Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Otroci in 5.hiša


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
840 komentarjev na to temo

#1 oona

oona
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 969

Objavljeno: 12. julij 2004, 21:30

Otroci so tradicionalno vezani na 5.hišo. Poglejmo, v kakšnem znamenju je 5.hiša in njen vladar. In seveda planeti v tej hiši. Koliko otrok?
Prvi otrok 5.hiša, drugi 7.hiša.... x:)x
Dum spiro, spero.

#2 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 12. julij 2004, 21:41

Heja, pa poglejmo, hm no čist tko na blef, venera v peti? velik otrok?
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#3 oona

oona
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 969

Objavljeno: 12. julij 2004, 21:42

Lepo detece. x:)x Lepše kot ata. x:Dx
Dum spiro, spero.

#4 Andres08

Andres08
  • D član
  • Št. objav: 1 556

Objavljeno: 12. julij 2004, 23:47

Oh zdaj sem šele videl, da sem isto temo odprl. Bo moral nekdo pobrisati tisto moje.

Andres

#5 Andres08

Andres08
  • D član
  • Št. objav: 1 556

Objavljeno: 12. julij 2004, 23:53

Ne štekam tega. 5 hiša? Čigava kje? V mojem horoskopu ali v otrokovem? x:Ix Saj nisem kamen no. xrolleyesx

Andres

#6 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 13. julij 2004, 05:38

a se v natalni kati vidi recimo splav... na katero hišo je potem vezan otrok... recimo primer, za seboj ima recimo 3 splave, potem rodi, kako gledate to?kot prvi otrok?

#7 Bern

Bern
  • D član
  • Št. objav: 3 106

Objavljeno: 13. julij 2004, 05:49

Ali se vidi? Zelo odvisno od tega, kaj o tem misli in čuti ženska, ki ji horoskop pripada.

Splošnega pravila ni, treba se je spoprijeti z vsakim primerom posebej. Obstajajo primeri, kjer splave lahko kažeš vsakega posebej, včasih celo lahko poveš, kakšen je bil ali zakaj je prišlo do njega, včasih ga pa ni videti.

Na samem začetku mojega ukvarjanja s tem sem v neki družbi, kjer so krožili (tedaj še na roke narisani) horoskopi, srečal neko mlado Irko, ki je bila varuška petih otrok pri neki internacionalni družini in ki je prav pretirano poudarjala otroke in seks in podobno. Ko nas je že pošteno morila (vsak naj bi ji govoril samo o tem, nič drugega je ni zanimalo), je karta prišla do mene, ki sem jo čisto na kratko vprašal, kaj toliko govori o otrocih, če pa je svojega prvega namerno splavila pri 16-tih. Vzelo ji je sapo, drugi so padli po meni, kje se to vidi, naprej smo se pa imeli super. Odličen večer je bil!

Bila pa je pri meni pred leti gospa (letnik '62), ki je najprej abortirala namenoma (zaradi študija), potem pa imela šest (6!) sponatnih splavov zapovrstjo. In katastrofalen horoskop, kar se tega tiče, tudi. Kar sprehajala sva se po njem in iskala. Nimam informacije, kaj je bilo potem - oziroma ali je uspela zanositi ali ne.

Včasih je zelo vidno.

Pozdrav!

x:)x

#8 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 13. julij 2004, 05:57

Torej le ni vse odvisno od 5 hiše, 7 hiše? Kolk mene še dela in učenja čaka da bom vsaj malce razumela...

#9 oona

oona
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 969

Objavljeno: 13. julij 2004, 06:36

Ne štekam tega.  5 hiša? Čigava kje? V mojem horoskopu ali v otrokovem?  x:Ix  Saj nisem kamen no.  xrolleyesx

Andres

Ja, v tvoji karti, a ne. Ne moreš gledat tistega, kar še ni.... x;)x
Dum spiro, spero.

#10 sokrates

sokrates
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 215

Objavljeno: 13. julij 2004, 11:08

pravte v 5. hiši prvi otrok.... v 7. pa drugi..............

jst mam v 5. tri planete (sonce, jupiter merkur), v 7. pa luno.... kaj zdej to pomeni kar 4. otroke?????????? :eek: :o :o :wOOt:


sokrat

#11 Andres08

Andres08
  • D član
  • Št. objav: 1 556

Objavljeno: 13. julij 2004, 18:37

Oona!

Hvala. A veš, pogosto rabim pomoč, ker to ni ravno moje področje. Je pa zanimivo, priznam. Mogoče moraš imeti malo Sherlockovega karakterja za te stvari. :)


Andres

#12 oona

oona
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 969

Objavljeno: 13. julij 2004, 18:45

...ma ni kaj :palec: x:Dx Ne rabiš bit Sherlock! Si lohk kar Andres! x:Dx x;)x :vragec:
Dum spiro, spero.

#13 Andres08

Andres08
  • D član
  • Št. objav: 1 556

Objavljeno: 13. julij 2004, 18:54

Saj Andres bom ostal. Nisem ravno rojen, da bi bll zvezdomatik. :)
Lahko pa sem opazovalec.

Andres

#14 Pesha

Pesha
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 298

Objavljeno: 13. julij 2004, 20:30

pravte v 5. hiši prvi otrok.... v 7. pa drugi..............

jst mam v 5. tri planete (sonce, jupiter merkur), v 7. pa luno.... kaj zdej to pomeni kar 4. otroke?????????? :eek:  :o  :o  :wOOt:


sokrat

xsmx Sokrat ne me strašit! Imam 5 planetov v peti hiši....pa nobenega v sedmi......

....torej sledi, da bom imela v prvem šusu peterčke :switz: :switz: :switz: :switz: :switz:


.......drugače pa še malo povejte kako sklepate tole o peti hiši in otrocih, kajti meni se kljub gneči planetov nikamor ne mudi x:Ix ......
Life would be so wonderful, if we only knew what to do with it. G. Garbo

#15 oona

oona
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 969

Objavljeno: 13. julij 2004, 20:45

Čist tako pa tud ne gre, noo x;)x Ne da se kar tako na pavšal sklepat o tem. Za otroke gledat moram imet karto pred sabo, če ne, nič ne vem. x;)x

Planeti v 5.hiši pa pomenijo:
Sonce - zdrav, močan otrok, smo ponosni nanj...
Luna - nežen in občutljiv otrok
Merkur - zgovoren in bister otrok
Venera - starši doživljajo srečo skozi otroka, lep otrok
Mars - nemiren ali celo besen otrok, morda športnik
Jupiter - uspešni otroci, tudi športniki, morda bo živel v tujini
Saturn - kakorkdaj, jaz sem opazila, da se taki ljudje zdravijo zaradi
neplodnosti (velja za oba spola)
Uran - zanosiš na brzino, nenadoma; lahko nezakonski otrok;ekscentričen
otrok; ...
Neptun - nadarjen otrok, lahko tudi bolan; posvojen otrok
Pluton - ni najboljši, včasih opozarja na splav; otrok ima izredno sposobnost
regeneracije

Potem je pa treba gledat v kakšnem znamenju, pa vladarje hiš, pa aspekte... x;)x
Dum spiro, spero.

#16 Andres08

Andres08
  • D član
  • Št. objav: 1 556

Objavljeno: 13. julij 2004, 21:32

Nimam sedme hiše. Piše, da je tam descendent.
V peti hiši pa nič ne piše kar bi za otroke štimalo.

Andres



Moon in the Fifth House

The Moon was found in the fifth house at the time of your birth. This indicates that you will participate actively in business speculations with many changes occurring in this respect. You were born with a knack for dealing with people and with the ability to communicate with them, particularly in connection with business enterprises.

Your emotional nature is very much geared to your love of pleasure, and you possess a very curious aptitude which may bring you financial gains as well as pleasures in business.

In spite of the positive qualities you have, the fact of the matter is that in love you are very changeable, unstable, or too preoccupied with trivialities.

Your love feelings are very well developed and lead to strong drives for sensations and passionate tendencies which unfortunately are not directed to one object alone.

It is possible that throughout life you may be connected with small and numerous business investments with a fairly good return.

#17 Pesha

Pesha
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 298

Objavljeno: 13. julij 2004, 22:26

Your love feelings are very well developed and lead to strong drives for sensations and passionate tendencies which unfortunately are not directed to one object alone.

......po moje imaš ti še več možnosti za otroke x:Dx x:Dx x;)x


.......a sedme hiše pa da nimaš xrolleyesx :8): :inocent:

Veš, si me nasmejal s tole izjavo, ker je taka očarljivo zaskrbljena...........kot laik ti lahko le zagotovim, da zagotovo imaš vseh dvanajst hiš, astrološko gledano, vprašanje pa je, koliko so le te zasedene s planeti.............naprej pa raziskuj čisto od začetka na razlagi osebnega horoskopa, ki ga dobiš tudi na teh straneh :palec:


........pa kam me je danes zaneslo k temi o otrocih :inocent: :8): x:Dx
Life would be so wonderful, if we only knew what to do with it. G. Garbo

#18 Andres08

Andres08
  • D član
  • Št. objav: 1 556

Objavljeno: 13. julij 2004, 22:38

Nekako mi ne gre ravno branje hiš. Tam ni bilo nič označeno da je descendent v sedmi hiši oziroma da je sedma hiša v descendentu, oziroma tako kot je prav. xDDx

A da še več otrok bo? Dva genija sta že, tretji bo (če) potem vsaj tak kot ati. x:Dx x:Dx

Andres

#19 Bern

Bern
  • D član
  • Št. objav: 3 106

Objavljeno: 14. julij 2004, 05:51

Andres, hiše so kar tak, kjer morajo biti. Pri prvi ti piše ASC, ker je to točka, ki jo začenja, pri sedmi pa namesto številke, da ni gužva, piše DESC.

Vsaka hiša ima svoj pomen, ki ni odvisen samo od tega, ali je notri kak planet in koliko jih je, ampak še od veliko drugega. Tudi če je prazna, je precej zgovorna. Če jo znamo tolmačiti, seveda.

x:)x

Pa še malo komentar na temo:

Čeprav zagovarjam tezo, da dandašnji astrologi (oziroma "planetologi", kot pravi Bernadette Brady) vedno bolj komplicirajo in je zadeve treba bolj poenostaviti, ker takšne tudi so, pa vseeno ne velja pretiravati s tem. Tako pač ne velja linearno "trije planeti v 5. hiši = trije otroci" ali kaj takega.
Kajti v tem primeru bi Pluton v 05. avtomatsko pomenil smrt otroka, Sonce in/ali Jupiter v njej pa otrokovo slavo. Pa ni ravno tako.

V principu je Oona prilično dobro zapisala pomen planetov v tej hiši, čeprav gre zadevo jemati z rezervo. Ni čistega vzorca - tako kot nikjer v astrologiji.
Zadevo je namreč možno tolmačiti tudi narobe. Za primer vzemimo Saturna, ki seveda med drugim pomeni tudi težave s plodnostjo in posledično zdravljenje, samo jaz bi rekel, da je obratno: če že pride do tega, med planeti na to kaže prav Saturn, ne pa da je to ZARADI NJEGA.
Saturn namreč govori o resnosti, odgovornosti in omejitvah, kar lahko prinese še veliko drugega, ne le neplodnost.
Recimo to, da se v starševstvu ne počutimo dovolj dobri in potem otroke futramo s prepovedmi, pravili in predsodki, kajti če poskrbimo, da bo vse po pravilih in regeljcih, ne moremo zgrešiti in bo z otrokom "kao vse v redu". Otrok nas pa nemara celo zasovraži zaradi tega. (Otroci takih staršev letos - glede na vreme - verjetno še niso nosili kratkih rokavov. Ker se starši bojijo, da bodo zboleli pa jih raje za ziher bolj oblečejo.)
Ker Saturn govori tudi o treznosti in odgovornosti, gre lahko za zavestno odločitev, da otroka ne bomo imeli.
Ker je Saturn rimski bog ČASA, je položaj tega planeta v peti hiši lahko tudi pokazatelj, da bodo otroci zelo pozno. Ali pa ravno nasprotno močno prezgodaj - ampak kaj ima to s časom oziroma kasnjenjem? Nič, res pa je, da če imamo otroka pri 15-tih, hitreje dozorimo, zresnimo se - za to pa je odgovoren spet Saturn.

Kar precej možnosti je in neplodnost je samo ena od njih, a zelo pereča in izpostavljena, brez dvoma.

Tako mimogrede.

Pozdrav!

x:)x

#20 Mašinca

Mašinca
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 667

Objavljeno: 14. julij 2004, 07:15

Bern ti pa to ful obvladaš. A bi men pogledu, kak bo moj otročiček, ki ga nosim? x:Xx (24.2.1978 ob 12.15h)

Jest nimam pojma o astrologiji namreč. x:Ix
Drrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr.........

#21 Andres08

Andres08
  • D član
  • Št. objav: 1 556

Objavljeno: 14. julij 2004, 13:43

Lepo napisano in razloženo Bern. Si se poglobil je opaziti. Hvala.

Andres

#22 astra

astra
  • D član
  • Št. objav: 5 187

Objavljeno: 14. julij 2004, 16:07

Hm...zanimivo...

Moja peta hiša v ribah..in prvi otrok ribica...vladar je Jupiter v 12h..v opoziciji z Marsom v v ovnu v6h..in otrok se je rodil s poškodbo glave...

Sedma hiša v biku...hčera sicer vodnarka, vendar z luno in asc v biku..

Astra
Per aspera ad astra

#23 contesa

contesa
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 659

Objavljeno: 14. julij 2004, 16:08

Bern kako je pa potem tole?? V peti hiši nimam nobenega planeta, v sedmi pa tri in to Sonce, Merkur in Neptun! Sonce imam v Škorpijonu(sin sicer ni škorpijon, vendar ga ima kar močno zastopanega v karti), druga dva planeta pa sta v strelcu? xscratchx
Morda potrebuje človek čas enega življenja samo zato, da pridobi vrline, ki izničijo njegove napake iz prejšnjega življenja... Vrline, ki jih pridobimo in ki se počasi razvijajo v nas, so nevidne vezi, ki vežejo med seboj posamezne eksistence-eksistence, ki se jih spominja samo duh, saj materija nima spomina za duhovne stvari.

HONORE DE BALZAC

#24 najada

najada
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 22

Objavljeno: 15. julij 2004, 09:33

Dejte, lepo prosim, še men mal pomagat...
A je kaka panika, ker niti jaz niti moj fant nimava nobenega planeta v 5. hiši? Jaz jo imam sicer v ovnu, moj fant pa v vodnarju.
Sicer sem se pa zadnje dni malo bolj začela zanimat za vse te stvari in ugotovila, da imam Saturn in Sonce, oba v levu, v 8. hiši, pa še Sonce v konjunkciji s Saturnom. To je verjetno ful BAD. A ne?
Bodite sončkasto!
xrosex

#25 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 16. julij 2004, 06:39

Lepo detece. x:)x  Lepše kot ata. x:Dx

uhu pol bo hči x:Xx ... lepa po mami jasno ;) jehea
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0