem pa pila mate ko sem *hujšala* (ko sem se postila na ščip in mlaj).
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#7 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 24. junij 2011, 08:18

Slišal sem za osebo, ki je dnevno spila 2 litra zelenega čaja.
Po enem letu je umrla. Razpad jeter in notranjih organov.
Vsaka stvar ima mejo, tako jo imajo tudi čaji. Vsak odloča sam, jaz se zanašam na ljudi, ki imajo na tem področju več kot petdeset let izkušenj.

#8 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 24. junij 2011, 08:26

ja jaz pa nase.

Tolk čaja pa sama spijem dnevno že recimo 20 let al pa ene 18. x:)x
(pozor: če/ko mi bodo razpadla jetra, ne krivit čaja x:o)x x;)x)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#9 penzo

penzo
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 9

Objavljeno: 24. junij 2011, 08:27

Azijski narodi pijejo pravi čaj vsak dan, tudi v večjih količinah, in v povprečju dočakajo višjo starost, kot vsi drugi zahodni narodi.

#10 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 24. junij 2011, 08:28

xyesx :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#11 sakatumi

sakatumi
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 489

Objavljeno: 24. junij 2011, 14:46

Slišal sem za osebo, ki je dnevno spila 2 litra zelenega čaja.
Po enem letu je umrla. Razpad jeter in notranjih organov.
Vsaka stvar ima mejo, tako jo imajo tudi čaji. Vsak odloča sam, jaz se zanašam na ljudi, ki imajo na tem področju več kot petdeset let izkušenj.



hahahahaahah ta post zmaga.
a kje obstaja tema,kjer lahko glasujemo za post leta?

To the mind that is still, the whole universe surrenders. (Lao Tzu)


#12 rumeni tulipan

rumeni tulipan
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 2

Objavljeno: 29. februar 2012, 11:12

Jaz pa pijem rdeči čaj in sicer Pu-ERH čaj. Spije pa naj se ga samo dvakrat ali trikrat na dan po dva dcL. Čaj sam po sebi seveda ne zmanjšuje telesne teže ampak pripomore k temu s tem, da ob redni telesni aktivnosti pospeši presnovo maščob. Je pa res, da pravi čaji blagodejno vplivajo na raven krvnega tlaka v krvi. Tudi črni čaj ima številne zdravilne učinke. http://www.facebook.com/pages/Pu-Erh-%C4%8Caj-za-huj%C5%A1anje/109684102452595#!/media/set/?set=a.281004141968856.62976.100001778184870&type=3

#13 strucy

strucy
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 447

Objavljeno: 4. marec 2012, 10:48

Čajčki,tabletke,čudežne maže,pa ja,brez miganja ni nič! Brez muje se še čevelj ne obuje, ane.
Parkrat na teden greš na en hrib,na svežem zraku si,z vztrajnostjo se ti telo preoblikuje. Tako si naredil nekaj dobrega za dušo in telo.
No,čajčke pa vseeno pij,sej ti spravjo strupe iz telesa.
strong desire needs strong will

#14 Dragonfly

Dragonfly
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 5

Objavljeno: 28. marec 2012, 15:01

Hujšanje s čajem ima pozitivne učinke le, če se poleg uživanja pravilno prehranjujemo in smo aktivni. Razstrupljanje telesa je možno le, če vanj ne vnašamo novih strupov in pokurimo stare - s fizično aktivnostjo (največ se jih izloči s potenjem). Čaj pa le spodbuja to presnovo strupov in izločanje iz telesa.

Za hujšanje se najbolj priporoča konzumacija oolong ajev, ki zaradi specifičnega načina obdelave in snovi pospeši "kurjenje" maščobnih celic in izboljša prebavo. Zelo je pomembna tudi kvaliteta čaja, ki ga pijete - svežina čaja in pravilna obdelava sta garancija, da vsebuje prave sestavine za najboljše rezultate. Vse ostalo je le "obarvana voda", ki nima nobenega učinka. Za hujšanje bi osebno priporočal nakup čajev Haicha in China Da Hong Pao v spletni čajnici Zisha.si - sveža čaja, ki preizkušeno, ob primerni prehrani in rekreaciji, pomagata pri hujšanju.

Haicha: http://zisha.si/oolong/haicha/7/
China Da Hong Pao: http://zisha.si/oolo...da-hong-pao/10/



Jaz ga pijem že nekaj čez 2 leti -zjutraj in zvečer po pol litra -ne toliko za hujšanje ampak bolj razstrupljanje organizma -akne so se drastično izboljšale, jetra pa tudiObjavljena slika
Gratitude is an art of painting an adversity into a lovely picture. ~Kak Sri

#15 angelit

angelit
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 395

Objavljeno: 29. marec 2012, 12:52

Objavljena slika ojej, kaj pa kava? jaz se malo zastrupljam, čiki pa kava občasno pivo dve, pa še ene tablete za psiho. Objavljena slika zgledam pa mlajša od 28 let pravijo.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0